Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Bajaj Dominar 250 Kullanıcıları | Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D250
    Merhabalar

Motorum daha 270 km de fakat arka taraftan teker döndükçe periyodik olarak sürtmeye benzer disk tarafından gelen bir ses var. Arka frene basınca bu ses kesiliyor. Ustaya götürdüğümde çok bakmadan rodaj zamanı balatalardan o sesin gelmesi normaldir dedi. Fakat özellikle düşük hızlarda motorun rölanti sesini bastıracak kadar ses çıkıyor.

Daha önce böyle bir şeyi tecrübe eden arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Gerçekten rodajla alakalı bir durum mu bilemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Aynı kmlerde benimde başıma gelmişti 2 ihtimal var ya gerçekten disk balata alışıyordur 200-300km sonra geçer yada diskin yamuktur.Eğer disk yamuksa ölçüm yaptıkları bir cihaz var eğer servise gidip ölçüm yaptırmak istersen yardımcı olurlar sonra o videoyla garantiye başvuruyorlar ve %99 onaylanır

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı dncr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Motorum daha 270 km de fakat arka taraftan teker döndükçe periyodik olarak sürtmeye benzer disk tarafından gelen bir ses var. Arka frene basınca bu ses kesiliyor. Ustaya götürdüğümde çok bakmadan rodaj zamanı balatalardan o sesin gelmesi normaldir dedi. Fakat özellikle düşük hızlarda motorun rölanti sesini bastıracak kadar ses çıkıyor.

Daha önce böyle bir şeyi tecrübe eden arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Gerçekten rodajla alakalı bir durum mu bilemedim.
    Normal değil ama bi zaman sonra "bu paraya bu köfte" deyip geçiyorsun genelde . Nedeni çok büyük ihtimal şu:

Arka fren diskinin de içinden geçtiği arka fren kaliperinin döküm kısmı diske sürtüyordur. Diskin geçtiği döküm kısmı çok ince, ve bu sürtmeyi yapmaması için arka lastik sağ-sol hiza ayarının (Zincir gerdirme için gevşetip lastiği geri falana alıyoruz ya) çok iyi olması/yapılması gerekiyor. Yurt dışında adamlar o disk boşluğunu biraz taşlayarak genişletiyorlar, zira dikkat etmezseniz diske sürterek diski kazıyor ve ısındırıyor.

Motosikleti
    Dominar D250
    Cevaplarınız için teşekkürler.

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kmlerde benimde başıma gelmişti 2 ihtimal var ya gerçekten disk balata alışıyordur 200-300km sonra geçer yada diskin yamuktur.Eğer disk yamuksa ölçüm yaptıkları bir cihaz var eğer servise gidip ölçüm yaptırmak istersen yardımcı olurlar sonra o videoyla garantiye başvuruyorlar ve %99 onaylanır
    dediğiniz gibi rodaj bakımına kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğim.200-300 km sonra ses kesilmezse geriye kalan tek ihtimal diskin yamuk olması

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal değil ama bi zaman sonra "bu paraya bu köfte" deyip geçiyorsun genelde . Nedeni çok büyük ihtimal şu:

Arka fren diskinin de içinden geçtiği arka fren kaliperinin döküm kısmı diske sürtüyordur. Diskin geçtiği döküm kısmı çok ince, ve bu sürtmeyi yapmaması için arka lastik sağ-sol hiza ayarının (Zincir gerdirme için gevşetip lastiği geri falana alıyoruz ya) çok iyi olması/yapılması gerekiyor. Yurt dışında adamlar o disk boşluğunu biraz taşlayarak genişletiyorlar, zira dikkat etmezseniz diske sürterek diski kazıyor ve ısındırıyor.
    F/P ürünü olarak gerçekten bu paraya bu kadar köfte fakat gerek arka diskten gelen ses olsun gerek debriyaj manetinden gelen sesler olsun biraz sürüşü keyifsizleştiriyor. Diskin sıcaklığını fırsat buldukça kontrol etmeye çalışacağım.

Motosikleti
    Dominar D250
    Alıntı dncr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

650 km de rodaj bakımına bugün girdim. güncelleme için yazayım. Gerçekten de 600 km den sonra ses giderek kesildi ve şu anda rodaj bakımı sonrası ses tamamen kayboldu. Ayrıca d250 yi alacak arkadaşlar için mutlaka debriyajın kavramasını biraz geriye almasını öneririm. Rodaja kadar sabrederim diyordum ama keşke daha önce debriyaj ayarını yaptırsaymışım. Geriye aldıktan sonra kullanmak daha da rahat oldu.
    Ferudunn bunu beğendi.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    450 km boyunca motosiklette fark ettiğim ve beni rahatsız eden en büyük problem aynalardı. Ayna uzatma aparatı taktım ve gerçekten hem konfor hem de sürüş güvenliği anlamında çok fark yarattı. Herkese şiddetle tavsiye ederim, orjinal aynalar gerçekten tehlikeli.
    stubborn ve Ferudunn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar250
    [IMG][/IMG]

2023 model dominar 250 aldım bu delik ne işe yarıyor acaba bilen var mı? Motoru stop ediyorum, bir mühlet sonra az miktarda antfiriz geliyor bu normal bir durum mu? daha önce benzer bir durumla karşılaşan oldumu?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı zorkow58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://resimlink.co...PQ.jpg</a></a>

2023 model dominar 250 aldım bu delik ne işe yarıyor acaba bilen var mı? Motoru stop ediyorum, bir mühlet sonra az miktarda antfiriz geliyor bu normal bir durum mu? daha önce benzer bir durumla karşılaşan oldumu?
    Eski versiyonda o delik orta buji yani üst kısımda ki bujide oluşabilecek su vb atıkları dışarı atsın diye sizde ki de büyük ihtimal odur ama 23 modeller blok biraz daha farklı duruyor. Orda ki delik yeni versiyon d400 lerde de var.

Motosikleti
    Dominar250
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski versiyonda o delik orta buji yani üst kısımda ki bujide oluşabilecek su vb atıkları dışarı atsın diye sizde ki de büyük ihtimal odur ama 23 modeller blok biraz daha farklı duruyor. Orda ki delik yeni versiyon d400 lerde de var.
    Sürüşü tamamladıktan sonra, antifriz atması normal mi ozaman?

Motosikleti
    Sürüşü tamamladıktan sonra, antifriz atması normal mi ozaman?
    Motor yeni sanırsam birazcık normal gibi ama ilk bakımda yedek depoya takviye yaparlar olmadı radyatörün havasına baktırın belki hava olabilir.

Motosikleti
    Dominar250
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yeni sanırsam birazcık normal gibi ama ilk bakımda yedek depoya takviye yaparlar olmadı radyatörün havasına baktırın belki hava olabilir.
    İlk bakımı yaptıkdan sonra oldu malesef radyatör sıvısı eksik dendi tamamlandı sonra durum malum, usta daha önce böyle bir durumla karşılaşan olmadı dedi üst kapağı incelenecek dedi bakalım, ne olacak.

Motosikleti
    İlk bakımı yaptıkdan sonra oldu malesef radyatör sıvısı eksik dendi tamamlandı sonra durum malum, usta daha önce böyle bir durumla karşılaşan olmadı dedi üst kapağı incelenecek dedi bakalım, ne olacak.
    Fazla koydu ise onu atmıştır dışarı biraz gözlemle sıkıntı yoksa kullanmaya devam edebilirsin sonuçta radyatör de antifiriz var e yedek depoyu da fulledi ise dolaşım anında yükselmeye bağlı olarak tahliyeden atmıştır.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    10,000 km bakımını yaptırdım,sonraki bakım ne zaman ?

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Uzun yola giden var mı? Örn ist muğla.
    Güvenli sürüş hızı nedir?
    Titreşim kaç km de başlıyor?

Ns200 ile arasında kalsanız neye göre hangisi olurdu?

Teşekkürler

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10,000 km bakımını yaptırdım,sonraki bakım ne zaman ?

ne kadar tuttu?, 5000binde bir olması lazım yanlış bilmiyorsam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola giden var mı? Örn ist muğla.
    Güvenli sürüş hızı nedir?
    Titreşim kaç km de başlıyor?

Ns200 ile arasında kalsanız neye göre hangisi olurdu?

Teşekkürler

110, 120 km ondan sonraki hızlara evet çıkıyor, gidilir mi gidilir ama sürücüyü çok yorar bence. ben zoraki kalınca 130 larda gidiyorum o katlanıyor gibi. 120 den sonra hissedilir bir şekilde başlıyor titreme ama bu bendeki koruma demiri ile alaklı, onu orjinal bırakırsanız titreme daha az oluyor. konu uzun düz yolsa kesinlikle dominar bence ağır olması yolda rahat ettiriyor adamı, tabi diğer arkadaşlar farklı düşünebilir bu yorum tamamen benlik.
    nicknamer ve stubborn bunu beğendiler.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    araniza yeni katıldım , bana hayırlı olsun.
    mertowski, Yobaaz, stubborn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Sanırım 10,000 bakımı 1800 tutmuştu.
    Yobaaz bunu beğendi.
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Sevgili Dominarcılar, lastik seçiminizi neyden yana kullandınız? Malum bizim ebatlarda çeşitlilik pek de fazla değil gibi… Eğer bir aksilik çıkmaz ise 5 bin kilometre içinde motoru satıcam, şimdilik beni idare etmesi için Anlas Tournee Sport düşünüyorum, ama 700 lira farkla Mitas MC25 de var. Siz ne dersiniz? Bütçe yeni ekipmanlara gittiği için biraz kısıtlı malesef..

Muqarnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Takip ben de değişeceğim

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Pilot Street i düşünüyorum ben almak için kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa tadından yenmez.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)