Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda shadow 750 olacak inşallah
    arkadaşlar merhaba;
    bende potansiyel bir shadow kullanıcısı olarak aranızdayım..
    öncelkle motorlarına kavuşan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum..-darısı başımızıa-
    bende yaklaşık 1 yıldır piyasayı takip ediyorum geçen seneye göre orantısız bir artış var fiyatlarda..bu bir yıl içerisinde honda motor eğitim merkezinde eğitimlere katıldım şu an hazır olduğumu düşünüyorum..motor arayışı içerisindeyim...önceden bu tarz kullanmadım, scooter culardandım..honda da scooter kullananlara motor kullanmış gözüyle bakılmıyor)..bir kaç sorum olacak;
    -yıllara göre karbüratör -enjeksiyon,zincir -şaft,disc-abs gibi ayrıntılar hakkında net bilgisi olan varmı ..
    -karbüratörlü veya enjeksiyonlu olmasının avantaj dezavantajı nedir..
    şu an 2005 30.000 de bir motorla ilgileniyorum bunlarda 30 bin km çok mudur?alacaksan 2008 sonrasını al diyenler var 2005-2008 ne dersiniz aradaki fark değecek kadar çok mudur?...şimdiden teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

sormayı unutmuşum sizce klasik mi spirit mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    bildiklerime cevap yazayım. 2004 ve sonrası "yeni kasa" shadow'lardır ve şaftlıdır. 30.000 km. bu motor için önemli bir kilometre değildir. Tabi eğer bakımları zamanında yapıldıysa ve özenli kullanıldıysa. Karbüratörlü modellerin sesleri bu sınıf motorlara daha uygundur.(bana göre) enjeksiyonlu modellerde "old school" havası yoktur. Arıza halinde ciddi masraf çıkarır. Ne kadar az elektronik malzeme o kadar basit ve sağlam anlayışı vardır. bildiğim kadarıyla shadowların tamamında arka fren kampanalıdır. Bana göre bu motorlarda asıl konu motorun önceki sahibi veya sahipleridir. Bazılarının motoru pislikten görünmez haldedir. Bazıları ise motoruna gözü gibi bakar. Mesela ben 12500 km.de 2004 shadowum var. Arada sırada insanlar kaç model diye soruyorlar. 2004 dediğimde inanamıyorlar. Zira ben her hafta tüm kromlarını parlatır ve boyasını cilalarım. Kapalı garajda muhafaza ederim. Temiz kullanılmış 2004 ve üstü tüm modeller alınabilir. Kilometresini çok kafaya takmayın bence.

Son olarak ben spiriti sevmiyorum.

Motosikleti
    honda shadow 750 olacak inşallah
    teşekkürler cevaplar için...spirit in ön tekerinin ince olması benimde hoşuma gitmedi açıkcası..ince veya kalın olmasının frene bir etkisi var dır diye düşünüyorum..birde ön frenler disk olduğundan abs var mıdır diye merak etim..

Motosikleti
    HONDA SHADOW ACE
    Değerli kullanıcılar öncelikle merhaba adım Hakan Samsunun Bafra ilçesinde yaşıyorum 2 ay önce 2000 model 14.500 km de bir ACE aldım motorum 2004 yılından bu yana garajda yatmaktaymış ne bir çizik nede başka bişe var dün başıma gelen bir sıkıntı hakkında bilgi almak istiyorum .motorum sanki yakıtı yakamıyormuş gibi çiğ atmaya başladı normal rolantide çalışırken çalışmasında bir sıkıntı yok ama az gaz açtığımda motor 2 saniye aralıklarda çat çat çat çalışıyor acaba sorun bujilerimde olabilirmi daha orjinal bujileri üstündekiler buji kalolarını çıkarıp test ettim elektrik atlaması mevcut kablolarla biraz oynadıktan sonra buji kafasında iken motor bir müddet normal çalıştı hareket edince tekrar eski haline döndü tahminim buji ama benden daha deneyimli olan bkişiler olduğuna eminim yardımcı olursanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

motorumda bu arkadaşlar

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    hayırlı olsun motorun. hemen bujilerini değiştir. sakın o iridyum bujilerden alma. Muhtemelen sen yağ, yağ filtresi, hava filtresi, soğutma suyu değişimlerini yapmışsındır. Yapmadıysan HEMEN yaptır. Ateşlemedeki sıkıntının bujilerden kaynaklandığını düşünüyorum.

Motosikleti
    HONDA SHADOW ACE
    Komutanım aynen yağı yağ filtresi kısacası tüm sıvı ve filtreleri alınca değiştirdim iriyum buji takmıcam tavsiyene uyarak teşekkür ederim bu arada bujileri nerden temin edebilirim kısa pasamı uzun pasamı bilgi verebilirsen sevinirim tekrar teşekkürler.....

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    iridyum buji takabilmen için akü dahil tüm ateşleme sistemini kablolarıyla beraber değiştirmen lazım. alman gereken bujinin linkini veriyorum.
    http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=359

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    motorumu geçen yıl mayıs ayında almıştım. Alır almaz, yağ, soğutma suyu, filtreler, sıkıntı olmamasına rağmen debriyaj balatalarını değiştirdim. Dün aklıma geldi. Şaft yağını değiştirmedim. youtube dan nasıl ve hangi yağ ile değişmesi gerektiği konusuyla ilgili 2 video seyrettim. Motorun yanına indim. Şaft yağını boşaltınca resmen simsiyah ve pis bir yağ aktı. API-GL 5 80W-90 yağ aldım ve yağını koydum. Forumda 80-90.000 km'de değiştirilir gibi bir yazı hatırlıyorum. Bence değiştirmeyenler hemen değiştirsin. İşlem çok basit. Paylaşmak istedim.

Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 75O C
    Arkadaşlar merhaba;

Ön cam siperlik almayı düşünüyorum da, tavsiyesi olan var mı?

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    national cycle switchblade chopped ön cam al. 1000 tl ödersin ama çok klas

http://www.cruisercustomizing.com/national-cycle-switchblade-chopped-windshield-clear-honda-vt7501100-shadow-ace-spirit/part/NC-N21401

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    ben spirit modelinden çok memnunum tork desen var ivme desen var yakıt desen gayet uygun ( sehir içi 14 lt ile 290 km ) begenmedigim noktalarda var mesele tabiri caiz ise çük kadar bir farı var çok yetersiz:( siparişi verdim taktım canavar gibi sis farlarınıda rahatladım. birde arka süspansion berbat:S ne kadar ayarlasanızda bütün yolu hissediyorsunuz...
    bu arada ön lastik ince diye korkmayın bu motorun ön freni çok başarılı ayrıca büyük jant olması kasis ve bozuk yollarda darbeleri iyi absorme etmenize imkan saglıyor.
    arac uzun ama dar.gidon genişliği klasik shadowa oranla daha dar,trafikte arac aralarında geçmekte büyük kolaylık sağlıyor ( 250 cc görünümlü 750 cc )

buda vıdeo gerçi kamera denemesi için yapmıştım ama buyrun

sonuç olarak;bu motoru kısmet ise torunuma bırakıcam
    alize05, D e m i r ve vladimir bunu beğendiler.

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba Dostlar,

Bir süre önce Shadow'umu satarak endurocular kervanına katıldım. Bu kararı vermek yeterince zordu. Hatta hala Shadowumu sattığıma pişmanım keşke dursaydı arada bir yıkayıp 2 tur atardım. Tabi ki şimdilerde sahibi olduğum Transalp XL 700'ümü de seviyorum. O ayrı. Arkadaşlar Shadow'um için Amerikadan getirttiğim 3-5 parça aksesuar ve sarf malzemeyi uygun fiyata satmak istiyorum. Tüm ürünler sıfırdır ve hiç kullanılmamıştır. Satın almak isteyen olursa benimle irtibata geçebilir.

Spiritler için gidon yükseltme. Oldukça kaliteli ürüne benziyor. İsteyenler için satın aldığım linkleri de atabilirim. 120 TL

2004-2008 Shadow Aero VT750C'ler için organik EBC fren balatası (1 set). İyi kalite. Bildiğim kadarı ile EBC en iyi markalardan biri. 70 TL

Shadowlar için kartal figürlü 1 çift ayna. Çok kaliteli durduklarını söyleyemem. 30 TL

600'lük ve 750'lik Shadowlar için sinyal lambaları (1 çift). Kesinlikle orjinal sinyal lambaları kalitesinden çok uzak. Ayrıca ebat olarak da daha küçük. Çin malı. 20 TL

Selamlar

SinanATASOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa & Kanuni Ronny
    Merhaba, riser vt750 aeorya uyar mi

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Muhtemelen uymaz. Zaten yanlış sipariş ettiğim için benim makineye takamamıştık. Yine de linkini yolluyorum http://www.ebay.com/itm/1-25-Honda-S...cf19fe&vxp=mtr
    Objects in the rear view mirror may appear closer than they are.

Motosikleti
    Istanbulda olsanız deneme şansımız olurdu en azından.. Acaba forumda orjinal gidonunu yükselten kimse yok mu bu aparata uyar diye onay verebilecek olan?

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    spiritlerde fabrikasyon gidon yükseltmesi mevcut..
    bana orjinal hava ve yag filtresi ve balataları lazım uygun bir fiyata temin edebilecğim bir yer bilen var mı?
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Merkez servis ve yedek parca - Şişli
    waffenSS bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X9 500 ABS & Honda VTX 1300
    Herkese merhaba,
    bende geçen hafta itibari ile 2007 model çift renk Shadow 750 alarak aranıza katıldım, herkese kazasız sürüşler dilerim, şimdilik alışma sürecindeyim, branda almak istiyorum tur camı da var ne önerirsiniz,
    alize05 bunu beğendi.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Benim motorumda MRA marka hafif karartılmış bir ön cam vardı. Piyasada gördüğüm birçok shadowun ön camı çok çirkin duruyor ve motorun havasını bozuyor. İyi inceleyin seçin derim. Branda konusunda da ucuza kaçmayın. Ucuzları hem egzostun sıcaklığından eriyor hemde korozyonu hızlandırıyor- küflenme yapıyor. Harleyin orjinal brandalarına bakabilirsiniz Türkiye'den temin edebilirsiniz sanıyorum.

Motosikleti
    http://www.ebay.com/itm/MRA-Roadshield-Classic-HONDA-VT-750-S-C-SHADOW-10-smoke-grey-/281380982491?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item41839 d0edb&vxp=mtr

bu tarz bişeymiydi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler