Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Hayalimdeki motosiklet. Bir çok motosikletle haşır neşir oldum ama hiç birisi ile böylesine duygusal bir bağ kurmamıştım dele yi görene kadar. Şimdilik çok uzak görünüyor bana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    güzel motor gerçekten ama insan kararsız kalıo kendi sınıfında olan

f650 transalp ve bunun arasında kararsız kaldım acaba siz hangisini önerirsiniz ve neden? şimdiden teşekkürler
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

mtoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650
    Aslında motor 12000 bakım yapıldıktan sonra gerçek ortaya çıkmış olacak. Ama yurtdışında forumlarda da gördüğüm değerler buna yakındı.

Honda transalp'in yakıtı DL650'den oldukça fazla. Geçenlerde bir karşılaştırma eğrisi görmüş ve kaydetmiştim ama nedense şimdi açılmıyor. Orijinalini bulursam adresini buraya yazarım.

Transalp bir arkadaşımda var ve benim görüşüme göre DL650'ye göre hakikaten teknoloji olarak biraz geri (her ne kadar gerçek enduro olarak onu gösterselerde).

F650 ise alacağınız modele bağlı. Eğer 2. el alacaksanız çok eski model almayın. Zira F650' de titreşimin yüksek olduğunu okumuştum (tek silindir olması nedeniyle). F650S'de bunun enaza indirgendiğini test raporlarında gördüm.

Internette yayılan karşılaştırmalı test raporlarına bakabilirsiniz. Bende bu üçlü arasında gidip geldim ve kararı DL650'de verdim. Hakikaten güzel ve sahibini üzmeyen bir motor. Sadece yedek parça durumunu bilmiyorum (daha servise hiç uğramadım) ama istenirse yurt dışından gümrük ödüyerek her şeyi bulmak mümkün. Zira yurt dışında oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

kawa65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hepiniz güzel bir şeyler yazmışsınız.Bende dl650 kullanıyorum.Ama
    atladığınız birşey var.O da ön amörsitör aralığının sığı oluşu.Yolda giderken biraz çukur bir yerden geçerseniz,Ön taraftan o güçlü sesi duymuyormusunuz.
    Ben motorun artılarından madde madde bahsedeyim.
    1-Kesinlikle tourıng bir makinadır.Ama stabilize düz zeminlerde de touring yapılır.
    Eğer dl650 enduro bir makine ise,
    2-650 lik endurolar arasında sürücüsü ve arçısı açısından en rahat makinadır.
    3-Yakıt ekonomisi 650 lik endurolar göre en iyi olandır.
    4-En güçlü 650 lik enduro motordur.
    5-Performansı 1000 lik enduro yu aratmaz.
    6-Lastikleri dubleks olduğundan yolda onarım tüpüyle işi çözersiniz.
    7-Ekstra dan yağ soğutma radyötörü vardır.
    8-Dayanıklılığını ispatlamış,sv650 motor vardır ki,bu motor rutin bakımlar yapılarak motor açılmadan 200 bin km.yol yapar.
    9-total 450 kg.yükle çok rahat ve performansında yol yaparsınız.
    10-Bir deposu touring bir makina için iyi sayılacak 400 km yi yaparsınız.
    11-Yol aydınlatması mükemmeldir.Farlara diyecek yok.
    12-Vibrasyon en aza indirgenmiş bir makina.
    13-Görünüşü heybetli ve çok güzel.
    14-Ön ve arka amörsitör sertlik ayarları manuel olarak rahatça ayarlanır.
    15-Aynı şekilde cam rüzgarlık ta 3 kademeli olarak manuel olarak rahatça ayarlanır.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Saygılar.............
    Adem Balkan bunu beğendi.

serkoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    selamlar
    herkese hayırlı uğurlu olsun
    niye diye sormayın. suzuki dl 650 ye zam gelmiş.
    19 küsür olmuş fiyatı. bugün aradım nbc motoru.
    anasını satayım bizdeki şansın
    YALNIZCA ADALET...

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ferrari_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel motor gerçekten ama insan kararsız kalıo kendi sınıfında olan

f650 transalp ve bunun arasında kararsız kaldım acaba siz hangisini önerirsiniz ve neden? şimdiden teşekkürler

DL 650 sayfasında sanırım kise sana TA veya F650 al demez. Ama bence bir motor alırken o motoru biryerden kiralayıp 1 gün boyunca binmek lazım önemli olan senin gerksinimlerine cevap verip vermediği. Beni rahatsız eden şeyler seni rahatsız etmez bunun tam tersi de olabilir. Motor işi keyif işi hangisi seni cezbediyorsa ona takıl, zaten bir motoru 1 yıldan fazla kullanan yok

İlla tavsiye dersen DL 650 DERİM

Tüm DL'li arkadaşlar niçin birgün buluşup birbirimizi daha yakından tanımıyoruz. Hepberaber biryerlere gidip bilgi paylaşımını yüzyüze yapmıyoruz. Hem tanışır hemde motorumuz hakkında daha çok bilgi paylaşımı yapabiliriz.
    Unutma bir DL'cinin dostu yine bir DL'cidir

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DL 650 sayfasında sanırım kise sana TA veya F650 al demez. Ama bence bir motor alırken o motoru biryerden kiralayıp 1 gün boyunca binmek lazım önemli olan senin gerksinimlerine cevap verip vermediği. Beni rahatsız eden şeyler seni rahatsız etmez bunun tam tersi de olabilir. Motor işi keyif işi hangisi seni cezbediyorsa ona takıl, zaten bir motoru 1 yıldan fazla kullanan yok

İlla tavsiye dersen DL 650 DERİM

Tüm DL'li arkadaşlar niçin birgün buluşup birbirimizi daha yakından tanımıyoruz. Hepberaber biryerlere gidip bilgi paylaşımını yüzyüze yapmıyoruz. Hem tanışır hemde motorumuz hakkında daha çok bilgi paylaşımı yapabiliriz.
    Unutma bir DL'cinin dostu yine bir DL'cidir
    haklısın dostum

zaten öle olcak sanırım gidicem görünüşünü beğencem ve gerisini sallıycam yoksa armudun sapı üzümün çöpü

eee sonuç ne otobüse talim...
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    selam arkadaslar.Kısmetse DL 650 ile ilk uzun yolumu yapacagım.Cumartesi günü Bodrum'dan Edremit'e gitmek istiyorum.Bu yolculuk esnasında DL nin bircok seyini test etme imkanını bulacagım.Kısmet olursa gezi sonunda elde ettiğim verileri paylasırız.Herkese iyi sürüşler diliyorum

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650
    DL650'nin yakıt karşılaştırmasını sizlerle paylaşmak istedim. Sadece Resmi koymaya uğraştım ama beceremedim. Araya resim koymak istediğimde http adres istiyor. Nasıl yapıldığını aslında öğrenmem lazım.

Aşağıdaki linkten sonuçları görebilirsiniz (asıl sayfayı internette arasam belki bulabilirdim ama zamanım yok).

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=2922176

Herkese iyi bayramlar dilerim.

Motosikleti

selam arkadaslar

bayramda Bodrum'dan Edremit'e gittik ve döndük.Toplam 1004 km yol yaptık.İnceden inceye hesapladım 100 km de tam 4,5 lt 95 kursunsuz benzin harcadı.Hava yagıslı olması nedeniyle yavas yol aldım denilebilir ancak yine de ortalama 100 km hızla gittim bence cok ideal.Hiç bir problem yasamadım çok tahrik edici bir makina.Zevkine doyum olmuyor dikkatli kullanalım diyorum.Herkese kazasız belasız güzel sürüşler diliyorum
    Adem Balkan bunu beğendi.

Salsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Storm650 DL-2006
    Ya ben uzun süre girmemiştim siteye... DL 650 toplantısı yapmamışınız daha. Babalardan biriniz ayarlayın yahu. Biz çömeziz bu sitede.

Motosikleti
    iyi diyosun da salsa kardesim biz Bodrum'dayız.Gelin toplantıyı burada yapalım )

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Yahu bizde Adana'dayız. Orta bir yerde buluşalım.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    sol aynamın camı kırıldı sadece.Aynayı komple mi degiştirmem gerekiyor.Bu konuda bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    v strom'cular neredesiniz yaw?

Salsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Storm650 DL-2006
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol aynamın camı kırıldı sadece.Aynayı komple mi degiştirmem gerekiyor.Bu konuda bilgisi olan var mı?
    İstanbul Fatih Sanyide yaptıranı biliyorum ama Bodrum da bilemem.

Ya Bodrum fena görünmüyor Yapalım mı bayramda Bodrum DL ciler olarak. Ne dersiniz?

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650
    MES, kazasız belasız tamamlamana çok memnun oldum.

Ayna için http://www.motorparca.com/ adresinden bir temasa geç istersen. Ya da istanbul Korlas veya Altan motor http://www.altanmotor.com/ yetkili servisleri ile temasa geçebilirsin.

Bodrum Sanayide camcı bulursan belki kesebilir ama ayna dışları plastik olduğu için plastik içine ayna koymak mümkün olmayabilir. eğer olur derlerse benim iş yerim ümraniye sanayi sitesinin yanında ve bu sitede çok yetenekli camcılar var. Aynayı söküp gönderirsen yaptırmayı denerim.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bende bi dl 650 hastasıyım o motor üzerinde artçı olarak 200 km gördüm ama hiç 200 ile gidiyomusum hissi almadım avatarıma bakınız yeter ;)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Bir konuda fikrinizi sormak istiyorum. Aranızda vitesi 5 ten 6 ya atarken boşa geçirmeyi başaran var mı ? 5 ile 6 arasında vites aynı boştaymış gibi bir duruma geçti . Şanzımana yüklenmek istemediğimden hemen yavaşlayarak sağa çektim. Daha sonra başıma gelmedi. Bu acaba teknik bir sorun mudur ? Yoksa olabilecek birşeymi ? Bilgi verebilirmisiniz.
    En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650
    Bana da bir kere oldu ve bir daha olmadı. Olaydan sonra kendim bilinçli olarak denedim ama başaramadım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler