Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Deer 152 Kullanıcıları bİLGİ Paylaşım Bölümü

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben üç aydır deer 152cc kullanıyorum ve cok memnunum şimdiye kadar hiç sorun cıkarmadı ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    deer kullanıcısı az galiba

yok yaf baya varmış

faZus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar. 3 yıllık Deer 152 kullanıcısı olarak bende birşeyler yazmak istiyorum.

1- Motorun bazı yedek parçaları çok pahalı bazıları ise sudan ucuz.

2- Adam gibi servis bulmak zor. Çoğu bisikletçi devşirmesi.

3- Gösterge çabuk can veriyor. Yeni alan arkadaşlara tavsiye sakın servis tel değişecek dediğinde fazla ümitlenmesin çünkü suçlu genelde tel değil göstergenin kendisi.

4- Kilometre saati yanlış ölçmüyor sadece ayar yapılması gerekiyor. Td değeri 1840 olmalı. Ayrıca hararet ve benzin seviye lambalarına da güvenmeyin. Radyatör fanı çalışmayan motor su kaynatmışken hararet lambası yanmıyor.

5- Motorun orjinal boyası çok adi, 1 yılda kırmızı olarak aldığınız motor turuncu oluyor. Kaliteli kotlar bile daha uzun ömürlü.

6- Makinesi sanıldığının aksine gerçekten çok iyi. Anlayan varsa gelsin incelesin.

7- Su soğutma fanı çoğu Deer 152 de çalışmıyor. Müşür yada fanın kendisi bozuk fakat çoğu kişi farkında değil. Dolayısıyla soğuma yetersiz diyorlar.

8- Şasi inanamayacağınız kadar sağlam.

9- Kullanış 35 km. mesafeye kadar çok zevkli sonrasında ise oturuş pozisyonu sayesinde (özellikle bayır aşağı inerken) yorucu.

10- Grenajların kulakçıkları ve bağlantı elemanları çok hassas. Düşünce yenisini al diyor. Ayrıca grenaj fiyatları pahalı. Ön sağ ve sol panel fiyatına motorun kırıklarını yaptırıp, tüm motoru boyatabilirsiniz.

11- Yan tarafta yazan koca Kanuni Yazısı ve seçilen model ismi iğrenç duruyor. Deer (geyik)

12- Scooter sınıfında olmasına rağmen şeklinden ötürü ağırlık merkezinin orta/ön tarafa yakınlığından dolayı ön fren çok daha etkili. Sakın hızlı giderken ani olarak durmanız gerektiğinde sadece arka frenle durmayı hayal etmeyin. Ön freni kullanmayı öğrenin.

13- Motorsiklette ekstra yalıtım sağlamanız gerekebiliyor. Misal olarak stop lambasının çevresini silikonlarsanız su sızıntısını engellersiniz yoksa çok ama çok uzun ömürlü olan ledlerinizin birer birer genç yaşta öldüğüne şahit olabilirsiniz.

14- Karbüratör ayarsızsa 1600 cc araba kadar çok yakıyor. Emin olun. 32 km yolu 3,5 litre benzinle aldığımı bilirim.

15- Motor fiyatı bazılarına çok yüksek geliyor. Standart bir scooter kullanıcısı için bence de gayet yüksek. Lakin aradığınız özellikler vitesle uğraşma derdinizin olmaması, büyük tekerlek sayesinde konforlu ve güvenli sürüş ve yüksek oturuş pozisyonu ile daha geniş bir görüş ise bu scooterdan başka çaremiz yok gibi görünüyor.

16- Artçı koltuğu racinglerinki kadar rahatsız.

17- Motor 8000 devire kadar gayet atik. İyi açılmış bir motor düz yolda 11-12 bin devire kadar çıkıyor. Fakat göstergem bozuk olmasına rağmen (araba hız göstergesi ile ölçüldü) peşinen söyleyeyim 130 km/h hızı görmek hayal. 11 bin devirde düz yolda 60 kiloluk sürücü ile 100-110 km/h hız yapabiliyorsunuz. Kaldı ki 90 Km/h den sonra bu hıza çok yavaş ulaşıyor.

18- Motorun bagajı ancak cüzdan alacak kadar büyük , extra çanta şart.

19- Adam gibi servis bulmanız çok zor bulan varsa bana da haber versin. (Muğla, İzmir, Bursa ben bu üç şehirde itinalı, usta denilebilecek, akıllı (okuyamadığı için değil eli yatkın diye usta olan) birini bilmiyorum. Bilen varsa İzmir'deyim gidip elini öpecem.)

Şimdilik bu kadar...

YHA aRKADAŞLAR bu motorlar 8 9 saatlik yolları rahatlıkla gidebilirmiii??

Motosikleti
    KYMCO GRAND DİNK 150cc
    deer sahibi arkadaşlar lütfen daha fazla deneyimlerinizi paylaşın.kesin cevap veren cıkmamış sakın almayalım mı yoksa alıp güle oynaya uzun yola çıkalım mı???cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    ı love Honda&yamaha

Motosikleti
    Kanuni Motorun 150
    geçen yıl bizde vardı. gidişi, ivmelenmesi çok iyiydi. sorunları da fazlaydı. elektronik olan hız göstergesi çok sorun çıkarıyordu. ya hızı 0 gösteriyordu ya da yanlış gösteriyordu. mesela 50 ile gierken gösterge 20 gösteriyordu. ayrıca konfor beklenmemesi gereken bir motor. yakşalık yarım saat sürdükten sonra sırt ağrısından duramıyorduk. başka bir sorunu da fazla yakmasıydı. bildiğin çekiyordu benzini. su soğutması da kötü. bunun dışında fena olmayan bir motor. hızı ucuza bulmak istiyorsanız tam size göre, ama rahatlık, konfor beklemeyin.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Alıntı Kanuni_Deer_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YHA aRKADAŞLAR bu motorlar 8 9 saatlik yolları rahatlıkla gidebilirmiii??
    ---

Avatarinda kullanmakta oldugun motosiklet bana ait

Cok begendiysen satisini verelim sana
    First Day Of My Life

lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    kanuni deer istanbul...burda olanlar haber versin bi geçiş yapalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:53 PM ----------

Alıntı kubilay07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deer sahibi arkadaşlar lütfen daha fazla deneyimlerinizi paylaşın.kesin cevap veren cıkmamış sakın almayalım mı yoksa alıp güle oynaya uzun yola çıkalım mı???cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    al bence...ben aldım uğraşıyorum biraz ama....tarık akan der ya...SEVDİM HOCAM...
    günes bunu beğendi.
    brunch gibi değil dimi hop... bu sokak tipi,biz yapınca girer böyle bi tarafınıza kramp gibi...

arkadaslar ben daha hıc motor almadım kanunı deer 152 yı gördum vıessız olması benım ıcın ıyı scooterlardan baska böle yuksek varmı bana yardımcı olurmusunuz

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    Başka kullanan yok galiba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 PM ----------

Deer 152 kullanan arkadaşlar yokmu ?????????????????????????????????????????????????? ????

selam yeni aldım bende...
    daha 100 km yapmadım ama...
    ilk motorum.gerçi honda nın güvenli sürüş 1-2 eğitimlerini aldığımda bayağı kullandım ama kendimin ilk motoru...
    scooter mantığı ile cbf150 nin birleşmiş hali gibi...henüz çok deneme fırsatım olmadı ve rodaj içinde olduğundan 6500-7000 devri hiç geçmedim...
    ama mesela 17 inç jantlar bence çok sağlıklı olmuş...o konuda sıkıntı yaşamadım...deneyimlerim oldukça aktarırım...

arkadaşlar bu deer152 ye arka çanta takılıyor mu?

sahibinden. com da bir ilanda gürmüştüm.

fan çalışmıyor, su kaynatıyor.. ayaklık kırıldı yenisi 140tl, ön farda çizikler var çok sağlam yenisi 300tl..!!! kalkışları çok iyi ve seri. bakımını yaparsanız uzun süre kullanırsınız

Mustafa_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet 250 olsa iyidi
    Evet deer 152 kullanıcısı olarak bende varım motosikletimden çok memnunum bence yetiyor hız kalkış serilik ama parçaları biraz pahalı ama kesinlikle ilk 10 km den sonra motor acılıyor ben MT grubu ile şile avga yaptım tık etmedi su kaynatmadım vs... vs olmadı görünüş olarak tek kelime ile muhteşem

Bi Ara toplu Sürüşte yapalım 10 tane DEER 152 arka arkaya

Not : Resim eklemeyi bilmediğimden burdan bakarsınız
    http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem

Motosikleti
    kanuni deer 152
    benimkini almadan önce bakmıştım sahibinden.com da ilanınıza :D bence gayet güzel bir scooter her ne kadar öle gözükmesede . hızı yeterli yakıtı ne durumda daha tam bilmiyorum ama fiyatının 2 katı dikkat çektiği kesin ;)

Yaklaşık iki haftadır Deer kullanıyorum, dengeli bir motor olduğunu söyleyebilirim, çukur veya yamalardan geçişi tatmin edici(yama kenarları yüksekçeyse bazen motorun kıçı sallanabiliyor, adama panik yaptırıyor), ayrıca Storm 150 kullanıyorum, süspansiyon olarak Deer'ınkiler çok daha iyi fakat forumlardaki gösterge ve su soğutma yorumları beni endişelendiriyor açıkcası. Adana'nın en iyi ustalarından Cumali usta motoru sürdü denedi, herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Bu durumda göstergenin doğru olduğunu kabul edip şunu söyleyebilirimki hızı bu çaptaki bir motordan beklenmeyecek kadar düşük, en son 99'a çıktı 100 olmadı gösterge. Otobanda kullandım zaman karşıdan esen güçlü rüzgar Stromu çok zorladı 60-70'i geçemedi ama Deer rüzgara iyi karşı koydu, ne kadar gaz verdiysem o kadar gitti, bu açıdan motorun hakkını teslim etmek lazım. Hız benim için önemli değil, çok da güvenmiyorum motorsikletlere, birazda keyif işi benimkisi, tadını çıkara çıkara gezmek. Fakat şunuda belirtmeden geçemiyeceğim, Stormumu sürerken gaz vermeye başladığımda hızlandığını çok daha belirgin bir şekilde hissediyorum, ama Deer'da bunu çokda fazla hisstemiyorum, belki çok şey bekledim ama Deer tahmin edildiği gibi hızlı bir motor değil. Direksiyonu daha sert ve daha kontrollü, Stormunki fırt fırt dönüyor çok da güven vermiyor. Bagajı düdük kadar, görüntüsü için bu motoru alanlar, kutu taktırırsa hayal kırıklığı yaşayabilirler yada çok iyi bir usta bulmalılarki kutu takıldıktan sonra estetik kaygı yaşamasınlar. Bir diğer rahatsız edici durum ise Stormdan sonra motor harbi gürültülü, kulağımı baya yoruyor. Yarış motoru havası almak isteyenler için egzantirik olabilir ama beni rahatsız ediyor. Ön ve arka frenler disk ve daha güçlü, güven versede, stormda arka frenle durmak için fren kolunu baya bir sıkmam gerekiyordu ama fren Deerda daha hassas, alışmak lazım yoksa arka tekeri cırt diye kayıyor (sağa sola değil tabi dengeli bir şekilde kayıyor). Hiç motor kullanmayan eşim, ilk denemesinde arka freni aniden sıktı fakat motor son derece dengeli bir şekilde kaydı, strom gibi değil o hemen yatırıyor adamı, yollarda az yuvarlanmadım stormla. Aydınlatması entersan, farlar alışık olmadığım şekilde ama yeterli. İnşallah kazasız belası kullanmak nasip olur, kişi haddini bilirse, trafikte her zaman ilk günkü dikkatli olunursa, kaza riskinide azaltmış oluyorsunuz. Fakat arabalılardan (ki benimde arabam var ve araba kullanırken motor sürenleri daha iyi anladım.) gına geliyor hele toplu taşıma şöförleri kasap gibi aman dikkat. Şehir içi kullanımlar için Storm veya Deer gibi motorlar fazlasıyla yeterli, keşke Roma'daki gibi her yaş gurubundan insan özellikle scooterları daha fazla tercih etse, hem ekonomik hemde pratik olur, kimbilir belkide daha az ölümcül kazalar yaşanır. Bütün insanlar için kazasız belasız bir yaşam dilerim. Saygılar.

orphant gözlemlerine aynen katılıyorum deneyimlerimiz hemen hemen aynı deer den önceki motorum asya t19a modeliydi kanuni strom un bir kaç parca dışında aynısı benim deer de en çok 96 km gördüm ama görüntüsü sanki biraz daha fazla gider gibi....bence en olumsuz yanı bu,bu konuda biraz çalışma yapmaya ihtiyaç var. cpimotor bu motorun üreticisi tayvan firması orda aynı modelin 150 ve 180 lik modelleri var bence kanuninin getirmesi gerekir 180lik veya 200cc bu motorun ilacı olabilir....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler