Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Dio Kullanıcıları | Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Ben de dio kullanıcısıyım. Kuryelik yapmak için kullanıyorum. Dediğiniz gibi yakıt tüketimi çok iyi. Bakım aralıklarında kısa ama 110luk motor. Ben 12 binde bir servise gidip ağır bakım yaptırıyorum. Onun dışında yağı kendim değiştiriyorum. Mayıs 2022de 4000km de aldım motoru şuan 24000km de. Bu süreçte hiçbir sorun yaşamadım. Tek marşta çalıştı çok şükür japon kalitesi ödün vermedi kendinden. Uzun boylu arkadaşlara pek tavsiye etmem oturuş pozisyonu çok dik sırt agrıtıyor. Sele de sert ama onu konfor kılıf alarak hallettim ben.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Selamlar, Madem form canlanmaya çalışıyor bu da bbenden olsun

https://youtu.be/YNtVSgU--_A
    birGarip..

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Arkadaşlar malûm firmada 10 adet Dio kullanıyoruz. Tecrübelerimi aktarayım. Öncelikle boyum 1.85 ve 90 kiloyum. Arkada sepet olduğundan çok dik oturmak zorunda kalıyorum. Jantlarının büyük ve çelik jant olması çukurlarla iyi mücadele ediyor. Fakat arka tek amortisör çok sert. Bu kadar sert amortisörlü motora bindiğimi hatırlamıyorum. Bu motor altını çizerek söylüyorum kesinlikle kuryelikte kullanılamaz. Spacy, Activa gibi motorlar kurye motorları olarak kullanılabilir. Dio genel olarak şehiriçi bir yerden bir yere gitmek için kullanılabilecek bir motordur. Size sağlayacağı dezavantajları saydım, avantajları ise az yakıt, iyi frenler, düşük bakım maliyeti vs vs

Motorlar 45 bin km yi devirdi. Sadece bir defa varyatör bakımı gördü. Herhangi bir kayış veya baskı balata değişmedi. Gaz açtığımızda teklemeler başlamıştı yakıt filtrelerini değiştirdik motorlar rahatladı. 1 ay içerisinde 3 motorda sele kilidi takılı kaldı. Kontağın yanındaki mandal hareket etmiyor. Bir şekilde açıp mandala tel bağlayıp dışarıdan açıyoruz. Tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim. İlerleyen süreçlerde paylaşmaya devam edeceğim.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Arka amortisörleri çevirip biraz yumuşatmak mümkün. Ben yaptım ve bir nebze düzeldi ama evet sert.
    06Serhat bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

0-60'ı iyi. 60'dan sonra nazlanıyor.
    Malzeme kalitesi iyi. Çinliler, hintliler gibi zırıl zırıl sesler yok. Elektrikli scooter gibi, sessiz, titreşimsiz.
    Oturuş pozisyonu rahatsız, konfor sele şart.
    Lastikler değişim ister, virajlarda ürkütücü. Alışınca geçer belki ama ıslakta en ufak hatada yeri öptürür.
    Sele altı dar, kapalı kask almıyor.
    Yedek parça sıkıntısız, arkanda Honda var.
    Genel olarak bu piyasada ben macera aramıyorum, başım ağrımasın, sağlam olsun, şehir içi işimi görsün diyorsanız alınır.
    Nakitiniz varsa 2.el spacy alfa, pcx alternatif olarak düşünülebilir.
    Fiyat bandında en mantıklı sıfır motosikletlerden biri.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    daha önce ben dahil bütün herkes in ateş ettiği spacy alpha alıp 8000 10000 km kullanıp para lazım diye sattım
    sonra çinli cub aldım 2 yıl adından tekrar honda scooter alayım dedim fakat bayilerde alpha yok üretim bitmiş geçen hafta dio aldım 2023 model yakıt olarak ekonomik sessiz yağ gibi akıyor servis yedek parça desteği güzel bakımları 1000 4000 8000 12000 diye gidiyor dedi servis ön cam koruma demiri plaka ruhsat 62750 tl çıplak motor 59000 tl
    60000 tl ye pcx baktım turşusu çıkmış durumda hepsinin bu piyasada az yaksın kafam rahat olsun sorunsuz olsun diyorsanız dio iyi bir seçenek ben işe gidip gelirken kullanıyorum kuryelik için konforlu değil bütün gün yolculuk etmeye gelmez tahta GİBİ

dio amortisor ayarı

ya bunun amortisor ayarını nasıl yapıyorsunuz acaip sert saat yönünemi tersinemi çevirmem lazım yumuşatmak için çözemedim ben bi türlü içide dönğyor amortisörün normalmi ?

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Arkadaşlar bende yamaha crypton s ile bu Honda dio arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şehir içi için otomatik olduğu için ben dio aldım daha önce 6 7 tane cup kullandım şehir içinde her daim spacy kullanmış olduğum için tekrar otomatik aldım tabi düşeş temiz cripton da tercih edilebilir veya innova 125 2. el temiz bulursan oda güzel hem 125 cc çıtır uzun yola da gider

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içi için otomatik olduğu için ben dio aldım daha önce 6 7 tane cup kullandım şehir içinde her daim spacy kullanmış olduğum için tekrar otomatik aldım tabi düşeş temiz cripton da tercih edilebilir veya innova 125 2. el temiz bulursan oda güzel hem 125 cc çıtır uzun yola da gider
    Şu Japonların mutlaka CUB motosiklet getirmesi lazım. (Koleksiyonluk Super Cup 125 hariç tuttum...) İhtiyaç var kesinlikle. Çinliler güven vermiyor. Sym'in harika CUB'ları var ama onlar da gelmiyor Türkiyeye.
    F54 bunu beğendi.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Evet kesinlikle cub gelmesi lazım Türkiye gibi bir yerde cub nasıl getirmez japonlar hayret

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cub lar hem sağlam hemde az yakıyor doğru düzgün birşeyler gelse alırdık ama artık o işler benden geçti sıfır km dio aldım daha da motor değiştirmem
    afrika ve dio bana motora bineceğim yere kadar yeter maceraya gerek yok

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende yamaha crypton s ile bu Honda dio arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz
    Gönül Crypton S der, mantık Dio.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    honda yeni bir motosiklet getiriyor 125 cc scooter onada bakılabilir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)