Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EXSELANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HRISOPOLİS(altın şehir üsküdar)-PRUSA(bursa)
    Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    herkese merhaba lar bu topik burgmanlıların buluşma noktası biraz hareketlendirelim yaza kadar hazırlık yapalım birbirimizi tanıyalım geziler düzenleyelim (herkesin katılabileceği)ayrıcalıklı motorsikletimizin farkında olalım we değerini bilelim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    12ykr yakıyor diyorlar bence bu motor yakmıyor yahu kokluyor...
    benim 150cclik karakız içiyor resmen benzini 140ykr yakıyor..
    bir gun mutlaka burgman...

nutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN400 K7
    Alıntı EXSELANS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba lar bu topik burgmanlıların buluşma noktası biraz hareketlendirelim yaza kadar hazırlık yapalım birbirimizi tanıyalım geziler düzenleyelim (herkesin katılabileceği)ayrıcalıklı motorsikletimizin farkında olalım we değerini bilelim .
    Kesinlikle hareketlenmesi gerekiyor başlığın

Baharda bir burgman gezisi fena olmaz hani

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    maşşallah maşşallah benim ekip bu gezilere üçüğmüz katılıcaz burak tamer burgman[img=http://img75.imageshack.us/img75/5256/dsc00089tc1.jpg]

al bundy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200X Crosstourer
    Herkese merhabalar,

Aramızda AN 400'den AN 650'ye geçiş yapmış olan ve teorik bilginin yanında pratiğe dayalı mukayese yapabilecek bilgiler sunabilecek olanlar varsa, tecrübelerinizi öğrenmek isterdim.

Motor performans verileri uyarınca uzun yolda beygir gücü farkı nedeniyle AN 650'nin konforunu tahmin edebiliyorum, ancak merak ettiğim şehiriçi kullanımda yakıt tüketiminin fazlalığı dışında 650' nin başka dezavantajları varmıdır? Ve aradaki farkı mukayese edebilme fırsatı bulanların ( bence en azından herbiriyle 4.000 - 5.000 km yapmak gerekir ) teknik ve sürüş keyfi açısından kişisel tavsiyeleri nelerdir ?

Teşekkürler,

Keyifli sürüşler...

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    ben 400 kullanıcısıyım .arkadaşımın 650liğini bi yarım saat kullandım şehir içinde saltanatı 400 lükten bayağı farklı elçiklere tuttuğunum zamn adeta helikopter kokpiti gibiydi aynaların otomatik açılmasıda heycan werici .ses olarakta 400lükten farklı 2silindirli olduğundan zzzzzzzz diye gidiyor .önden rüzgar alması yok ön cam 3kademeli ayarlanabiliyor seside kesiyor çok kullanışlı.eeee bide 400lüğün abisi teknik we sürüş açısından eksiksiz geldi bana tek sürüşümde teşekkürler.

phenemenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoq...
    400 lüklerin diğer marka 500lük emsallerine göre performansı nasıldır? aprilla-piaggio vs.

ha birde aynalar direksiyona entegre ön granaja bi ayna uydurmayı kimse düşünmedimi acaba ben almış olsam bi burgman veya eski kasa atlantik falan öyle bişeyler yapmayı denerdim kesin.

arkadaşlar motorunuzlar mutlu olun gercekten sitedeki coğunluğun en az %50 si iç geciriyodur bende dahil

ama bi aprilla atlantik 500 buldum fiyatı bana göre uygun olunca en hoşuma gidende o oldu mecburiyetten yılbaşına kadar işi halletmiş olucam işllh.

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    phenemenon işallah işlerini halledip motoruna kavuşursun.öncelikle tüm motosiklet modellerinde olduğu gibi herkesin tercihi 4büyükten yana olur servis yedek parça ve kalite amaclı bu katagoride yani maxi sınıfında tercih edilebilecek motorların arasında burgman benim tarzıma hitap ettiği için tercih ettim .çoğu 500lükte olmayan daha geniş bi bagaj hajmine sahip 2 tane cenesi açılır kaskı 2çift dizlik ikide mont koyabiliyosun.

phenemenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoq...
    ya serviste falan üstünlüğü aşikar zaten burgmanın, ama elimde bi fotoğraf var aprillayla burgmanın yan yana arkadan görünüşü eğer rahatsızlık yaratmazsa koyabilirim buraya.

gönül ister ama arkadaşım 5 bine burgman yok piyasada olanlarda 99 model dünya km yapmış makinalar.

birde performansında memnunmusunuz hiç yolda bi 500 lükle yanyana gelip deneme fırsatı falan oldumu?

bide aynaları hakkaten yukarda da yazmıştım kimsede rahatsızlık yaratmıyomu gercekten merak ediyorum ben bi burgman alsam ertesi gün aynasına bi el atardım heralde.

Motosikleti
    Teşekkürler EXSELANS,

Maddi yanını bir tarafa bırakırsak, 650 senin için kullanım ve keyif farklılığı yaratmış anladığım kadarıyla.. Zaten teknik bilgiler de aynı sonucu veriyor ancak yine de ikisini de sürmüş bir kişinin görüşleri önemli benim için..

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    al bundy ,burgman allmayı planlıyosun galiba hangi motordan burgmana geçiyosun meraak ettm .

Motosikleti
    Motora uzun süre ara vermiş biriyim aslında, 5 yıl önce Suzuki GS 500'üm vardı.. Yaklaşık 10.000 km'lik, aceminin bir üzeri sayabileceğim kadar tecrübem var... Şehiriçi dışında bir sefer İstanbul- Ankara- İstanbul, 2-3 sefer de İstanbul- Çanakkale- İstanbul gibi uzun yol sayılabilecek tecrübem var...Halen motorsikletim yok ( Al Bundy durumu gereği, malum evli ve çocuklu Geçen aya kadar da hiç scooter isteyeceğimi tahmin etmezdim. Ancak Fethiye'de sadece 100 cc'lik ve 7 hp'lik bir Honda Beat ile , üstelik arkamda da bir arkadaşım olduğu halde ( ben 100 kg'yum artçım da yaklaşık 85 kg ) toplam 185 kg'lık halimizle Kelebekler Vadisinden , Ölüdeniz'e, oradan da Kayaköy'e kadar oldukça keyifli bir gezi yapınca, Scooter'lara haksızlık ettiğimin farkına vardım... Gerçi yokuş çıkışlarında artçım arkada sigara tellendiriyordu ) ama 7 bg lik Beat için bence yine de oldukça iyi performanstı...

Sonuç olarak ciddi ciddi iyi bir maxi scooter almayı düşünmeye başladım... Teorik verilere ve estetik özelliklere bakarak ta kendimce yaptığım subjektif değerlendirmelerden sonra, adaylarımı 3' indirdim...

Burgman AN 650 Executive, Honda Silverwing 600 ABS ve Piaggio X9 500 ABS

Üçü arasında da elbette bir sürü mukayeseli üstünlükler var ancak, benim nihai olarak en beğendiğim Burgman 650 oldu diyebilirim...

Bu hafta fırsat bulabilirsem ve de havalar da iyi olursa test sürüşleri yapmayı planlıyorum... Yapabilirsem sizinle de görüşlerimi paylaşırım...

Selamlar,

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    mantıklı güzel bi tercih ailecek çok keyif alacaksınız eminim test sürüşü yaptığın annda hayırlı olsun diyebiliriz

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    arkadaşlar selam

aranıza katılabilirmiyim

6 aylık burgman 400 lüyüm

çok memnunum zaten arkadaş tavsiyesi ile almıştım

bu havalarda bile binmeden duramıyor insan

soğuk ,yağmur, vsss.
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    alinazik geç bile kaldın nerelerdeydin şimdiye kadar hoşgeldin gezdiğin yerlerin fotolarını alalım artık motorununda iki fotosunu koy bakalım burgman nasıl bişe

guccam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200F Siyah
    arkadaşlar,
    2005 martından beri Burgman an400 kullanıyorum.Yaz kış kullanarak 15000km yi devirdim.
    Burgmanın en büyük avantajı yağmurda çamurda kullansanız bile motordan indiğinizde bile çamurlanan tek yeriniz (oda hızlı bir yola çıkarsanız)kaskınızın üst kısmı oluyor.Diğer vitesli motosikletlerde böyle bir şansınız yok.Tek dezavantajı aks aralığının geniş olması ve ani manevralarda dengeyi kolay kaybediyorsunuz.
    Gayet keyifli bir sürüşü var.Burdan tekirdağ,çanakkale,assos,ayvalık hattını 4 günde gezdim.hiç sorun yaşatmadı.yüksek süratte (ben 160 km gördüm)bile güvenli sürüşünü kaybetmiyor .
    bilgi almak istediğiniz bir konu varsa yardımcı olabilirim.
    LOST

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    evet biraz geç kaldım
    ama geç olsun güç olmasın diyelim
    şu ana kadar burgman ın tek resmi avatarımdaki başka yok gezi desen pek zaman bulamıyorum
    evden işe işden eve ama yazın gezi falan düzenlenirse forumdan arkadaşlar
    falan katılmayı isterim. (hafta sonları tabi) bu arada ben ümraniyeden katılıyorum
    foruma bana yakın arkadaşlar varsa tanışıp muhabbet etme fırsatım olur

benim burgman k.gri 2006 model daha 750 km deyim
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    guccam merhaba bende uzun yola çıkmaktan çok keyif alıyorum ortalama günde 8-10 saat arası kullanıyorum we tek şikayetim elçikler ellerim karıncalanıyor uyuşuyor (eldiwen kullandığım halde)bu sorunu nasıl halledebiliriz sende yaşadınmı teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    2007 Burgman 200
    bu da oldukca güzel
    http://www.suzuki.de/code/ba.php?id=...=YAY_E19_R.jpg

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    150lşikleride büyüyor 200 olmuş seneye 400 lükler 500 olur 650 likler 750 olur çocuklarımızda burgmanın 1500lüğüne biner :=)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler