Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı burgmanman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam bugün nihayet Ankara da bir tane burgman an 400 2005 42.000 km de buldum ve kaporasını verdim yarın ustama baktırıp pazartesi burgmancı olarak aranıza katılacağım... scooter keyfini bu oyuncak ile yaşayacığımı düşünüyorum.. Hala parasını vermedim aklım honda silver da kalmadı değil ama bu forumda yazılanlar ve yıllardır ustamın beynimi düdüklemesi bu motora odaklanmamda büyük etki yaratmadı değil.. köprüden önce son çıkıştayım eğer şu anda online olan varsa pazartesiye kadar beni teselli etsin.. amacım bu motorla ayda bir istanbul antalya gibi illere seyahat etmek ve yaz kış şehir içinde kullanmak.. yakıt konusu kafama takılmıyor değil bir de ankara'daki kullanıcılardan iyi bir burgman ustası tavsiye etmelerini bekliyorum.. sevgiler saygılar ..
    tereddütte bırakmam istemem ben 2006 ve öncesi burgman almayı kesinlikle düşünmem. tek sebebi ise aşırı fazla yağ yakması. ki siz uzun yol yapacağınızı söylüyorsunuz.
    burgmanman bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Teşekkürler RunamagicK .. ciddi miktarlarda mı eksiltmekte acaba ?

İkinci sorum ise şu bildiğiniz temiz ve 2005 üzeri bildiğiniz varsa hemen alabilirim 10bin tl ye kadar sevgiler

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Teşekkürler RunamagicK .. ciddi miktarlarda mı eksiltmekte acaba ?

İkinci sorum ise şu bildiğiniz temiz ve 2005 üzeri bildiğiniz varsa hemen alabilirim 10bin tl ye kadar sevgiler
    evet ciddi miktarda. 1000kmde 300-400gram civarı olduğunu duydum.
    2007 ve üzeri modellerde yok böyle bir durum.
    Bildiğim yok malesef.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    teşekkürler

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Bugün Burgmancı oldum nihayet. çokta kurcalamak istemedim esasında aldığım motor modeline göre bayağı iyi ve temiz gerisi şansa kalmış.. Tecrübelerimi buradan paylaşacağımdan emin olabilirsiniz . Ankara'daki gezi gruplarının etkinliklerine katılabilirim gerçek bir motor sevdalısı olarak her türlü organizasyonda olmak istiyorum.. buradan bana önereceğiniz gruplar varsa ve paylaşırsanız sevinirim..

Motor gerçekten güçlü verilen parayı hak ediyor.. şahsen sıfır bir güney kore alacağıma 2005 bir suzuki her zaman daha iyidir mantığıyla hareket ettim pişman da değilim Burgman hep hoşuma giden bir motordu gidişi gücü yatışı gerçekten çok iyi yakıtını daha ölçmedim bugün sadece depoyu doldurdum ve 50 km yol gittim şehiriçinde yarın 250 km lik bir yola gideceğim yakıtı ve diğer görüşlerimi de mutlaka paylaşacağım sevgiler saygılar arkadaşlar . Allah kaza bela vermesin iki teker seven dostlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

sehir icinde devirli yokuslu zorlu kullanımda 200 krs. Sehir disi 300km lik ufak bir seyahatte ortalama 120-160 km süratte 175 krs.. bence 400 cc ye göre kötü değil rahatlığı konforu yatisi da cabasi .. keşke daha önce alsaydım bu makinayı diye hayiflanmiyor değilim..!

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Arkadaşlar günce 2005 42000km de AN 400 yakıt durumu .. sehir icinde yüksek devirde, yokuşlu, artçı ile kullanımda 200 krs. Sehir disi 300 km lik ufak bir seyahatte ortalama 120-160 km süratte 175 krs.. bence 400 cc ye göre kötü değil rahatlığı konforu yatışı da cabasi .. keşke daha önce alsaydım bu makinayı diye hayiflanmiyor değilim..

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır satışı olmayan bir motosiklet almak bana yanlış geldiğinden, yaklaşık 15 gün önce 2008 burgman aldım. Aklım piaggio X10'da kaldı ama, daha az para vermeyi tercih ettim.

Biliyorum ki değiştirmek istersem kolay satılan bir motor.

Hislerine tercüman oldu mu bilmiyorum.
    kesinlikle evet... doğru karar vermişiz ... ben memnunum kısa uzun yol denemelerimde de anladım zaten gerçekten farklı ve güzel bir makine .. bu arada 2005 modelinin suyu nereden kontrol ediliyor ve değişiyor acaba bilen varsa çok sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

kesinlikle evet... doğru karar vermişiz ... ben memnunum kısa uzun yol denemelerimde de anladım zaten gerçekten farklı ve güzel bir makine .. bu arada 2005 modelinin suyu nereden kontrol ediliyor ve değişiyor acaba bilen varsa çok sevinirim
    Kendi sorumun cevabını videolu anlatım olarak bulmuş durumdayım aşağıdaki linkte paylaşımımdan merak edenler inceleyebilir.. Suzuki Burgman AN400 2005 radyatör %50 su %50 antifiriz olması gerekiyormuş videoda da görüleceği gibi kolaymış

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    HAYIRLI OLSUN Burgmanlarımız. Sayenizde radyatör suyu konusunu öğrendim. Her ne kadar ustam/arkadaşım, genel ve rutin bakımlarında bana iş bırakmasa da bilgi bilgidir.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Olur ya yolda şu kaynatir vs.. dediğiniz gibi bilgi iyidir bu şekilde paylasimlari yaparsak hepimiz için faydalı olacağı kanaatindeyim.. size de tekrar hayırlı olsun tekerinize taş degmesin

Motosikleti
    Suzuki burgman uh 200
    Merhabalar, adım mustafa 26 yaşında 2011 suzuki burgman uh 200 kullanıcısıyım foruma uzun zamandır üye olmaya gayret etsemde teknik sorunlardan dolayı bugüne kısmetmiş sizlerle tanışmak için şimdiden sabirsizlaniyorum araştırdığım en büyük burgman ailesi burada bence

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı Mstf-akblta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Delikanlı HOŞGELDİN
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    Suzuki burgman uh 200
    Hoş gördük hocam
    Bir ömür motosiklet kullanın. 👍

Motosikleti
    Kangda 125T-4 delux
    Öncelikle herkese selamlar.
    Eski bir scooter kullanıcısı olarak bu sene 2004 model bir burgman la aranıza katıldım.
    Motorum bir tanıdığımın uzun suredir yatan motoru. (Yurt dışında yaşadığından)
    Heves etmiş almis ama kullanamamış.
    Bu yuzden daha 10.000 km bile degil

Ben de iyice bir Bakımdan geçiriyorum su anda.
    Su ana kadar 2000 tl civarında masraf yaptim fakat debriyajdan ses gelmeye basladi 1-2 gündür.
    Sizlere sorum Anadolu Yakasında beni üzmeyecek servis iyi bir usta önerisi isteyeceğim.

Kadikoymotor
    Motocat
    Gibi Kadıköy'de servislerin isimlerine rastladim.
    Sizin Önerileriniz neler?

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    HAYIRLI OLSUN.
    Allah kazasız, belasız, cezasız, sağlıkla, huzurla, ... ve mutlulukla binmek nasip etsin.

Alıntı bahobel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Gibi Kadıköy'de servislerin isimlerine rastladim.
    Sizin Önerileriniz neler?
    İstanbuldan bir çok burgmancı var, ancak buralara pek uğramıyorlar. Face'de bir yerlerde iseler bilmek isterim. Sanıyorum servisinden memnun olanlar, kısa zamanda sizi yönlendirme yapacaklardır.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    Suzuki burgman uh 200
    Selamlar iyi geceler değerli burgman kullanicilari. Dün gece başıma gelmekte olan bir kazadan bahsedeceğim. Saat 00.15 sularında mecidiyeköyden çekmeköy istikametine 2011 burgman'ımla 60 km/s hızla ilerlemekte idim tamda bu saatte yaģmur çisilemeye başladı o ilk damlalardan her zaman korkmuşumdur. Sonrasında isterse heryeri sel götürsün sorun etmezdim ancak ilk damlalar beni telaşlandırdı ve birden gazı kestim yavaş yavaş 50-40-30km/s ile yavaşlarken sadece arka teker değil ön tekerle birlikte bayaği ikisi birden yolda zigzag çizmeye başladım 2 ayağımı yere sürttüğümde gerçekten yerlerin buz pistinden farksız olduğunu farkettim arkamdaki araçlar dörtlülerini yakıp benim toparlanmamı bekleyerek arkalarındaki trafiğide uyardıklarını gördüm aynamdan. artçım olmasaydı belkide Allah muhafaza 45 derecelik bir dönüş ile yere yatıracaktı aracımı yağmur damlaları. O sadiseler içerisinde toparlanmam gerektiğini ve dizliklerimi giymememin pişlanlıgı içerisindeydim (hatta her zor anımda; önüme aniden araba kırdığinda vesaire) söyleyeceğim şu ki dizlerimiz bizim için önemli en az kask kadar dizlikte önem taşıyor örneģin bir aynanın kırilması diz yaralanmasından daha değerli deģildir yaralar kapanana kadar pişmanlık süreci kendimi affetme süreci içerisinde bulunduğum zamanlar oldu ve devamında güven eksikliği. Bizler bilinçli kullanıcılar olarak bilinçsiz otomobil kullanıcılarına karşi önlemimizi alalım inanın ne zaman ne yapacakları belli olmuyor tıpki koşup koşup duran yön değiştirip koşmaya devam eden tavşan misali Iyi geceler saygılarımı sunuyorum sizlere.
    -Mustafa-

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Bugün kontak aç kapa kısa mesafe biraz gezdim. Bir de far ayarı yaptırayım dedim, ayarcı arkadaş motor çalışmazken farları ayarlarken biraz süreyi fazla tutmuş ki, MOTOR ÇALIŞMADI.
    Motor tamircisini aradık, durumu anlatık, gelirken yedek akü ve aktarma kablolarıyla geldi, aktarma yapınca motor hemen çalıştı.

AKÜYÜ ŞARJ ETMEYE DÜKKANA GİTTİĞİMİZDE USTAM:
    "Bu durumlarda sakın uzun süreli marşa basma, beyin zarar görebilir" dedi.

ikinci el 2007 brugman 400 almayı düşünüyorum

Öncelikle hepinize Merhaba demek istiyorum. Geçen sene başlayan maxi scooter heyecanım ilk olarak mondial znu 125 ile beni cezbetti. Ama bu gün bir aksilik olmaz ise 2005 burgman 400 ile yoluma devam edeceğim. 48.000 km 4500 Tl ye anlaştım. Bu konuda fikir verebilecek olanlar var ise sevinirim.

birde varyatöründe bir sorun var sanırım. ne kadar tutar tamiri (sıfır) bilgi verirseniz sevinirim.

Saygılarımla.

sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Merhaba Burgman sahipleri. Umarım yardımcı olursunuz bana.
    2006 yıllarında babamın beyaz sinyalli ve kadrandaki yazıları düz olan burgman 400 modeli vardı gri idi. pek süremedim ama satınca çokda pişman olmamıştı nedense detaya inmemişti.
    Şimdi bende takas ile burgman almak istiyorum ve bu motorun genelde neresine neyine bakılmalı alacağım bakacagım zaman ? 2 yıl vespa gt200 kullandım ve kalkışda titreme ve ses sorunum vardı bundada yaşarmıyım sürekli ? yağmurlu havada vitesli büyük tekerli motorlara göre daha mı tehlikeli olur sizce?

2004 model bi motor var yakın zamanda bakacagım 38 binnde oldugunu iddia etti doğrudur oraya takılı kalmadım ama bilgi ve deneyimlirinize açım açığım şuan.
    Teşekkürler yazan herkese.

Motosikleti
    Suzuki burgman uh 200
    öncelikle merhaba;
    küçük tekerlekli bir burgman büyük tekerlekli bir başka sınıf enduro veya touring araca göre daha az yol tutar tabikide ancak bu doğru marka model lastik ile minimize edilebilir tabi önce konforlu bir maxiscootere binmeye karar vermeniz gerekir. Titremeyi kalkışta değilde yavaşlandığında tekrar devir yükselirken hafif bir şekilde anlayabiliyorum 2 sene burgman uh200 ile deneyimim olmuştu geçtiğimiz aylarda değişime gitmeye karar verdiğimde AN400 ün beni tatmin etmeyeceğini testlerimin sonucunda karar kılıp bir AN650 ile yeni bir sayfa açtim scooterin kralı babası diyebilirim hatta scooter demeye dilim varmıyor kimi zaman. Çift silindir olmasından dolayı titreşimi yani vibrasyonu hiç hissetmiyorum buda yormuyor beni yol tutuş konusuna gelecek olursak viraja girmek hayli keyifli savrulma sıfır verdiği güven ile anlayabiliyorum yol tutuşunu.
    yakıt konusunda son yaptığım istatistiklerde ortalama 286 km yol yaptım bir depo ile otomatik triptonik 6 ileri olağanüstü bir teknoloji olan şanzımanı ile bir anda tatmin edici hızları gırebiliyorum. Kontrol panelinden ayarlanabilen elektrikli açılır kapanır yan aynalar elektrikli ön cama kadar birçok özelliğin içinde buldum kendimi kısacası beni tatmin eden tek araç şuan burgman AN650 bana kalırsa aklında bir AN400 varsa test etme şansın olabilirse 100mt gittikten sonra zaten o konforu ve gücü anlayabileceksin başka markalara bakma derim suzuki burgman scooter konusunda rakiplerinin baya bi önünde yer alıyor yolda bırakmaz sapa sağlamdır ancak bazı modellerinde yağ yakma sorununa şahit olmuştum ki suzuki bu konuyu 2007 modelinde çözdü diye duydum. Son olarak eklemek istediğim power tuşu çok kullanmıyorum yakıttan ve cimri bir kişiliğim olduğu için ancak yokuştan inerken motor freni görevi görüyor devasa travegolar gibi kompresör yapıyor ve en önemlisi abs özelliği hiçbişeye değişilemez bence. umarım aklını boyamış ve diğer marka scooterlerden vazgeçirecek bilgiler vermişimdir zira konfor güç sağlamlık herkesin hakkı

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    3100 km. lik Akdeniz, Ege yolculuğumda; 2 soft yan çanta, arka topcase ve koltuk altı full dolu olmak kaydıyla:

Hem yakıt fişleri, hem motor yol bilgisayarı 100 km. de 3,6 litre yakıt harcadığını gösterdi.

DL 650 ise takribi 5.3 litre civarında yaktı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler