Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Arkadaşlar, Yalovada ki festivalin yeri tam olarak nerededir koordinatları verebilecek varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Gölge750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Yalovada ki festivalin yeri tam olarak nerededir koordinatları verebilecek varmı?
    Yalova tigem tesisleri
    https://maps.google.com/maps?q=yalov...rkiye&t=m&z=14

Görüşmek üzere,kısmetse cumartesi öğleden sonra yola çıkacağım.
    Bu arada hafta sonu havalarda soğuyacakmış,ona göre hazırlıklı gidin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Bilgi İçin teşekkür ederim. Hava yağmurlu olursa maalesef çıkmam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Kör noktalara son
    sıkıldım birtane ayna yaptım

E_N ve Varuna bunu beğendiler.

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kör noktalara son
    sıkıldım birtane ayna yaptım

http://i.imgur.com/OEkXk.jpg

http://i.imgur.com/JeTiK.jpg
    kral her yerde kral

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    Gürol bey kör nokta aynası güzel olmuş aynı zamandada çok faydalı.
    Yalnız ayna değilde parlatılmış metale daha çok benziyor.Bu kör nokta aynasından sizcede uygunsa kullanma imkanımız varmı?
    Maliyeti ne kadardır? Cama monte ettiğiniz kısım oynar başlıklımı?
    Kolay gelsin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Birde ön çamurluğa önden koruma arkadan tozluk paça yaptık

http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-yapimii.html

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8732250/detay/

arkadaşlar motorumu büyütmek amacıyla satıyorum.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Hafta sonu yaptığımız küçük bir seyahatin linki,
    Bir dahaki sefer için rezervasyonlar kabul edilir,,
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...aydi-ile.html#

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Arkadaşlar,
    İstemeyerekte olsa motorumu satmak durumundayım. Shadowla birlikteliğimiz kısa sürdü.
    Umarım sezon açılışında yeni bir shadowla aranızda olurum.
    Herkese keyifli sürüşler dilerim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99428577/detay

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Herkese merhabalar, deneyimli shadow kullanan arkadaşlarımın yardımına ihtiyacım var önümüzdeki aya bir akrabam almanya dan gelecek. bende aç gibi bu fırsatı değerlendirip parça getirteyim diyorum valize sığcak cinsten(debriyaj balata seti, ön arka fren balataları, K&N hava filtresi ve K&N yağ filtresi(mıknatıslı olanından tr'de yok) 10'lu buji seti ve debriyaj balata seti) Şimdi sorular
    1. Debriyaj balatası için EBC nasıl bir marka iyimi?
    2. Bujiler ille de "iridium" olmalımı yoksa normal NGK bujiler yeterli olurmu?
    3. Elimizde 2 adet 2005 ve 2008 VT750C Aero 1 adet 2009 VT750C2 Spirit var Tabiki önceliğim benim motorum ama arkadaşlar içinde en azından hava filtresi ya da debriyaj seti getirmek istiyorum ellerinde bulunsun fiyatlar karşılaştırınca 1'e 4 gibi. Bu parçalar bu 3 motora da uyarmı?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim sevgiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ozan kardeş iridyuma bulaşmamak lazım forumu okursan Kaldere üstad ın yazıları sana buji (sayfa 117) ve kn filtreler konusunda yardımcı olacaktır,kn den almayı düşündüğün performansmıdır bilemem ama motoruna fazladan hava ve toz girişinden başka bir işe yaramayacağını okuduklarında göreceksin
    bahsettiğin parçaların linklerinide koyarsan bizimde inceleme şansımız olacaktır
    sevgi ile...

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Ozan arkadaşım selamlar;
    Ben zamanında shadow'uma iridyum buji takma gafletinde bulundum. Önceki sayfalarda da çektiğim çileler yazıyor. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. İridyum bujiyi desteklemek için elektrik sisteminde bir çok değişiklik yapman gerekiyor. Zahmetli ve pahalı bir iş. Ayrıca iridyum buji NGK firmasında da var. Fakat senin alacağın NGK'dan standart 6.5 TL civarında olan Honda shadow vt750 C için olan bujidir. Kodu da: DPR8EA-9 Standart Buji Linkini aşağıda veriyorum.

https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=359

İnternetten sipariş vererek aldım. Anında kargoladılar;Telefon ederek danışmak istersen de, İletişimdeki telefonu arayarak Yakup Korsan Bey'i iste telefona ve destek al. Çok yardımcı olacaktır.
    Wozy bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    @novablue evet okudum yazınızı ve haklı olduğunuza karar verdim. zaten önceliğim bujide değil ama en azından 2 adet debriyaj takımı getirtmeyi planlıyorum. fren balatasıda getirteceğim. sanırım yapacağım bu tnıdığımı en yakınındaki honda bayisine gönderip parçaları temin ettirmek olacak. sevgiler.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Merhaba Arkadaşlar,

İsmim Akif, İstanbul Kadıköyde yaşıyorum. yaklaşık bir senedir 2005 model bordro renkli bir Honda shadow sahibiyim. Kendileri ilk motorum olur. İlk motor olarak alma niyetinde olanlar için belirteyim; boyum 1,84 ,90 kiloyum. Motoru geçen kış aldım yaklaşık 3 ay trafiğe çıkmadan her haftasonu Tuzla'da tenha yollarda motorla çalışma yaptım. Ayrıca Murat Denizhan hocadan eğitim aldım. Uzun yıllardır da istanbul trafiğinde otomobil kullanıyorum. Motorun düşük süratlerde manevra kabiliyetinin çok düşük olması, motorunağır olması (motor duruken yatma eğilimine girdiğinde kas gücü ile ayakta tutmanın imkanı yok belki Arnold yapar bilmem) sebebiyle fiziksel gücünüzün bu motoru kullanırken önemli olduğunu düşünüyoum. İlk motoru olacak arakadaşların belirttiğim hususlara dikkat etmesi bence iyi olur.

Motoruma yaklaşık 1 ay önce Highway Hawk double wall egzos taktırdım. Açıkçası ses şiddetinden memnun değilim, forumu incelediğimde bu egzosa gene aynı marka susturucu takan arkadaşlar olduğunu gördüm. İstanbul Anadolu yakasında bu işi yapabilecek egzost ustası bildiğiniz biri varsa bildirirseniz sevinirim. Özen motordan susturucuyu bugün - yarın alacağım ancak elyaf kaplanması, susturucunun yerine sabitlenmesi .. gerekecek bu yüzden ustaya ihtiyacım var. İnanın bu ses yüzünden motor kullanmak istemez hale geldim. Otoparka girerken marşı kapatıp sürüye sürüye giriyorum. Hele az bi yokuşta mahalle arasında yavaş gitmek imkansız ,gaz verince yeri göğü yırtıyor. Trafikte farkedilmek güzel ama benim için şu aşamada eksileri daha fazla.Orjinal egzostu ise hem aşırı ağır olması hem de sesinin hiç olmaması nedeniyle kullanmak istemiyorum. Yakında motorumun resimlerini de paylaşacağım.

Bir defa orta mesafe olarak İstanbuldan Armutlu'ya (yalova) gittim. Bozuk yollarda konforu yetersiz geldi. Çok seri bir motor olmadığından ara hızlanmaları beni pek tatmin etmiyor. Son hız olarak zaten 120 km hızı pek geçmiyorum, 150'den yukarıya çıkmadım. 100 km'den sonra rüzgar direnci aşırı fazla , bunda ön camı çıkartmış olmamın da payı büyük ama ön cam bu motora bence hiç yakışmıyor.

Görüntü olarak emsalleri içinde Honda Shadowdan daha güzel bir cruiser bence yok . Yakıt tüketiminden çok çok memnunun ortalama 100km/4-4,5 litre diye tahmin ediyorum.

Herkese iyi forumlar,

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı vladimir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

İsmim Akif, İstanbul Kadıköyde yaşıyorum. yaklaşık bir senedir 2005 model bordro renkli bir Honda shadow sahibiyim. Kendileri ilk motorum olur. İlk motor olarak alma niyetinde olanlar için belirteyim; boyum 1,84 ,90 kiloyum. Motoru geçen kış aldım yaklaşık 3 ay trafiğe çıkmadan her haftasonu Tuzla'da tenha yollarda motorla çalışma yaptım. Ayrıca Murat Denizhan hocadan eğitim aldım. Uzun yıllardır da istanbul trafiğinde otomobil kullanıyorum. Motorun düşük süratlerde manevra kabiliyetinin çok düşük olması, motorunağır olması (motor duruken yatma eğilimine girdiğinde kas gücü ile ayakta tutmanın imkanı yok belki Arnold yapar bilmem) sebebiyle fiziksel gücünüzün bu motoru kullanırken önemli olduğunu düşünüyoum. İlk motoru olacak arakadaşların belirttiğim hususlara dikkat etmesi bence iyi olur.

Motoruma yaklaşık 1 ay önce Highway Hawk double wall egzos taktırdım. Açıkçası ses şiddetinden memnun değilim, forumu incelediğimde bu egzosa gene aynı marka susturucu takan arkadaşlar olduğunu gördüm. İstanbul Anadolu yakasında bu işi yapabilecek egzost ustası bildiğiniz biri varsa bildirirseniz sevinirim. Özen motordan susturucuyu bugün - yarın alacağım ancak elyaf kaplanması, susturucunun yerine sabitlenmesi .. gerekecek bu yüzden ustaya ihtiyacım var. İnanın bu ses yüzünden motor kullanmak istemez hale geldim. Otoparka girerken marşı kapatıp sürüye sürüye giriyorum. Hele az bi yokuşta mahalle arasında yavaş gitmek imkansız ,gaz verince yeri göğü yırtıyor. Trafikte farkedilmek güzel ama benim için şu aşamada eksileri daha fazla.Orjinal egzostu ise hem aşırı ağır olması hem de sesinin hiç olmaması nedeniyle kullanmak istemiyorum. Yakında motorumun resimlerini de paylaşacağım.

Bir defa orta mesafe olarak İstanbuldan Armutlu'ya (yalova) gittim. Bozuk yollarda konforu yetersiz geldi. Çok seri bir motor olmadığından ara hızlanmaları beni pek tatmin etmiyor. Son hız olarak zaten 120 km hızı pek geçmiyorum, 150'den yukarıya çıkmadım. 100 km'den sonra rüzgar direnci aşırı fazla , bunda ön camı çıkartmış olmamın da payı büyük ama ön cam bu motora bence hiç yakışmıyor.

Görüntü olarak emsalleri içinde Honda Shadowdan daha güzel bir cruiser bence yok . Yakıt tüketiminden çok çok memnunun ortalama 100km/4-4,5 litre diye tahmin ediyorum.

Herkese iyi forumlar,
    Evet "Redmoon" nickli arkadaşımda egzoz üzerinde susturucu olmasına rağmen ek susturucu yaptırdı. Ama bu motorlarda sessiz egzozda olmuyor. Bende egzoz alsammı almasam mı karmaşasındayım. bu motorlara ön cam yakışmıyor eski postacı motorlarına benziyor. Motor tork canavarı yani çokta seri olması beklenemez ama her yokuşuda katır gibi çıkar zorlanmadan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Egzoz seçimi iyi yapıldığında sesin tadına doyum olmaz
    doğru seçim Cobra Classic Slashcut exhaust dur bence
    muayeneden sonra tekrar dün akşam taktık mükemmel
    ilk videoda highwy havk buyrun http://www.youtube.com/watch?v=r0k2RWWbczQ boş boru dangurdungur carıl carıl ses sadece yırtıyor
    burada ise Cobra Classic Slashcut exhaust aradaki fark bariz dinlenebilmekte http://www.youtube.com/watch?v=gRxsfbcDsO0 içindeki susturucular sayesinde oldukça tok bir ses

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz seçimi iyi yapıldığında sesin tadına doyum olmaz
    doğru seçim Cobra Classic Slashcut exhaust dur bence
    muayeneden sonra tekrar dün akşam taktık mükemmel
    ilk videoda highwy havk buyrun http://www.youtube.com/watch?v=r0k2RWWbczQ boş boru dangurdungur carıl carıl ses sadece yırtıyor
    burada ise Cobra Classic Slashcut exhaust aradaki fark bariz dinlenebilmekte http://www.youtube.com/watch?v=gRxsfbcDsO0 içindeki susturucular sayesinde oldukça tok bir ses
    Belirtttiğiniz egzozu ben Türkiye'de bulamadım ikinci el de dahil olmak üzere araştırmıştım, bu günkü durumda yurtdışından getirtmek gerekiyor. Büyük ihtimalle kargo parası ve gümrük masrafları yüzünden astarı pahalıya gelecektir. Mevcut durumda elimde Highway hawk var ve bu egzosun sesini makul güzel bir hale getirmem gerekiyor.

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Cuma günü yani 28 Eylül İstanbul-Ankara yol yapacağım.
    Giden varsa takılsın...
    speedy2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler