Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Dominar 250 Kullanıcıları | Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    İnternette bir çok açık kaynakta serbest piyasa ekonomisine dair bilgiler mevcut. Bir satıcı hiç bir sebep göstermeksizin malına zam veya indirim uygulayabilir ve istediği fiyattan satabilir. Sadece karma ve diğer ekonomi sistemleri hariç.
    frustrated bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Serbest piyasanin ne oldugunu ilkokul cocuklari da biliyor azizim. Ben demokrasinin temel taşlarindan olan "elestri hakkimi" kullaniyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yersiz bir eleştiri; daha fazla kâr elde etmek mümkün iken kim malını ucuzdan satmayı tercih eder ki? Amaç amme hizmeti değil kâr etmek burada, bu fırsat varken kullanılır tabi ki, yapacak / eleştirecek bir şey yok. Ticari bir işletmeye ticaret yaptıkları için kızmanın bir alemi de yok.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yersiz bir eleştiri; daha fazla kâr elde etmek mümkün iken kim malını ucuzdan satmayı tercih eder ki? Amaç amme hizmeti değil kâr etmek burada, bu fırsat varken kullanılır tabi ki, yapacak / eleştirecek bir şey yok. Ticari bir işletmeye ticaret yaptıkları için kızmanın bir alemi de yok.
    sizin yaptiginiz yorumdan daha yersiz bir eleştiri degil. saydirmak dediniz, rahat dediniz, kizmak dediniz. Kullandiginiz kelimelerin arkasi dolu degil, boş.

Onlarin ticaretini karini dusenecek degilim. Ben kuralkan zam yapamaz mi dedim?

Japonlar kur artsina bagli zam yapmak zorunda kaliyor, kuralkan ise kur artisi olmadam keyfi zam yapiyor dedim.

Yukardaki durum yasanmis bir olgu. iftira degil.

Ben de bu durumu elestiriyorum, sizi ilgilendiren kismi nedir?

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Sanırım burada anlaşılamayan veyahut okunmadan direk verilen cevaplardan kaynaklı bir durum var. Evet serbest piyasa ekonomisi evet alan alır sıkıntı yok ama alamayan kesimin neden alamadığı konusu sorulmasın mı? alamayan kişinin sadece geliriyle mi alakalı ? evet yine klişe cevabı serbest piyasa ekonomisi olacak belki ama 1 ay içinde 2 kez zam yapan bir firma eleştirilmesin mi ? bizler tüketici talep eden ; bajaj da arz eden üretici değil mi? sorulmasın mı ? nisan da zam beklendiği herkes tarafından biliniyor kur artışı eyvallah 31900 (lansman fiyatı) sundun piyasaya 24 Mart ta yaptın zammı kur artışı lansman sonu vs. sebeplerle =33500 peki 7 gün icinde tekrar fiyatı yükseltmek (35500) gerçekten de sizce müşteri memnuniyeti (yani forumda bulunan,almak isteyen kişiler vs) icin eleştirisel olmayan bir durum mu ? lansman sonu direk 31900>35500 yapsa belki de eleştiri hakkımız olmazdı ? yahu herşeyi geçtim burası motosiklet.net sohbet forumu değil mi ? konu bajaj dominar 250 d değil mi ? etmeyin allah aşkına şu forumda ben de dahil kaç kişinin cevabını okudum parayı tam denkledim zam geldi neyse dedim bir borç harc buldum tam tekrar denkledim bayiye gittim yine zam gördüm alamadım diyen. Bunun adı mağduriyet değil mi ? kimse yanlış anlamasın kimisi belki gerçekten almak istiyor alamıyor sırf dertleşmek icin giriyor bu foruma sözüm meclisten dışarı gizli bayii bile olsan bu yapılan düzensiz zamlara serbest piyasa iyi yapmışlar demessin çünkü sen burada tüketicisin. Motosiklet evet belki temel ihtiyaç ürünü değil ama belki de gerçekten ilçeden ilçeye sırf ulaşım kolaylığı icin mecburiyetten almak isteyen veyahut kücük birikimini değer kaybeden tl de tutmak istemeyen insanlar var. Uzun lafın kısası biraz daha empati, biraz daha dayanışma , hepimiz bir dönem veya hali hazırda motosiklet kullanan insanlarız. youtubeda orada burada birbirine yardım eden,tur düzenleyen, trafik kurallarına uymayan sıkıştıran 4tekerlilere karşı birlikte hareket eden insanlar görüyoruz. Çalıntı motoru ilan verip yine bir motosiklet sevdası tarafından motoru bulunan insanlar görüyoruz. bunlar güzel şeyler. Neyse sürçü lisan ettiysem affola

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam rupi karsisinda da deger kaybediyor TL kabul. Ama son 2 ayda pulsar 25 kusurden 29 kusure cikti.son iki ayda rupi yuzde 17-18 mi artti?

Strateji ye bak ohh. insanlar artik japon alamaz, nasil olsa bize mahkum olacaklar ver zammi ver zammi.
    15.02.2021 Rupi/TL 0,09
    02.04.2021 Rupi/TL 0,11

TL, Rupi karşısında %22 değer kaybetmiş.

Distribütör firma farketmiş ki hangi fiyattan koyarsak bu mallar yine satılıyor. Fiyatları bu kadar keyfi şekilde değiştirmesinden hoşlanmıyorsanız almayın. Satışları bu kadar fazla olmasaydı ellerindeki ürünleri bu fiyatlara satabilirler miydi? Sanmıyorum.
    Cyan ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15.02.2021 Rupi/TL 0,09
    02.04.2021 Rupi/TL 0,11

TL, Rupi karşısında %22 değer kaybetmiş.
    hocam 15 subatta rupinin en dip yaptigi nokta ile, bugun en tavan yaptigi noktayi karsilastiriyorsunuz.

01.01.2021 rupi/TL 0.10
    31.08.2020 rupi/TL 0.10

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Akhneton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Distribütör firma farketmiş ki hangi fiyattan koyarsak bu mallar yine satılıyor. Fiyatları bu kadar keyfi şekilde değiştirmesinden hoşlanmıyorsanız almayın. Satışları bu kadar fazla olmasaydı ellerindeki ürünleri bu fiyatlara satabilirler miydi? Sanmıyorum.
    Bu kadar basit işte...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

hocam 15 subatta rupinin en dip yaptigi nokta ile, bugun en tavan yaptigi noktayi karsilastiriyorsunuz.

01.01.2021 rupi/TL 0.10
    31.08.2020 rupi/TL 0.10
    Bir başka saçmalık Bajaj'ın Kuralkan ile Rupi cinsinden ticaret yaptığı varsayımı; yani beyanlarınızın iler tutar bir tarafı yok vallahi.

son iki ayda rupi yuzde 17-18 mi artti?
    Ben sizin sorunuzu yanıtladım. Son iki ayda Rupi %22 değer kazandı.

01.01.2021 rupi/TL 0.10
    31.08.2020 rupi/TL 0.10
    Bir tacir için bu kur değerleri bugün hiçbir işe yaramıyor. Çünkü risk geçmişte değil, gelecekte. Son iki ayda %22 değer kazanan/kaybeden bir mal sepetinin önümüzdeki iki ay daha aynı seyirde ilerlemeyeceğinin garantisini verebilir misin? Risk buradadır.

Ayrıca Cyan'ın da söylediği gibi dış ticaret yerel para birimleri ile değil USD, EURO ve GBP ile yapılıyor.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaşlar atladığınız bir şey var sanki; Lansman fiyatı denen şey motosiklet ülkede ilk satışa sunulduğunda kısa bir süre geçerli olur. Daha sonra normal belirlenen fiyata yükselir fiyat. Rupiler TLler havalarda uçuşmuş sanki adamlar koca bir yıl lansman yapacaklarmış gibi mi düşündünüz acaba? Bu sürekli artan fiyatlara her zaman bu forumda en büyük tepkilerden birini ben koymuşumdur ama Lansman fiyatın mevzusunu unutmayalım. Gerçi bu gelen ikinci zam onu da unutmayalım tabii. Siz de haklısınız :(

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizin sorunuzu yanıtladım. Son iki ayda Rupi %22 değer kazandı.

Bir tacir için bu kur değerleri bugün hiçbir işe yaramıyor. Çünkü risk geçmişte değil, gelecekte. Son iki ayda %22 değer kazanan/kaybeden bir mal sepetinin önümüzdeki iki ay daha aynı seyirde ilerlemeyeceğinin garantisini verebilir misin? Risk buradadır.

Ayrıca Cyan'ın da söylediği gibi dış ticaret yerel para birimleri ile değil USD, EURO ve GBP ile yapılıyor.
    hocam burda ticaretin hangi para birimi uzerinden yapildigi onemli degil. onemli olan tl/rupi paritesi. cunku malin degeri rupi cinsinden.

ve unutmayalim ki tl dolar karsisinda deger kaybederken, rupi de deger kaybetti.

yani atiyorum motorun cikis fiyati gecen sene 1000 dolar iken, suan 900 dolar oldu. daha nasil anlatayim bilemiyorum.

-Ben burda kuralkan artis yapamaz demiyorum.
    isterse 40 ister isterse 50 mal onun, ticaret onun.

demek istedigim ve kendimce elestirdigim sey suydu:

japonlar kur artisina bagli zorunlu zam yaparken, kuralkan nispeten daha az etkilenmesine ragmen daha fazla zam yapti.

yaptigi suc mu? hayir

benim tuketici olarak yaptirimim var mi? yok

peki elestirmeye hakkim var mi? var

kuralkanin bu ticari tavri karisinda bajaj alirmiyim? almam

benim fikirlerime katilirsiniz, katilmazsiniz, medenice bilgi alisverisi yapariz. forumun amaci bu degil mi zaten?

onemli olan bunlari hakaret etmeden, saygi cercevesinde yapmak.

vatandas hakli da cikabilir, yanilabilirim de, yeni birsey ogrenmis olurum.

ama oyle klavye basinda hakaretvari konusmak insanligi da, adamliga da yakismaz.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar atladığınız bir şey var sanki; Lansman fiyatı denen şey motosiklet ülkede ilk satışa sunulduğunda kısa bir süre geçerli olur. Daha sonra normal belirlenen fiyata yükselir fiyat. Rupiler TLler havalarda uçuşmuş sanki adamlar koca bir yıl lansman yapacaklarmış gibi mi düşündünüz acaba? Bu sürekli artan fiyatlara her zaman bu forumda en büyük tepkilerden birini ben koymuşumdur ama Lansman fiyatın mevzusunu unutmayalım. Gerçi bu gelen ikinci zam onu da unutmayalım tabii. Siz de haklısınız :(
    hocam zaten mevzu lansman sonrası artış değil.. lansman sonrası yapılan artışın hemen 1 hafta sonrası yapılan 2. zam . Yani tahminimce zaten serbest piyasa zaten leblebi gibi satıyorum biraz daha arttırayım demiş. hatta 1 ay icinde bir daha zam yapar boyle giderse

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    hocam burda ticaretin hangi para birimi uzerinden yapildigi onemli degil. onemli olan tl/rupi paritesi. cunku malin degeri rupi cinsinden.

ve unutmayalim ki tl dolar karsisinda deger kaybederken, rupi de deger kaybetti.

yani atiyorum motorun cikis fiyati gecen sene 1000 dolar iken, suan 900 dolar oldu. daha nasil anlatayim bilemiyorum.

japonlar kur artisina bagli zorunlu zam yaparken, kuralkan nispeten daha az etkilenmesine ragmen daha fazla zam yapti.

yaptigi suc mu? hayir

benim fikirlerime katilirsiniz, katilmazsiniz, medenice bilgi alisverisi yapariz. forumun amaci bu degil mi zaten?

ama oyle klavye basinda hakaretvari konusmak insanligi da, adamliga da yakismaz.
    Size %100 katılıyorum hocam ....
    Mr.wind ve yasinreis bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250

yaptigi suc mu? hayir

Valla ağzınıza sağlık. Ben artık forumda fiyat konusunda eleştiri yapmaya korkar olmustum. Çoğu kez karşılaştım ve artık sanırım bende bir sorun var demeye başladım. İnsanlar resmen serbest piyasa eleştirme fiyat fazlaysa alma paran yoksa ağlama demeyi normlleştiriyorlar. Anladık başımızdakilerin ekonomi politikası sonucu buradayız. Bunu bilmeyenimiz yok. Ama yani sonuç belli olan oldu deyip susalım mı? Ben özellikle bu sayfaya dominar ile ilgili yazdım. 2 kere ve çok kısa vadede zam yaptı helal olsun adamlar satıyor. Ama eleştiri hakkımı kullanabileceğim yegane platform olan bu sitede bunu dile getirmem ağır derecede birilerini rahatsız ediyor neden anlam veremiyorum. Tekrar değindiğim noktayı belirtmem gerekirse dominar d250 lansman fiyatı 32bin lansman sonu zam gelir eyvallah 33500. Tamam diyorsun ben bu motoru alacam gidip para bulayım sonuçta herkes 1 ayda kazanamıyor bu kadar para sağdan soldan topluyorsun bankaya gidiyorsun başvuruda bulunuyorsun ucu ucuna kredi sonucu çıkıyor gidip parayı çekip bayiye gidiyorsun ve bu süreç toplam 10 gün içinde ki şunu da hesaba katıyorsun: tüh lansman fiyatını kaçırdım neyse zamlı alacaz ama olsun. Neyse 10 gün sonra bayide fiyatın 35500 olduğunu öğreniyorsun ve 2000 tl eksik. Mevzu bu işte
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O zar zor topladığınız 33.500 üzerine şartları iyice zorladınız 2.000 daha buldunuz ve alabildiniz diyelim. (Ekipman falan da eksiksiz tamam farzediyoruz...)

Sonra Allah korusun başınıza bir kaza geldi, bu durumda sizin hastaneye ve/veya tamirciye verecek 2.000 TL bile paranız olmayacak!? Mantıklı bir alışveriş mi oldu bu şimdi?

Böyle bir senaryoda sorun sanki Bajaj veya Kuralkan'da değil gibi: Ekonomimizin ve gelir seviyemizin sizin bu "nispeten" makul fiyatlı motosikleti bile almakta zorlanacak kadar kötü olması ve (artık tutkudan diyelim) sizin ayağınızı yorganınıza göre uzatamamış olmanız olsa gerek... Alırken bile bu kadar zorlanıyorken daha bunun işletme maliyetleri (vergi, sigorta, yakıt, sarf malzemesi, servis işçilik...) var. (Lastik ve dişli/zincir gibi pahalı sarf malzemeleri dahil...) Belki bütçeye daha uygun marka/modellere bakmak gerekir?

Yanlış anlamayın, sadece bütçenizi bu kadar zorlamayın demeye çalışıyorum; olay motosikleti almakla bitmiyor çünkü...

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zar zor topladığınız 33.500 üzerine şartları iyice zorladınız 2.000 daha buldunuz ve alabildiniz diyelim. (Ekipman falan da eksiksiz tamam farzediyoruz...)

Sonra Allah korusun başınıza bir kaza geldi, bu durumda sizin hastaneye ve/veya tamirciye verecek 2.000 TL bile paranız olmayacak!? Mantıklı bir alışveriş mi oldu bu şimdi?

Böyle bir senaryoda sorun sanki Bajaj veya Kuralkan'da değil gibi: Ekonomimizin ve gelir seviyemizin sizin bu "nispeten" makul fiyatlı motosikleti bile almakta zorlanacak kadar kötü olması ve (artık tutkudan diyelim) sizin ayağınızı yorganınıza göre uzatamamış olmanız olsa gerek... Alırken bile bu kadar zorlanıyorken daha bunun işletme maliyetleri (vergi, sigorta, yakıt, sarf malzemesi, servis işçilik...) var. (Lastik ve dişli/zincir gibi pahalı sarf malzemeleri dahil...) Belki bütçeye daha uygun marka/modellere bakmak gerekir?

Yanlış anlamayın, sadece bütçenizi bu kadar zorlamayın demeye çalışıyorum; olay motosikleti almakla bitmiyor çünkü...
    Hocam mevzu zaten sadece bütçe zorlaması değil. Sağlık olmaz adamın tatil planı vardır. Oradan harcar ama eleştiri burada miktar üzerinden değil. Bu arada Benim böyle bir derdim yok çok şükür. Yani konu bireysel değil. Ben firma üzerinden gidiyorum. Japon da zam yaptı fiyat yüksek ama yapacak bişey yok. Defaaten dile getirdiğim mevzu 10 gün içinde iki kez zam yapılması. Yani hırsızın hiç mi günahı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Sadece 3 gün sonra Yamaha veya Honda son yaptığı zammın üzerine tekrar zam yapsa bu sitede açılan konuları görürsünüz bu sefer de bu markalar eleştirilir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hepsinin müsebbibi aynı maalesef. Ha Japonlar ha (dolaylı da olsa - ki bence kısmen dolaylı kısmen direkt) Hintliler Çinliler farketmiyor...
    Merdo bunu beğendi.

semat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 DOMİNAR 250D YAMAHA NMAX155 MT25
    Açıkçası Japon rakiplerinin ulaşılırlığının günden güne yitirildiği bir ortamda bu fiyat bandında çok fazla seçeneğimin olmadığını düşünüp, bugün siparişi geçtim. İlk defa bir bajaj gidonu tutacağım ve bu açıkçası beni tedirgin etmiyor diyemiyorum. Ancak günümüz şartlarında kötü bir motosiklet aldığımı pek düşünmüyorum. Umarım bajaj ile mutlu bir birlikteliğimiz olur.

cgrdgryl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben gelen ilk partiden 2 ay önce aldım. Şuan gayet memnunum. Bugün ki motosiklet fiyatlarında gelen zamma rağmen malesef fiyat/performans olarak en mantıklı seçim bu gibi geliyor bana. Tabi bunu bilen Bajaj'da zamları sürdürecek bence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)