Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abartmayın isterseniz. ben ybr ile 3 litre yakıyorum.
    kesinlikle abartmıyorum. Daha önceki motorum da Keeway SL 150 idi o da tam gaz gittiğimde 3 lt yakıyordu. Ancak bunda aynı sürati 3000 devirde yakalıyorsun.Küçük cc de 8500 devirde yakaladığını.
    Burda olsan birlikte denerdik o zaman inanırdın.hem abartmak için bir sebep te yok.

Bu arada arkadaşlarımız haklı olabilirler çinli ya da japon, ucuz ya da pahalı motor diye. Tabiki sitenin amacı bu ayrımları yapmak değil.Her tür motorcuya hitab etmek. Kim hangi yazıyı okumak isterse yada hangi yorum kendisini ilgilendiriyorsa onu okur ve yorumunu yapar. Azınlık ya da çoğuluk ayrımı yapılmaz. Allah herkese nasib etsin tabiki iyi motor. Ben 45 yaşında boyle bir motora sahip oldum. Bundan önce 125 Keeway scooter ve 150 SL superlight vardı. Bunları da iyi bilirim ve bunlarla ilgili yazıları da okurum. Genel bilgi edinmek amacıyla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    bu konuda birkaç değişik sitedeki yapılan yorumlarda kullanıcıların belirttikleri rakam 4.1 ile 6 litre arasında değişiyor. 4.1 litre tüketen şahıs inat etmiş en az nekadar yakabilirim diye denemiş. ölçümünüzde bir yanlışlık olmadığına eminmisiniz? sürekli 40km/h ile bile gitseniz 250kg, 750cc olan bu karbüratörlü motorun 3 litre yakması bana pek olası gelmiyor.

Motosikleti
    Motoru aldım alalı yaklaşık 4 ay oldu ve 5000 km yol yaptım kısa süre içinde. Ve sürekli full depo yapıp rezerve geçene kadar hep test ediyorum. Malum ekonomi. 1 depo ile 200 km gittiğimde oldu ama otobanda zorlayarak. Ve istatistik tutuyorum şu anda motorun seyrini görmek için. Yalnız şunu belirteyim ulaştığım bu sarfiyat artçısızdır. Eşim binmek istemediği için yalnız biniyorum.Tabi bu ağırlığında etkisi mutlaka var.
    Bunlar benim elde ettiğim değerlerdir.Kimse aynı sonuca ulaşacak diye bir iddamda yok. Ama ben 5000 km boyunca yaptığım istatistik i baz aldım. Sadece paylaşmak içindi.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    niyetim sizi yargılamak değildi. payaşım için teşekkürler.

dönence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda shadow 2006
    bu yakıt konusunda tüzemen e katılıyorum. ben antalya dan konyaya gidip geldim bir gün içinde hemde artçı ile ve yolun yarısı tırmamna olmak şartı ile 100 km de 3,5 litre yakıt tükettim. yoluntamamı 750 km idi ve hızımız ortalama saatte 100 km idi. shadow gerçekten çok az yakıyor.
    SİYAH İNCİ -- Honda Shadow 750 cc
    bu dünya kimseye kalmaz hırsı bırak yaşamaya bak

Motosikleti
    Suzuki DL 650 V Strom 06
    Memin in açıklamaları gerçekten çok iyi.Ama artık pek sesini duyamıyoruz.
    Memin den katılım bekliyoruz.
    Ben de 600 lük shadow VLX kullanıcısı olarak 1 depo ile yaklaşıl 8.5 lt şehir içi 100 mil ( 160 km) gidebiliyorum ( rezerveye düşmeden).Ama hondayı seviyoruz.

Motosikleti
    Bu hafta da tescillenmiştir sarfiyatım. 200 km yol katettim ve 6.5 lt benzin aldım.

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    güsel bilgiler tşk ederiss...

Motosikleti
    HONDA TRANSALP XL 650 V - 2007
    Merhaba,
    Ben de uzun zamandır Honda Shadow almayı düşünüyorum ve verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı ve aydınlatıcı teşekkür ederim. Bir sorum olacak, shadow daha doğrusu chopper modelleri ile ilgili en büyük endişem rahatlığı. Şöyle ki, sele alçak olduğu için kısa boylulara daha uygun olduğu şeklinde bir söylem var. Benim boyum 1.88, sizce shadow ve ben nasıl bir ikili oluruz ?
    Bu arada, ehliyet var, BMW Riders Academy' de iki gün eğitime gittim ve yaklaşık 6 aydır Honda Dylan ( 150 cc ) scooter kullanıyorum.

Alıntı mcmanaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben de uzun zamandır Honda Shadow almayı düşünüyorum ve verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı ve aydınlatıcı teşekkür ederim. Bir sorum olacak, shadow daha doğrusu chopper modelleri ile ilgili en büyük endişem rahatlığı. Şöyle ki, sele alçak olduğu için kısa boylulara daha uygun olduğu şeklinde bir söylem var. Benim boyum 1.88, sizce shadow ve ben nasıl bir ikili oluruz ?
    Bu arada, ehliyet var, BMW Riders Academy' de iki gün eğitime gittim ve yaklaşık 6 aydır Honda Dylan ( 150 cc ) scooter kullanıyorum.
    Motor kullanım ve vibrasyon açısından son derece mükemmel ve rahat ancak uzun boylular için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çünkü uzun bir yola gittiğinizde beliniz ağrıyor.Sebebide duruş pozisyonunuzdan. Hangi chopper a binseniz de aynı sorun oluyor. Tek çaresi gidon yüksekliğini artırmak. Bu sorun sadece Honda için değil aynı şekilde Dragstar için de geçerli. Hele ki boyunuz uzun ise duruş şeklinizde one göre değişeceği için gidonu yükseltmek rahatlatıyor sürüşünüzü.

Motosikleti
    Teşekkür ederim bilgi için. Peki gidon yüksekliğini arttırmak kolay bir işlem mi ? Yani serviste sorunsuz bir şekilde bunu yaptırabilir miyim? Bir de siz ne kullanıyorsunuz ?

Alıntı mcmanaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bilgi için. Peki gidon yüksekliğini arttırmak kolay bir işlem mi ? Yani serviste sorunsuz bir şekilde bunu yaptırabilir miyim? Bir de siz ne kullanıyorsunuz ?

Benim HONDA SHADOW var
    gidon satılıyor satın alabilirsin.hiç bir problem çıkmıyor

Motosikleti
    Alıntı burakugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim HONDA SHADOW var
    gidon satılıyor satın alabilirsin.hiç bir problem çıkmıyor
    Teşekkür ederim.
    Sen ne zamandır kullanıyorsun ?
    Memnun musun ?
    Beni kullanımda zorlayacak şeyler neler ?
    Özellikle dönüşlerin ( dar dönüşlerin ) zor olduğu söyleniyor, fikrin, önerin var mı ?

Motosikleti
    BOBBER
    yıllardır hayalimdeki motor shadowdu. yaklaşık bir yıl önce shadow satın aldım ve kullanıyorum. harika bi makina ancak tek şikayetim şehir içerisinde düşük hızlarda manevrasının güç olması. ama herşeye rağmen ben bu güçlüğü yaşarken trafikte insanların arabalarının içerisinden siyah ve nikalajlı motora iç geçirerek bakması çok hoş.

Motosikleti
    Merhaba Poke,
    Dediklerine katılıyorum. Katılıyorum çünkü Şubat ayında aldım ben de shadowu ve aynı şeyleri düşünüyorum. Tek kelimeyle mükemmel bir makine manevra zorluğu dışında.
    Keyifli kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    shadow750
    şu benzin hesabını yapmayın lütfen..tipik türk muhabbeti.nasıl, iyi kaçıyomu?kaç yakıyo km de? kaç yapıyo? benzin tüketimini etkileyen o kadar sebeb varki ve bu her araç için geçerlidir,yokuş,rüzgar,artçı,kişin in kilosu...vs bu örnekleri çoğaltabiliriz..burada bizlere tecrübe paylaşımı daha yararlı olacaktır.topiği açan arkadaşa çok teşekkürler.ayrıca bu topiği genişletebiliriz,örğ:aksesuar fiyatları,nerelerde bulunur,değişik fikirler..vs.

mesela benim makinamda ön cam yok ve uzun yolda müthiş boyun ağrısı yapıyo(150-160km) öncam nereden tavsiye edersiniz?özen motor a sordum(honda servisi) ya 500ytl , ya 500 dolar dediler tam hatırlamıyorum ; bende 'DUJ' dahilmi die sordum adam anlamadı tabi..birinde görmüştüm camın demirinde koca bir shadow yazısı vardı..en son olarak,1999 model shadow 750 nin kullanma klavuzunu arıyorum,pdf-doc-lit hangi formatta olursa olsun farketmez.görüşmek üzre , kazasız gazlamalar..

zangif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar honda shadow benim cruser olarak hep isteğim motor kısacası shadowa bayılıyorum %80 şehir icinde kulanım icin ne kadar mantıklı anladığım kadarıyla şehir icinde kullanımı biraz zor ve ağır tavsiyeleriniz nedir acaba bi maxsi skutır mu alsam ama bazende düşünüyorum da shadow safkan bi motor skutır onun sürüş zevkini verebilecekmi kararsızım lütfen yardımmmmmmmm

Motosikleti
    Selam Zangif,
    Dediğin gibi şehir içinde bazen zorluyor shadow. Ben de başlarda kokuyordum biraz, ama korktuğum kadar zorlanmadım açıkcası. Ama yine de dikkati elden bırakmıyorum kesinlikle. Özellikle düşük hızlarda dönüş yaparken bazen ayağımı yere koymak durumunda kalıyorum. Bir de dönüş açısı geniş olduğu için, sağı solu iyi kollamak gerekiyor dönerken. Daha önce motor kullandın mı bilmiyorum ama kullanmadıysan eğer başlangıç için bence doğru karar değil. Forumda bununla ilgili yazılar var, bir göz at. Eğer tecrüben varsa bence güzel seçim.
    Ben de daha önce 150 cc lik Honda Dylan scooter vardı. Onun tadı da bir başka doğrusu ama shadow bir yaşam tarzı.

Bu başlığı açan memin nickli arkadaş gerçek bir motosikletsever ve oldukça da zeki ve bilgili bir arkadaştır. Sitede başka yazıları da vardı. Ama sitede sıkça yaşanan tartışmalı olaylar yüzünden ya siteden ayrıldı ya da uzaklaştırıldı. Çünkü bilgisi dolayısıyla sözünü de budaktan esirgemeden yorum yapardı. Zaten kendi motorunu bile ne kadar objektif yazdığından belli. Keşke gitmeseydi de benim gibi Shadow meraklıları için yazılarını takip etme imkanı devam etseydi. Şimdi bu başlığı görünce biraz üzüldüm doğrusu. Bu gibi arkadaşlara motosikletçilerin ihtiyacı var diye düşünürüm hep.
    Bir gün bir Shadow'a sahip oluruz umarım.
    Shadow'un dahası cruiser'ın bir yaşam tarzı olduğu savına ben de katılıyorum.

Motosikleti
    2007 honda shadow
    hadi shadow cular canlandıralım şu topiği..Yaz geldi antalya yöresine gezmeye gelenleriniz yok mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler