Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    teşekkürler king.Allah kimseye göstermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BURGMAN-400
    merhaba arkadaşlar
    Kappa K52 ikinci el çanta aldım. Fakat motoruma göre bağlantı aparatı bulamadım.
    Motorum Burgman 400(2005)
    Aramadığım yer kalmadı neredeyse. Nerede satıldığını bilen yada elinde olan varsa alabilirim.

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Kappanın distribütörü özen motor görünüyor. Bu firmaya sorabildiniz mi?
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

selamlar

arkadaşlar araniza yeni katildim. 1 hafta önce 2006 model 10000km de burgman 400 motor aldim. motorumu koyacağım kapalı garajım yok. motoru otoparkamı bırakmalıyım yoksa kaskomu yaptırmalıyım. kasko yaptıracaksam eğer yaklaşık maliyeti ne olur bana? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı shelbyozzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar araniza yeni katildim. 1 hafta önce 2006 model 10000km de burgman 400 motor aldim. motorumu koyacağım kapalı garajım yok. motoru otoparkamı bırakmalıyım yoksa kaskomu yaptırmalıyım. kasko yaptıracaksam eğer yaklaşık maliyeti ne olur bana? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    hayırlı olsun dostum kaça aldın ?
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

8500tl..............................

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Hayırlı olsun arkadaşım,geçen ay bende araştırmıştım kasko olayını 2100 tl gibi bir rakam çıktı kaza ve hırsızlık dahil,motorun kasko değeri 9.250 tl gözüküyor bu rakamlar arkadaşımın vermiş olduğu rakamlardır

Alıntı kempes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun arkadaşım,geçen ay bende araştırmıştım kasko olayını 2100 tl gibi bir rakam çıktı kaza ve hırsızlık dahil,motorun kasko değeri 9.250 tl gözüküyor bu rakamlar arkadaşımın vermiş olduğu rakamlardır

upss!!!! 2100 mü dedin? bi yanlislik olmasin arkadaşim? walla satarim geri motoru

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Hayırlı olsun, keyifle kazasız belasız kullanmak nasip olsun.Kasko biraz pahalıya patlıyor. Otopark sanırım en iyi çözüm olacak.

teşekkür ederim. galiba otopark olacak. km de 250krs yakmasi normal mi bu aletin?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    teşekkür ederim. galiba otopark olacak. km de 250krs yakmasi normal mi bu aletin?
    Km'de 25 kuruş pek normal değil. Motorunuz bakımı ne zaman yapıldı? Ayrıca kullanım tarzınız nasıldır?

Yakıt tüketiminin fazlalığında motorun bakımlı olmaması da etkili olmakla birlikte daha çok kullanım tarzınızla alakalı bir durum.

Mesela sürekli kontağı açıp 1-2 km gidip kontağı kapatıyorsanız,
    Sürekli dur kalk yapıp biraz da sıkıştırarak kullanıyorsanız ve motorda biraz bakımsızsa,
    bu tüketim normal.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    orangeblue, geçmiş olsun allah daha beterinden korusun

motorcu76, güle güle kullan kappa'nın distribitörü Özen motor orada bulamazsan givi bağlantı aparatlarıda kappa'ya uyar onuda İstanbul'da(kızıltoprak) Samura motor getiriyor biraz daha kappaya göre pahalı olabilir.

shelbyozzy, kasko ilk zamanlar bu kadar pahalı değildi ancak primler şu anda çok yüksek dolayısı ile yaptırmamak sanki daha iyi (her yıl o kadar parayı kenara koysan 2 yılın sonunda motorun yarı parasını biriktirirsin) 40.000tl'lik motor için rakam uygunda Bence yağ filtre ve bujiyi değiştir. Daha sonra bir daha ölçüm yap derim.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Selamlar,
    Suzuki GSR 600 'ümü verip K7 AN400 almak istiyorum ikinci el olarak. Takas düşünen veya satılık AN400 ü olan arkadaşlar benle özelden iletişime geçerse sevinirim.

arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. birkaç sorum daha olucak kusuruma bakmayın, bu motosiklet olayına biraz pat diye girdim fazla bi bilgim yok. onun için sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.sanırım motorum bakımsız, aldığım arkadaş en son geçen sene bakım yaptırdığını söyledi.motorumun kilometresi 10.500. kullanım alanım genelde ev ile iş arasıda 3-4km falan. geçen depoyu doldurdum 35.000tl ye doldu. 100km gittim tekrar doldurdum 25000tl lik bezin aldı ve 100km/6.6lt ye denk geldi.banada biraz fazla geldi. şimdi bu motorun bakımını yetkili servistemi yaptırmalıyım evim mecidiyeköyde burda birsürü motosiklet tamircisi var onlarda da yaptırabilirmiyim? birde 10500km de lastik değişmesi gerekirmi gerekirse hangi lastiklerden almalıyım

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Siz en iyisi bir an önce yağ, yağ filtresini ve bujiyi değiştirin. Hava filtresini temizletin. Servis olarakta en iyisi yetkili bir servise gitmek. Maslak sanayi sitesinde Yücel Motor var. Mecidiyeköy'e en yakın orası olur herhalde. Üzerindeki lastikler orijinal sanırım. Henüz aşınma yoktur ama eskimiştir haliyle. Lastik konusunda en mantıklı seçim ise Michelin

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. birkaç sorum daha olucak kusuruma bakmayın, bu motosiklet olayına biraz pat diye girdim fazla bi bilgim yok. onun için sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.sanırım motorum bakımsız, aldığım arkadaş en son geçen sene bakım yaptırdığını söyledi.motorumun kilometresi 10.500. kullanım alanım genelde ev ile iş arasıda 3-4km falan. geçen depoyu doldurdum 35.000tl ye doldu. 100km gittim tekrar doldurdum 25000tl lik bezin aldı ve 100km/6.6lt ye denk geldi.banada biraz fazla geldi. şimdi bu motorun bakımını yetkili servistemi yaptırmalıyım evim mecidiyeköyde burda birsürü motosiklet tamircisi var onlarda da yaptırabilirmiyim? birde 10500km de lastik değişmesi gerekirmi gerekirse hangi lastiklerden almalıyım
    motorun kesinlikle fazla yakıyor. buji yi değiştirirsen ve hava filtresini temizletirsen muhakkak farkedecektir. yağ seviyesinide devamlı kontrol altında tutmalısın.10bin km ve modele baktığında kesinlikle lastiklerini değiştirmelisin. michelin pilot sportla. en randımanlı burgman lastiği o dur. dişleri seni aldatmasın hamur acayip ssertleşmiştir. ihmal etme.

maslaktaki fevzi ustaya git benden selam söyle. tahsin iyice her bi yerini kontrol etsin. ama selam söylemeyi unutma. biz grup olarak oraya gittiğimiz için daha itinalı oluyorlar hem bakım hem fiyat yönünden. en önemlisi her şey bir yana ALLAH kazasız kullanmanı nasip etsin. hayırlı olsun.

fevzi ustanın tel:212 2762187

vayy be 5555 nci mesajı atmışım.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    Öncelikle motorun hayırlı olsun güle güle kullan.
    kaskosu evet 2000 tl civarı ama değmez otopark daha hesaplı olacaktır.
    motorunun km 0,25 krş yakması baya bir abartı burgman 100 km de 4-4,5 lt
    arası normaldir şehir içi.
    8500 tl motor temiz ise ve km orj ise 2006 için iyi sayılır 8-8500 arası piaysası ama ben sattım 2006 11500 km de ve daha yeni 1 hafta olmuştu 550 tl harcadım mıchelın gold standart lastik ve 12,000 bakımı fren hidroliklerine kadar değiştirmiştim ben takas yoluyla verdiğim için çok iyi bir fiyata gitti 10,000 tl gibi ama nakit 9,000 tl istiyordum.
    Motosiklet alırken lütfen 3-5 krş fazla verim adam gibi motor alın sonrada n harcadığınız paralar boşa gitmesin.

Bu arada burgmancılarla yaşamak istediğim iki tecrübe var motora tam sentetik 5w 40 koydum hiçbir faydasını görmedim aksine motor vuruntulu çalışmaya başlamıştı 10 w 40 dan veya 15 w 50 den şaşmayın

İkincisi mıchelın gold standart süper yol tutan bir lastik ama tavsiye etmiyorum neden aşırı bir vibrasyon yapıyor motorda dişli lastik olduğu için mıchelın pilot sport sc tavsiyedir. çok arada kalmışltım pilotmu gold standartmı diye gold standart aldım ama dediğim gibi lastik deseni yüzünden tırrrr diye lastiğin yolla temasını ve bu yüzdende sanki vibrasyon oluyor hissine kapıldım .

suzuki burgman 400 den sonra şu anda sym fedlle 2 125 cc biniyorum vespa replikası burgmanda almadığım zevkleri alıyorum :D bunun yanında birde enduro çektimmi olay biter herkeze sevgiler
    ....NE MUTLU [U][COLOR="Red"]TÜRK[/COLOR][COLOR="White"][COLOR="Black"]'[/COLOR]ÜM[/COLOR][/U] DİYENE .... M.Kemal ATATÜRK.....

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı style_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shelbyozzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı style_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorun hayırlı olsun güle güle kullan.
    kaskosu evet 2000 tl civarı ama değmez otopark daha hesaplı olacaktır.

Selamlar, kaskolar ilk sene pahalı çıkar sonraki seneler kazasızlık ile düşer, ayrıca ehliyetinizin (A2) 5 senelik ve üstü olması fiyatı düşürür, motorun koruma demiri (scooterda olmayabilir tabi) olması veya alarm takılmış olması, kapalı garajda tutuluyor olması ektendir fiyattaki pazarlığa. Ayrıca bağzı sigorta şirketleri kaza durumunda full ödemek şartı ile çalınma durumunda %80 - %60 fiyat ödeme gibi kaskolar yaparlar. bunlar fiyat düşürür.
    kapalı otopark bence motor için şart, hava şartlarından etkilenmesi (özellikle sele ve açıkta kalan elektronik kısımlar), kedi ve köpeklere karşı bir muhafaza olması ve kesinlikle hırsızlık oranın çok düşmesi için...........
    bunun yanında 250TL karşılığı 2 sene internet üstünden online izleme şansınız olan araç takip cihazları var bunlarıda düşünebilirsiniz...........
    ANCAK
    bunların hiçbiri kaskonun yerini tutmaz.. akşam kapalı otoparkta tutuyosunuz, peki gündüz bir yere gidince nereye bırakıyorsunuz motoru? bu noktadan çalınma riski var (ki Bağdat Caddesinin üstünden kaldırılan motorlar var - forumlara bakının sizde bir iki olaya denk gelirsiniz) veya motorunuzla kaza yaparsanız ne olucak?
    motor almak çoğu zaman araba almaktan daha az ilk yatırım gerektirir ama işletme maliyeti (araçlar için yaşatma maliyeti) uzun vadde araba kadar olur. her bir çizik kaza veya sorunda cebinizden mi para ödemeyi düşünüyorsunuz? 10000 TL ye aldığınız bir motoru hafif süratte yana yatarırsanız plastik kısımlarını kırarsanız nekadar para vermeniz gerekicek değişimi için. bence bu noktaları göz önüne alın.

teşekkür ederim cevaplarınız için. walla ne kadar derdi varmış büyük motorun.an125 im vardı atıyodum kapının önüne duruyodu. vaktimi çok motor üstünde geçiren biri değilim.. ev ile işim arası(MECİDİYEKÖY-ÇAĞLAYAN) yoğun trafik olduğu için kullanıyorum. satayımm daha güvenli bişe aliim dedim ama, onunda yok kaskosu, yok bakımı ,yok otoparkı; düşündüğümden masraflı oldu wallahi. dizel arabam kadar yakıyor bu..arkadaşın dediği gibi kaskoylan da bitmiyor, kışın kapalı otoparka koymak lazım. mecidiyeköyde de 100tl nin altında otopark yok. motoruda kullanıcağım maksimum 5 ay---walla geri satmayı düşünmüyor değilim motoru, karar veremedim. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim... nihai kararımı 1 hafta içinde vericem ya full bakımını yaptırıp, lastik alıp, kaskolatıp binicem yada satıp tekrar ufak bi motor alıcam...

not: kasko teklifleri

1124tl aviva
    800tl isviçre sigorta çalınma ve park halinde çarpmalarda %25 muafiyet 9.000tl üzerinden
    1600tl isviçre sigorta full 9.000tl üzerinden

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    valla benimde hayallerim bu tarz biraz daha üst sınıf scooterlardandı ama gerek parçaları gerek dertleri gerek yakıtları sırf biraz daha hızlı ve güvenli gitmek için biraz abartı geldi bana...

ama tabi durumu olanlar burgman gibi bir aleti tercih edip kullanabilirler keşke keşke tekerlekleri biraz daha büyük olsaydı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler