Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC'nin son hızı 191km/s ama; olmadı şimdi, çöktü teori...

R25 150'ye kadar önde gider sonra NC geriden gelir yanaktan bir makas alıp devam eder
    2022 ye kadar yapabildiğiniz kadar son hız deneyin hız sınırlama sistemi geliyor ;)

r25 i bilmemde Kawasaki Ninja 300 lük cift silindir olanı 3. vitesi bitene kadar nc ye fark atıyor , vstrom un 0-100 ü 4,5 saniye dir , nc 6 saniye diye biliyorum..yeni kasa Vstrom ile NC arasında tüketim farkı 1 lt yi bulmaz , bu defalarca yaptığımız ölçümlerden dolayı kesin bilgidir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC'nin son hızı 191km/s ama; olmadı şimdi, çöktü teori...

R25 150'ye kadar önde gider sonra NC geriden gelir yanaktan bir makas alıp devam eder
    Merak edenler Gearing Commander sitesinden her iki motoru seçerek matematik olarak mümkün son hızlarını karşılaştırabilirler.

R25'te rpm sınırı 12.500 olarak geliyor, bunu 14.000 yapın. NC'ninki de 6.250 olarak geliyor, sanırım yeni modellerde yükseldi bu. Her neyse, yandaki şekilde ayarlandığında R25'in matematik olarak olası top speed'i 192km/s, NC'ninki ise 200km/s hesaplanıyor. (Şöyle düşünün, arka tekerlekleri kaldırdınız, gazı verdiniz, devir sınırı ve standart şanzıman ayarları ile havada dönen tekerleğin teorik olarak motoru hangi hızda götüreceğinin hesabı bu...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2022 ye kadar yapabildiğiniz kadar son hız deneyin hız sınırlama sistemi geliyor ;)

r25 i bilmemde Kawasaki Ninja 300 lük cift silindir olanı 3. vitesi bitene kadar nc ye fark atıyor , vstrom un 0-100 ü 4,5 saniye dir , nc 6 saniye diye biliyorum..yeni kasa Vstrom ile NC arasında tüketim farkı 1 lt yi bulmaz , bu defalarca yaptığımız ölçümlerden dolayı kesin bilgidir...
    V Strom'la NC arasında V Strom her zaman tercihtir. O bakımdan bir netsizlik şüphe olmaz... Yalnız soru sahibi 2007 V Strom ile (mesela) 2014 NC arasında kalmış gibiydi. İkisi de temiz olduğu durumda bile ben 12 yıllık motosiklet yerine 5 yıllığı tercih ederdim.

cevap için teşekkürler arkadaşlar,bütçeyi biraz daha zorlayıp nc serisinden bakayım o zaman,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı selimcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkürler arkadaşlar,bütçeyi biraz daha zorlayıp nc serisinden bakayım o zaman,
    aklın yolu bir

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şu R25 konusuna takıldım ben; video seyrettim 1-2 tane, R25'in 60-140 hızlanması 12sn, NC'nin 0-140 hızlanması 9sn. Başka da bir diyeceğim yok, bu ikisini karşılaştırmak aynı kefeye koymak (hangi kriter olursa olsun) abesle iştigal...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NC'nin enjeksiyon haritası sert kullananı bile sakin kullanmaya itmek üzerine ayarlanmış. O yüzden çok yanıltıyor. Yoksa rakamlar ortada.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    NC'nin keyfi 3-5000dd arası, tor tor gidiyor. 140 km/s'i tın tın gezinti havasında konforunda yapıyor.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    merhabalar eski motosikletimden kalan yan çanta demirleri mevcut elimde givi marka. sıfır gibi temiz durumda. almak isteyn olursa uygun fiyata vereceğim.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yakın zamanda bir abim alacak, ihtiyaç olabilir belki. Fiyat nedir?
    engin_deniz bunu beğendi.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda bir abim alacak, ihtiyaç olabilir belki. Fiyat nedir?
    merhaba. sıfır fiyatı neyse yarısını istiyorum. netten baktıgımda en uygun 1300 civarına bulabildim ben. bu arada 2013 modeldi bendeki vstrom. eski kasalara uymaz bu demirler bilginize

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar eski motosikletimden kalan yan çanta demirleri mevcut elimde givi marka. sıfır gibi temiz durumda. almak isteyn olursa uygun fiyata vereceğim.

https://i.hizliresim.com/NLOL9a.jpg
    merhaba üstad , bende de neredeyse hiç kullanılmamış HepcoBecker top case demiri ve üniversal bağlantı aparatı var , ikisi ayrı satılmakta , bütün motorlara uyumludur , takas düşünürmüsün , bu arada VstromTr de ki Engin abimiz senmisin

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba üstad , bende de neredeyse hiç kullanılmamış HepcoBecker top case demiri ve üniversal bağlantı aparatı var , ikisi ayrı satılmakta , bütün motorlara uyumludur , takas düşünürmüsün , bu arada VstromTr de ki Engin abimiz senmisin
    vstrom tr de pek aktif değilim. bu arada takas teklifin için teşekkürler. garajdaki fazlalıklardan kurtulmaya çalışıyorum zaten

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vstrom tr de pek aktif değilim. bu arada takas teklifin için teşekkürler. garajdaki fazlalıklardan kurtulmaya çalışıyorum zaten
    aynen abicim bendede eski motorlardan kalma bir sürü ıvır zıvır var , yan çantalarla sürüş yapmayı sevmesemde bir yazayım dedim , selamlar saygılar..

Merhaba ,
    Bütçe
    O konu biraz karışık motoruma otopark da araç çarptı sigorta onun parası nı verir tamir mi olur bilemiyorum, servise götürdüm depo çizik değişim yazmış 6Bin TL masraf çıkarmış sadece durdugu yerde devrilen motora koruma barı var granej sağlam bu arada ,Sigortaya ağır hasarlı yapın anlaşalım dedim, talebinizi değerlendiririz dediler dosya incelemede 20-21 oradan gelebilir gelmeye de bilir üzerine 15-20 de ben koya bilirim.

BAktıgım motorlar;
    **2013 ve üzeri yeni kasa Vstrom
    **2015 üzeri yeni kasa vessy
    **2012-2014 arası Tiger XC ve Tiger (2011 de abs yok(opsiyonelde olabilir) ,2012 de abs geliyor
    **700 Tracer parasına göre pahalı buluyorum çanta setli alamak için 40 vermek gerek 40 çıkıncada yeni kasa VFR 800X veya 3-5 daha koyup africa twinn gibi alternatifler devreye giriyor, giriyorda giriyor. Diğerleri ile aynı parada olsa Tracer de olabilirdi.

Kullanım amacım ;
    Genelde uzun yol yapmak amacı ile alacağım ,
    %15 şehir içi
    %75 Çevre yolları
    %5 Bozuk asvalt , Bozuk satıh ,Bozuk toz topraklı taşlı köy yolları.

Kısıtlarım ;
    **Komfor
    **Yakıt ekonomisi
    ** Para çokamel eğrisi yüksek olmalı piskolojik olarak yaşam felsefem böyle ..İhtiyaçdan değil piskolojik olarak , çokomel eğrisi düşük olur ise o motor a ne kadar parada versem yüzüne bile bakmam beni piskolojik olarak da mutlu etmeli.
    ** Boyum kısa 170 ağırlık merkezi düşük olsun (bacaklarım kuvvetli ama yüksek ağırlık merkezli motor beni zorlar)

Sorum ;
    Yukardaki motorları tercübe etmiş ,benim amacına göre öneriniz ne olur ? Düşünmedigim model de olabilir
    Gerçi motoru satacaktım kısmet duran motora parkta çarptılar ne olacak durum bilmiyorum.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Selamlar arkadaşlar,
    2007 model absli vstrom dl650 aldım. yakıtı fazla geldiği için hava filtresini değiştireceğim.
    marka olarak ne önerirsiniz ?

birde yağ filtresini değiştireceğim. sizden tavsiye alabilir miyim

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,
    2007 model absli vstrom dl650 aldım. yakıtı fazla geldiği için hava filtresini değiştireceğim.

kn hava filitresi ve yağ filitresine bakabilirsiniz biraz tuzludur fiyatları

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    500 lira hava filtresine verme önerinizi görmezden geliyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    K&N filtreler ömürlüktür. Yani periyodik olarak bakımını (temizlik ve yağlama) ihmal etmezseniz motosikletin ömrü boyunca aynı filtreyi kullanırsınız.

Ben ekonomik olarak çok manalı bulmuyorum; motorumun hava filtresi 50TL, kılavuzda 24.000km'de bir değiştir diyor ben 12.000'de bir değiştiriyorum. Bu hesapta hava filtresi maliyetini ancak 120.000km sonra çıkarıyor. Mantıklı değil haliyle

Sadece hava filtresi ile hissedilir bir performans artışı olacağından da şüphe duyarım...

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

Bir kaç yıldan beri yağ ve hava filtresi için hiflo markasını kullanıyorum. Her hangi bir sıkıntısını görmedim memnunum
    Yağ filtresi için hiflo hf138
    Hava filtresi için hiflo hfa3611

Motosikleti
    Vstrom hava filtresinin şekli bütün yıllar için aynı olsada hava geçirgenliği farklıdır , 2004-2006 , 2007-2011 , 2012 ve sonrası , şekli aynı diye farklı modelin filtresini takar iseniz tüketime veya performansa olumsuz yansıyor , satıcılar bu konuda bilgisiz , onlara göre kutuya uyuyorsa tamamdır, ben yanlış filtreyi tecrübe edince fark ettim , marka olarak bende Hiflo alıyorum , yağ filtresi ise Mann kullanıyorum , fiyatı çok daha uygun 35 tl..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler