Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    benim motorum abs siz silindir başına tek buji var..izmir'den satın aldıktan sonra iskenderun'a getirirken ortalama 110-120 km hız ile geldim ve tam 5 lt yaktı..ancak benim motorun bakımları yapılmamıştı tam olarak.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bilgilendirme için teşekkürler İlker. Benim o hızlarda duydugum degerlerde genelde 4.5-5lt arası oluyor. Fakat harved'in 3.5 lt degeri görünce kısa süreli şok yaşadım. 3.5lt gibi degerleri enduro klasmanında bildigim kadarıyla sadece çift bujili f 650 gs'ler görüyor. ilk nesil vstromların o degerlere inebilmesi bir hayli zor bir ihtimal gibi görünüyor.

Yahu bu arada sadece bana mı oluyor bilmiyorum ama gri şase vstrom pek göze hitap etmiyor gibi. 2004 yani gri şase vstromları 12.500 tl gibi degerlere bulabiliyorum ama 2005 ve üstüne bakıyorum 14.000TL'den başlıyor. 2004- ile 2005 arasındaki tek farkta şase rengi sanırım. Siz ne dersiniz sırf şase renginden dolayı 1.500TL-2000TL fazla verilip 2005 vstrom 650 alınır mı? Zira 14.000TL bütçe bir hayli zorlayacak gibi....

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    walla açıkçası 3,5 lt bana da ulaşılmaz bir değer gibi geldi ancak 4,5-5 lt normaldir..90 civarı 6.viteste seyir yapılırsa 4,5 lt kolaylıkla elde edilir diye düşünüyorum..

şase olayına gelince bana göre 2007 ye kadar herhangi bir fark yok.yani ha 2004 model almışsın ha 2006 farketmez..göz zevkine hitap ediyorsa ve temiz bulabilirsen al gitsin derim.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    3,5 litre sarfiyat fulleme veya hesap hatasıdır. Genelde bütün vstrom başlıklarını okudum, benim yakaladığım 3.89 litre en dip yaktığı gerçek değerdir. Gerisinde hata vardır. Belki 2007 sonrasında üretilenler 3,80 yakalayabilirler.

Gezilerde, hesaplamalarda, normal şartlarda 5 litre diye hesap yapılır.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    F 650 GS
    3.89-3.80 lt mi? çift bujili versiyonla tek bujili arasındaki yakıt farkı bukadar az mı?

Bu arada arkadaşlar vstrom 650 ler agır bakıma ortalama kaç bin km'de giriyor(egsantrik zinciri,gergisi vs..). Servisle görüştüm daha vstrom'a egsantrik zinciri gergisi isteyen olmadı diyor, burda bir arkadaşta önceki sayfalarda motorunun 79.000 km de olmasına ragmen hala egsantrik zincir gergi istemedigini söylemişti. Bu meret 100.000 km ye kadar egsantrik istemiyor mu yahu? Gerçekten durum böyleyse vstromlarda 50-60.000 km hiç sorun degil. Agır bakım masrafları yapmadan bir okadar daha gider ?

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ben de hiç ağır bakıma giren rastlamadım..50-60 bin km ler dediğin gibi çok problem oluşturan kmler değil.ancak bakımları düzenli yapılmış bir motor bulmak lazım..

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    benim duyduğum en yüksek km 120 bindi, sıfır bakım, benimki 68 bin oldu (ben ve ilk sahibi gıcık tipler ) süper cihaz, renk ve şase işine gelince ben de siyahlardan sadece 2004leri beğeniyorum (kontrast var kendi siyah şase beyaz) onun harici hoşuna gideni al. tek buji çift buji 2 arkadaş denemiş hiç bir fark yok. 2004-2005 farkı şase rengi ve 2005lerde ateşlerken farları kapayan devre var. o kadar

---------- Post added at 23:06 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

yakıt işine gelince 3.5litre hayal, uzun yol 100 kmde 100-120 km/s 4,5- 5 litre. ben de bişeyler sorayım, ilk castrol yağ koymuştum vitesler süperdi, turdan gelince ipon koydum gene 10-40. vitesler biraz kemikli oldu, nedendir acep? pahalı yağ sevmiyo öyle iyi makine gökhan kardeş
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Vstromda masraf;
    Aküdür, Lastiktir, Zincir - Dişlilerdir, Hatalı kullanımda Debriyaj balatalarıdır, Fren Balatalarıdır, Yağ, yağ filtreleridir, (Hava filtresi genelde KN değiştirilir) Aksesuardır.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar selam..bugün motoruma biraz vakit ayırabildim sonunda..işin içine kendim girdiğim için foto çekmek çok sonraları aklıma geldi..
    evet bugün motorumun fren balatalarını değiştirdim..birkaç mesaj önce paylaştığım linkten satın aldığım balataları taktım..henüz alışma aşamasında ancak hiç te fena değil..
    daha sonra osram nightbreaker marka farları orjinal farlar ile değiştirdim..sonra ne yaptım koruma demirini söktüm birkaç çizik vardı önceden yarın boyatmaya götüreceğim..ayrıca yan çantalarımdaki çizikleri gidermek maksadıyla biraz uğraştım sprey boya ile ve fena olmayan bir sonuç elde ettim..keşke resimleri de çekebilseydim..

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    İlker abi hic bos durmuyorsun masallah
    cantadaki cizikler icin bi onerim olacakti abi musadenle
    oto boyacisinda ince bi macun cektirip ince zimpara ile sulu bi zimpara atsan yada boyaci yapsa cizikleden eser kalmazdi.
    Mat siyah tampon boyalari var mat olmasi istege bagli bi fiss hoop cillop gibi cikiyor piyasaya..
    Benim cantayi cizmislerdi arkadasa yaptirdim cizik derin olunca
    sifirdan farki kalmadi
    hatamiz varsa affola paylasayim dedimdi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    mesut teşekkür ederim dostum ne demek,macun olayı benim de aklımdaydı ancak çok derin çizikleri yoktu hafif zımpara üzerine boya uyguladım benim için yeterli bir hal aldı şimdilik..daha sonra tekrar başıma gelirse dediğini yapacam artık..

Motosikleti
    F 650 GS
    Arkadaşlar okadar yazılıp çiziliyor fakat görüntüde birşey yok. Birazda fotoğraf eklesek diyorum

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    tamam madem biraz görsellik katalım diyorsunuz o zaman tadilat sonrası boyanan parçalarımı ve motora ilk girişip söküme başladığımız anı koyalım..bir de gezi esnasından birkaç koyalım..
    motoru sökmeye başlıyoruz..

sökülen parçaları boyattıktan sonraki halleri..
    koruma demirim

yan çantalarda ufak tefek çizikler de vardı onlara da rütuş yaptım..

koruma demirinin montaj parçaları ve elcik topuzlarım

evet boyanan bu parçaları henüz takamadım motorum hala çıplak uygun zamanda takacağım...bu arada ön fren balatalarının değişimi ile ilgili foto yok..o kadar dalmışızki foto çekmek aklımıza gelmedi..
    kızılcığın birkaç fotosu:

,

herkese kazasız belasız keyifli sürüşler..

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Yeni kasa dl650leri deneyen oldu mu aranızda? Eski versiyonlarına göre ne gidi farklar var?

Motosikleti
    Suzuki DL650 vstrom
    Arkadasim merhaba 2005 model delimi subat ayinda sattikdan sonra agustos ayinda 2012 modelini sifir olarak aldim. Degisikliklere gelecek olursak kasadaki degisiklikler malum goz onunde,uzun yolda ruzgara direnci daha az bunu 120 uzeri hizlarda hissediyorsunuz.ikinci kasa avantaji ruzgar kanallari eger cok yuksek suratlara cikmaz iseniz soguk havalarda dizlere tatli bir sicaklik geliyor. Motor kismina gelirsek elektronik ve programsal ayalarla biraz beygir ve tork artirimi yapmislar bana daha bi istekli gibi geldi motoru net degilim ancak kullaniciya gore degisebilir. Bu yazilimsal duzenlemeler neticesinde yakit tuketimi bayagi dusmus 90-100 km/h gibi hizlarda 3,9 lt 100-110 km/h gibi hizlarda 6.vitesde sakin kullaniminiz olursada 4.1 lt yakiyor vstromum suanda 4000 km de ortalama yakit tuketimi 4,4 lt gosteriyor. Ha birde vites gostergesi,yol bilgisayari,hava isi olcer gibi gosterge panelinden bilgilere ulasabiliyorsunuz.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    yağ radyatörü yok, şehir içi durk kalk hararet işi nasıl? 10 kg hafif olması güzel (dün deli lodosta 10 kere kaza atlattım gerçi kilo da güzel)
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ radyatörü yok,
    Nasıl yok?

Motosikleti
    Suzuki DL650 vstrom
    Hararet durumu yeni nesil motorlarla bu ulkede sıkıntı yasamazsiniz, heleki suzukide hararet imkansiz.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yok?
    kompile yok..

http://www.youtube.com/watch?v=WHA3KlPG090

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar merhaba,aranıza yeni katılıyorum.Bugün yeni motorumla ilk defa şehirler arası çıktım.

İzmir'den Denizli'ye bir çekim için gittim.Hesaplamalarımda bir hata yok ise 100 km'de 5-5,5 litre yakıt tüketimim oldu.Motora daha yeni yeni ısınıyorum,kabaca bu hesapla yola çıkarsak yanlış giden bir şeyler var mıdır sizce ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler