Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha AEROX 100

Motovento
    REKLAM ALANI
    sed22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    Mrb. Forumda aratmama rağmen AEROX 100 hakkında çok fazla bilgiye ulaşamadım. Seri ve çok yakıt yaktığı hakkında bilgiler internette karşıma çıktı. Motosiklet hakkında bilgisi olan, kullanan arkadaşlar varsa bu motor hakkında bilgi almamız mümkün olabilir mi acaba? Motorun 0`ı şu anda piyasada mevcut değilmiş galiba. 2. el temiz ve uygun fiyata bu motoru almak istesek bilgisi olan arkadaşların konu hakkında fikirleri ne olur acaba?? Cvplar için şimdiden teşekkür ediyorum. Lütfen arkadaşlar daha faydalı olacağından yorum yaparken nedenlerini de belirtiniz.

Motor hakkında genel birkaç bilgiyi de ekleyim.
    2 zamanlı 8 hp. 100cc.
    2.5 lt./100 km.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş bu motor bws nin spor görünümlüsü diyebiliriz..kalite olarak iyidir hız idare eder ama yakıt bws gibi çok yakar...bunların benzeri pejo speedfight vardı bende özellikler neredeyse aynı ama bir benzin bir yağ parası batırdı beni..
    sentetik yağ koyulur bu motorlara litresi 15 milyon civarı üstünede benzini koy arkadaşın cb600 ü benden az yakıyordu gerisini sen hesab et...

Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    1 lt. yağ kaç litre benzin ile birlikte karışım oluyor acaba?? Yani yağ ne kadar zamanda bitiyor??

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Alıntı sed22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt. yağ kaç litre benzin ile birlikte karışım oluyor acaba?? Yani yağ ne kadar zamanda bitiyor??
    bende bu sorunun cevabını merak edıyorum doğrusu..
    ____it's my life_1982____

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    sed22 arkadaş selamlar saygılar.Aerox 100 2.5 sene kullandım kırmızı siyah olanını izlenimlerim
    1)1 lt yağ ile 2T(iki zamanlı) castrol 5 yada 6 YTL olması lazım 1000 km gidiyor.Ayak koyduğun yerde bir kapak var onu kaldırınca anahtarlı orada yağ haznesini göreceksin yağı oraya döküyorsun kendisi otomatik olarak alıyor pompayla ne fazla ne az devire göre
    2)Hiç de arkadaşların yazdığı gibi fazla benzin yakmıyor.100 Km de 2.5 LT
    2.5*2.85=7.125 /100=7.2Ykrş o da böyle bir makine için gayet normal.ama Eğer canın 100 cc lik bir makine ile hız yapmak istiyorsa (110 km/h test edildi) o zaman yakar.
    3)tüm 100 150 hatta 200 cclik scoteerlere kalkışta tekme atabilirsin manyak seridir.
    4)Çok sağlamdır(26000 km de sadece variatör kayışı ve buji değişti).
    5)inanılmaz güzel yol tutuşu vardır.Benim lastikler michelin di belki ondandır.
    7)motor iki zamanlı ama oldu da arıza yaparsa sübaptı senteydi egzantrikti cart curt parçalara extra para vermezsin.İki segman bir piston sıfır motor
    8)ne arka salıncak ne de ön takım kolay kolay dağılmaz.Arka takımda takoz yerine rulman vardır.Arka fren kampana ön fren disk.
    9)Şekil itibarıyla oldukça güzeldir.
    10)tek şikayetim bu motorda sadece ön farın ışığının yetersiz olmasıydı.Aküden direk aldım.röleli bir sistemle direk bağladım ama tatmin etmedi beni o yüzden sattım.
    11)Eğer Aerox alacaksan parasına göre mükemmel derim.Yakıtı düşünme zira birçok çin scoteerine bin basar.Neden mi?
    zira Servise kolay kolay gitmezsin yolda kalmayı unutabilirsin.Hiçbir surette en büyük arızası bile bir gün alır en fazla.Eğer hız delisi değilsen zaten 150 lik çinliden daha az yakıyor garanti ederim.(Tabi karbüratör ve hava filtren ile diğer aksamların bakımlı olacak).aklıma gelen bunlar soracağın bişey olursa burdayım:

Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    @techseen_honda açıklayıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. 1000 km.`de 1 lt. yağ birşey değilmiş. Ben de fazla birşey zannetmiştim. Aklıma takılan birçok sorunun cevabını aynı anda vermişsin
    Peki 100 km.`ye kadar yol yapsak hararette bir sorun olurmu acaba?? Bir de vergi durumu nedir?? Malum 100 cc.

Motosikleti
    ASYA T1
    selamlar.Sed 22 arkadaşım 100 km durmadan gidersen eğer hava çok sıcaksa ve zorlarsan 50 kmde bir bir cigara molası vermen gerekir ki bu dikkate alacağın birşey değil çünkü çoğu hava soğutmalı (Not:Aşağıdaki resimde görülen sonradan modifiyeli olarak genelde avrupada kullanılan parçalarla geliştirilmiş su soğutmalı Aerox 100) motordada aynı sorunlar mevcut .Sonuçta 100 cc ve iki zamanlı şişme olayı ancak yıkarıdaki kriterlere göre uygularsan oluyor ki benim başıma 2.5 senede hiç gelmedi.Parça problemi grenajda belki olabilir zira model artık üretilmiyor ama motor aksamı olarak tekerlekler hariç tümüyle BW'S ile aynı.Günde ortalama 60km yaptım ve hiç durmadım.Vergi olayına gelince bildiğim kadarıyla senede 40 YTL gibi bir vergisi var o da iki taksit.Ocakta ve temmuzda olmak üzere.30 Ağustos ZAFER BAYRAMINIZ kutlu olsun.

Dostum 2,5 litre 100 km de yakıyorsa bence bu motoru kaçırmayın 4 zamanlı vitesli motorlar bile daha fazla yakıyor iki zamanlı olması avantaj bence benzin fazla yakmasa iki zamanlı motordan başka motora binmem..km de 75 kuruş yakıyorsa muhteşem bi motor demektir, benim pejo speedfight 100 kmde 4,5-5 litreye banamısın demiyordu ayrıca genelde tüm iki zamanlı scooterlar sentetik yağ kullanırdı nedeni madeni yağlar motoru çabuk bitiriyor, litresi 15 ytl ve 1000 km gittiğin görmedim en fazla 500-600 km de biterdi..
    Arkadaşın yazdıkları doğruysa bws motorlu az yakan Yamaha aerox u bence kaçırma...

Motosikleti
    ASYA T1
    selamlar saygılar sentetik motor yağı kullanmana gerek yok 26000km yaptım bu motorla ve hep castrol 2T yağ kullandım.Herhangi bir problemle karşılaşmadım.Zaten hadi yağ kötü diyelim oldu da segman piston sıkıştı kaldı.Parça ve zaman derdin yok ki.Git sirkeciye abi BWS segman piston iste takımı 120YTL gibi bişey al sana sıfır motor.Zaten iki zamanlı motorların en büyük eksiği de yağlamadan kaynaklanıyor.Sistemin mantığını biliyormusun bilmiyorum.Ama herhangi bir dört zamanlı da yağ eksiltiyorsa yağ esvafını kaybetmişse Kmyi unuttun diyelim yağa su karıştı filen elli sebebi var. o şekilde çalıştırıyorsan başına çok daha fazla masraf açarsın.Amaç eğer motordan zevk almaksa 2 zamanlıyı tercih ederim.Ama km yapacağım diyorsan.Ayda 1000 1500km o zaman 4 zamanlı daha iyidir(çin hariç).motorun standart dışı yakması tamamen bize bağlı.Bakasan bağ bakmazsan dağ olur.Dizel le benzinli araba gibi düşünebilirsin bunu.Dizelin artısı görece az yakması ama masrafının çok olması benzinli arabanın da çok yakması ama masrafının az olması gibi..Ne istediğine bağlı.Ne için kullanacağına bağlı.İki zamanlı hexagon piaggio ile 4 zamanlı aynı kasa motoru bizzat test ettik.Daha kalkışta ve güç istediğin zamanlarda 2 zamanlı hakkını veriyor.Ki iki zamanlıyla Çanakkale'ye İstanbul
    dan gidip geldik.İki tekeriniz hep yerde olsun.

Motosikleti
    Moto-Zeta Ralli 125
    2 zamanlı motorların çalışma şeması bu şekilde==>> TIKLA. Açıklayıcı bilgi olsun diye ekledim. 2 zamanlı bu motor hakkında benzin yakma konusundaki kaynağım tek bir adresti. Yabancı siteler dahil benzin konusunda ayrıntılı bir bilgiye rastlayamadım. Araştırma yaparken bu motora nos taktıklarına şahit oldum. Nitekim motor bu yakma seviyesinde dayanabiliyorsa bu da dayanıklılığın bir başka göstergesidir.

Amaç ekonomik ulaşım değilse iki zamanlı makine tabiki tercih edilir..
    hatta ben olsam gilera runner 180 yada italjet denen şeytanı alırım..
    ama benzin ekonomisi önemliyse üzülürüm, çünkü bu scooterlar benzinin gücüyle gider ve iki zamanlıya ayarı verirsen vay haline

Sentetik yağları bi araştırın bence artılarını okuyun sonra kararı verin

Kazasız günler

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Bu motorun 3 lt aşağı yakması mümkün değil gibi geliyo
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Motosikleti
    ASYA T1
    selamlar iki zamanlı motorların artısı ve eksisi teknik bilgiler forumunda açıkça anlatılmış burda tekrar anlatacak değilim. Ama bir motor iki zamanlıysa ve 4000 6000 hatta 8000 devirde sabit yani performanslı kullanıyorsan haliyle güç istediğin için bu gücü sana benzin sarfıyatı olarak verecektir.Bu motoru bizzat 2.5 sene 4 mevsim kullandım.Performanslı ve oldukça seri bir motor.Eğer tüm 100 150 lik çinlilerle kıyaslayacak olursam.Kesinlikle öncelikle yamaha ve çok sağlam hangi çinli 26000 kmde sadece buji ve variatör kayışı değiştirerek gidiyor?Servisten çıkamıyorsunuz ki.Dakka bir hop arıza.Sonuçta bu motor 100 cc ve ne istiyorsan sana cevap veriyor (farları dışında).Ancak beklentileriniz yüksekse yüksek ccli bir motor almak daha uygun olur.Hondanın kinetik modeli yıllarca çalıştı ve kullanıldı.Kim bu çinliler kadar şikayetçiydi.O da 2 zamanlı gileranın runneri o da iki zamanlı.Daha cirçok motor markası var 2 zamanlı ve yağlama problemi olmasa kesinlikle 2 zamanlı motor tercih edilir

aerox 100 dört zamanlı olması lazım ya iki zamanlı olan 50lik bu yüzden aerox100 aerox50 den az yakar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    aerox 100cc parça veya aksesuar nerden bulabiliriz..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motor iyidir kalitelidir seridir ama oto yola yada e-5 e çıkınca bişey bekleme street sokak için yapılmış şehir içi aracıdır bws 100 ile aynı motora sahiptir ve tahminlerime göre 100 km de 3 lt den aşşağı yakmaz ayrıca fotoğrafta koyduğun aerox 50cc modelidir su soğutmalıdır senin dediğin 100 hava soğutmalıdır
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    sato 2 aya kalmaz aerox alıcam 100cc hava soğıtmalı..

bir sürü sorum olacak bu topic i ayata tutalım maziye gömülmesin..

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    zaten yeterınce mazıde kalmıs hortlak topıc nerelerden buldun olm

İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    senin beattan iyidir..

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    yaa 2 zamanlı ya ondan ıyıdır artık 2 zamanlı motormu kaldı yaw bız kucukken yapıyoduk onları
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler