Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DemonKiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 ACE
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende shadow black sprit 2001 modelini alacağım önümüzdeki hafta.Artık bu başlıkda bende tecrübelerimi paylaşacağım.

Sizlere sormak istediğim konu,alacağım motorun benzin depo ayar musluğunun başındaki plastik ayar kolu kırılmış,bu parçayı nereden temin edebilirim acaba?
    Merhaba Black Ghost, bu gibi parçalar genelde ebay üzerinden kolayca bulunabiliyor.Yurt içinde bu gibi parçaları bulabilmek malesef çok zor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Herkese selamlar arkadaşlar.

şimdi bir problemle karşı karşıyayım,gerçi ustasına götüreceğim ancak sizleredende fikir almak istiyorum.

Şöyleki,yeni 12v80ah bosch yaş akü aldım ve taktım.Eski akü zaten bitikdi mecburdum,ancak motoru far açııken kullanıpda stop ettikden sonraki ilk çalıştırmada marş zor alıyor,biraz dinlendirdikden sonra zorda olsa far kapı iken çalışıyor makine.Böylesi bir süre idare edeyim dedim genel bakımları yapana kadar ancak dün gece yola çıktığım bir vakit motor artık marş bassada çalışmadı.Sağolsun bizim klüpden arkadaşlar geldi aktarma yapmaya çalıştık ama garip şekilde motoru marş yapmak isterken hafif gaz vermede marşı kesiyor ve "trik" tarzında elektronik bir ses çıkarıyor motoru çalıştırmaya izin vermiyor.Yani motorun çalışmasında bir şey mani oluyor.Benzin var,ayaklık kapalı ikende denedik olmadı.Şİmdi bu motor uzun zaman kapalı garajda yatmış bir makine,hadi akü boşalması dinamodan ötürü diyebiliriz ama aktarma yapmaya rağmen motor marş almasına rağmen neden çalışmadı çözemedik.Buji kablolarınıda test ettik ateşleme yapıyor.Sonuçda karbüratörlü bir makine bu ama dediğim gibi marş dönerken hafif gaz vermede marşı "trik" sesi ile kesmesi enteresan,belki buı motorlara özgü bişey,bilemiyorum.Sonuç itibari ile bu motoru kullanan arkadaşların illaki başına böylesi bir sorun gelşmiş olabilir düşüncesi ile paylaşmak istedim,ona göre bende bilinçli olarak ustama gidip baktırayım.

NOT: gideceğim usta maslak oto sanayide bulunan ve AEA'ın ustası olan levent ustadır.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Shadow
    İyi geceler,
    Yarın akşam (Çarşamba) Avrupa yakasında buluşucaz müsait olanlar özelden dönsün konum bildireyim.

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Bizim motorların karbüratörüne nasıl ulaşırız? bilen bi yardım etsin. bi türlü bulamadım.

DemonKiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 ACE
    Alıntı gorkemerden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorların karbüratörüne nasıl ulaşırız? bilen bi yardım etsin. bi türlü bulamadım.
    Merhaba, gorkemerden. Şu linkte bizim motorların servis klavuzları var. Modeline göre "service manual" yazan pdf lerden indirip "fuel system" başlığı altında istediğin bilgiye ulaşabileceğini düşünüyorum. Service manual dökümanları çok çok ayrıntılı kaleme alınmış ve adı üstünde Honda servislerinde ustaların gerektiğinde başvurabilmesi için oluşturulmuş dökümanlar.

http://www.vt750dc.com/maintenance/service-manuals
    gorkemerden bunu beğendi.

gorkemerden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C6 Shadow
    Alıntı DemonKiss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, gorkemerden. Şu linkte bizim motorların servis klavuzları var. Modeline göre "service manual" yazan pdf lerden indirip "fuel system" başlığı altında istediğin bilgiye ulaşabileceğini düşünüyorum. Service manual dökümanları çok çok ayrıntılı kaleme alınmış ve adı üstünde Honda servislerinde ustaların gerektiğinde başvurabilmesi için oluşturulmuş dökümanlar.

http://www.vt750dc.com/maintenance/service-manuals
    TEŞEKKÜRLER

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    bende spirit var 2 yıldır kullanıyorum 10 numara makine..
    kafanıza takılan bir şey var ise kaan hazerfen kodas dan ulaşın yardımcı olmaya calısırım

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı waffenSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende spirit var 2 yıldır kullanıyorum 10 numara makine..
    kafanıza takılan bir şey var ise kaan hazerfen kodas dan ulaşın yardımcı olmaya calısırım
    facebook tan kaan hazerfen kodas ile ulaşın yardımcı olmaya çalısırım
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Shadow
    Çarşamba buluşacağız müsait olanlar özelden mesaj atsın konum bildireyim.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Herkese Merhaba,
    2006 shadow umu yeni aldim arkaya çanta takmak istiyorum ama sinyaller müsade etmiyor. Nette gordugum ygulamalarda sinyalleri sisi bar üzerine almışlar ya da bir aparatla arkaya doğru uzatmışlar. Ben sinyalleri çanta üzerine almayı düşünüyorum. Çantam heybe gibi değil. içi sert plastik dısı deri. Sizce bu uygulama sonucunda ne gibi sıkıntılarla karşılaşırım. Motor muayneden geçermi, pratiklik, gorunurluk vs. Aklınıza gelenleri paylaşabilir misiniz.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Shadow
    En hızlı ,kolay ve sıkıntısız cozum plakalık üzerindeki krom görünümlü plastik aydınlatmanın üzerine almak.Muayne istasyonundakiler sinyallerin yerini bilmezler custom motorların hepsi kalırdı o zaman muaynede.Muayneyi kafayı takma.Hiç bir sıkıntıyla karşılaşmazsın.

Çanta üzerine sakıln alma olmuyor(tecrübe ile sabit) elektiği taşımak falan,çok sağlıklı çözüm değil.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750

tavsiyeniz için çok teşekkürler ama ben bu arada dayanamadım yaptım sinyalleri çanta üzerine aldım. hatta çanta içine telefon şarjı için iki tane usb ekledim. elektrikten ziyade arka çamurluğu tekrar bağlamak zor oldu. vida yerlerini denk getirirken cok zorlandık.
    bu arada ön siperlik aldım taktım. dünyanın parasını verdim ama gelen malzemenin kalitesi beklentimin çook altında çıktı. vidalar kırıldı yalama oldu vs. çok uğraştırdı. siperlikle birlikte gönderdikleri vidaları kullanamadım yine motorun orijinal vida ve somunları kullandım. cam vidaları içinse nalburdan vida aldım.

Motosikleti
    Shadow
    Olsun kardes güle güle kullan olmassa tasırsın baska yere cantalar cok hırpalanmış gözükmüyor. icap ederse delikler relektorle kapatılabilinir.

Kazasız belasız.

Bu ardada arkadaşlar ile bazen toplanıp iş çıkışı buluşuyoruz. Gelmek istersen haberdar et.Buradan ben yazdım ama pek ipleyen olmadı .Yinede söyliyeyyim.

motoru yeni aldım demişsin herhangi bir sorun olursa sor çekinme bu benim 2. shadowum az çok yönlendirebilirim seni

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Nazik teklifiniz için teşekkürler. Çok isterim ancak Benim iş çıkış saatlerim genelde geç oluyor. Ennerken 9 da cıkıyorum sanırım saat itibariyle uyuşamayız. Ama hafta sonları uygun olabilir.

Denriyaj ile ilgili bir sorunum var. Debriyaj kütügünün orda iki elektrik kablosu var boşta. Baglandıgı yerdeki parça eksik. Debriyaj müşürü sanırım. Bu parça olmadığı için Motor vitesteyken çalışmıyor boşa alip oyle çaliştiriyorum. Parçayı bulamadım. Bu konuda yardım rica edebilirim.

Teşekkürler

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Çok merak ediyorum bu Shadow ailesine yeni katılan arkadaşlar gerçekten ikinci el 20.000 tl ve üzerinde para verip aldılar mı? Yoksa bunlar sadece sanrılar mı? ülke bildiğin cruiser fakiri oldu fiyatlara bak!

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Benim uzun zamandir hayalimdi verdim aldım alana kadar ucuzlamasını umuyordum ama simdi tam tersini düşünüyorum

Motosikleti
    KTM duke 390
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok merak ediyorum bu Shadow ailesine yeni katılan arkadaşlar gerçekten ikinci el 20.000 tl ve üzerinde para verip aldılar mı? Yoksa bunlar sadece sanrılar mı? ülke bildiğin cruiser fakiri oldu fiyatlara bak!
    benım araca 20 bın tl veren oldu vermedim.
    malesef honda artık getirmiyor shadow serisini en son 2009 model kasalar var tr de
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni aldım sayılır 18.000tl 25.000de 2005 model aldım.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bende 18bine aldım 2001 model ama temiz bir makine 26bin kullanılmıştı şuan 29bine getirdim motoru,kullanımı çok keyifli ve güzel bir motor ancak yedek parça konusunda yurtdışı alışverişlere aşina olmanız lazım yoksa servislerde sıkıntı çekersiniz.Ben yaklaşık 3000 km yol yaptım 2 ayda ve sıkıntı yaşamadım,bu tarz sağlam makinelerin türkiyeye getirilmemesi bir ayıp zaten.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Shadow cular Dikkat!!!!!
    Fuul aksesuar,tam meraklı işi....
    Binmek için değil,silmek için

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-3500-km-den-beri-sahibinden-tertemiz-shadow-289419657/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler