Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    Alıntı invilis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla ilgili daha fazla bilgi verebilirmisin? Nereden görebiliriz, ne renk, iletişim no ....
    uskudar da. tel nom:05322421742
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nomarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı hurricane77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    240 km yi geçmiş değilim walla enteresan geldi banadaÇokmu gazlıyoruz değil motoruda ısıtıyoruz tek fark galiba o uzun yol bizimki şehiriçi

Evet uzun yolda az ve kısa molalar verip, hiç 100'ü de geçmezseniz oluyor. Ayrıca şunu da keşfettim. Benim far soketinin bir tanesi çıkık(Farın biri yanmıyor.) Bu da az da olsa yakıt tüketimini azaltıyor (%5-%10 arası)
    2004 Suzuki Burgman AN400 @ 71500 km

"Ride as if you are invisible and everyone wants to kill you."

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı Nomarka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet uzun yolda az ve kısa molalar verip, hiç 100'ü de geçmezseniz oluyor. Ayrıca şunu da keşfettim. Benim far soketinin bir tanesi çıkık(Farın biri yanmıyor.) Bu da az da olsa yakıt tüketimini azaltıyor (%5-%10 arası)
    Ancak akım tek ampule akacağından ampul ömrünü kısaltıp patlatacaktır. (35/35w)
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    nomarka soylediğin rakamlar çok yüksek rakamlar.Etkisi maxımum 10000 de 1 derecesınde olabılır.Çünkü alternatör sen lambayı yaksanda yakmasanda aynı amper ve voltajı üretmeye motor calıştığı anda başlıyor.cok iyi hatırlamıyorum ama alternatör üretmi 400 w civarıydı.

Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak akım tek ampule akacağından ampul ömrünü kısaltıp patlatacaktır. (35/35w)
    Buda cok dogru değil malesef denizcim.Bir elektrik kullanan alet, dogru akım(DC)
    üreten bir sistemden kendi kullandığı watt kadarını alabılır.max cok ozel durumlarda alternatorun 15 volt cıvarlarını rakamlar ölçtüğümü hatırlıyorum.
    Zaten uretılen volt sureklı yuksek devam ederse akü kaynamaya başlar
    elektrik formılu ise watt =volt x akımdır veya R(direnc) x I2 akımın karesidir.

Ben bizim cocuklara bodrum seyahatımız sırasında 400 km yol yaptım dedıgımde bana ınanmıyorlardı ....Buyrun bakın 380 yapan var.Benım kullandıgım motor yenı kasa k7 ydı.Ama mert arkadasımızın motoru 2006 eskı kasaydı ve o da aynı km lerı gormustu.....

Evet simdi yenı bır tarısma konusu acmak ıstıyorum.Nıye burgmanlar en ıyı ıhtımalle 2750 cıvarı kalkar ve niye İtalyanlar 1900 2000 de kalkar.?
    Ilgınc gozlemlerı aktarmak ıstıyorum 120 km hızı gectıkten sonra x9 5000 devırden aynı hızda asagıya dogru dusmeye baslıyor sabıt gazda.Eger hızlanmak ıcın gazı cevırmeye devam edersen 6 devıre oturuyor ve motor hızlanmaya devam edıyor ama devır sabıt kalıyor.Ben 160 ı gecen gordum 5750 devirde ..
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    SWT
    Basit;
    İtalyanlar Akdeniz dieti yaptıklarından çabuk kalkar
    Japon burgmanlar kalantor olduğundan düzensiz beslenme damar sertliği ve bilimum problemler yaratır. O yüzden ağır kalkar
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

cihanolcay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 2003
    Merhaba arkadaşlar bende 2003 model burgman 400 var ,acaba egzosun üzerindeki plakayı boyatmam için bir servis önerirmisinz teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Konu değişti ama ben yinede eski konuya cevap vereyim.

Elektrik sistemini besleyen alternatör. Alternatöre siz ne kadar yük bağlarsanız, yani ne kadar çok enerji isterseniz, o da bu enerjiyi nerden karşılayacak; tabiki motordan. Bu enerji için motoru daha fazla zorlayacak.

380 W alternatörün maksimum verebileceği güç: Maksimum diyorum çünkü siz sistemde ne kadar yük varsa o kadar güç çekersiniz. Motor çalıştığı anda 380 Watt çekiyor diye bişey yok.

14-15.5 Volt alternatör voltajı: Motor çalıştığı anda voltaj değeri hep aynıdır hiç değişmez. Ama akü arızalıysa bu değerlerin üstüne çıkar. Ayrıca motor çalışırken aküyü kesinlikle ama kesinlikle sökmeyin. Çok daha yüksek voltaja çıkar ki, beyin , gösterge falan yanar Allah korusun. (Akü, regülatörle beraber sistem voltajını 14-15 V ta tutar)

Neyse kafalar karıştıysa daha ayrıntılı anlatabilirim. Bu saatte bu kadar

Motosikleti
    Konu değişti ama ben yinede eski konuya cevap vereyim.

Elektrik sistemini besleyen alternatör. Alternatöre siz ne kadar yük bağlarsanız, yani ne kadar çok enerji isterseniz, o da bu enerjiyi nerden karşılayacak; tabiki motordan. Bu enerji için motoru daha fazla zorlayacak.

380 W alternatörün maksimum verebileceği güç: Maksimum diyorum çünkü siz sistemde ne kadar yük varsa o kadar güç çekersiniz. Motor çalıştığı anda 380 Watt çekiyor diye bişey yok.

14-15.5 Volt alternatör voltajı: Motor çalıştığı anda voltaj değeri hep aynıdır hiç değişmez. Ama akü arızalıysa bu değerlerin üstüne çıkar. Ayrıca motor çalışırken aküyü kesinlikle ama kesinlikle sökmeyin. Çok daha yüksek voltaja çıkar ki, beyin , gösterge falan yanar Allah korusun. (Akü, regülatörle beraber sistem voltajını 14-15 V ta tutar)

Neyse kafalar karıştıysa daha ayrıntılı anlatabilirim. Bu saatte bu kadar
    Evet yukarıdaki formuldede belirttğim gibi senin motorunda extra bir aksesuar takılı değilse,Lambanın birinin yanmamasının yakıtına etkisi sıfır degerine yakın bir değerdir.Çünkü sen kullansanda kullanmasanda o elektrık üretilmeye devam ediyor.
    Eski f650 lerde boyle bir (konjektor)problem vardı.Bu yüzden soruna bir türlü çare bulunamıyordu.İnsanlar sonunda lambaları sürekli açık olarak gezerek sorunlarına çare buldular.

Motosikleti
    burgman 400
    arkadaşlar benim motor burgman 400 2006 md 5000 km debrajdan ufak ufak ses geliyor sizce neden yapar saygılarrr

Motosikleti
    Burgman 400
    Arkadaşlar burgman 400 motorum var.Yağını değiştirdim ama yağ lambası yanıp sönüyor.Onu nasıl söndüreceğim konusunda bana yardım edebilir misiniz?

pursue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400

Burgman 400'ümü çok uygun fiyata acil satıyorum!

Model: Suzuki Burgman 400
    Yıl: 2006 (2007 Trafik Çıkışlı)
    Km: 23000 (Uzun Yol ve Otoban Km)
    Renk: Füme
    İrtibat: Hasan 0 532 276 19 44

Fiyat: 7600 YTL (Piyasasından çok çok uygun)

Üzerinde bir de elcik ısıtma sistemi mevcuttur

Ben ikinci sahibiyim. Hiçbir arıza çıkarmayan muhteşem bir motor. Bakımları Yücel Motor'da yapıldı

Daha fazla detay ve motoru görmek için beni 0 532 276 19 44 no'lu telefonumdan arayabilirsiniz. Acele edin.
    Bulaştın mı bırakamıyorsun motosikleti!

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı emre1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burgman 400 motorum var.Yağını değiştirdim ama yağ lambası yanıp sönüyor.Onu nasıl söndüreceğim konusunda bana yardım edebilir misiniz?
    Kontak kapalıyken ADJ tuşuna basılı tutun ve kontağı açın. Lamba söndüğünde tuşu bırakın.

Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sevgilimden ayrılmaya karar verdim K7 AN 400 yaklaşık 10000 km de isteyen olursa hazır bekliyor garajımda :(

fiyat durumu nedir acp

motopower1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman AN 400 o artık yok
    slm arkdşlar bi konuda yardımızı bekliyorum kask arası iletişim kurmak için 'sadece artcım ve ben''cok ayrıntılı bişe olması önemli değil konusmayı sağlasın yeterli önerebileceğiniz bir cihaz varmı 80+100 tl arası teşekkürler

Motosikleti
    Burgman 400
    Kontak kapalıyken ADJ tuşuna basılı tutun ve kontağı açın. Lamba söndüğünde tuşu bırakın.
    Teşekkür ederim.Altan motordan yardımcı oldular.Işık söndü,işlem tamam

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abim 2 gün önce istanbuldan kalkıp arkadaşıyla birlişkte full bagaj ve çanta ile izmire geldi motorda tık yok Yalnız 2 ayda 5 litre kadar yağ ekledik gelirkende ilk defa hız denemesi yapmış ve 155 km yapmış.(burgman400) bildiğim kadarıyla Deniz Bey in motorsikleti Duffy ondan almıştık.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abim 2 gün önce istanbuldan kalkıp arkadaşıyla birlişkte full bagaj ve çanta ile izmire geldi motorda tık yok Yalnız 2 ayda 5 litre kadar yağ ekledik gelirkende ilk defa hız denemesi yapmış ve 155 km yapmış.(burgman400) bildiğim kadarıyla Deniz Bey in motorsikleti Duffy ondan almıştık.
    İstanbul-İzmir ne ki, Avrupa turuna bile çıkılır. Yağ ekleme olayında bir yanlışlık olmasın, 2 ayda 5 litre çok fazla. 2 ayda kaç kilometre yaptınız ve motor sıkıştırılarak mı kullanıldı? Onun dışında Duffynin motoruysa sorunsuzdur ya

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben pek hızı sevmem o yüzden devirli veya süratlı kullanmam yalnız abimi bilmiyorum onunda böyle hız hastalıgı yoktur.Yağ konusuna gelince biraz abartmış olabilirim ama ciddi boyutta yağ eksiltti diyebilirim.Evet deniz beyin motosikletini satın almışız Motosikleti 28000 küsürde almıştık şimdi 32000 e dayandı

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Ben pek hızı sevmem o yüzden devirli veya süratlı kullanmam yalnız abimi bilmiyorum onunda böyle hız hastalıgı yoktur.Yağ konusuna gelince biraz abartmış olabilirim ama ciddi boyutta yağ eksiltti diyebilirim.Evet deniz beyin motosikletini satın almışız Motosikleti 28000 küsürde almıştık şimdi 32000 e dayandı
    Bende 2-2,5 ayda o kadar yağ tükettim, tek fark bende hız ve aşırı sıkıştırma hastalığı var...40,000 de aldım, 44,000 deyim...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Selamlar motordan memnun kalmanıza çok sevindim yağ tüketimi burgman'da normal ancak bunu zaman ile değil km. ile ölçmenizde fayda var. Bir günde 500-600km de yapılabilir.Devirli kullanım, ağır şartlarda kullanımda yağ buharlaşması fazlalaşıyor. Yaklaşık 3000-4000 km yol yapılmış en kötü hali ile 1.5lt yağ eksilmesi gerekiyor du.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler