Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    resimdeki çantalar için benzeri bir bağlantı uygulamanız gerekli.
    çantaların üst kısmındaki kendi yerlerinden bağlantı yapmak işinizi görmez..
    çantaların janta doğru sarkmasını engelleyip desteklemelisiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iuscommunex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt750 2008
    Sanırım bu çanta askı aparatı ile birlikte resimdeki gibi arka sinyal lambalarını da geriye aldırmam gerekecek değilmi? bu da elektrik kablolarının uzatılması demek, ek krom parça demek.. değilmi?
    ilgin için teşekkürler..

Motosikleti
    Shadow 750 C4
    sinyal kablolarının boyu yeterli geliyor.aynısını ben yaptım sorun çıkmadı

Motosikleti
    Honda Shadow Vt750 2008
    krom uzatma parçaları? orjinal olarak bulunabiliyormu yoksa tornacıda yaptırılması mı gerekecek?

Motosikleti
    Shadow 750 C4
    benim uzatma parçalarımı paslanmaz saçtan kestik,üzerine polisaj yaptık parlak olsun diye,özenmoto'da kromajlı parça var fakat kalın yapmışlar çirkin duruyor.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt750 2008
    teşekkürler guardian..

HONDA Shadow Vt 750 2006 model

arkadaşlar selamlar bir iş yatırımı için motorumu satmak zorundayım ilgilenen arkadaşlara linki veriyorum teşekkürler...

http://www.sahibinden.com/honda_shad...XQQdisplayitem

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı dönence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende shadow sahibiyim. motoru aldığımın ertesi günü 720 km yol yaptım hiç zorlanmadım. sanki yıllardır bindiğim motordu. ama bu yakıt konusunda bir anlaşmazlık var. bütün shadow sahipleri aşağı yukarı bir depo ile 200 km yol demiş. benim motor ile ben bir depo yakıt ile şehir içinde 250 km şehir dışında 290 km yol yapıyorum. hangi hesap yanlış anlamadım.
    Aracı bilinçli kullanmak çok önemli. Bende de şhadow var. Her deposunda 250 km. nin üzerinde yol gidiyorum. Mesela sahibi bulunduğum ve çok kısa süre önce bir arkadaşıma sattığım mercedes E 200 arbamla ben 1 depo ıle(90 km.sabit hızda) 850 km giderken arkadaşım 650 km.gidebiliyor.(200 km. hızda.)

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    arkadaşlar benim motor 30000 km dayandı ve bir kaç sorum olacak..
    şimdiye kadar bakımları kendim yaptım. bakım dediysem yağlama filtre değişim ve ufak tefek şeyler gibi...
    30000 bakımda neler yapılmalı?
    şaftın yağını değişmek gerekir mi? gerekiyorsa yağ numarası nedir? normal yağlamada mobil1 kullanıyorum şaftada aynı markanın uygun numaralısını kullansam nasıl olur?
    debriyajım sertleşti, debriyaj balatasını zorlayınca ses yapıyor sanırım yakın bi zamanda debriyaj seti değiştirmem gerekicek ama şu an için debriyaj telimi değiştirmem gerekirmi?
    ben hep orjinal hava filtresi kullandım. arkadaşlar sürekli K N gibi sürekli temizlenebilir bi filtreden bahsediyor. sizce orjinalden vazgeçip bu filtreyi kullansam avantaj ve dezavantajları neler olur?
    aküm çok iyi durumda değil ve bulabilirsem tam kuru yada jel akü almayı düşünüyorum. bu konuda ne tavsiye edersiniz?
    ön frenim bazen çok yumuşak bazen çok sert oluyor ve hidrolik seviyesi normal görünüyor. fren balatam iyi durumda sebebi ne olabilir?

çok soru sordum kusura bakmayım. cevaplarsanız sevinirim.
    şimdiden çok teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Shadow Vt750 2008
    Sevgili groteks ;
    yardımcı olacağını umarak servis şemasını veriyorum..
    Kaç bin km de hangi parçayı temizlemek veya ayarlamak veya değiştirmek gerektiğini gösteren şemadır..

Not: bu şema 2005 model Honda Shadow için hazırlanmıştır ancak daha sonraki modeller için farklılık göstermemektedir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:07 ----------

Tavsiye edilen motor yağı ise şudur;

yani 10-40 kullanacaksın..

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı iuscommunex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili groteks ;

Tavsiye edilen motor yağı ise şudur; yani 10-40 kullanacaksın..
    Motor yağını sormuyor, şaft yağı dediği diferansiyele konulan yağdan bahsediyor.

APİ GL-5 80W90
    standartlarında şanzıman yağı kullanılacaktır.

KN filtre ise yararından çok zararı bulunan ,toz geçirgenliği daha yüksek olan, ve bu yüzden daha çok hava alan ,kullanıcısınada (filtreyi değiştim çekişi arttı )dedirten filtre-süzme -temizleme-toz tutma konuları ile hiç ilgisi olmayan sportif amaçlı bir üründür..

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    Alıntı iuscommunex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili groteks ;
    yardımcı olacağını umarak servis şemasını veriyorum..
    Kaç bin km de hangi parçayı temizlemek veya ayarlamak veya değiştirmek gerektiğini gösteren şemadır..

Not: bu şema 2005 model Honda Shadow için hazırlanmıştır ancak daha sonraki modeller için farklılık göstermemektedir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:07 ----------

Tavsiye edilen motor yağı ise şudur;

yani 10-40 kullanacaksın..
    şema ve bilgi ve ilgin için çok teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:08 ----------

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yağını sormuyor, şaft yağı dediği diferansiyele konulan yağdan bahsediyor.

APİ GL-5 80W90

KN filtre ise yararından çok zararı bulunan ,toz geçirgenliği daha yüksek olan, ve bu yüzden daha çok hava alan ,kullanıcısınada (filtreyi değiştim çekişi arttı )dedirten filtre-süzme -temizleme-toz tutma konuları ile hiç ilgisi olmayan sportif amaçlı bir üründür..
    K N sıkıntısından kurtuldum kim ne derse desin orjinal filtreye devam öyleyse.

bilgi ve ilgin için çok teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster

APİ GL-5 80W90

K N sıkıntısından kurtuldum kim ne derse desin orjinal filtreye devam öyleyse.

bilgi ve ilgin için çok teşekkürler

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    mrb arkadaşlar.

benim bir sorum olacak. 30 sayfayı okumadım, daha önce yazılmışsa kusura bakmayın.

ben internet üzerinden yurtdışındaki bir siteden egsoz siparişi verdim.http://www.shopcycle-parts.com/produ...z~r=isidaa4zz~
    ve daha sonra bana şu mail geldi.

"The exhaust system is to large to ship UPS or USPS mail. You will have to locate a freight forwarding company that will deliver to your area. We can not do this for you because we do not have that information. Please contact the company and give them the information on the exhaust system and they will give you an approximate
    shipping cost to Turkey. When you have the information please get back to me.

Rean"

şimdi ben yurtdışından defalarca alışveriş yaptım ve hiçbir sorun çıkmamıştı. kore menşeili bir siteden 20x35x50 ebatlarında bir kutu bile getirtmiştim. tamam kutunun boyutlarına ve ağırlığına göre kargoda belli bir ücret alınıyor ama sanki bu firma biraz türkiyeyi pek tınlamıyormuş gibi bir izlenim bıraktı bende.

sizin başınıza buna benzer birşey geldimi?
    bana bu konuda fikir verebilecek varsa sevinirim.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    harika bi başlık olmuş shadow la alakalı kafamdaki bir çok soru işareti gitti şimdi sırada volusia var onunla alakalıda bişeyler öğrendikmi önümüzdeki sezona daha güçlü giricem inşaallah. eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim yani volusia ve shadow 750 2007 model altı olmamak kaydı ile karşılaştırma yaparsanız çok sevinirim... öncelili aradğım özellikler sağlamlık tork güç güvenli olması (duruş dönüş bakımından sınırları nelerdir gibi ) yakıt sarfiyatıyla alakalı shadow açıklanmış volusia nın ortalaması nedir ve konfor çok önemli keeway landcrusier 250 kullanıyorum 1500 km yi geçtim ve her artçı bana oldukça küfür etti aşırı konforsuz çok sert vs.vs yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

Motosikleti
    vt 750 c shadow
    selamlar acaba VT 750 C4 Shadow ile VT 750 C6 Shadow arasında ne fark olduğunu bilen var mı? yardımcı olursanız cok sevinirim.

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    c4 ile c6 arasındaki fark 2 dir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:56 ----------

şaka bi yana başlıklardan birinde yazıyordu hatırladığım kadarıyla bi farkı yok c6 c4 ten daha yeni sanırım yanlış hatırlıyo olabilirim konuları kontrol edersen daha faydalı olur ama bi c2 den sonra ki yıllardan üretilenler c4 c6 şeklinde devam etti gibi bişey yazıyordu sanki

Motosikleti
    vt 750 c shadow
    ) sağol yine de üşenmeyip o espriyi yaptığın için dostum bi fark yokmuş sanırım!

tolgada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    shadow 750 - Vfr 800
    arkadaşlar shadow arıyan varsa motorumu satıyorum

http://www.sahibinden.com/emsalsiz_f...XQQdisplayitem

Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 ACE
    Merhaba herkese ,
    Ben yeni üyeyim baştan sona bir kaç kez okudum tüm yazılanları.
    Bu değerli bilgi paylaşımı için emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir sorum olacak; 10W40 yağ kullanılacağını biliyorum. Ancak markada kararsızım. Yetkili servislerde hangi markanın kullanıldığını sormak istiyorum. Yada daha verimli olduğunda fikir birliğine varılan bir marka var mı ?

Teşekkür ederim şimdiden.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İstanbul Kadıköy civarlarında gördüğüm Shadow'lu sarışın bayan arkadaşımız buraya üyemidir acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler