Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Merhaba Arkadaşlar..

Bundan böyle Suzuki DL 650 sahibi arkadaşlarla burada fikir alışverişinde bulunalım..

Bizler motoru yeni aldık o yüzden acemisiyiz.. Dikkat etmemiz gereken konuları tecrübeli arkadaşların yardımları ile paylaşalım diyorum..

Selamlar ve topic hayırlı olsun diyorum..

Murat

22.500 YTL 2009 Liste fiyatıdır

Model hakkında ayrıntılı bilgilere ve güncellenen fiyatlara aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz..

http://www.suzuki.com.tr/motosiklet/...up_id=5&ids=20
    GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bmw r 1200 gs
    cok ıyı makıne herkese tavsıye edıyorum
    BMW R 1200 GS
    O Benim Herseyim Başkası yalan

goya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /

dl 650

sevgli murat ardaşım iyi düşünmüşsün böyle bir şey yapmayı bende daha yeniyim dl 650 de bilmemiz gereken bir çok şey var diye düşünüyorum ve tecrübeli arkadaşların yardımına ve desteğine ihtiyacımız var sanıyorum.ben 250 lik bir makinadan buna geçiş yaptım ama çok da zorlandığım söylenemez uzaktan durduğu gibi değil kullanması hoş ve zevkli.ilk işim kaskımı değiştirmek oldu yarım kasklar bu motorun işi değil gerçekten.çenesi açılan kask aldım n 102 nolan ve kalite bir kask doğrusu.bir o kadarda rahat.ses yok en başta.benden bu kadar lütfen dl 650 hakkında yorum yapacak arkadaşlar bu motoru eskitmiş olanlar yorum yapsın.tecrübelerinizden faydalanmak dileğiyle.
    UKİTA SAMATO KAMASA MAKONİ

e bizimde gönlümüzde yatan hayallerimizi süsleyen nadir motorlardandır..
    kazasız belasız sürüşler dilerim hepinize arkadaşlar..
    topiğinizde hayırlı olsun

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selam, bende yeni aldığım DL'me alışmaya çalışıyorum. Öncelikle çok iri görünmesine rağmen çok kıvrak ve güvenli bir motor. Şehir içinde zorlanacağımı düşünüyordum ama korktuğum gibi olmadı. Gayet rahat ve stabil. Yanlız tek sorunum ilk defa vitesli motor kullandığım için bir hayli zorluk çekiyorum. Vites aralarını iyi tutturamdığım için sanırım motoru kastığımı hissediyorum. 4000 5000 devirde vites atıyorum bu normal mi, birde debriyajı nasıl bırkacağımı birtürlü öğrenemedim. Sanırım zaman ihtiyacım var.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, bende yeni aldığım DL'me alışmaya çalışıyorum. Öncelikle çok iri görünmesine rağmen çok kıvrak ve güvenli bir motor. Şehir içinde zorlanacağımı düşünüyordum ama korktuğum gibi olmadı. Gayet rahat ve stabil. Yanlız tek sorunum ilk defa vitesli motor kullandığım için bir hayli zorluk çekiyorum. Vites aralarını iyi tutturamdığım için sanırım motoru kastığımı hissediyorum. 4000 5000 devirde vites atıyorum bu normal mi, birde debriyajı nasıl bırkacağımı birtürlü öğrenemedim. Sanırım zaman ihtiyacım var.
    Ben de sanırım 600 f den kalma alıskanlıkla yuksek devırlerde degıstırıyorum vıtesı 8000 felan.. hangısı dogru bır bılene sormak lazım..
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM

Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Ahh be DL ye hastayım ama Burgman'ın rahatlığını bırakmak istemiyorum benim durum vahim
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    eee kanbersiz düğün olmaz değil mi arkadaşlarım

gün size iyilik getirsin keyifli sürüşler....

bora_Vstrom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Merhaba arkadaşlar bende dl 650'de yeni sayılırım alalı 4-5 ay oldu fakat 7000 km falan yaptım. onu kullanmak gerçekten çok zevkli kullanıcının hatalarını bazı yerlerde çok güzel kapatıyo trafikte 10 numara sürüşü var kıvraklığınada diyilecek laf yok. bu topik gerçekten iyi oldu motorumuzu biraz daha iyi tanırız en azından
    35 AT 0406 B.AVCILAR 0 Rh (+)

Trader -8000 devirde vites attığını söylemişsin çok fazla yakıt harcamıyormusun? Birde vites geçişlerin seninde biraz kemikli mi ?
    Selam Bora
    Sanırım içimizde en tecrübeli sensin

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    hadi hayırlısı, benimde V-Strom üzerinde en az 2000 km lik tecrübem var...

çok harika makina, yorumlarınızı takip edicem, ilk üç vites 4000 devirde kaldırıyor fakat 4 ve 5. vitesler 6000 devirden aşağısını kabul etmiyor gibime geldi. ben öyle hissetttim...

bunu anlamanın en iyi yolu örneğin= 4. viteste gidiyorsunuz, devir 6000 lerde olsun, debriyajı biraz baskı uyguladığınızda devir saati fırlıyorsa bilinki makina bir alt vitesi istiyor.. ozmn 3 e geçip aynı gaz kolu çevrililiğinde gidin ozmn makina daha performanslı oluyoo, aynı gaz açıklığınla gidiyorsun fazla yakıt da yakmazsın... ama sana beygir gücünü hissettirir..

bence düz yollarda kendinizi deneyin, motorunuzla konuşmaya çalışın, çok harika bir makina

bir sonraki mesajlarımda yaptığım gezilerden fotolar eklemeye çalışacağım saygılar...

suzuki dl serisi çok farklı bir seri, sahibi olanlarada kazasız sürüşler dilerim... çok değerli bir makina lütfen toz toprak içinde bırkamayın makinayı..

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlısı, benimde V-Strom üzerinde en az 2000 km lik tecrübem var...

çok harika makina, yorumlarınızı takip edicem, ilk üç vites 4000 devirde kaldırıyor fakat 4 ve 5. vitesler 6000 devirden aşağısını kabul etmiyor gibime geldi. ben öyle hissetttim...

bunu anlamanın en iyi yolu örneğin= 4. viteste gidiyorsunuz, devir 6000 lerde olsun, debriyajı biraz baskı uyguladığınızda devir saati fırlıyorsa bilinki makina bir alt vitesi istiyor.. ozmn 3 e geçip aynı gaz kolu çevrililiğinde gidin ozmn makina daha performanslı oluyoo, aynı gaz açıklığınla gidiyorsun fazla yakıt da yakmazsın... ama sana beygir gücünü hissettirir..

bence düz yollarda kendinizi deneyin, motorunuzla konuşmaya çalışın, çok harika bir makina

bir sonraki mesajlarımda yaptığım gezilerden fotolar eklemeye çalışacağım saygılar...

suzuki dl serisi çok farklı bir seri, sahibi olanlarada kazasız sürüşler dilerim... çok değerli bir makina lütfen toz toprak içinde bırkamayın makinayı..
    Aslında yakıt fazla mı az mı bılemıyorum.. Benımkı bıraz ıcgudusel.. Alısmısım arabadan felan. Dusuk devır motordan yuksek devır gazdan yer dıye.. Ama Nevzat dogrusunu soylemıs sankı..

Vıtesler kemık lı mı dersen bence normal .. Zorlanmıyorum dogrusu..

Selamlar

Geçen depoyu fulledim 116 km'de ilk çizgi düştü, ama motorlarda arabalar gibi yarım depoya kadar çok hızlı düşmüyor, ondan sonra bir anda bitiyor benzin, görücem...
    Bence en güzel özelliği çok yüksekte oturmak, sanki otobüsteymiş gibi yola tamamen hakim olabiliyorsun,
    Trader, biz senle daha evvel tanışmışmıydık, sanki Şile gezisinde berabermişiz gibi geliyor. O zaman sende bir CBR 125 vardı galiba...

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen depoyu fulledim 116 km'de ilk çizgi düştü, ama motorlarda arabalar gibi yarım depoya kadar çok hızlı düşmüyor, ondan sonra bir anda bitiyor benzin, görücem...
    Bence en güzel özelliği çok yüksekte oturmak, sanki otobüsteymiş gibi yola tamamen hakim olabiliyorsun,
    Trader, biz senle daha evvel tanışmışmıydık, sanki Şile gezisinde berabermişiz gibi geliyor. O zaman sende bir CBR 125 vardı galiba...

Evet evet

sen de ne vardı... Scooter mı?

Piaggio X9 250, geziden çıkıp 2 arkadaşla beraber bir gözlemeciye gitmiştik

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Abi Unuturmuyum Askolsun

Tekrar Goruselim Abi Yapalim Bir Organizasyon

Salsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Storm650 DL-2006
    ARkadaşlar benim DL 650 alalı 1,5 ay oldu. 2000 km falandayım. Önce Kawasaki ER-5 vardı. Çok memnunum motorumdan. 3 Hafta önce Assos a gittim tek motor olarak. Uzun yolu çok rahat aletin. Çok iyi bir seçim yapmış olduğumu düşünüp mutlu oluyorum. Full enjeksiyon olduğundan çok ekonomik. İri ve yüksek oluşu da acaip bir his veriyor.
    Vitesi ben 5000 civarında yapıyorum. İlk iki viteste ise 4000 devir falan. Fakat sonraki viteslerde 5000-6000 oluyor. birde alet acaip. Bazen spor tarafı azıyor deviri yükseltiyorsun. İri fakat hantal bir alet değil. Dikkatli olmak lazım.
    Trader bir organizasyon yapsana tanışalım ?

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı Salsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARkadaşlar benim DL 650 alalı 1,5 ay oldu. 2000 km falandayım. Önce Kawasaki ER-5 vardı. Çok memnunum motorumdan. 3 Hafta önce Assos a gittim tek motor olarak. Uzun yolu çok rahat aletin. Çok iyi bir seçim yapmış olduğumu düşünüp mutlu oluyorum. Full enjeksiyon olduğundan çok ekonomik. İri ve yüksek oluşu da acaip bir his veriyor.
    Vitesi ben 5000 civarında yapıyorum. İlk iki viteste ise 4000 devir falan. Fakat sonraki viteslerde 5000-6000 oluyor. birde alet acaip. Bazen spor tarafı azıyor deviri yükseltiyorsun. İri fakat hantal bir alet değil. Dikkatli olmak lazım.
    Trader bir organizasyon yapsana tanışalım ?

Salsa selam

Ben bu hafta sonu Bulgarıstana gıdıyorum sıteden arkadaslarla gezmeye .. Otekı haftada da Yalovada motofest var.. Motofest e gıdeceksenız bır lıste yapalım derım.. Yoksa ılerleyen bır donemde bulusuruz. Yaparız bırseyler

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Biraz resim ekleyelim ki, hangi motorlardan konuşuyoruz anlaşılsın.. zaten çoğunuzun avatar DL ama olsun yine fotolarla süsleyelim burayı..

şimdilik bunları bulabildim, daha resimler gelicek yolda... sizlerden de foto bekliyorum...
    mahir 66 bunu beğendi.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Suzuki DL650 çok güzel bir makine. Bendimde aklımda şu an bu motor var. Teknolojisi oldukça güçlü. Yurt dışında ABS'li versiyonda satışta. Tavsiye ederim. Admin'in Seçimi

Not: Yanlara koyduğun mat'lar full koruma demiri gibi işlev görüyor. Bende DL650 alırsam arazi sürüşünde yanlara takıcam
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler