Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Dio Kullanıcıları | Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Motor Tipi
    Kuvvetlendirilmiş hava soğutmalı, SOHC, tek silindirli

Maksimum Güç
    6,4 kW @ 7500

Maksimum Tork
    9,0 Nm @ 5750

Şanzıman Tipi
    CVT

Ölçüler
    Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm)
    1870 x 686 x 1100

Sele Yüksekliği (mm)
    760

Dingil Mesafesi (mm)
    1255

Boş Ağırlık
    96 kg

Yakıt Kapasitesi (lt)
    4,9

Lastikler
    Frenler (Ön/Arka)
    190 mm disk / 130 mm kampana

Lastikler (Ön/Arka)
    80/90 R14 / 90/90 R14

Süspansiyon (Ön)
    31 mm’lik teleskobik çatal, 81 mm esneme aralıklı

Süspansiyon (Arka)
    Tek amortisörlü arka çatal, 76 mm esneme aralıklı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Damacana sığmıyormuş, olmadı şimdi..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kimse tipini begenmiyor ama youtube'da kolacan kanalinda 1lt benzin ile test ettiler, 53km yol aldi. Basit, kullanisli, ekonomik, hic elektronikli ve en onemlisi jantlari buyuk. Sele alti yok gibi

Motosikleti
    YZF R-25
    Tipini pek beğenmedim ama, yakıtı güzel.
    100 kmde ortalama 1,8-2 lt arası yakar gibi duruyor.
    2018 model yeni pcx 125 ile sakin kullanımda 2 lt kadar tüketim vardı 100 km de.

Tasarımını bende beğenmediğim sanki cub motosikleti scooter yapmışlar ama yakıt konusunda başarılı gibi Kolaçan test etmiş yakıtını gayet başarılı tahminimce rodaj bitince dahada az yakacağını düşünüyorum, avantaj olarak jantlarının büyüklüğü aynı sınıftaki scooterlerden daha avantıjlı olur diye düşünüyorum. Tasarımını daha tatlı yapabilirdiler bence.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    suzuki adress ile sym sympony tarzı bir motor zaten.amaç büyük tekerler ile güvenli sürüş ve az yakıt tüketimi.amacına gayet uygun büyük teker scooter sürmesi güzel ama tipleri enteresan oluyor.sympony vardı bende benzin alırken pompacılar nası bir şey bu diye soruyorlardı jantları kocamandı scooter değildir heralde diyorlardı

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarımını bende beğenmediğim sanki cub motosikleti scooter yapmışlar ama yakıt konusunda başarılı gibi Kolaçan test etmiş yakıtını gayet başarılı tahminimce rodaj bitince dahada az yakacağını düşünüyorum, avantaj olarak jantlarının büyüklüğü aynı sınıftaki scooterlerden daha avantıjlı olur diye düşünüyorum. Tasarımını daha tatlı yapabilirdiler bence.
    Cub degil de baska ornekleri de var bu tasarimin yillardir kullanilan, Aprilia Scarabeo, Yamaha Xenter vs.

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio
    tipi güzel motorlarda da bu teknoloji yok mesela sym fiddlle

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Büyük jant candır, asıl (misâl;) yüksek cc Burgman'lardaki gibi 12-13 jant kullanımı çirkin bence...

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük jant candır, asıl (misâl;) yüksek cc Burgman'lardaki gibi 12-13 jant kullanımı çirkin bence...
    Muhtemelen sele alti bagaji buyuk tutabilmek icin kucuk jant kullaniyorlar, bir bildikleri vardir elbette. Buyuk jant kullanan scooterlarda sele altina ancak eldiven, cuzdan vs sigiyor

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen sele alti bagaji buyuk tutabilmek icin kucuk jant kullaniyorlar, bir bildikleri vardir elbette. Buyuk jant kullanan scooterlarda sele altina ancak eldiven, cuzdan vs sigiyor
    Çok doğru, ama ben zaten scooter'da mutlaka topcase olmalı kafasındayım; laptop çantamı falan sele altı bagaja koymak istemem, sıcak olur gibi geliyor. (Eski bir X City kullanısı olarak - ön 16", arka 15") Büyük tekerleğin getirdiği stabiliteyi tercih ederim. X City sele altı da o kadar ufak değildi, jet kask veya mont + dizlikleri sığdırabiliyordum.
    gurcanozturk bunu beğendi.

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio
    [IMG][/IMG]benim kara şimşek

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hsnogz41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gule gule kullanin

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Yükseliş hondaya kapora bıraktım önümüzdeki hafta içi alıyorum inşallah gelirse

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Merhabalar tüm üyelere yaklasık 1 hafta öncesi 1 adet sıfır km dio aldım büyük motorumun yanına. 500 kmdeki deneyimlerim oldukca keyifli oldu. Yakıt olarak şu anki hesabıma göre 2.1 lt yakıyor. Ama her gün 2 km dimdik rampa cıkıyorum. Scooter olarak pcx x max deneyimlerim oldu. Pcx değil elbette x max ile mukayese dahi edilemez ama pcx i de aratmaz benim görüşüme göre aradaki fiyat farkından dolayı. Sadece pcx den daha az seri ve yokuslarda ona göre zayıf. Sele altı küçük. Lastikler değişim ister ama kötü değil. Parasının hakkını veriyor(şu dönemde emsallerine göre). Hondadan aldıgım kimbilir kacıncı motorum bu yedek parca ve servis konusunda sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Kısacası alacaklara tavsiye ederim. Barkın Bayoğlu'nunda dediği gibi fıtı fıtı şehir içi ihtiyacınızı görür. Tavsiye ederim alacaklara.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar tüm üyelere yaklasık 1 hafta öncesi 1 adet sıfır km dio aldım büyük motorumun yanına. 500 kmdeki deneyimlerim oldukca keyifli oldu. Yakıt olarak şu anki hesabıma göre 2.1 lt yakıyor. Ama her gün 2 km dimdik rampa cıkıyorum. Scooter olarak pcx x max deneyimlerim oldu. Pcx değil elbette x max ile mukayese dahi edilemez ama pcx i de aratmaz benim görüşüme göre aradaki fiyat farkından dolayı. Sadece pcx den daha az seri ve yokuslarda ona göre zayıf. Sele altı küçük. Lastikler değişim ister ama kötü değil. Parasının hakkını veriyor(şu dönemde emsallerine göre). Hondadan aldıgım kimbilir kacıncı motorum bu yedek parca ve servis konusunda sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Kısacası alacaklara tavsiye ederim. Barkın Bayoğlu'nunda dediği gibi fıtı fıtı şehir içi ihtiyacınızı görür. Tavsiye ederim alacaklara.
    Çok teşekkürler, nedense Honda nın böyle kolay ulaşılabilir bir motorunda sitede sizinkisi gibi pek kullanıcı yorumu göremedim. Yazdıklarınız benim için önemli. Bu aralar arabamı satıp motosiklete dönmek zorundayım 15 yıl aradan sonra. Dio ile mi giriş yapsam diye ciddi ciddi düşünüyorum. Fiyatından ve kullanım kolaylığından dolayı. Amacım neredeyse sadece 6-7 km lik ev-iş güzergahı ihtiyacımı çözebilmek.

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı Battuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, nedense Honda nın böyle kolay ulaşılabilir bir motorunda sitede sizinkisi gibi pek kullanıcı yorumu göremedim. Yazdıklarınız benim için önemli. Bu aralar arabamı satıp motosiklete dönmek zorundayım 15 yıl aradan sonra. Dio ile mi giriş yapsam diye ciddi ciddi düşünüyorum. Fiyatından ve kullanım kolaylığından dolayı. Amacım neredeyse sadece 6-7 km lik ev-iş güzergahı ihtiyacımı çözebilmek.
    Benim de ev iş arası 5 km. Tek kişi kullanıyorum. Sıfır km bulundugu için dio aldım aslında pcx düşünüyordum ama iyi ki dio almısım aradaki fiyat farkı az değil. Ek olarak 2 motorum daha var ama terlik niyetine biniyorum dioya

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Yıkadık pakladık mis gibi ettik

Garip bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Anladığım kadarıyla forumda Dio kullanan pek yok. Ben kendi izlenimlerimi yazayım. Bundan önce sırasıyla bajaj 150f, Pulsar ns200, dominar 400 kullandım ve o pandemi sebebiyle satma durumunda kaldım. Fakat yaza girerken işe gidip gelmek için tekrar motor almam gerekti fakat fiyatlar artık uçtuğu için uygun pek alternatif olmadığından ve Dio da vade farksız 12 taksit imkanı olduğundan bunda karar kıldım. Motor ile Antalya-kemer-side-belek arasında gidip geliyorum. Yani uzun yol sayılabilir. Motorsiklet sakin kullanımda 1.8 lt basarsam da 2.2 lt tüketiyor. Titreşim yok. Uzun kullanımda Toto rahatsız olmaya başlıyor çünkü oturuş pozisyonu dik. Öne gp kısa tur camı, arkaya da 40 lt topcase aldım ve çok memnunum. Şehir içinde çok pratik. Aralara çok rahat giriyor. Uzun yolda da maksimum 106 kmh yapıyor ve sonrasında da kesiciye giriyor. Uzun uzun son hız ile gittim ve şişme falan yapmıyor. Aydınlatma çok iyi değil. Servise bildirdim ve ayar ile daha iyi hale geldi. Bakın aralığı çok kısa. 1-2-4-6-8 bin km şeklinde gidiyor. Benim motor ile 6000 km'yi geçtim ve bakımlar ortalama 200-300 TL civarı tutuyor.
    Garip ve yosunum83 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)