Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba sitede az çok beni bilen vardır sizden bir ricam olucak bugun ki motor kazası haberinden sonra çıldırmış durumdayım facebook da Motosiklet Kullanıcılarına Saygı adlı grup açtım amacım biz motorcular ile diger motorlu araçlı araçları arkadaşların bizi görüp yaşadıklarımızı zorlukları ve onlarda hatalarını görsünler diye böle bişey yaptım zaten bu konu ile ilgili site yapılmış ama çok kişi bilmiyor o yüzden günde milyonlarca facebook üye olan ve giriş yapan insanlar var hepinizden destek istiyorum search kısmına < Motosiklet Kullanıcılarına Saygı > diye yazarsanız grup hemen çıkıyor ilginize ve alakanıza şimdiden teşekkürler...

İlk önce cevremizdeki arkadaşları davet edelim inanın onlar bizim yaşadıklarımızı gördükçe grupda inanın biraz olsun belki bir gün yolda bir motor gördügünde grupdaki yazılar ve yorumlar aklına gelip o motorlu arkadaşa saygı duyacak ve yol verecek
    [COLOR="Magenta"][COLOR="DarkRed"]2 o o 4 AN 400 BurgMan[/COLOR][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı erdi58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba sitede az çok beni bilen vardır sizden bir ricam olucak bugun ki motor kazası haberinden sonra çıldırmış durumdayım facebook da Motosiklet Kullanıcılarına Saygı adlı grup açtım amacım biz motorcular ile diger motorlu araçlı araçları arkadaşların bizi görüp yaşadıklarımızı zorlukları ve onlarda hatalarını görsünler diye böle bişey yaptım zaten bu konu ile ilgili site yapılmış ama çok kişi bilmiyor o yüzden günde milyonlarca facebook üye olan ve giriş yapan insanlar var hepinizden destek istiyorum search kısmına < Motosiklet Kullanıcılarına Saygı > diye yazarsanız grup hemen çıkıyor ilginize ve alakanıza şimdiden teşekkürler...

İlk önce cevremizdeki arkadaşları davet edelim inanın onlar bizim yaşadıklarımızı gördükçe grupda inanın biraz olsun belki bir gün yolda bir motor gördügünde grupdaki yazılar ve yorumlar aklına gelip o motorlu arkadaşa saygı duyacak ve yol verecek

ahlayıp,vahlayıp.offlayıp pofflayıp oturarak hiçbir işe çare olunmaz. inan o haberi alıp dengesini kaybetmeyen olamaz. herkes aklından elinden geldiğince birşeyler yapmalı. ben çevremde tüm tanıdık, müşteri ve arkadaşlarımdan motosikletlilere dikkat etmelerini söylüyorum. karşı tepki gördüğümdede uğraşıp fikrini değiştiriyorum. hemen facebookta gruba katılıyorum ve çevremede katılmaları için davetiye gönderiyorum. sağol.

çok haklısın vedat ilgin için sağol örnek davranışını tüm arkadaşlardan bekliyorum ve grup da yorumlarda yapılırsa baya faydalı olacağına inanıyorum
    [COLOR="Magenta"][COLOR="DarkRed"]2 o o 4 AN 400 BurgMan[/COLOR][/COLOR]

ardaozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar 3 gun evvel 2002 brugman uh 150 aldım bugun eve dönerken yolda bır anda stop etti allahtan evıme yakındım şuanda motorum çalışmıyor evın onunde yatıyor yucel motora göturcem ama nasıl bılenınız varmı ??

marşa basıyor tırrrrt tırrt dıye ses çıkıyor marş basmıyor gıbı
    yolda gıderken aku hemen bıttı
    daha öncede kontağı açtığımda fan otamatık çalışıyordu

çok acil help please

ardaozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şişli bomontıde oturuyorum eklemek ıstedım

Motosikleti
    SWT
    Alıntı erdi58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok haklısın vedat ilgin için sağol örnek davranışını tüm arkadaşlardan bekliyorum ve grup da yorumlarda yapılırsa baya faydalı olacağına inanıyorum
    Ben facebook kullanmadığımdan katılamıyorum ama tanıdıklarıma söylerim..

Alıntı ardaozcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar 3 gun evvel 2002 brugman uh 150 aldım bugun eve dönerken yolda bır anda stop etti allahtan evıme yakındım şuanda motorum çalışmıyor evın onunde yatıyor yucel motora göturcem ama nasıl bılenınız varmı ??

çok acil help please
    Dostum ya çekiciye parayı bayılıcan yada kamyonet gibi bir araç bulup yükleyip götürüceksin Fevzi ustaya..
    Sen en iyisi Fevzi ustayı arayıp durumu anlat o yardımcı olacaktır..
    Geçmiş olsun
    Teyzesi defterdaarr olan, faytonla damda dolaşırr:P

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Arkadaşlar Güzel bir yazı sizinle paylaşmak istedim.

Özgün Adı: Lettera a un bambino mai nato
    Yazar: Oriana FALLACI
    Menşei: İtalya
    Türkçeye Çeviren: Pınar KÜR
    Yayınlayan: ÇAĞDAŞ DÜNYA YAZARLARI
    Tescili: 975-510-743- 6

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet hayattır.
    Birçok babanın korkusu oğlunun motosiklete binmesidir. Ölümden ve başka her türlü tehlikeli durumun çocuklarının başına gelmesinden korkarlar.

Benim senin başına gelmesinden en çok korktuğum şey ise hayatın zevklerini almadan yaşayan bir eğreltiotu olmandır. Eğer yapmak istediğin şey orada duruyorsa ve aranızda bir tehlike dikilmişse, senin yapman gereken o tehlikeyi bertaraf edip, istediğin şeye ulaşmaktır.

İşte bunu yapamazsan hayatın ancak bir eğreltiotununki kadar heyecanlı olabilir.

Motosiklete bin oğlum, ama dikkat et, motosiklet tehlikelidir.
    O tehlikenin üzerine aptal gibi gitme. Unutma Sun Tzu der ki; "kötü komutanlar önce savaşa girer, sonra nasıl kazanacağını düşünürler; iyi komutanlar önce nasıl kazanacağını bulmadan savaşa girmezler".

Önce viraja girip de sonra nasıl çıkacağını düşünen aptallardan olma.

Tehlikeleri en küçüğüne kadar bertaraf et. Hep tam koruma kullan, bakımsız motorla yola çıkma, alkollü ya da yorgun binme, kafan bozukken taksi tut, bilmediğin yolda risk alma, diğer araç sürücülerinden köşe bucak kaç.

Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet aşktır.
    Sadece kızlardan bahsetmiyorum, motosiklet macerası yaşam aşkıyla doludur. Güneşi batıracağın yeri bilmek, üzerinde yaşadığın toprakları karışı karışına gezmek, her yaş ve meslekten insanla yolunu paylaşmak ve bindiği makinenin üzerinde sanki çığlık atarmış gibi kopup gitmek, hayatı dibine kadar yaşamak, ancak bu araçla mümkündür.

Motosiklet macerasının içinde yaşam aşkı olmayan insanların tek yaptığı ise teknik detayları birbirlerine anlatarak kocaman, yararlı ama sıkıcı bir ansiklopediyi yaşayıp gitmektir.

Aşkın ucunu bırakma, heyecanlı ve renkli ol, sıkıcı olma. Sıkıcı olacaksan arabaya binip, hafta sonları futbol, akşamları ana haber seyrederek yaşayabilirsin, motosiklete ihtiyacın yok.

Günü yakalamayı bil oğlum, motosiklet senin yaşama enstrümanındır.

Kızlardan bahsetmiyorum dediysem, o kadar da demedim tabi. Hani bazen pembe bir vespa üzerinde pembe kaskla kuğu gibi giden pembe pantolonlu bir kız görürsün ya? Git yanaş, merhaba de ona. Orta parmağı gösterirse, kıza efendi gibi bir selam çakıp gazla bana gel, ensene bir tane patlatayım, sonra bira içmeye gideriz. Hayatı böyle yaşayacaksın işte, öküz gibi, ödlek gibi değil. Hem efendiliğini bozmayacaksın, hem de çılgınlığını koruyacaksın.

Ha hoşlandığın bir kız mı buldun? At motorunun arkasına, Datça'ya götür onu, Knidos'un sularıyla yıka. Can Yücel'in en sevdiğin şiirlerini okurken batan güneşi izlet ona, Domuzbükü'nde yıldızları ört üstüne uyusun. Sonra bu macera için bana teşekkür edeceksin.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet isyandır.
    İnsanlık tarihi popüler kültürler ve onlara tepkiyle gelişen kültlerle doludur. Rock tarihi, 68 kuşağı, Avrupa bohemleri, Beatnick'ler hep aynı heyecanla tutuştular. Bugün bu ateş bir miktar sönmüş görünse de sen buna aldanma. İnsanoğlunun doğasında isyan vardır ve motosiklet bunun dışa vuruluş şekillerinin en güzellerinden biridir. Motosiklet bir ulaşım aracı değildir, bir isyan aracıdır, bunu kafandan çıkarma.

Hayatın rutinlerine dikkat et oğlum. Efendi ol ama içindeki serseriyi korumayı bil, akşam eve gelince takım elbiseni çıkarıp deri montunu giy.

Her zaman kravatın olabilir ama hiç yuların olmasın, her zaman bir patronun olabilir ama hiç efendin olmasın. Eğer seni zincirliyorlarsa o patronu, arkadaşı ya da sevgiliyi dehleyip, kravatı çöz, kol saatini fırlatıp at, gemileri yakmayı bil.

Hayatımda tanımaktan keyif aldığım insanların neredeyse hepsi, günü geldiğinde hayatında radikal değişiklikler yaparken gözünü kırpmamış insanlardır.

Ve bu insanların neredeyse hepsi motorcudur.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet dostluktur.
    Bir motosiklet grubuna mutlaka gir. O motosiklet grubunun içerisindeki bir kavgaya ise asla girme. Unutma ki insanın olduğu yerde sevgi de vardır, kavga da vardır. Toplumdan soyut yaşama, yolu paylaş. Ama kimliğini de kaybetme, yolunu şaşırma. Toplumun içinde dur, ama tek başına ayakta dur, sonuçta yol yalnız senin yolundur unutma.

Herkesle konuştuğun gibi, her tip motora da bin, tutucu olma. "Chopper gitmiyor, dönmüyor" diyenleri takma, altındaki V motorun ritmiyle dans etmeden isyanın ruhunu anlayamazsın. Sıkı bir enduroyla off-road yapmadan doğaya fazla kavuşamazsın. İbrende bir kez olsun 200'leri görmeden de adrenalin seni ilk defa içki içmiş 15 yaşındaki kız gibi sarhoş eder durur. Herkesi dinle ama hiç kimseye kulak asma. Motosiklet türlerinin her biri farklı amaçlarla üretilmiştir, birini seçeceksen seç, ama hepsiyle barışık ol, hiçbirinin fanatiği olma.

Motosiklete bin oğlum, çünkü ben hep motosiklete bindim.
    Ve şu hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri bu. Tek bir dakikasından bile pişman değilim ve iyi kötü her maceramın kıymetini bildim.

Hayatta öğrendiğim birçok şeyi bu iki tekerlekli cansız makineden öğrendim.

Motosikletle yaşa oğlum ve aradan yıllar geçerse ve ben motosiklete binemeyecek durumda olursam, gel bana maceralarını anlat, nereleri keşfettiğini, kimlerle hırlaştığını, kimlerle dost olduğunu, hangi şarabı kiminle içip, hangi güneşi nerede batırdığını.

Eğer ben ölmüşsem de çok önemseme. Motor üzerinde ölmüşsem neden pişman olmadığımı anlayacak tek kişi sen olacaksın. Eğer ölmemişsem şu pembeli kıza sor bakalım ablası var mı?

Sana bırakacağım en büyük miras, işte bu hayat rehberi, motosikletli hayatın ta kendisidir.

Motosiklete bin oğlum, çünkü motosiklet hayatın ta kendisidir.

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Alıntı ardaozcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çok acil help please
    Selamlar, motorun aküsü ömrünü doldurmuş yada şarj dinamosunda sorun olabilir yapman gereken önce akünün yerini tespit etmen sonra bir araç bulup takviye kablosunu dikkatlice bağlaman sonra marşa basıp servise gitmen. Bu uygulamada 2 araç içinde dikkat etmen gereken bir husus var. Takviye kablosunun (siyah) önce aracın negatif (-) kısmına bağlayıp motorun aküsündede negatif kısma bağlaman (-) daha sonra araca dönüp kırmızı (+) ucu aracın aküsüde pozitif (+) kısma tak (Burada çok dikkat et kırmızının diğer ucu hiçbir şekilde her iki araçtada metal bir yere temas etmemeli) diğer ucu motorun aküsündeki pozitif kısma tak. Sonra marşa bas eğer çalışırsa akü veya şarj dinamosundan çalışmazsa çok zorlama başka sorun var demektir. Bu kabloları ayırırken ters işlem yapıyorsun yani pozitifden başlıyorsun bu işin en güvenli hali budur.
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    selam

30000 km de motoru yapılmış bir 2004 burgman alınırmı 5500 ytl motor sıfır deniyor

2004 model için 30-35 bin km çokmu

2003 ler de kasa aynı 5000 ytl deniz seni görünce teknik bilgi alasım geldi

aklıma geldikçe ekleme yapıyorum 5000 ytl ye 2004 burgman400 mü
    yoksa 4500 ytl 2006 gts250 mi
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı alinazik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam

30000 km de motoru yapılmış bir 2004 burgman alınırmı 5500 ytl motor sıfır deniyor

2004 model için 30-35 bin km çokmu

2003 ler de kasa aynı 5000 ytl deniz seni görünce teknik bilgi alasım geldi

aklıma geldikçe ekleme yapıyorum 5000 ytl ye 2004 burgman400 mü
    yoksa 4500 ytl 2006 gts250 mi
    kendi motorum 29000km de olduğu için söylüyorum ki, eğer bakımları zamanında yapılmış ve yağsız kalmamışsa hiçbir problem olacağını zannetmiyorum. kafamı kurcalayan husus şu: 30000kmde neden motor yapılmış? motor yanmadıysa 30000km de bir problem olmaz. neden motor yapma gibi bir masrafa girip sonra 5000tl ye satıyor? benim aklıma yatmadı mustafa.

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    arkadaşlar burgmanıma elcik koruma nerden alabilirim.pazar günü istye gittiğimde almak istiyorum
    ::tutkuy::

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Evet motor yapılmış demek ne demek makine conta mı yakmış yağsız kalıp yatakmı sarmış yoksa yağ yakması arttı diye segman mı atılmış bunun nedeni çok önemli
    2007 MAJESTY 400

alinazik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S.wing600abs
    teşekkürler arkadaşlar
    www.yapimarkt.com
    Mustafa Demir
    A rh+

Motosikleti
    hONDA CBF-150 (YAKINDA) :)
    2 tekerli araba gibi bişey bu burgman

Motosikleti
    SWT
    Herkese günaydın,
    Dün Erkan kardeşim floryadan çıktı geldi kadiköye motorun aküsü zayıflamış(3 ay çalıştırmamış ) Denizle Ayberk imdada yetiştiler, Bir elektrikçiden aldığımız kalın tellerle Denizin burgmandan takviye yaptık
    Sonra gez babam gez, motoru her stop edişimizden sonra mecbur bizim emektar telleri çıkartıp 4 kişi takviye yapıyorduk(akü bitmiş, o kadar da söyledim erkan efendi arada marşa bas diye)

En son caddede kahve içmek için durduk. Durmaz olaydık kablolar tekrar çıktı

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    abi erkan film adam. dün deniz anlattıktan sonra sizin suadiye starbucksta ellerinizde kablolar. sen gs le bunları tanımam havalarında

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Cadde de gidiyoruz Erkan önde bir ara motor stop eder gibi oldu stop etmesin diye bir gaz verdi önde de taksi durdu arkadan giriyordu valla Erkan'ın o yüzünü unutamam gözümden yaşlar geldi
    2007 MAJESTY 400

Motosikleti
    SWT
    Alıntı vedatarpacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi erkan film adam. dün deniz anlattıktan sonra sizin suadiye starbucksta ellerinizde kablolar. sen gs le bunları tanımam havalarında
    Yaa rezilliğin haddi hesabı yok
    Allem ettik kullem ettik yaptık takviyeyi cadde ortasında..
    Ama esas komedi Erkanın motora takvıye yaptıktan sonra kabloları bagaja alel acele fırlatıp basıp gitmesi

Alıntı Duffy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cadde de gidiyoruz Erkan önde bir ara motor stop eder gibi oldu stop etmesin diye bir gaz verdi önde de taksi durdu arkadan giriyordu valla Erkan'ın o yüzünü unutamam gözümden yaşlar geldi
    Deniz sende orada gülmekten motoru deviricektin

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Arkadaşlar merhaba ;
    Elcik ısıtma taktırabileceğim bir yer varmı ? Altan Motor'da yaklaşık 2 aydır yok stoklarda yok deniyor bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    MAJESTY 400
    Özen motorda satılıyor saito marka bir bak derim ancak onlar ontajını yapmıyor bildiğim kadarıyla. Özende bir de portatif çıkabilen bir elcik ısıtma vardı istersen birde ona bak derim
    2007 MAJESTY 400

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler