Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Başınız sağolsun. Allah sizlere sabır versin.
    Babanız iyi bir insan olmalı ki, Allah bizlere onun için dua etmeyi nasip etti.
    Allah rahmet eylesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Kaldera,başın sağolsun.Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabır diliyorum.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Verilebilecek tüm bilgileri vermişsiniz gerçekten...ellerinize sağlıkKaldera kardeş başın sağolsun

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Kaldera başın sağolsun. Ben de aynı acıyı 2005 yılı temmuzunda yaşamıştım. Söylediklerinin hepsini ben de neredeyse aynen yaşadım/hissettim. Bir tek farkla: ben ve kardeşlerim gece saat 22:00'ye kadar sohbet ettiğimiz babamızı ertesi sabah 06:00 sularında (geçmişte yıllar boyu içtiği sigaradan kaynaklanan akciğer yetmezliği sorunu sebebiyle) yatağında koma halinde bulduk ve hastaneye hemen ulaştırmamıza rağmen kesin ölümü 1 saat içinde gerçekleşti.

Hala acısı içimde. Bu nedenle seni çok iyi anlıyorum. Tekrar başın sağolsun.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Honda Shadow Vt750 2008
    kaldera abimize baş sağlığı diler metin olmasını temenni ederim.

resimde işaretlenen yerde görülen uzatma parçasını istanbulda nerede bulabilirim? bilen duyan varsa lütfen mesaj bıraksın.. guardian77 özen motorda olduğu yazmıştı , sirkeci özen motorda sordum fakat görevli neden bahsettiğimi bile anlamadı.. ( Özen motor dan memnun kalmayanların topik oluşturmalarına hiç şaşmadım. herkezin yakındığı aynı soğuk davranışlara ve isteksiz satıcılara bende maruz kaldım.) teşekkürler..

akü şarj problemi

Herkese Merhabalar
    Kaldera başın sağolsun, allah sabırlar versin.

Uzun bir kışın ardından, mnotoru hiç çalıştırmadığım için akünün şarjı bitti.

Arabanın aküsünü kablo ile motora bağlasam ve motoru çalıştırsam sorun olur mu ?

Bilen birilerine sormandan denemek istemedim.
    Sonuçta farklı voltaj ve amper değerleri olabilir
    Şimdiden teşekkürker.

Kaldera kardeş başın sağolsun..

Meraba arkadaşlar
    Aranıza yeni katıldım. Bu ilk mesajım.
    2006 model siyah bir shadow sahibiyim.
    Sizlerle tanışmak isterim. İstanbul şişlideyim.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Başın sağ olsun Kaldera.
    Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun.
    Sana ve ailene sabırlar diliyorum.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sayın @Kaldera yeni gördüm, başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin... 6 sene önce bende babamı kaybettim, inanın duygularınızı anlıyabiliyorum..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    taziyede bulunan, bulunacak olan herkezden allah razı olsun dilekleri için.

Alıntı iuscommunex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimde işaretlenen yerde görülen uzatma parçasını istanbulda nerede bulabilirim? bilen duyan varsa lütfen mesaj bıraksın..
    o parça hepko becker sette geliyor.
    ayrıca satılması belki muhtemel ama, bulunamıyorsa torna da yapılabilir.
    basit bir parça. yaptırılıp kromaja verilebilir.
    Alıntı rock1979 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun bir kışın ardından, mnotoru hiç çalıştırmadığım için akünün şarjı bitti.

Arabanın aküsünü kablo ile motora bağlasam ve motoru çalıştırsam sorun olur mu ?
    Sonuçta farklı voltaj ve amper değerleri olabilir
    Şimdiden teşekkürker.
    araçtan aktarma yapabilirsiniz sorun olmaz. önemli olan amper değeri değil volttur. 12Volt luk araçtan yapmalısınız. bazı araçlar 24 Volttur, buna dikkat edin.
    ben aküyü bazen çıkarıp şarj ediyordum. ama söküp takmak zahmetli oluyor. geçmişteki sayfalarda fotolarınıda koymuştum..
    son şarj ettiğimde iki adet aktarma için uygun kabloyu akü kutuplarına bağlayıp sol aradan geçirip sol taraftaki kapak içinde bulunan alet kutusuna yuvarlayıp bıraktım. tabii kablo uçları kapalı konumda. gerek olduğunda aktarma yapmak için kolaylık olması için.

sizlerede tavsiye ederim. gerekli zamanda büyük kolaylık sağlıyacaktır. seleleri söküp aküye ulaşmak oldukça zahmetli çünkü

Motosikleti
    Honda Shadow Vt750 2008
    teşekkürler kaldera.. verdiğin bilgilerin işe yaradığına emin olabilirsin..

kaldera verdiğin bilgiler için tesekkür ederim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Arkadaşlar, Ebayda bir satıcı var www.cruisercustomizing.com u bilirsiniz, depo satışıda yapıyorlar, benim motoruma uyan bir çok parçayı çok ucuza aldım ama ağırlıklı Honda ürünleri satıyor, her günde yeni ürün ekliyor. Günlük takip etmenizde yarar var

http://shop.ebay.com/cruisercustomiz..._from=&_ipg=25
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Merhabalar
    Arabanın aküsünü kablo ile motora bağladım ve motoru çalıştırmayı denedim. ama olmadı. Marş basıyor ama motor çalışmıyor. Bir ara çalışır gibi oldu ama sonra söndü.

Araba aküsünü bağlamadan denediğimde marş basmıyorudu.

Sizce sorun başka ne olabilir?

Motoru boğmuş olabileceğimi düşünerek ilk denememden sonra bir sonraki denemem için 1 gün bekledim ama yine olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Merhabalar
    Arabanın aküsünü kablo ile motora bağladım ve motoru çalıştırmayı denedim. ama olmadı. Marş basıyor ama motor çalışmıyor. Bir ara çalışır gibi oldu ama sonra söndü.
    Sizce sorun başka ne olabilir?Yardımlarınızı bekliyorum.
    depoda benzin varmı?Kontrol edin..
    depo yakıt musluğu açık konumdamı ?Kontrol edin..

Aktarma kablolarını bağladıktan sonra jikle (varsa) yi çekerek marşa basın..
    bujilerinde, kablolarında, veya (varsa) karbüratörde sorun yoksa çalışması gerekir..

Eğer boğulmadan dolayı çalışmadığından eminseniz gazı açarak hiç bırakmadan ara vermeden çalışana kadar sürekli marşa basın..

Kaldera;
    Aralık ayından bugune kadar motor kapalı garajda durdu. yakıta baktım sorun yok.
    Bende doğal olarak aküden süphelendim. Aktarma kaplosunu baglamadan önce marja bastıgımda 1-2 sani sonra marj tamamen susuyor. Aktarma kablosu ile araba aküsüne bağlayınca marj tamam basıyor.

Jikleyi çekerek calıştırmayı denedim olmadı. Dediğin gibi benzin vererek calıştırmayı denedenim. ama 4-5 saniyeden fazla marja basmadım. Marja zararı olabilir diye düşündüm.
    Bugun yeni buji alıp deneyeceğim.
    Motorun uzun süre çalışmamasından dolayı ne gibi bir sorun oluşmus olabilir ?

Motosikleti
    Kaldera;
    Aralık ayından bugune kadar motor kapalı garajda durdu. yakıta baktım sorun yok.
    Bende doğal olarak aküden süphelendim. Aktarma kaplosunu baglamadan önce marja bastıgımda 1-2 sani sonra marj tamamen susuyor. Aktarma kablosu ile araba aküsüne bağlayınca marj tamam basıyor.

Jikleyi çekerek calıştırmayı denedim olmadı. Dediğin gibi benzin vererek calıştırmayı denedenim. ama 4-5 saniyeden fazla marja basmadım. Marja zararı olabilir diye düşündüm.
    Bugun yeni buji alıp deneyeceğim.
    Motorun uzun süre çalışmamasından dolayı ne gibi bir sorun oluşmus olabilir ?
    bujiler en az 50.000 km yapmış ise değişimi belki düşünülebilir.
    ayrıca bujileri siz kendiniz değişemezsiniz..depoyu sökmeniz yada söktürmeniz gerekebilir..

kablolarınızı bağlayın benzin varsa ,musluk açıksa basın marşa..zarar vermek söz konusu değil.

bu işlerle uğraşırken motoru boğdu iseniz eğer;
    bu kez , gazı sonuna kadar açıp marşa basın hiç bırakmadan çalışacaktır sonunda..

motorun uzun süre çalışmamasından ise hiç bir sorun oluşmaz..

34 yıl yatmış opel admiral marka bir araç tek marşta çalışmıştı.tabii çalışması için gerekli şeyleri yaparak..

Shodow'landım

Değerli arkadaşlar,
    biraz delilik ama hep ertelediğim motor hevesimi artık ertelememek için dun itibarı ile 2004 vt 750 aldım.Ama konu su ki , ne kullanmayı bılıyorum nede gerekli ekipmanım var.soluksuz okudugum 33 sayfa itibarı ile shodow alarak en azından en dengeli motorlardan bırını almıs olmanın rahatlıgı içindeyim.Ehliyet kursuna bugun yazıldım 17 nisanda yazılı 8 mayısta direksiyon sınavı var.o zamana kadar kuzenım vasıtası ile ufak ufak kullnmaya baslayacam .eger bu tarz bır girişte bulunmasam bır turlu olmayacaktı.motoru bır anda alınca tum surec anıden hızlandı.hafta sonuda ekıpmanlarıım tamamlaaycam.
    33 Sayfadan az cok bır seyler oğrendım motorum hakkında .bundan sonrada buraarda olmaya gayret edeceğim ve 2 senedir gerceklesmeyen anadolu yakası Shadow cularla ınsallah bu sene toplasırız cunkı bende Kartal da oturuyorum.Önceki sayfalarda katkıda bulunan tüm arkadaslara tesekkurler.
    erkut

Motosikleti
    Alıntı erkutgokmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar,
    biraz delilik ama hep ertelediğim motor hevesimi artık ertelememek için dun itibarı ile 2004 vt 750 aldım.Ama konu su ki , ne kullanmayı bılıyorum nede gerekli ekipmanım var.
    bende Kartal da oturuyorum.Önceki sayfalarda katkıda bulunan tüm arkadaslara tesekkurler.
    erkut
    hayırlı olsun diyelim.Kullanımı için pratik yapmalısınız. hiç tecrübeniz yoksa, ağırlığı, trafik vb diğer hususlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz.. dikkat edin..

Kartal'ın neresindesiniz? bende Kartaldayım..

Motosikleti
    Shadow VT750

Merhaba Arkadaşlar

Shadow kullanıcıları olarak hep birikte bir sezon açilişi yapsak nasıl olur....?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler