Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar herkese günaydın..kısmetse bugün akşam 2005 model dl650 almak üzere izmire yola çıkacağım..herşey yolunda gider ve hayırlısı ile motoru satın alırsam dönüş motor ile olacak..merka ettiğim konu uzun yolda motoru zorlamadan ekonomik seyir için kaç devirler yol almalıyım?yaklaşık 1200 km yol yaparak döneceğim kısmetse..herkese kazasız belasız keyifli sürüşler..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    sevgili abilerim ve kardeşlerim..nihayet uzun uğraşların ardından motorumu aldım.artık suzuki dl650 sahibiyim..geçtiğimiz cuma günü izmirden aldığım motorumu bir defa olduğu yerde yatırma(benzin almak için pompanın hizasına geldiğim zaman dengemi kaybettim ve motoru kontrollü bir şekilde yana yatırmak zorunda kaldım ) ve seyir esnasında bir defa küçük bir kaza ile toplam 1100 km katederek cumartesi akşam hava kararmadan iskenderuna getirmeyi başardım kazam konya çıkışında oldu..döner kavşağı dönerken önümden giden çöp kamyonunun yüklediği çöpleri sıkmasıyla kamyonun arkasından akan çöplerin ne idüğü belirsiz suları tam döner kavşakta dökülünce bende sağımdaki ve solumdaki araçların yüzünden tam üzerinden geçmek zorunda kalınca viraj esnasında arka tekeri kaptırdım o suya(sanırım o esnada biraz gaz vermiş olacağım ki kaydı ama gaz verip vermediğimi hatırlamıyorum) ve motorla birlikte yana yatıp yaklaşık 3-5 metre sürüklendik.sonuç: ön camım kırıldı,elcik korumam kırıldı,debriyaj manetim kırıldı,cillop gibi yan çantam sağlam şekilde çizildi,koruma demirim ve ön far grenajım çizildi.motoru kaldırıp takım çantamdaki pense yardımı ile debriyaj telini çekerek vitesi 1 e taktım ve yaklaşık 3 km ötedeki motorsiklet caddesi diye tabir ettikleri (cadde boyu motor mağazaları ve servisleri var) yere gittim.ön camı yapıştırdı ama çok çirkin oldu,debriyaj maneti orjinali ile değişti (40 tl) ve gerekli kontroller yapıldı ve yaklaşık 45 dk sonra tekrar yola koyuldum ve daha sonra kazasız belasız iskenderun'a geldim..yol boyunca o kadar çok ilgi gösterdiler ki motora, kesin nazar değecek dedim,birşeyler olacak dedim ve ufak tefek sıyrıklarla nazarını da aldık motorun..ben mi?mont,dizlik ve eldiven sayesinde sol dirseğimde sadece küçük bir çizikle atlattım..montun asfaltta sürtülen kısmı yırtıldı,dirsek koruma kısmı sayesinde yırttım..sol dizliğim de darbe almış ama çok şükür dizimde bişi yok..o kıytırık plastik dizliklerin bile ne kadar işe yaradığına şahit oldum dostlarım..

eveet bu şekilde motorla ilk kazamı da yapmış bulunmaktayım.şuan iskenderun da evimdeyim ve yorgunluktan sızıp şimdi uyanınca yazmak da şimdi nasip oldu en büyük kazam bu olur inşallah.Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin,
    saygılar,sevgiler..
    BESTAPO bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili abilerim ve kardeşlerim..nihayet uzun uğraşların ardından motorumu aldım.artık suzuki dl650 sahibiyim..geçtiğimiz cuma günü izmirden aldığım motorumu bir defa olduğu yerde yatırma(benzin almak için pompanın hizasına geldiğim zaman dengemi kaybettim ve motoru kontrollü bir şekilde yana yatırmak zorunda kaldım ) ve seyir esnasında bir defa küçük bir kaza ile toplam 1100 km katederek cumartesi akşam hava kararmadan iskenderuna getirmeyi başardım kazam konya çıkışında oldu..döner kavşağı dönerken önümden giden çöp kamyonunun yüklediği çöpleri sıkmasıyla kamyonun arkasından akan çöplerin ne idüğü belirsiz suları tam döner kavşakta dökülünce bende sağımdaki ve solumdaki araçların yüzünden tam üzerinden geçmek zorunda kalınca viraj esnasında arka tekeri kaptırdım o suya(sanırım o esnada biraz gaz vermiş olacağım ki kaydı ama gaz verip vermediğimi hatırlamıyorum) ve motorla birlikte yana yatıp yaklaşık 3-5 metre sürüklendik.sonuç: ön camım kırıldı,elcik korumam kırıldı,debriyaj manetim kırıldı,cillop gibi yan çantam sağlam şekilde çizildi,koruma demirim ve ön far grenajım çizildi.motoru kaldırıp takım çantamdaki pense yardımı ile debriyaj telini çekerek vitesi 1 e taktım ve yaklaşık 3 km ötedeki motorsiklet caddesi diye tabir ettikleri (cadde boyu motor mağazaları ve servisleri var) yere gittim.ön camı yapıştırdı ama çok çirkin oldu,debriyaj maneti orjinali ile değişti (40 tl) ve gerekli kontroller yapıldı ve yaklaşık 45 dk sonra tekrar yola koyuldum ve daha sonra kazasız belasız iskenderun'a geldim..yol boyunca o kadar çok ilgi gösterdiler ki motora, kesin nazar değecek dedim,birşeyler olacak dedim ve ufak tefek sıyrıklarla nazarını da aldık motorun..ben mi?mont,dizlik ve eldiven sayesinde sol dirseğimde sadece küçük bir çizikle atlattım..montun asfaltta sürtülen kısmı yırtıldı,dirsek koruma kısmı sayesinde yırttım..sol dizliğim de darbe almış ama çok şükür dizimde bişi yok..o kıytırık plastik dizliklerin bile ne kadar işe yaradığına şahit oldum dostlarım..

eveet bu şekilde motorla ilk kazamı da yapmış bulunmaktayım.şuan iskenderun da evimdeyim ve yorgunluktan sızıp şimdi uyanınca yazmak da şimdi nasip oldu en büyük kazam bu olur inşallah.Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin,
    saygılar,sevgiler..
    Hayırlı olsun+ geçmiş olsun kazların ufak tefek olması ve böyle anlatabilmeniz güzel... Dertsiz tasasız motorunuzun keyfini sürmenizi diliyorum, iyi sürüşler

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    İlker merhaba;

GV250 den sonra çok farklı karakterde bir motosiklet sahibi oldun, hayırlı olsun.Eski motosikletinde kullandığın tüm
    sürüş alışkanlıklarını yeni motosikletine göre tekrar gözden geçirmelisin.Başına gelen küçük kazalardan ders almaya çalış.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Bence Mükemmel bir motor, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin . Benim diz kapaklarımda problem olmasa ayaklarım motor üstündeyken düzgün yere basabilecek kadar uzun olsa Yine kullanacağım tek motor Vstrom DL 650 olurdu...
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gp500-1st teşekkür ederim..

murat abi teşekkür ederim.yaklaşık 1 aydır temiz transalp aradıktan sonra kısmet dl650 oldu.sürüş karakteristiği ve kullanımı tamamen çok farklı cruiser ile karşılaştırma yapmak saçma olur..kendimi enduro sürüşü konusunda geliştirmem lazım..aslında o kaza anında kontra basmayı düşündüm bir an ancak sağımda ve solumda araç olunca mecbur girmek zorunda kaldım.bakalım inşallah daha kötüsünü göstermez allah..

bu arada uzun yolda ortalama 110-120 km hızlarla gittim bazen 160 a kadar çıktığım oldu ama ortalama 110-120 gibi hızda yaklaşık 5 lt yakıt tüketti.bir de bir şeyi merak ediyorum..dl650 lerde benzin ibresi son kısma gelip benzin pompası simgesi yanıp sönmeye başlayınca kaç km daha gidiyor?en az 60 km gidermi acaba?ben daha motoru çok iyi tanımadığım için son simgeye gelince hemen yakıt aldım.ama anladığım kadarı ile 100 km hızlarda sabit gidilse bir depo ile 400 km den fazla yol yapabileceğim.durum şimdilik bu..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

saygılar,sevgiler..
    hayırlı uğurlu olun...meşhur üçlüden en çok tutulanı almışsın...umarım kazasız belasız binersin..yaşadığın ufak kazalar için geçmiş olsun...umarım en büyükleri onlar olur...

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    ilker bey tebrikler, güle oynaya kullan, en büyük kazan bu olsun ,ucuz atlatmışşsın .. gv 250 den sonra 650 likten aşağısı kesmiyor anlaşılan..Nazardan korunmak ,içinde bol bol ayetel kürsi oku derim.. ben her motora bindiğimde mutlaka okurum..
    vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    motokurt erhan abim,erhan ve mithat hocam iyi dilekleriniz için çok teşekkürler..
    bu arada mithat hocam motora her binişimdi izmirden iskenderuna gelene kadar istisnasız 3 yada 4 kere ayetel kürsi okudum,muhtemlen toplam 100 kadar ayetel kürsi,fatiha,nas,felak okumuşumdur..allah kabul etsin ancak yine de olan oldu yani..hayırlısı allah daha kötülerden saklasın..

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    gezi fotolarını görelim mobiletçiler , ege adana 3600 km turladım ahh ahh

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 21:04 ----------

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

---------- Post added at 21:15 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Forumdan Uzaklaştırıldı
    vstorm kullanmamış adama kız vermemek lazım.

Motosikleti
    660 tenere

---------- Post added at 21:28 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

aşığım ben buna

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    zalim17 bey çok güzel bir gezi yapmışsınız.tebrikler..paylaşım için teşekkür ederim..

herkese iyi akşamlar..
    bu arada çöken bilgisayarımı serviste bugün yaptırdım ve şimdi resim ekleyebilirim nihayetinde..
    motorun alım satım işlemi bittikten sonra yola çıkmadan önce..ege üniversitesi önü manisa kavşağı.

motoru satın aldığım yaşar abimiz.çok iyi bir insan.yaklaşık 6 saat kadar birlikte vakit geçirdik ancak çok iyi abilik ve arkadaşlık yaptı bana sağolsun.

salihli de yakıt ikmali sırasında..

sonra hiç durmadan afyon'a kadar geldim ve özdilek alışveriş merkezinde mola verdim.

birşeyler yiyip tekrar yola çıktım ancak afyon çıkışında yağmura yakalandım.kara bulutlar pek yoktu ve nasıl olsa geçer diye aldırış etmeden devam ettim ancak bir ara çatır çatır dolu yağmaya başlayınca en yakın benzin istasyonuna sığındım.

sırıl sıklam vaziyette pantolon ve montun içliğini giymek için uğraşıyorum.

pantolon ve iç astarını yerleştirdiğim montumu giyerek tekrar yola çıkıyorum.ancak bu seferde 5 dk sonra güneş çıktı ve terden su gibi oldum
    sonra tekrar bir benzin istasyonuna duruyorum ve motor pantolonunu çıkarıp normak pantolon giyiyorum.montuda yazlık hale getiriyorum.sonra akşam saatlerinde hava kararmadan akşehir'e geliyorum ve dayımın evine vararak bir güzel dinleniyorum.ertesi sabah tekrar yola çıkıyorum ve konya çıkışına kadar güzel güzel şarkılar söyleyerek geliyorum..taa ki o malum kazama kadar..kazadan sonra motoru servise çektik ve hasar gören kısımları resimliyor ve rıdvanı arayarak ilk kazamın müjdesini veriyorum yalnız adrenalinden midir nedendir motoru yana yatırdığım anı hiç hatırlamıyorum.neyse hasar gören kısımların resmi..:

neyse tekrar yola çıkıyorum ve ereğli!de yakıt molasını müteakip ulukışlaya geliyorum..temiz hava manzara olsun diyerek otoban yerine eski yolu kullanarak gidiyorum sonra pozantıda otoban ve hiç durmadan iskenderun..

şimdilik durum bu kadar..yeni ön cam,orta sehpa,gidon yükseltici aparat ve elcik koruma arayışındayım bunları da aldıktan sonra uzun süre sıkıntı çıkarmayacak bana inşallah kızılcığım..
    bu arada arka frenim çok zayıf buradaki yetkili servise gittim arka balatayı söktü baktı balatan yeni sayılır dedi,bende çok sert üzerine çıkıyorum neredeyse ama yine de frenleme yapmıyor dedim..bir güzel balatayı temizlediler.pedal yumuşadı ancak yine frenlemesi yok denecek kadar az..fren hidroliğini değiştirelim dedim yok hidrolikle alakası yok dediler..böyle bir sıkıntım var o kadar.

herkese kazasız belasız keyifli seyirler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ilker geçmiş olsun tekrar..motor çok güzel görünüyor...insan kendine bişey olmamasının sevinci geçince motora baktıkça içi gider herhalde...hele bi de henüz keyfini sürememişsen

önemli olan sana bişey olmaması tabi..güzel güle kullan, allah bu kazanı unutturmasın...

Motosikleti
    660 tenere
    aynı yerlerden geçmişiz kardeş, ben giderken akşehirde dönerken afyonda mola yaptım 1 gece uyudum yani,kimi günde 500 kimi 650 solo uzun yol ayrı keyif, kazadan dolayı geçmiş olsun,

Motosikleti
    660 tenere
    fotolar kaybolmuş ayar oldum başka siteden bir daha yüklüyorum

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

---------- Post added at 18:11 ---------- Previous post was at 18:08 ----------

---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

---------- Post added at 18:16 ---------- Previous post was at 18:13 ----------

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilker geçmiş olsun tekrar..motor çok güzel görünüyor...insan kendine bişey olmamasının sevinci geçince motora baktıkça içi gider herhalde...hele bi de henüz keyfini sürememişsen

önemli olan sana bişey olmaması tabi..güzel güle kullan, allah bu kazanı unutturmasın...
    walla aynen öyle oluyor erhan.motora baktıkça üzülüyorum o yüzden hemen ön cam ve elcik koruma gidon yükseltme ve orta sehpa arayışındayım..bilgisi olan arkadaşların yardımına açığım.bakalım kısmet.dediğin gibi allah daha kötüsünden saklasın.

Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı yerlerden geçmişiz kardeş, ben giderken akşehirde dönerken afyonda mola yaptım 1 gece uyudum yani,kimi günde 500 kimi 650 solo uzun yol ayrı keyif, kazadan dolayı geçmiş olsun,
    teşekkür ederim,kazasız belasız nice km lere inşallah..

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    İlker kardeşim hayırlı olsun öncelikle Çok güzel bir tercih yapmışsın.Alışana kadar dikkat çok geçmiş olsun

saygılar,sevgiler..
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum çok teşekkürler..inşallah en kötü kazamız bu olur da.keyifli kazasız belasız nice km ler yaparız.dediğin gibi dikkat etmek gerek zira gv250 ile pek alakası yok..

Motosikleti
    660 tenere
    ön camı yerli üretimlerden aldım ben, esmer standart boy dedim, şeffaf ve yüksek geldi taktım, emekli işi ama rahat, elcik koruma ebaydan aldım 100 dolardı, gidon yükseltme hele hele de orta sehpayı bence boşver, takır tukur altta teferruat,bi arkadaşta var bi canını sıkıyo bi söküyo bişeyler, bende yok, zinciri silerken lazım oluyo bitek, onda da yürütüver gitsin, vardı aksesuarlı bi site bulayım yollıyayım
    walla aynen öyle oluyor erhan.motora baktıkça üzülüyorum o yüzden hemen ön cam ve elcik koruma gidon yükseltme ve orta sehpa arayışındayım..bilgisi olan arkadaşların yardımına açığım.bakalım kısmet.dediğin gibi allah daha kötüsünden saklasın.

teşekkür ederim,kazasız belasız nice km lere inşallah..

---------- Post added at 12:28 ---------- Previous post was at 12:25 ----------

http://www.motoplus.com.tr/kategori/...DL-650-V-Strom

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler