Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guzel bı parkurda gezmıssınız
    sıze bı kac sorum olcak
    ortalama kac km suratle gıttınız(otoban vs ıcın ayrı yazarsanız sevınırım
    )gercı ozaman ortalama olmıcak ama neyse
    yol sartları nasıldı
    kafamda benım ufaklıkla bı marmara turu var onun oncesınde bole daha kucuk bı gezı yapmayı planlıodum
    o yuzden cok ıyı gozuktu yol..

not:cbr la olmaz vs vs. demeyın yarama basmayın
    Hocam ara yollarda max surat 120 cıvarında oldu . Kandıra-otoban ve otoban sonrasında ıse 140-170 arası seyrettik ruzgar sebebi ile..Bır de grup surusu ıle gıdıp geldıgımız ıcın asırı bır surat yapmadık dogrusu..

Guzergahı CBR 125 rahat gıder ama surucusu bıraz yorulur. O makınelerde benzınınız oldugu surece herhangı bir sorun yasamazsınız..Yıne de enduro nun tadı baska tabı Yollar soguk ama kuruydu genelde.. Ozellıkle vıraj alıstırması ıcın cok ıdeal bır guzergah tavsıye ederım..
    Selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok guzel bı parkurda gezmıssınız
    sıze bı kac sorum olcak
    ortalama kac km suratle gıttınız(otoban vs ıcın ayrı yazarsanız sevınırım
    )gercı ozaman ortalama olmıcak ama neyse
    yol sartları nasıldı
    kafamda benım ufaklıkla bı marmara turu var onun oncesınde bole daha kucuk bı gezı yapmayı planlıodum
    o yuzden cok ıyı gozuktu yol..

not:cbr la olmaz vs vs. demeyın yarama basmayın
    Altındaki motorun ne oldugunun pek onemi yok ; senin motorunun hakkını ne kadar verebildiginin onemi var . Ümmet Abide senin motor olacak burdan Şam'a gider ;) Bu tip gezilerde hız sınırı 80 - 100 km gibi olur genelde guvenli surus on plandadır . Amaç biryere en kısa surede ulasmak değil motor uzerinde olabildigince olayın keyfini almaktır. Arkdaslarım daha sonra sana kendi suruşlerinin nasıl oldugunu anlatırlar . Ama bence sen kendin için doğru olanı bulmalısın ... Bunuda deneyerek yapacağına inanıyorum ...

Birde arakdaslar goruntu var nizam var GS ci arakdaslar darılmasınlar ama bzim DL lelrin guzelliği onların yanında pek bi haşka beee İkincisi bu resımlerde de yine gozukuyor DL çok daha yakısıklı . Ücüncü olarak DL pek bi guzel ... ( DL cilerin sayfasındasınız hatrlatılır :D )
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar şu bir gerçek ki ilk fotolara bakarsanız önce BMW üstünlüğü yaratmaya çalıştılar ama biz DL'ciler gelince hepsinin havaları indi, altlarındaki eşşek ölüleri ile bize hava atmaya çalıştılar ama DL grubu olarak onların bunu yapmasına izin vermedik. Ben, Murat, Tanzer, Koray onların sarı civcivlerini (esasında kart horoz da neyse) aaramıza alıp KandıraDa hava atmalarına izin verdik.
    Şaka bir yana çok keyifli bir gezi idi. Hele Ağva yoğu ömre bedel, havalar ısınınca aynı rotayı tekrarlamak isterim doğrusu. Sanırım doğa harika oluyordur.
    Şunu da eklemek lazım ki grup birbirini ne kadar iyi tanırsa sürüş bir o kadar keyifli oluyor. Açıkcası yapığımız grup sürüşü tek kelime ile harikaydı. Belki ders notu bile olarak okutulabilr ne dersin Murat ? )

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Bemeveciler boşuna nefes tüketiyorlar.650 lik dl 1200 le kafa kafaya gidiyor ve onun yarısı kadar yakıyor,birde başka bir gerçek var Dl çok daha yakışıklı ve görkemli
    Motosiklet aşkına

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar şu bir gerçek ki ilk fotolara bakarsanız önce BMW üstünlüğü yaratmaya çalıştılar ama biz DL'ciler gelince hepsinin havaları indi, altlarındaki eşşek ölüleri ile bize hava atmaya çalıştılar ama DL grubu olarak onların bunu yapmasına izin vermedik. Ben, Murat, Tanzer, Koray onların sarı civcivlerini (esasında kart horoz da neyse) aaramıza alıp KandıraDa hava atmalarına izin verdik.
    Şaka bir yana çok keyifli bir gezi idi. Hele Ağva yoğu ömre bedel, havalar ısınınca aynı rotayı tekrarlamak isterim doğrusu. Sanırım doğa harika oluyordur.
    Şunu da eklemek lazım ki grup birbirini ne kadar iyi tanırsa sürüş bir o kadar keyifli oluyor. Açıkcası yapığımız grup sürüşü tek kelime ile harikaydı. Belki ders notu bile olarak okutulabilr ne dersin Murat ? )
    Evet dostum yalnız ılk fırsatta sızlere de telsız aldırmamız lazım. Bız hem suruyoruz hem konusuyoruz hem de kavga edıyoruz.. Grup surusunun debu derece verımlı olmasının sebeplerınden bırı de bu... Telsızden haberlesıp yolu ona gore kapatıp acıyoruz.. yasamak lazım anlatılmaz.. Guzel bır gezıydı vesselam
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki kısmet olursa baharda izmirden bizde geliriz şu turu hep beraber atarız ... Sonuçta deneyimli bi ekiple olmak herzaman avantajlıdır ;)

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı kivanctf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki kısmet olursa baharda izmirden bizde geliriz şu turu hep beraber atarız ... Sonuçta deneyimli bi ekiple olmak herzaman avantajlıdır ;)
    selam UNUTMA BU YAZ İZMİR TURU YAPMAYI PILANLIYORUZ SIZLERDE BIZE GEZDIRECEKSINIZ SANIRIN DAHA KALABALIK OLURUZ OZAMAN

batris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200 LT
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostum yalnız ılk fırsatta sızlere de telsız aldırmamız lazım. Bız hem suruyoruz hem konusuyoruz hem de kavga edıyoruz.. Grup surusunun debu derece verımlı olmasının sebeplerınden bırı de bu... Telsızden haberlesıp yolu ona gore kapatıp acıyoruz.. yasamak lazım anlatılmaz.. Guzel bır gezıydı vesselam
    Artık fuarda bakarız telsizlere.

Fakat özellikle dönüş yolundaki grup sürüşü çok iyiydi. Sollamalarda en sondaki Trader'ın yolu kapaması ile hızlı ve düzenli bir şekilde araç geçişlerini tamamladık. Küçük bir grup olmamızın ve gaz verdiğimizde motorların istenen karşılığı vermesininde etkisi büyük.

Telsiz konusunda bir çalişma yapıp tekliflere bakmak lazım birde telsiz oldumu tadından yenmez valla

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Gezi gerçekten, ıslak yollarda sürüş olarak eğitim anlamında çok verimli bir geziydi. Ancak bizim gibi telsizi olmayanlar biraz dilsiz gibi kaldık. Telsizi olanlar sohbette , olmayanlar ise şaşkın şakın bakıyor. Gerçi grup içinde telsizi olanları bir başa bir sona yerleştirdiğinizde koordinasyon sağlanabiliyor. Ama yinede gerekli. Nurkan,bartris beyler fuarda telsiz olayını hallediyoruz.
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

Evet doğru dedin bu telsiz olayını fuarda çözelim sohbetten geri kalmayalım

Motosikleti
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam UNUTMA BU YAZ İZMİR TURU YAPMAYI PILANLIYORUZ SIZLERDE BIZE GEZDIRECEKSINIZ SANIRIN DAHA KALABALIK OLURUZ OZAMAN
    Tabikii herzaman beklıyoruz ... ;) Bu arada gecen seni arayıp karburatore giden su haznesinde su kalmamıs demiştim ya ... Saçmalamışım ağnızana kadar doluymus ben yok sanmısım :D Benim motorun en son 12000 de hava ve yag filtresi değişmiş. Ben 25000 de aldıgımda yagını değiştirmiştim . Nazar değmesin hala sag salım sorunsuz gidiyor motoshow zamanı bi bakım yaparız diye dusunuyorum .

Motosikleti
    BURGMAN 650
    Tabikii herzaman beklıyoruz ... ;) Bu arada gecen seni arayıp karburatore giden su haznesinde su kalmamıs demiştim ya ... Saçmalamışım ağnızana kadar doluymus ben yok sanmısım :D Benim motorun en son 12000 de hava ve yag filtresi değişmiş. Ben 25000 de aldıgımda yagını değiştirmiştim . Nazar değmesin hala sag salım sorunsuz gidiyor motoshow zamanı bi bakım yaparız diye dusunuyorum .
    TABI KINEDEN OLMASIN
    AMA FİLİTRELER GERCEKTEN COK OLMUŞ FİLİTREYI EN AZINDAN (YAG) DEGISTIR DERIM KOLAY KENDINDE YAPABILIRSIN

Motosikleti
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TABI KINEDEN OLMASIN
    AMA FİLİTRELER GERCEKTEN COK OLMUŞ FİLİTREYI EN AZINDAN (YAG) DEGISTIR DERIM KOLAY KENDINDE YAPABILIRSIN
    Değiştireyim abi o zaman . O kadar basit diyorsan yapıyım . Ama yagı değiştireli daha 1000 km oldu pırıl pırıl motul koydum . Fakat dikkatimi çeken bişi bergama suzuki servisi bana motul 15 x 50 vermiş 5 kiloluk motorda 10 x 40 kullanılır diye biliyordum . Bi sakınca yaratırmı ? Birde yag filtresinin fiyatını yazarsan bileyim . Değitireyim 1000 km ye kadar ...

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    bende gecen kısa bir gezi yaptım
    izninizle buraya ekleyeyim.

Oranienstr.'den - PotsdamerPlatz'a kadar
    http://www.youtube.com/watch?v=-Qrva_J0oU4

PotsdamerPlatz'dan Hackischer Markt'a Kadar
    http://www.youtube.com/watch?v=eVM7mb4O1sU
    Übung macht den Meister

süper

strom video mükemmel olmuş abi ya eline sağlık. harika bi paylaşım.

Motosikleti
    Strom eline saglık super olmus ... Amaaa tabiii yenge sagolsun esas kamerayı cekende o ...

Motosikleti
    24000 km bakımında motorumun yag ve hava filtreleri değişmemiş. Ben 25000 de almıstım su anda 26000 de yakın bi zamanda değitircem en son 12000 km de değişmiş . Yağ ve hava filtrelerinin değişmemesinin negibi bi zararı olabilir motorum . Birde ben motorumu aldıgım gibi yagını değiştirmiştim ...

Motosikleti
    BURGMAN 650
    Değiştireyim abi o zaman . O kadar basit diyorsan yapıyım . Ama yagı değiştireli daha 1000 km oldu pırıl pırıl motul koydum . Fakat dikkatimi çeken bişi bergama suzuki servisi bana motul 15 x 50 vermiş 5 kiloluk motorda 10 x 40 kullanılır diye biliyordum . Bi sakınca yaratırmı ? Birde yag filtresinin fiyatını yazarsan bileyim . Değitireyim 1000 km ye kadar ...
    kıvanc selam
    aldıgın yagıda kullan bır sorun olmaz filitre fiatı da 23ytl cıvarı yagını bosaltmadan filitrenı degısebılırsın az mıktarda yag akar icinden onuda tamamlarsın

Motosikleti
    DL 1000
    İntercom kiti almak isteyenlere duyurmak istedim. Bauhaus'un otomobil standını gezerken tesadüf motorsiklet aksesuarlarına rastladım ve aşağıdaki intercom kitini hemen kaptım. Bu arada ihtiyacı olanlar için çok güzel motosiklet brandaları, kışlık eldiven, yağmurluk, ayakkabı yağmurluğu ve zincir ve diğer temizlik spreyleri var.

İntercom kiti şöyle bir paket;

Fiyatı 46 YTL.

Hem mp3 player ya da ep telefonu bağlayıp hem de iki kişi karşılıklı konuşabiliyorsunuz. 2 kişi müzik dinlerken aynı zamanda konuşabiliyor üstelik. Motorda henüz denemedim, uğultudan ne olur bilmiyorum ma evde kendi nolan kaskımın n-com kulaklık ve hoparlörü ile denedim sorun yok. Kendi kulaklığı yerine kaliteli kulaklık takınca (mp3 kulaklığım ile denedim) ses kalitesi daha da artıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler