Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde dl ciler
    uzun süre nc ve tenere 660 kullandım şimdi dl xt modeli bakıyorum varmı tanıdıkta az km temiz motor
    orta sınıf tan yukarı çıkmak istemiyorum vergi kasko benzin sarfiyatı parça masrafı işletim maliyeti vs orta sınıf beni üzmez yapıştırınca 150 yapsın masraf çıkarmasın sarf malzemeleri ucuz olsun sorunsuz olsun dedim dl çıktı karşıma
    afrika twin t7 vs gibi makinları eledim şuan
    güzel dl bulursam bi daha motor değiştirmem diyorum
    T7’yi 65 bine almadık şimdi bakınıp duruyoruz malesef, DL’nin ön jant 2015-2016 modellerde 19 inch ve tel jant oluşu güzel, frenleri ve ağırlığı ve uzunluğu dezavantaj olur mu test etmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşe git gel ve hafta sonları takılmak için motosiklet düşünüyorum. 4-5 yıl önce vstrom sahibiydim ancak uzun zaman oldu.

Tekrar vstrom bakıyorum suyun suyunu sıksam 40.000 liram çıkar. 2013 modelleri 60.000 liralara fırlamış. 2013 model olanların yakıt olarak 2008 modellere göre yakıt olarak gerçekten yarı yarıya fark attığı doğru mu?

BiaRoss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    2006 model abs siz modeli alınırmı, Alırken nelere dikkat etmek gerek?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı BiaRoss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model abs siz modeli alınırmı, Alırken nelere dikkat etmek gerek?
    2004-6 arası ilk uretilen DL650 lerde kronik yağ eksiltme sorunu vardı , yağ çok azaldığında arka silindir deforme olabiliyor dikkat ..
    Thesinner83 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nerde dl ciler
    uzun süre nc ve tenere 660 kullandım şimdi dl xt modeli bakıyorum varmı tanıdıkta az km temiz motor
    orta sınıf tan yukarı çıkmak istemiyorum vergi kasko benzin sarfiyatı parça masrafı işletim maliyeti vs orta sınıf beni üzmez yapıştırınca 150 yapsın masraf çıkarmasın sarf malzemeleri ucuz olsun sorunsuz olsun dedim dl çıktı karşıma
    afrika twin t7 vs gibi makinları eledim şuan
    güzel dl bulursam bi daha motor değiştirmem diyorum
    bunu buraya yazdıktan sonra mantıklı bi dl bulamadım gene gidip nc 750 aldım oda bir süre sonra yetmedi arazide tat vermedi takoz gibi amortisörler vs vs
    satıp t7 afrika tiger f 800 baktım tabii gidip afrika aldm belki de ilk yapmam gerekeni en son yaptım
    bu arada 2016 dl de test ettim nc varken benim için bulamamak iyi olmuş çünkü dl de bana yetmezmiş kullanım olarak pek asfaltta gezmiyorum tast ettiğim motosiklet bana değişik geldi kesinlikle eski kasa gibi değil rüzgar durumundan dolayı iyiki almamışın dedim
    eski kasa kullanıp 2015 alan bi arkadaş var oda beğenmedi sattı sanırım oda afrika alacak
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    bunu buraya yazdıktan sonra mantıklı bi dl bulamadım gene gidip nc 750 aldım oda bir süre sonra yetmedi arazide tat vermedi takoz gibi amortisörler vs vs
    satıp t7 afrika tiger f 800 baktım tabii gidip afrika aldm belki de ilk yapmam gerekeni en son yaptım
    bu arada 2016 dl de test ettim nc varken benim için bulamamak iyi olmuş çünkü dl de bana yetmezmiş kullanım olarak pek asfaltta gezmiyorum tast ettiğim motosiklet bana değişik geldi kesinlikle eski kasa gibi değil rüzgar durumundan dolayı iyiki almamışın dedim
    eski kasa kullanıp 2015 alan bi arkadaş var oda beğenmedi sattı sanırım oda afrika alacak
    Vstrom eski kasayı 80bin yeni kasayı 100.000 km kullanan biri olarak yeninin rüzgar koruması çok daha iyidir derim , eski kasanın güzel yanı üst devirlerde çok canlı olmasıydı , 150-160 km/s e kadar sizin Afrikanın arkasından gelir , 2012 sonrası yeni kasalar NC den yarım litre fazla yakar ama NC yi her şartta öper :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vstrom eski kasayı 80bin yeni kasayı 100.000 km kullanan biri olarak yeninin rüzgar koruması çok daha iyidir derim , eski kasanın güzel yanı üst devirlerde çok canlı olmasıydı , 150-160 km/s e kadar sizin Afrikanın arkasından gelir , 2012 sonrası yeni kasalar NC den yarım litre fazla yakar ama NC yi her şartta öper :D
    hız o kadar önemli değil de aradığım motor dl değilmiş onu testten sonra daha iyi görmüş oldum
    bilmiyorum belki eski kasa da uzun cam vardı bana daha güzel gelmişti ki o zaman da nc vardı bende belki ondan daha iyi geldi diye daha iyi dedim
    blueway2 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Suzuki V STROM kullanan Arkadaşlara Çok yardımcı olacak Bir Video...

Atına Atla Yüreğinin Götürdüğü Yere Git... Hadi Go!!!!!!!

BiaRoss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Hangi motor yağını kullanıyorsunuz hangisini Önerirsiniz

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    2017 Rally i verip 2007 abs dl650 aldım. 22. motorum. Gayet güzel motor. Yakıtı çok...Bakalım..

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    2017 sonrası XT versiyonu çok hoşuma gidiyor, Suzuki kalitesini gidona dokununca dahi hemen hissettiriyor.

Motosikleti
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 Rally i verip 2007 abs dl650 aldım. 22. motorum. Gayet güzel motor. Yakıtı çok...Bakalım..
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın , 2007 sonrası çift bujili modellerin hava filtresi şekil olarak eski modellerle aynı fakat malzemesi farklıdır , yanlış filtre takılabiliyor ve tüketime negatif etkisi oluyor , eski ve yeni modellerin filtre kodları farklıdır , ustalar uyuyor diye elindeki filtreyi takıyorlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Alıntı BiaRoss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi motor yağını kullanıyorsunuz hangisini Önerirsiniz
    2004 eski kasada Castrol tam sentetik 10/40 kullandım , 2013 vstromda ise 100.000 km boyunca 5/40 tam sentetik Castrol kullandım , hiçbir sorun yaşamadım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı maxell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki V STROM kullanan Arkadaşlara Çok yardımcı olacak Bir Video...

https://www.youtube.com/watch?v=flUOC1KiW_I
    "sol tarafta sinyal sağ tarafta marş butonu var " çoook ayrıntılı bir inceleme olmuş

dört tane vstromcu bir araya gelmiş teki bile deposu kaç litredir doğru bilemiyor..

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    [QUOTE=Nikkfurie;4636698]Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın , 2007 sonrası çift bujili modellerin hava filtresi şekil olarak eski modellerle aynı fakat malzemesi farklıdır , yanlış filtre takılabiliyor ve tüketime negatif etkisi oluyor , eski ve yeni modellerin filtre kodları farklıdır , ustalar uyuyor diye elindeki filtreyi takıyorlar..[COLOR="Silver"]

Aldığım arkadaş KN takılı olduğunu söyledi. Aslında ilk fırsatta açıp bakmak gerek. Hocam motorun sağından solundan baktım sadece tek buji görebiliyorum. Ben mi doğru yere bakmıyorum acaba. Motor abs li ama 2006 son çıkanlardan olup tek bujili olma ihtimali var mı acaba...
    js1b1112100107102. vin kodu bu..

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aldığım arkadaş KN takılı olduğunu söyledi. Aslında ilk fırsatta açıp bakmak gerek. Hocam motorun sağından solundan baktım sadece tek buji görebiliyorum. Ben mi doğru yere bakmıyorum acaba. Motor abs li ama 2006 son çıkanlardan olup tek bujili olma ihtimali var mı acaba...
    Hocam bujilerin diğerleri görünür yerde değil. Siz ön silindirin sağındaki bujiyi görüyorsunuz, ikinci buji hemen radyotörün arkasında kalıyor, kablosunu görebilirsiniz.
    Arka silindir bujilerinin birisi sol taraftaki siyah parçayı sökünce içeride görünüyor diğeri ise depo altına doğru kalıyor. Abs li olup tek silindir olma ihtimali yok. 100km de 5lt civarı yakıt normal kabul edilebilir, sizin tüketiminiz ne kadar?

Motosikleti
    [QUOTE=hakan1969;4636893]
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın , 2007 sonrası çift bujili modellerin hava filtresi şekil olarak eski modellerle aynı fakat malzemesi farklıdır , yanlış filtre takılabiliyor ve tüketime negatif etkisi oluyor , eski ve yeni modellerin filtre kodları farklıdır , ustalar uyuyor diye elindeki filtreyi takıyorlar..[COLOR="Silver"]

KN performans iddiası olan bir marka , bunuda motorun daha fazla hava emmesine imkan tanıyarak sağlıyor , yüksek devirde top speed için olumlu sonuçları olsada şehir içi ve orta devirlerde yakıt tüketimini muhakkak yükseltir..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    hız o kadar önemli değil de aradığım motor dl değilmiş onu testten sonra daha iyi görmüş oldum
    bilmiyorum belki eski kasa da uzun cam vardı bana daha güzel gelmişti ki o zaman da nc vardı bende belki ondan daha iyi geldi diye daha iyi dedim
    NC İyidir Candır hem şehir içi hemde dışı her açıdan iyidir

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC İyidir Candır hem şehir içi hemde dışı her açıdan iyidir
    NC gidon sağ sol dönüş açısı çok dar , şehir içi nasıl iyi oluyor anlayamadım birde benzerlerinden çok daha ağır ! siz hiç versys , vstrom , tracer kullandınız mı ?

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bujilerin diğerleri görünür yerde değil. Siz ön silindirin sağındaki bujiyi görüyorsunuz, ikinci buji hemen radyotörün arkasında kalıyor, kablosunu görebilirsiniz.
    Arka silindir bujilerinin birisi sol taraftaki siyah parçayı sökünce içeride görünüyor diğeri ise depo altına doğru kalıyor. Abs li olup tek silindir olma ihtimali yok. 100km de 5lt civarı yakıt normal kabul edilebilir, sizin tüketiminiz ne kadar?
    Hocam 330 km lik ölçüm yaptım, 200 km test eder, keyfini çıkarırcasına, 130 u sakin, ortalaması 5.19 lt/100 km gibi oldu. Çok memnun kaldım zira az yaksın dersem yaktırabileceğim. Bu yaş ve km de gayet normal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

haklısınız, mantık doğru. Yakıt çok sorun olmayacak gibi eğer crf ile aynı hızlarda kullanırsam. CRF de basınca 3.9 lt lere çıkıyordu zaten. CRF dişli lastik ve düşük beygir, hız lükse giriyordu. Oysa malum 650 cc için 110 la gitmek torkuda hesaba katarak çok daha kolay ve rutin. Bence 110 km hıza göre düşünürsek aralarında 1 lt fark olacak, %25 gibi.. E oda olsun..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    NC gidon sağ sol dönüş açısı çok dar , şehir içi nasıl iyi oluyor anlayamadım birde benzerlerinden çok daha ağır ! siz hiç versys , vstrom , tracer kullandınız mı ?
    tracer kullandım,nc x dct aldım memnunum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şehir içi NC'nin hiçbir sıkıntısı yok ki? Benim NC'yi %99 şehir içinde kullanıyordum, hiç şikâyet ettirmedi. Elbette şimdi kullandığım CB500F daha kıvrak; NC ile aralara falan girmeme rağmen kurye stili atraksiyonlar yapmıyordum. CB500F ile çok daha arsız sürüyorum, ama bu NC'nin kendi klasmanında hantal olduğu anlamına gelmiyor...

Dingil mesafelerine bakarsak: NC -> 152,7cm, DL650 -> 155,6cm. DL650 3cm daha uzun. (Trail her ikisinde de 11cm.)

DL650'nin daha uzun olması itibarıyla NC'den daha hantal olması beklenir...
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler