Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400 K6 - Gri - 2006
    Arkadaşlar sormak istediğim birşey var bu topiğin başında burgmanların tanıtımı var ağırlık olarak 184 kg yazmış kuru ağırlık benim motorun kg bölümünde 202 kg yazılıyor birde ruhsatı yeni tip olupta F,1 bölümünde azami yüklü ağırlığı kg cinsinden orası boş bende bu bilgiler varmı sizde 2006 model ler için sorduklarım k6 motorun kg su ? birde azami yüklü ağırlığı ? ayrıca tipi : ticari adı : nedir ? hazır ruhsatlarım değişecekken boş ve yanlış bilgi kalmasın ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:09 ----------

Alıntı blackiron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçilik ücreti baya varmış.
    Selam blackiron akşam müsaitsen 18 gibi işten çıkıyorum bizim plaza(karplaza) nın karşısında aydilimi cafe & restaurant var eğer müsaitsen ve gelirsen laflarız.hem tanışmış oluruz sana özelden yazacaktım ama belki mesajlara bakmazsın diye burdan yazıyorum gelecek olursan telefonlarım var sende alo de veya burdan mesaj yaz hoşçakal
    ....NE MUTLU [U][COLOR="Red"]TÜRK[/COLOR][COLOR="White"][COLOR="Black"]'[/COLOR]ÜM[/COLOR][/U] DİYENE .... M.Kemal ATATÜRK.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Burgman AN 400
    Tamamdır umut bende 18 de çıkıyorum işten çıkar gelirim aydilimine, 18,30 gibi orda olurum, bi problem çıkmazsa, bişey olursa ararım zaten seni, gürüşürüz.

Motosikleti
    Alıntı blackiron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır umut bende 18 de çıkıyorum işten çıkar gelirim aydilimine, 18,30 gibi orda olurum, bi problem çıkmazsa, bişey olursa ararım zaten seni, gürüşürüz.
    Tamam bekliyorum.
    ....NE MUTLU [U][COLOR="Red"]TÜRK[/COLOR][COLOR="White"][COLOR="Black"]'[/COLOR]ÜM[/COLOR][/U] DİYENE .... M.Kemal ATATÜRK.....

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı style_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik havları v.s hepsi 218 tl kdv dahil.
    lastik havaları da dahil yani bu fiyata? süper valla

umutçum elle tutulur gözle görülür motora eklenen tek şey eksilen yağ mı?

Motosikleti
    Burgman AN 400
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende onu demek istemiştim : )

Motosikleti
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Walla vedat ehliyet için kadiköy trafik büro amirliğine gitmiştim.ordanda ruhsat problemlerim için korlasa gittim ordan ilk sahibine ulaştım suadiyede sonra adamla konuştum aşağı indim motor çalışmıyor.Denize düşen yılana sarılır işe geç kaldım 1 saat diye izin aldım öğlen oldu ve ben hala işe gidemedim işlerinde yoğun olduğu bir zaman 200 kg motor bıraksan bırakılmaz itsen itilmez tamir edecek halimde yok takım yok v.b.
    Denize düşen yılana sarılır aradık servisi geldi tamer abi bujiye baktı birşey yok yenisini taktı tık yok ne yapalım götür dedim yükledik arabaya götürdük servise orda kafasını söktü motorun bir şeye baktı buda sağlam dedi sen bekleme git dedi sonra manyeto dedi enjektör dedi kontak dedi beyin dedi en sonunda bir kabloda arıza var dedi.1,5 gün uğraşmışlar güya .
    Walla vedat allahla onun arasında artık ne kadar doğru ne kadar yanlış başında olmadığım için bilemiyorum ne yaptı ne kadar uğraştı. fatura dökümünde işçilik 150 röle grubu 35 tl yazıyordu 185+kdv toplamda 218,30 tl fiyat çıkardı ben 3-5 tl ye mudana edecek adam değilim asla kendimi para için düşürmem.Ha baktım fiyat şişik başka yere giderim. elle tururlur yağ eksikti tamamlamış frenlerimde problem yoktu ama ayarlamış allah var eskisinden güzel olmuş. elektrik işçiliği fren bakımı ve yağ su ıvızr zıvır. ödedik işte 218 tl .
    Ama şuda var bu gün aradım söylyeceğimi söyledim 1,5 günde motoru yaptın 2 gün test için beklettin eve bir gittim ön park ampulu yanmıyor bir baktım fiş sarkıyor eğildim tatım sonra koltuğun menteşesinde bir somun eksim koltuğun ayarı bozuk kapatırken sorun kaymış gel ayarlarız dedi bu ayarlamayı teslimden önce yapması gerekirdi. walla ben yaşananları aynen aktarıyorum fiyatlarıda düşünen varsa gider veya gitmez.8300 km de bakımda yaptırdım orda eve yakın en azından tanıdıklar var onları tanıyoruz ne kadar içlerine girmsekte birde motoru bıraktığında güven konusu var ben çok meşhur servisler duydum parça değiştiren başka motorla kendi motorun arasında yani PARÇA ÇALAN servisler bilmiyorum bundan sonra gidermiyim gitmezmiyim.belkide 12 bin bakımına FEVZİ ustaya giderim hazır elimiz değmişken birde fevzi usta kazığı yeriz Vedatçım ticarette baban olsa tanıma kanunu var ellerine düştünmü adamı böyle kabak oyar gibi oyuyorlar işte mecbur kaldık ne yapmam lazımdı bostancıdan fevzi usta gel ben yolda kaldım mı dseseydim insan çaresiz kalınca en yakındaki en tadığı bildiği servise alo diyor falan filan walla para kazanılır ama kaçan müşteri nasıl kazanılır bunu başkalarının düşünmesi lazım para bizim motor bizim servis veya tamirci çok ama müşteriyi kaçıranlar müşteri nerden gelir diye düşünsün ama adamların elleri iş dolu başlarını kaşıyamıyorlar bu kış günü SUZUKİ TÜRKİYEDE bu anlayış olduğu sürece bu işler böyle devam eden kurumsallaşma sıfır 0
    bundan sonra motor alırsam kesinlikle bunun markası HONDA olacak türkiyenin her yerinde aynı stdanrtları var.fiyatlar belli işçilik fiyatları belli.Herkonuda öndeler. neyse ha 100 almış ha 200 şimdi bu arada kimseyi suçlamıyorum ve zan altında bırakmak istemiyorum ne yaptılar bilemiyorum anlattığına göre 1,5 gün uğraşmış allah bilir artık bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak çok kötü bu yüzden yorum yazamıyorum
    Ama sen ne düşünüyorsun dersen bana bu arızanın çok basit birşeydi gibi geliyor içimden .neyse sağlık olsun allah kaza bela vermesin para kazanılır.ama 12 bin bakımında ya fevzi ustaya gideceğim yada arkadaş var motosiklet tamircisi kendiside burgmancı ona götürürüm sonuç olarak bakım
    Neyse hepinize iyi bir hafta sonu diliyorum.

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    valla ben o servis bu servis diyemem ama anlattığın kadarıyla biraz fazla olmuş gibi...
    Boşver motoruna bin keyfine bak fazla takılmamak lazım..
    Heee bu arada benim hala şahsi fikrim problem immobilizer deydi.
    Daha önce bu durumla karşı karşıya kalmış olanları bildiğim için arızanın şekli çok benzziyor.

Sonuç olarak takma kafaya,Allah kaza bela vermesin en önemlisi bu hepimiz için...
    Honda için söylediklerine ise katılmamak mümkün değil gerçekten kurumsal çalışma adına bayağı öndeler türkiyede...

suzuki fabrika işçiliği,honda servis kalitesi,yamaha dizayn....
    bu liste çoğalarak uzar gider...
    Biliyorsunuz suzuki artık sıfır motor satmıyo bana
    Tr.de burgman k7 k8 satılmıyorsa en büyük sebeplerden biri benim heralde. çok çektim çoookkkk...

Distiribitor çok önemli ...
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Alıntı creativefx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben o servis bu servis diyemem ama anlattığın kadarıyla biraz fazla olmuş gibi...
    Boşver motoruna bin keyfine bak fazla takılmamak lazım..
    Heee bu arada benim hala şahsi fikrim problem immobilizer deydi.
    Daha önce bu durumla karşı karşıya kalmış olanları bildiğim için arızanın şekli çok benzziyor.

Sonuç olarak takma kafaya,Allah kaza bela vermesin en önemlisi bu hepimiz için...
    Honda için söylediklerine ise katılmamak mümkün değil gerçekten kurumsal çalışma adına bayağı öndeler türkiyede...

suzuki fabrika işçiliği,honda servis kalitesi,yamaha dizayn....
    bu liste çoğalarak uzar gider...
    Biliyorsunuz suzuki artık sıfır motor satmıyo bana
    Tr.de burgman k7 k8 satılmıyorsa en büyük sebeplerden biri benim heralde. çok çektim çoookkkk...

Distiribitor çok önemli ...
    Aynen katılıyorum adan z ye yazdıklarına . neyse az çok yaptırdık ödedik bitti gitti.g...te giren şemsiye açılmaz.onu geçtik artık önemli olan halledilmiş olması inş. bir daha yolda kalmam Allah kaza bela vermesin gerçekten en önemlisi bu . ama memlekette işini adam gibi yapan adam kalmamış her platformda trafikte vergi dairelerinde v.b devlet veya özel türk milleti hep kolay iş peşinde nette yzıları okudum eskiden araç ruhsatarında motor veya şaselerin son 6 rakamına kadar baştaki rakamlar aynı olduğu için sadece son 6 rakkamı yazıyorlarmış yeni muayene kurallarına göre hepsinin yazması gerekiyormuş millet tüv trafik arası gidip gelmekten perişan düşmüş.ya kardeşim başı aynı maynı ne görüyorsan yazsana başları aynı yazılamasın diye birşey olsaydı o zaman 10-15 rakamdan oluşmaz 6 rakam üretirdi adamlar sanki 10 tuşa daha basınca elleri eriyecek bu nasıl bir iş anlayışı anlamak mümkün değil honda cbr 600 rr ın ruhsatına 5 kişilk yazmışlar 2,5 tdi transporterin ruhsatına cinsine motosiklet yazmışlar bu nasıl bir memleket anlamak mümkün değil araştırın nette neler var neler. şaka gibi türkiyeye mahsus işler bunlar neyse nerden nereye geldik mevzuda .canım sıkkın biraz bu işlerin hepsi üst üste gelince bunalttı valla .
    Türk milleti hamurunda var 3 kağıt kolay yoldan para kazanma aklımız hep kurnazlığa çalışıyor her ne hikmetse.
    servis olayına gelince evet hondadaki servis olayı hiçbir markada yok servis dizaynları ve kaliteleride mükemmel diğer markalara bakıyorum büyük markalar bmw v.b hariç değil servis bisiklet tamircisi bile olamöayacak yerler servis olmuş.çalışanlar bilgisiz tecrübesiz,başlarındaki açıkgöz nerden yolarımın peşinde offf neyse ya gelde bu memlektte mal sahibi ol

Bari şöyle bir ara havalar açsada bir görüşsek ufak çapta biz gezi yapsakta stress atsak şöyle bir mangal olayı mesela güzel olur bu saatten sonra ne kadar müsait olur hava orasıda meçhul

Motosikleti
    şişştttt kimse yokmu topicte

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    umutçum ticarette eline düşeni öpecen diye bir kural yok. en azından böyle yapan esnaf sadece elinin altındaki bizim gibi yumurtlayan tavuğu keser o kadar. hiç birisi babamın oğlu değil. buradaki görüşmesem bile tanıdığım sizler bana her hangi bir servis ustasından daha yakınsınız. çünkü aynı kaderi yaşıyoruz bir manada. servise fevzi ustaya git. bunu niye söylüyorum sana? her iki tarafıda denemiş birisi olarak. ve özellikle benim adımı söyleki bizim grubumuza tanınınan ayrıcalıklardan sende faydalan. burada lafı geçtikçe dilim döndüğünce uyardım. ben kazıklandım başkası kazıklanmasın dedim.çünkü fark az değil en az yarı yarıya fark ediyor. ve inan servis bilgileri malum yerle ölçülemeyecek kadar iyi.

bu arada fevzi ustayı başkası nasıl bilir bilmiyorum. belkide biz grup olarak gittiğimiz için daha bir özenli davranıyor. neticede memnunmuyum? memnunum.

serhatede katılıp lafı noktalayım. ALLAH kaza bela vermesin. yiyeceğimiz kazık olsun

Motosikleti
    Burgman AN 400
    Ben Vedat'a aynen katılıyorum 2 tarafıda denemiş biri olarak Yücel Motor diyorum Yasin Usta başta olmak üzere oldukça ilgililer ve fiyat konusunda avantajlılar, birde olması gerekeni yapıyorlar, benim gibi bilmeyen birinin 12.000 Km deki bir k7 sinin 3 kez hava filtresini değiştirmiyolar (6.000-8.000-10.000) ne yapılması gerekiyosa o, sonuç olarak neresi uygun ve avantajlıysa kim yolunacak kaz gibi bakmıyorsa orası tercihimdir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:30 ----------

Birde arkadaşlar alarma taktırmayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz, ne tavsiye edersiniz.?

Motosikleti
    slm vedat
    haklı olduğundan eminim.zaten altam motorun fiyatlar hakkında biraz pahalı olduğunu herkezden duyuyorum neyse fazla uzatmak istemiyoırum geldi geçti gitti.
    biraz önce uzun uzun yazdım sayfa bile data base error verdi şimdie aynı şeyleri yazmamak için kısadan yazıyorum lafın özüne gelirsek soyguncu bir ülkede yaşıyoruz.vatandaşın kendi işini bir haftada halledeceği işleri ben bu gün yarım günde ruhsatı çıkartarak hallettim verdim muameleciye sabah 11 de akşam 6 da ladım .bu memlekette paran varsa yerin var paran yoksa eywah!!!! ruhsatımı düzelttim ehliyetimi aldım tüv de muayenemi yaptırdım trafikten dosyadan uygunluk belgesinin kopyasınıda aldım sabah 8 den akşam 8 e kadar buz gibi havada 200 km yoltım ordan oraya burdan şuraya gitgellerle ayrıca bu haftaki burgy min bana çıkarttığı hesap kısaca 460 tl neyse yazın ben ona sorarım gününü nasıl olsa.amaaksilikler bitecek gibi değil otobana çıkıyorum arkadaş kendim motoru ben kendi motorum o nakitten ben nakitten geçiyoruz o basıyor fiş alıyor ben basıyorum gişede fiş bitiyor olmayacak şeyler oluyor nedir bu başımda dolanan karabulut anlayamadım bu gün ruhsatı aldım tip yerinde an400 ticari adında an125 hk yazıyor az daha sıyırıyordum neyseki düzelttik onuda yoğun bir hafta işten izin almalar harcanan paralarla allahın izniylen hepsini hallettim.
    Neyse kısadan sadete gelmek istiyorum ölüyorum yorgunluktan ve dondum bu gün hemen yatmak istiyorum.fevzi ustayıoda 12 bin bakımında deneyeceğim seninde selamını söylemeyi eksik etmem.Şimdi daha iyi anladımki GERÇEKTEN SAKINAN GÖZE ÇÖP BATARMIŞ. fazla kıl olmaya herşeyi derinlemesine incelemeye gerekyok ben aşırı titizim sanırım bu terslikler başıma ondan geliyor.Herşey bir yana her zaman dediğimiz gibi allah kimseye kaza bela veripte onlarla uğraştırmasın .bu tip ufaksorunlar biraz zaman biraz can sıkıntısı ve bir miktar para ile düzeltiliyor ama bu saydıklarımla düzeltilmeyecek şeyler var işte onları inşallah kimse yaşamaz.zamanla herşey geri gelir düzelir geçti gitti varsayıyorum.2000 km yaptık severek aldım bu mtoru yıllardır sevdamdı biraz üzdü beni ama yazın inşallah tadını çıkartacağım sizlerle.bu kadar bana stress yaşatsana artılarıda yok değil burdan yüzyüze tanıdığım veya tanımadığım bir sürü insanı tanımaya vesile oldu işte önemli olan şeyde bu bu motor olmasaydı sizleri nerden tanıyacaktım.inşalaah hepinizle bir gün tanışmak ve hoş vakit geçirmek dileği ile hoşçakalın sevgiyle kalın ....

Motosikleti

Motosikleti
    Selam beyler nerelerdesiniz ??? kimse yazmaz oldu. Bu akşam motora müşteri geliyor 9000 tl istiyorum biraz pazarlık bakalım hayırlısı olsun.
    Sabah servise bıraktığımız 45,000 km bakımı için ford focus marka aracımızı almaya gittim adamların çıkartıığı hesap 232 tl gibi bir rakam bunun sadece 63 tl si işçilik.bizim servisler bakımlara 80 tl yazıyor adamlar koskoca arabaya bakım yapıyorlar aldıkları işçilik ücreti 63 tl gelde motora bin son yaşanan olaylar ve bu fiyatlar açıkçası beni motor sevdasından soğumama neden oldu akşam gelen müşteri ile anlaşırsam satacağım bir daha motor alırmıyım bilmiyorum ama alırsam kesinlikle honda dan başka motor almam bu servis ve servis fiyatları suzukiden soğumama neden oldu.Hondada farklı hayır ordada yanlış tespit ile bir sürü angarya masraf çıkarıyorlar yeri geldiğinde ama her halükarda türkiyede bu işi kurumsal olarak yapan en iyi firma benim nazarımda honda.
    Herkeze selamlar

Motosikleti
    SWT
    9bin az bence en az 10bin tl iste..Elini öpene 10bine satarsın
    Yok pahasına satmayın motorlarınızı..
    Honda almakta çok akıllıca bu suzuki servisleri çok para alıyorlar. Hondada kesinlikle yüksek fiyat çekmezler. Hatta bmw tam kurumsal onların servisleri bedavadır..
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    Alıntı tarikiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9bin az bence en az 10bin tl iste..Elini öpene 10bine satarsın
    Yok pahasına satmayın motorlarınızı..
    Honda almakta çok akıllıca bu suzuki servisleri çok para alıyorlar. Hondada kesinlikle yüksek fiyat çekmezler. Hatta bmw tam kurumsal onların servisleri bedavadır..
    Tarık bak tavrımı bozmayayım diyorum ama sen baya ukela birine benziyorsun (önce şakşakçı söylemi şimdide benim malım hakkındaki yorumun hiç hoş değil )geçenlerde 9700 yazmıştım sahibinden.com da biri 9000 verdi o zaman vermedim çünkü tok satıcı formatındaydım şimdide öyleyim ama böyle dandik şeylerle uğraşmak istemediğim için ayrıcada tarz değişikliği için şimdi satıcıyım.istersen motoru satarken senide çağırayım paraları sayarsın sayı sayman iyiyse neden herşeye muhalefetsin anlamıyorum marazmı çıksın istiyorsun benim malımın değeri bu (Ayrıca 2007 11-12 ye satılırken 2006 sı neden 9 etmesin önce motoru gör sonra konuş istersen ) kardeşim veren verir vermeyen vermez nitekimde veren var sen 7 ye sat istersen bedava ver beni ilgilendirmez .Evet suzuki kadar kazıkçı bir servis daha görmedim.hondadaki kalite bmw dede yok servis olarak hepsini nette okuyoruz çevreden duyuyoruz.Motosiklete binipte bunu bilmeyen yok istersen bir topic aç oylama yap buna emin ol HONDA uzak ara servis konusunda ilk sırada gelecektir.

skyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW LT 1200,SUZUKI BURGMAN AN 650 PEARL WHITE
    Slm dün akşam motorumu teslim aldım. arızası giderilmiş zaten tamer abi binde bir olacak bir durumdu oda sana denk gelmiş dedi ben bu arızayı 2 ci kez görüyorum dedi ufak bir elektriksel arıza rölelerin biri ile ilgili.
    Ödeme kısmına gelince bostancı gösteri merkezinden altana motora motorun götürülüşü + parça + eksik olan yağın tamamlanması + fren ayarları ve genel kontroller + işçilik =185 + kdv = 218 tl ödedim.
    işçilik :150 + kdv ( arızanın yapılması +f ren ayarları ve genel kontrol )
    parça : 35 tl + kdv
    eksik olan yağ ne kadar eklendi bilmiyorum 200-300 gr.
    merak edenler için yazdım ama gerçekten frenlerinden sıkıntım olmasada dozaşlaması v.b daha iyi olmuş . aldım motoru eve geldim yemekten sonra çıktım bindim depoyu fulledim o havada 160 km /h dayadım motora biraz aklı başına gelsin bir daha beni yolda bırakmasın diye walla o soğukta soğuk falan demeden bindim hiçte üşümedim zaten birde yağmura yakalandım.Yağmuırdada motora binmek ayrı bir güzel oluyormuş.ama lastiklerinizin güzel olması lazım bridgestone lastiklerle çok sakat sağa yokuş yukarı dönerken arkasını bir attı allahtan arabalarda yan vere vere alışkın bir durum olduğu için toparlamamda kolay oldu en kısa zamanda lastiklerimi değiştirmem lazım vedatın tavsiyesi olan michelan pliot sc düşünüyorum . yarın hava fazla yağışlı olmazsa tüv e gidip diğer işlemleri hallletmeye çalışacağım . kış geldi topicte uykuya daldı sanırım
    öncelikle herkese merhaba M.T de eskiyim ancak cok uzun suredır giriş yapmadan formları takip ederim herkes iyiyi yada kötüyü kendine ters geleni yada hoşuna gideni yazıyor evet bu gayette normal birşey hepimiz kendimize göre haklıyız.
    arkadaşım yolda kalmış ve hizmet talep etmiş bahsi gecen altan motor suzuki serviside gelmiş destek vermiş buraya kadar herşey normal ve kullanıcının taleplerine uygun. yukarıda yazdıgı gibi elektrik sorunu yasadıgı için makinesi start almamış hepimizin başına gelebilir şeyler bunlar.
    işte ek olarak ön frendeki sıkıntı ve eksik yağ tamamlanmış acıkcası bunlar detay ama bizler sanırım bu detayları işimize gelmediğinde gözden kacırıp farklı noktalara cekiyoruz.

styll 77 kardeşim
    yazmışsın ya bostancı gösteri merkezinden motorumu araca yükleyip servise götürdüler diye
    bbostancı gösteri merkezinden altana motora motorun götürülüşü + parça + eksik olan yağın tamamlanması + fren ayarları ve genel kontroller + işçilik =185 + kdv = 218 tl ödedim.

parçan 35 tl gayet normal bir roleye göre
    yukarıda yazmış olduklarının toplamı ise işcilik olarak dile getirmişsin 150 tl
    bu kadar şikayet etmişsin ya keske bir kamyonet cagarıp onunla götürmeyi deneseydin bu rakkamın üzerine nasıl çıkılır ozaman anlardı, bende başıma geldiği için bu kadar rahat yazıyorum en az senden alıcakları para 100 tl olucaktı emin ol bundan.(sadece nakliye)
    eksik yag tamamlandı dıyorsun servisler genellikle yaglarını 1 lt olarak satarlar ve benım bıldıgınm kadarıylada altan motor ipone marka baya iyi de bır yag kullanıyor yagın lt si 35 tl olması lazım.hadi diyelim ki 300 gr yag koydu e servis bunu gunde 3 arkadasımızın motoruna 300 gr yag takviyesi yapsa 1 lt gitti unutmayalım ki o servisede bu yaglar hediye edilmiyor değilmi?
    geriye ön fren ayarlarınmı kalmıştı onuda halletmişler bak ne kadar güzel de oldu demişsin.
    bostancıdan kartala sevkiyat,fren ayarları bakımı,yağ ilavesi,arızanın tespiti kimbilir kac saat ugraştılar (uğraştıklarını sen ima etmişsin) 150 tl işcilik yazmışlar,bırakalım yazsınlar işletme maliyetlerini azçok hepimiz biliyoruz arkadaşlar.
    şunu unutmayalım ki bugun işletme maliyetlerini bildiğimiz halde bunları yadırgıyacak işek biz bu motorlara binmeyelim bence...

ayrıca bir şeye daha değinmeden edemiyeceğim arkadaşlarım yazmışlar honda da servis ücretsiz daha iyi vs. vs.peki neden hala suzukiye biniyoruz?...silverwing den istediginizi alamıyormuyuz yoksa
    bu benim ikinci maxscooter ım ikiside BM 650. honda silverwing e bir kere binelim ondan sorna tekrar bi düşünelim derim ben....

herkese iyi akşsamlar...
    [COLOR="Magenta"][/COLOR]Dünyaya bu gelişimi saymayın! Bu bir prova . . . Beni bir de öteki gelişimde görün! Ayakta alkışlayacaksınız ... M.T.T 0rh(+)

Motosikleti
    SWT
    Tarık bak tavrımı bozmayayım diyorum ama sen baya ukela birine benziyorsun (önce şakşakçı söylemi şimdide benim malım hakkındaki yorumun hiç hoş değil )geçenlerde 9700 yazmıştım sahibinden.com da biri 9000 verdi o zaman vermedim çünkü tok satıcı formatındaydım şimdide öyleyim ama böyle dandik şeylerle uğraşmak istemediğim için ayrıcada tarz değişikliği için şimdi satıcıyım.istersen motoru satarken senide çağırayım paraları sayarsın sayı sayman iyiyse neden herşeye muhalefetsin anlamıyorum marazmı çıksın istiyorsun benim malımın değeri bu (Ayrıca 2007 11-12 ye satılırken 2006 sı neden 9 etmesin önce motoru gör sonra konuş istersen ) kardeşim veren verir vermeyen vermez nitekimde veren var sen 7 ye sat istersen bedava ver beni ilgilendirmez .Evet suzuki kadar kazıkçı bir servis daha görmedim.hondadaki kalite bmw dede yok servis olarak hepsini nette okuyoruz çevreden duyuyoruz.Motosiklete binipte bunu bilmeyen yok istersen bir topic aç oylama yap buna emin ol HONDA uzak ara servis konusunda ilk sırada gelecektir.
    Burgman sayfasını arada açar okurum zaman zaman sayfayı kirleten insanlar gelir gider, sonuçta benim sitem değil ama burdan arkadaşlıklar kurduk, belkide sahiplenme duygusu gelişiyor zamanla. Sen birşeyler yazıyorsun sonra yazdıklarına kendikendine cevap veriyorsun, sonra tekrardan bişeyler yazıyorsun. Kendi kendine takılıyorsun atıp tutuyorsun, beni ilgilendirmez ama tanımadığın insanlar hakkında üstüne vazife olmayan laflar ettiğin gün cevabını alırsın.
    Senin motorun 9 değil 10 eder yazmışım söylemediğin kalmamış.
    Seni gelmiş kurtarmış adamlar(Altan motor) çekmiş motorunu önce geldiler kurtardılar sağolsunlar diyorsun sonra başkalarının yazdıklarından gazı alıp atıp tutuyorsun..
    Bir arkadaşımız yatalak motorcu diye ortaya laf atıyor, hemen zıplayıp şakşakcılık yapıyorsun lafın nereye gideceğini bilemeden..
    Başka da bişey yazmam ama sen bana tavrını bozmak istiyorsan ukala olduğumu yüzüme söylemek istiyorsan özelden mesaj at
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    Alıntı skyrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba M.T de eskiyim ancak cok uzun suredır giriş yapmadan formları takip ederim herkes iyiyi yada kötüyü kendine ters geleni yada hoşuna gideni yazıyor evet bu gayette normal birşey hepimiz kendimize göre haklıyız.
    arkadaşım yolda kalmış ve hizmet talep etmiş bahsi gecen altan motor suzuki serviside gelmiş destek vermiş buraya kadar herşey normal ve kullanıcının taleplerine uygun. yukarıda yazdıgı gibi elektrik sorunu yasadıgı için makinesi start almamış hepimizin başına gelebilir şeyler bunlar.
    işte ek olarak ön frendeki sıkıntı ve eksik yağ tamamlanmış acıkcası bunlar detay ama bizler sanırım bu detayları işimize gelmediğinde gözden kacırıp farklı noktalara cekiyoruz.

styll 77 kardeşim
    yazmışsın ya bostancı gösteri merkezinden motorumu araca yükleyip servise götürdüler diye
    bbostancı gösteri merkezinden altana motora motorun götürülüşü + parça + eksik olan yağın tamamlanması + fren ayarları ve genel kontroller + işçilik =185 + kdv = 218 tl ödedim.

parçan 35 tl gayet normal bir roleye göre
    yukarıda yazmış olduklarının toplamı ise işcilik olarak dile getirmişsin 150 tl
    bu kadar şikayet etmişsin ya keske bir kamyonet cagarıp onunla götürmeyi deneseydin bu rakkamın üzerine nasıl çıkılır ozaman anlardı, bende başıma geldiği için bu kadar rahat yazıyorum en az senden alıcakları para 100 tl olucaktı emin ol bundan.(sadece nakliye)
    eksik yag tamamlandı dıyorsun servisler genellikle yaglarını 1 lt olarak satarlar ve benım bıldıgınm kadarıylada altan motor ipone marka baya iyi de bır yag kullanıyor yagın lt si 35 tl olması lazım.hadi diyelim ki 300 gr yag koydu e servis bunu gunde 3 arkadasımızın motoruna 300 gr yag takviyesi yapsa 1 lt gitti unutmayalım ki o servisede bu yaglar hediye edilmiyor değilmi?
    geriye ön fren ayarlarınmı kalmıştı onuda halletmişler bak ne kadar güzel de oldu demişsin.
    bostancıdan kartala sevkiyat,fren ayarları bakımı,yağ ilavesi,arızanın tespiti kimbilir kac saat ugraştılar (uğraştıklarını sen ima etmişsin) 150 tl işcilik yazmışlar,bırakalım yazsınlar işletme maliyetlerini azçok hepimiz biliyoruz arkadaşlar.
    şunu unutmayalım ki bugun işletme maliyetlerini bildiğimiz halde bunları yadırgıyacak işek biz bu motorlara binmeyelim bence...

ayrıca bir şeye daha değinmeden edemiyeceğim arkadaşlarım yazmışlar honda da servis ücretsiz daha iyi vs. vs.peki neden hala suzukiye biniyoruz?...silverwing den istediginizi alamıyormuyuz yoksa
    bu benim ikinci maxscooter ım ikiside BM 650. honda silverwing e bir kere binelim ondan sorna tekrar bi düşünelim derim ben....

herkese iyi akşsamlar...

HAY AĞZINA SAĞLIK.Ben bunları yazmak anlatmak istedim ama dile yanlış getirdim heralde yada eksik kaldı. aynen katılıyorum neyse dediğim gibi arızam yapıldı ilgi alakadan memnunum gelip aldılarda ordan beni. -+50 sorun değil belki fazla ama benim anlamadığım herkez şikayetçi servise bir gidiyorsun içerisi dışarısı motor dolu fevzi ustayı çok methettiler özeliiklle bir gün gideceğim merakımdan ama ben yine söylüyorum ben iki üç kere gittim altana işçilik ve alakadan memnunum bunu öncedende söyledim yine söylüyorum benim aradığım servislerde en önemli şey öncelikle samimiyet.ilgi alaka ustalık sonra gelir önce insanlık ararım adam istediği kadar usta olsun senle ilgilenmez alakadar olmazsa benim öyle bir ustaylada işim olmaz belki garip ama benim için önemli olan bu sen tamer abiyide taner abiyide bir insan olarak çok benimsedim.tertemiz insanlar bana göre hee belki pahalıdırlar bunu neye göre kıyaslamak gerekir bilmiyorum diğer servisleri denemedim sadece duyum.
    ama iyi usta değiller diyenlere katılmıyorum.bence işlerine hakimler orda bir sürü motor var hepsini söken takan tamir eden onlar başkası değil.Ben lastik alacağım dedim ne kadar diye sordum buz motorda 290 +30 denen fiyatın altına daha az fiyat verdi altan demekki bazı şeylerdede ucuz piyasaya göre
    Neyse ben bu konuda daha fazla yazmak istemiyorum.Bewn genel olarak memnunum fiyat konusuda orta şekerli. ben o gün nakit ödeseydim 218 olan fiyatı 185 ödeyecektimki bence o kadar işe ve çekme işide dahil gayet makul olacaktı.

skyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW LT 1200,SUZUKI BURGMAN AN 650 PEARL WHITE
    HAY AĞZINA SAĞLIK.Ben bunları yazmak anlatmak istedim ama dile yanlış getirdim heralde yada eksik kaldı. aynen katılıyorum neyse dediğim gibi arızam yapıldı ilgi alakadan memnunum gelip aldılarda ordan beni. -+50 sorun değil belki fazla ama benim anlamadığım herkez şikayetçi servise bir gidiyorsun içerisi dışarısı motor dolu fevzi ustayı çok methettiler özeliiklle bir gün gideceğim merakımdan ama ben yine söylüyorum ben iki üç kere gittim altana işçilik ve alakadan memnunum bunu öncedende söyledim yine söylüyorum benim aradığım servislerde en önemli şey öncelikle samimiyet.ilgi alaka ustalık sonra gelir önce insanlık ararım adam istediği kadar usta olsun senle ilgilenmez alakadar olmazsa benim öyle bir ustaylada işim olmaz belki garip ama benim için önemli olan bu sen tamer abiyide taner abiyide bir insan olarak çok benimsedim.tertemiz insanlar bana göre hee belki pahalıdırlar bunu neye göre kıyaslamak gerekir bilmiyorum diğer servisleri denemedim sadece duyum.
    ama iyi usta değiller diyenlere katılmıyorum.bence işlerine hakimler orda bir sürü motor var hepsini söken takan tamir eden onlar başkası değil.Ben lastik alacağım dedim ne kadar diye sordum buz motorda 290 +30 denen fiyatın altına daha az fiyat verdi altan demekki bazı şeylerdede ucuz piyasaya göre
    Neyse ben bu konuda daha fazla yazmak istemiyorum.Bewn genel olarak memnunum fiyat konusuda orta şekerli. ben o gün nakit ödeseydim 218 olan fiyatı 185 ödeyecektimki bence o kadar işe ve çekme işide dahil gayet makul olacaktı.
    öncelikle teşekkür ederim styll 77 kardeşim
    benden size bir motorcu dorst arkadaş v.s v.s tavsiyesi bilmediğiniz yere motorunuzu götürmeyin ben o hatayı yaptım şuan şurada isim vermek istemiyorum kızıl toprakta bir suzuki servisi aslında servisiyim diye geçinen bir atölye sadece ama motorumun grenajları sökülüp takılacaktı ister inanın ister inanmayın 1 ay bekledim ben beklemekten yakınan bir adam değilim asla da olmadım ama sonuçta paranla rezil olmak diye birşey var. ve çok yakından tanıdıgım bir arkadaşım sadece bm 400 ünde küçük bir ses var diye gitti bu bahsettigim yere size yemin ederim 6. ay bu ay hala motoru cıkmadı ve bu adamların yogunlugu varda bakmıyorlar değil makineyi söküyorlar ve toplamıyorlar dogal olarakta sen makineni alamıyorsun.ben altan motordan gerçekten memnunum aldıkları paranın hakkını gercekten verıyorlar kolaylıgında büyüğünü sağlıyorlar oradaki her personel bana göre eğitimli ve bilgili konularında. şundan emin ol ki altan motor isteseydi senin tesisatın bitmiş komple değiştirmemiz gerekiyorda diyebilirdi ama bunu demedi deseydi sen oradan 1300 tl ye zor çıkardın)) benım bm 650 nın kontak anahtar merkezinin içinden bir parça kırıldı motor bır kaç kere daha cevırseydım anahtarı calısmıyacaktı ve komple kit fiyatı 600 tl civarında düşün altan motor bunu baya komik bir rakkama çıkma ama çok temiz bir çıkma anahtar göbeği takarak çözdü gerçekten musterileri için elinden geleni yapıyor bu servis rakkamlarıda çok normal emin olun çok normal...

ben ucuz hizmet alacak kadar zengin değilim arkadaşlar!

herkese iyi günler iyi çalışmalar...
    [COLOR="Magenta"][/COLOR]Dünyaya bu gelişimi saymayın! Bu bir prova . . . Beni bir de öteki gelişimde görün! Ayakta alkışlayacaksınız ... M.T.T 0rh(+)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler