Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı ssener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    İlk kez bir motosiklete 2002 yazında bindim (artçı olarak) 125 cc bir cross'tu. İndiğimde heyecanımı fark edemedim taa ki keyif çayını karıştırana kadar. Ne kadar adrenalin salgılamışsam artık, elim ayağım tutmuyor, çayı karıştıramadım.
    2005 Aralık A2 ehliyetimi aldım.
    26 Ağustos 2013 19.900 km.de 2004 model burgman 400 aldım. İlk kaskımı kafama takıp, ilk eldivenlerimi elime geçirdim. Motoru çalıştırdı(k)m. 19 km yolculuk sonunda motoru almama aracı olan ağabeye teşekküre gittim. İş yerinin önünde motoru söndürüp "Abi sanki vuruntu var" dedim. "Çalıştır bakalım" dedi. O oldu, hala çalışmıyor. Eski sahibini aradım, kontak arızası yapmış, Adana'da Devlet Hastanesi karşısında Ali Usta tamir etmiş... Doğru, kontak arızası vardı, yaptım dedi, ayağı kırıkmış gelemedi. Suzuki Servisi Galip Bey geldi sağ olsun. Motoru bugün çalıştırabilmiş, kontakta temassızlık var der. Başka her şeyi normal, temiz, sıkma canını der.
    Kontak açıkken FI yanıp sönüyor, ya da bazen hiç bir ışık yanmıyor. FI yanıp sönerken motor marş sesi geliyor (gıj gıj gıj) ama motor çalışmıyor. Far yanıyor, sinyal çalışıyor, marş basıyor, motor neden çalışmıyor?
    Kontak seti 1.000 TL der ustam. Diğer bir kaç şey daha (ayak basma yeri kırıktı, elcikler kötüydü) 1.500 TL sırf malzeme.
    Hevesim kursağımda, güleyim mi ağlayayım mı?
    Alırken baktırmadın mı demeyin lütfen, baktırmadım, inanılmaz methiyeler aldım, çok temiz süper, uçar, kaçar. Motordan anlamam, safımdır, kim ne derse inanırım.
    Sorularım:
    - Otobanda kullandım, 70 - 80 km hızla, rüzgar etkiler mi?
    - Sanki alt taraftan bir vuruntu yapıyor, gürültülü, normal midir?
    - Gaz kolu çok sert geldi, tamam çevirince gidiyor ama sanki çok da istekli değil, normal mi?
    - Kontak seti 1.000 TL eder mi?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Yıllarca hayal kurdum, ilk motoru alınca "Ben de geldim aranıza, bakın bu da ilk gezimin fotoğrafı" demeye. Kısmet. Ben de süremesem de bir Burgman 400 sahibiyim, aranıza geldim.

Saygılar.
    Forumda geziniriken sorularının cevaplanmadığını gördüm Hem bir hareketlilik olsun hemde eğer bu sorunlar duruyorsa çözmeye çalışayım dedim yine takılığın noktalar olursa yazdığım mesajı alıntı yaparak cevaplarsan bildirim geliyor görünce yardımcı olmaya çalışırım

Suzuki Burgmanı olduğu gibi dağıtıp topladım motosikletin işciliği ve kullanılan malzeme güzel fakat zayıf narin yani çok dayanıklı bir motosiklet yaptıklarını düşünmüyorum İşciliği iyi olsa bile her hangi bir parçasının yada kontağının 1000 TL değeri yok sanırım Suzuki şımarık bir firma parçaların üzerine made in japan yazılmış ama ne hikmetse Mondial buffalo %100 çin malı motosiklet de bu parçaların aynısını bulabilmek mümkün bildiğim kadarı ile çin elinde kalan kalıplardan parça yada kendine ürün yapıp satıyor

Gaz kolu çekme ve germe telleri var eğer yanlış ayarlandıysa bahsettiğin sorun olacaktır iki telide boşaltıp tatlı sıkılıkta gerince düzelecektir
    Uğultu bu motosikletler de ön teker bilyası çabuk bozulur derler ön teker bilyan bozuk ise benzer bir ses duyabilirsin
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 BURGMAN 400Z/ABS LIMITED

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Bu da benim son askim. kendisiyle son 1 yildir buyuk ask yasiyoruz. 2013 Suzuki Burgman 400Z/ABS Limited olur kendileri henuz bebek 7.000 km yapabildik kensisiyle
    umutt ve mehmetenis bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    çok iyi makina. güle güle kullanın, kazasız belasız

hakan4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 BURGMAN 400Z/ABS LIMITED
    cok tesekkur ederim kardesim
    2013 SUZUKI BURGMAN 400Z/ABS LIMITED

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    gelecek yaza sanırım bende 2004-2005 model 400lük bir tane alacak gibi duruyorum. burası çok sönük bi konu. o kadar çok kullanıcısı olmasına rağmen buraya uğrayan yok gibi

hiç bu motorun performansından bahseden yok sanki

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelecek yaza sanırım bende 2004-2005 model 400lük bir tane alacak gibi duruyorum. burası çok sönük bi konu. o kadar çok kullanıcısı olmasına rağmen buraya uğrayan yok gibi

hiç bu motorun performansından bahseden yok sanki
    Bende birikim e başladım 2004 2006 arası ya burgman 400 yada hyosung comet 250 bütçe max 5500 olacak, son anda bağış yapan olursaa 6500 de olabilir.

Kullanıcıların yorumları vs gayet iyi ama 40 bin 55 bin de burgman için kulanan birsinide yanında götürmek şart gibi.
    Performasn olarak 100 kmde 3.2 4.0 lt yakıyor ş.içi ş.dışı daha da düşüyormuş. son hız aşşagı yukarı 145 150 kmh. 2007 sonrası 175 kmh falan çıkıyor ama.
    samet10 bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    burgman 200 kullanıcısı yok mu? 2013 ile 2014 arasında kasa dışında ne gibi fark var

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burgman 200 kullanıcısı yok mu? 2013 ile 2014 arasında kasa dışında ne gibi fark var
    Evet yokmu arkadaşlar..? Burgman 200 kullanan?
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Sevgili burgman An 400 kullanıcıları 2005 model 55 bin km de burgman alınsa o kmde ki motora 2 3 sene sağlıklı binmek için nasıl bir bakım yapılmalı yada alırken neelere dikkat edilmeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

Burgman 400 için farklı güzel bir uygulama.

mehmetenis bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Merhaba,

En güzeli bu motoru bilen biriyle gitmeniz veya ona göstermeniz. Ama kısaca:

Motor yağ seviyesi düzenli kontrol edilmiş olmalı,
    Motor sesinde gariplik olmamalı (Düzgün çalışan bir Burgman sesini bilmeniz lazım)
    Kalkışta titreşim olmamalı,(debriyaj balatası bitmiş)
    0'dan 150'ye kesintisiz hızlanabilmeli, (varyatör bitmiş/motorda sorun)
    Kayışın kaç km'de değiştiği öğrenilmeli,
    Gidişinde sola/sağa çekme, gidonda titreşim var mı?
    Frenleme kontrol edilmeli, balatalarına bakılmalı.
    Duruyorken, gidon sola sağa döndürüldüğünde takılma zorlanma yapıyor mu?

Aklıma ilk gelenler bunlar. Kolay gelsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Alıntı hakan4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan Bey, Maşallah, Allah kaza bela vermesin. Motor çok yakışıklı duruyor.
    samet10 ve hercul3367 bunu beğendiler.

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    Alıntı hakan4444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifle uzun yıllar binersiniz umarım,çok güzel..

Merhaba, aranıza yeni katıldım. Izmir ödemiş te yaşıyorum, 28 yaşındayım.
    Geçen yaz 0 km honda pcx 125 aldım fakat eşim ile kullandığımız için bi türlü yetmedi. 1350 km de kız gibi motoru 2004 gümüş gri burgman 400 ile takas yaptık, iyimi ettik kötü mü ettik hep birlikte yaşayıp göreceğiz :-)

Ilk izlenim olarak cok konforlu ve güçlü fakat bazı eksiklikler var onlar için sizden yardım rica ediyorum.

# yakıt göstergesi calismiyor tamir maliyeti yüksek midir? Eger yüksek se trip km ile kontrol etmeyi düşünüyorum.

# hafif çizikler var bunun için sprey boya hazirlatip rötuş yapmak istiyorum, boya kodu nedir?

# kontak biraz hoyrat kullanılmış, bagaj açma kısmı çok zor çalışıyor, ne yapmalı?

# on cam da sararma var film veya karbon kaplamayi düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

Motosikleti
    LIFAN LF250B
    Merhabalar. 2014 Model Burgman200 ile aranızdayım ben de. Bundan önce Yamaha Tricity 125cc kullanmıştım. Anladım ki scooter buymuş O da güzeldi ama konfor yoktu. 30kmde yoruyordu...
    Burgman200'ümü daha bugün aldım yalnız bir iki sorunu (aslında sorun mu bilemem) var. Motor daha 400kmde. Yakıt tüketimi şehir içi 4.2 lt gösteriyor. Yani 20 kuruş... Rodaj döneminde olduğu için mi bu kadar yüksek. Sonuçta 200cc ve 161 kg. (ben 78 kg).. Normalde 3-3,5 litre deniyor kullanıcılar. Sizce bu tüketim normal mi yoksa sıkıntı mı var?

Almayı düşünenlere ilk günkü tecrübelerimi aktarayım. Öncelikle eğer 400 ve 650lik çok konforlu scooterlardan kullanmadıysanız burgman200 kendi sınıfında şüphesiz en konforlusu. Yol tutuş iyi kullanım çok rahat. Scoot ile maxi-scoot arasında boyutlarıyla şehir içi için ideal-şehirdışı için de sorun olacağını hiç zannetmiyorum çünkü yayılıp gidiyorsunuz 100kmye kadar çok rahat çıkıyor. Sonrasını bilmiyorum, yeni olduğum için ben çıkmadım daha
    Ayrıca makine 4000 devire gelirken kalkış yapıyor. Kavrama geç, dolayısıyla hemen kalkış yapmıyor ve biraz da titriyor başta. 125lik yamaha anında titremeden kalkıyordu. Bunun sebebi nedir bilen var mı?

Yalnız dikkat fabrika çıkışı lastikler dandik ötesi.Yamaha ve Honda gibi Suzuki de aynı terbiyesizliği yapıyor. Merak ediyorum Türkiye dışındaki ülkelere de böyle tezgah altı üretim lastiklerle mi gönderiyorlar motorları?!??!? 12-13 bin liralık makineye koydukları LASTİK FECAAT! Biraz sert frende hemen kızaklama yapıyor. Eğer acemiyseniz Michelin Power Pure ya da Metzeller FeelFree alıp taktırın.Yorumlar çok güzel. Pirelliyi pek önermiyor kullanıcılar.

Genel olarak görünüşü karizması harika. Konforu mükemmele yakın, kendi sınıfı içinde bence en konforlusu. Yol tutuşu gayet güzel, güven veriyor. Yakıt 200ccye göre (inşallah şimdilik!)yüksek. Kavrama geç, kalkış yavaş ama 20-30kmden sonra çok güzel hızlanıyor ve birden 100 geliyor. Şehir içinde kullanması gayet kolay dengeli. LASTİKLER BERBATTTT!!!
    Alınır mı? Alınır ki aldık İnşallah pişman olmayız.

Sorularıma cevap veren tecrübeli arkadaş çıkarsa müteşekkir olurum

Merhaba Arkadaşlar,
    2004 model Burgman 400 sahibiyim. Bazı konularda uzman arkadaşların fikirlerini almak istiyorum.
    Yaklaşık 2 senden fazladır kullandığım motorumu geçenlerde vakitsizlikten servise götüremedim ve arka balatasını ben değiştirmek istedim. Ne kadar zor olur ki dedim fakat önce egzos, sonra da lastiği söktüm. Derken balatayı söktüm ve yenisini bayağı bir uğraştıktan sonra taktım. Pistonun bir tanesini çevirerek içeri sokmak lazımmış fakat onu anlayabilmem en az 2 saatimi aldı. Neyse bir daha servise gitmeme kararı da çıkan balatayı görmem oldu. Yaklaşık 5.500 Km önce gittiğim son servis bakımında ön+arka balata değiştiği söyleniyordu fakat söktüğüm arka balata bitmiş ve metali de yarılanmış olmasından benden parasını aldıkları halde değişmemiş olduğunu anladım. Dışarıdan ön balata (30+30 TL), Arka balatayı da 30 TL'ye çift takım aldım. Yani tüm balataları 90 TL'ye aldım. Oysa serviste benden alınan para Ön balata 200, arka balata 100 ve bir de işçilik 100 TL. Üstelik arka balatanın değişmemiş olduğunu görmem de sinirlerimi iyice gerdi ve bundan sonra bakımlarını ben yapmaya karar verdim.
    Yaptığım tüm masrafları bilgisayarda tuttuğumdan bakımları kendim yaptığımda masrafımın 1/3 'e düştüğünü gördüm.
    Bu işi nasıl yaptığımı soruyorsanız açıyorum youtube'u önce seyrediyorum istediğim işlerin nasıl yapıldığını ve sonra da gidip motorun başında uyguluyorum. Gerçi elimden de mekanik işler geliyor ve anlıyorum da bu işlerden o nedenle zorlanmıyorum.
    Kendi başıma yaptığım ilk bakımda biraz abarttım galiba ve debriyaj ve kayışı da değiştirdim. Hatta eski debriyajı elime aldığımda aslında serviste değiştirilmemiş olduğunu ve sadece debriyaj çakıldığını üstelik puntolarında kaba olmasından daha debriyajın yarısı bittiği halde puntoların debriyaj tasını çizmeye başladığını de görmüş oldum.
    Sıfır aldığım debriyajın yayları sert olduğundan ilk kalkışlar yüksek devirle oluyordu fakat 1000 km sonra 3000 devirlerde motor kalkmaya başladı.
    Fakat şu anda rampalarda sert kalkışlarda kayış kaçırıyor. Normal kalkışlarda agresif davrandığımda da kaçırıyor fakat sakin kullanımda sorun yok. Kayış kasnakları temiz fakat onları değiştirmek gerekir mi. Ayna gibi parlak duruyorlar. Zımparalamak yani yüzeyi matlaştırmak işe yarar mı?
    Ayrıca klasik sorunum olan yağ eksiltme bende had safhada. 42.000 km'de olduğumdan 1500 km'de neredeyse 1 lt yağ ekliyorum. Yağım Castrol 4T 10-40. Daha kalın yağa geçeyim mi, yoksa segman değişimi sorunumu çözer mi. Yaz kış her gün kullandığım motoru bir gün yağsız bırakacağım gibi görünüyor.
    Yağ çubuğu da öyle zor söküp takılıyor ki. Yerine takmak için diş atlamasın diye taklalar atıyorum. Bu da yoruyor adamı.
    Biraz uzun oldu ama bundan sonra daha sık görüşmek amacıyla. Hem yardım talebinde bulunmak hem de yardımcı olmak için...
    yasinaydin81 bunu beğendi.

[/COLOR]
    Alıntı madcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda geziniriken sorularının cevaplanmadığını gördüm Hem bir hareketlilik olsun hemde eğer bu sorunlar duruyorsa çözmeye çalışayım dedim yine takılığın noktalar olursa yazdığım mesajı alıntı yaparak cevaplarsan bildirim geliyor görünce yardımcı olmaya çalışırım

Suzuki Burgmanı olduğu gibi dağıtıp topladım motosikletin işciliği ve kullanılan malzeme güzel fakat zayıf narin yani çok dayanıklı bir motosiklet yaptıklarını düşünmüyorum İşciliği iyi olsa bile her hangi bir parçasının yada kontağının 1000 TL değeri yok sanırım Suzuki şımarık bir firma parçaların üzerine made in japan yazılmış ama ne hikmetse Mondial buffalo %100 çin malı motosiklet de bu parçaların aynısını bulabilmek mümkün bildiğim kadarı ile çin elinde kalan kalıplardan parça yada kendine ürün yapıp satıyor

Gaz kolu çekme ve germe telleri var eğer yanlış ayarlandıysa bahsettiğin sorun olacaktır iki telide boşaltıp tatlı sıkılıkta gerince düzelecektir
    Uğultu bu motosikletler de ön teker bilyası çabuk bozulur derler ön teker bilyan bozuk ise benzer bir ses duyabilirsin
    Iyi gunler. Bende gecenlerde 2005 400 Type S satin aldim. Aldigimda uzerinde aku yoktu. Servise verdim bakimlari icin, teslim aldigimda da calisiyodu. Eve getirdim 4 gun sonra bindigimde aku bitmisti. Dun tasinabilir bi jumper ile motoru calistirdim. Once isiklar baygin yaniyodu daha sonra kendini toparladi. Istop edip tekrar calistiricaktim ama kontagi komple kapatmama ragmen stop lambasinin yandigini gordum. Akuyude muhtemelen o bitirmis. Bulamadim nerden kapatacagimida. Yardimci olursaniz cok sevinirim..

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Merhaba Arkadaşlar gezideki AN400 gümüş gri olan burgman satılıktır.

Volkan : 0530 343 53 48

http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-980-km.html

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar gezideki AN400 gümüş gri olan burgman satılıktır.

Volkan : 0530 343 53 48

http://www.motosiklet.net/forum/etki...si-980-km.html
    Motorunuz alana da satana da hayırlı olsun. Ben 2008 siyahını 1 hafta oldu alalı, bir arkadaş da ilgi duymaya başladı.
    Detay ve fiyat verir misiniz?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Burgmancılar bu başlıkta değillerse nerededirler acaba?

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400
    Arkadaşlar selam bugün nihayet Ankara da bir tane burgman an 400 2005 42.000 km de buldum ve kaporasını verdim yarın ustama baktırıp pazartesi burgmancı olarak aranıza katılacağım... scooter keyfini bu oyuncak ile yaşayacığımı düşünüyorum.. Hala parasını vermedim aklım honda silver da kalmadı değil ama bu forumda yazılanlar ve yıllardır ustamın beynimi düdüklemesi bu motora odaklanmamda büyük etki yaratmadı değil.. köprüden önce son çıkıştayım eğer şu anda online olan varsa pazartesiye kadar beni teselli etsin.. amacım bu motorla ayda bir istanbul antalya gibi illere seyahat etmek ve yaz kış şehir içinde kullanmak.. yakıt konusu kafama takılmıyor değil bir de ankara'daki kullanıcılardan iyi bir burgman ustası tavsiye etmelerini bekliyorum.. sevgiler saygılar ..

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı burgmanman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Sıfır satışı olmayan bir motosiklet almak bana yanlış geldiğinden, yaklaşık 15 gün önce 2008 burgman aldım. Aklım piaggio X10'da kaldı ama, daha az para vermeyi tercih ettim.

Biliyorum ki değiştirmek istersem kolay satılan bir motor.

Hislerine tercüman oldu mu bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler