Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125
    Tum DL 650 tutkunlarına selamlar...

TA,klr 650 gibi modellerle kıyaslayarak sonunda butcemide zorlayıp suzuki almaya karar verdim.Hiç motorum olmadı sadece 250 lik cesitli vitesliler kullandım (3-5 kere)

İnanın bana kalsa cok daha kucukle baslıycaktım ama cok tecrubeli yıllardır motor kullanan dostlarımın tavsiyleri ve beni cesaretlendirmeleri sonucu bu asamaya geldim.Dedikleri,alır almaz hemen ozel ders ve cok sıkı bir eğitimle dl 650 bu işe başlayabileceğim yonunde.Sizin aranızda direk dl 650 baslayan var mı,ne gibi zorluklar yasadı,bana bu konularda yardımcı olup deneyimlerinizi paylasırsanız cok memnun olurum.

bu arada 34 yasındayım, 1.84 ve 90 kg bilmiyorum fark eder mi?

simdiden herkese cok tesekkurler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grayline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu Motorda Kilo Fazla Farketmiyor.Ben Dayımla Gezi İçin İstanbul Dışına Çıkmıştım.Yanımızda Ful Teşhizat İle 180-190 Falan Yaptı.İvmelenmesi Çok Harika.İbrede Ne Gösteriyorsa Onu Basıyor.Zaten Bu Makina Orta Boy ve Uzun Boylular İçin İdeal.
    Yarın Olmayacak Gibi Kullanırsan Yarın Olmaz...

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Merhaba,

Bu foruma pek yazan yok galiba.

Sorun yaşamadığınızdan mı yoksa artık ilgi çekmediği için mi?

Bende DL 650 almak istiyorum. Para ayarlayabilirsem.
    Formunuzu okudum makine süper gibi geldi bana. Zaten çok hoşuma gidiyordu.

Forumu bir canlandırayım istedim.

Motorla sorun yaşayanlar buraya yaşadıkları sorunu yazabilirlerse ben de almadan önce bilgilenmiş olurum.

Teşekkürler.

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu foruma pek yazan yok galiba.

Sorun yaşamadığınızdan mı yoksa artık ilgi çekmediği için mi?

Bende DL 650 almak istiyorum. Para ayarlayabilirsem.
    Formunuzu okudum makine süper gibi geldi bana. Zaten çok hoşuma gidiyordu.

Forumu bir canlandırayım istedim.

Motorla sorun yaşayanlar buraya yaşadıkları sorunu yazabilirlerse ben de almadan önce bilgilenmiş olurum.

Teşekkürler.

Benim motosiklet geçmişim iki döneme ayrılıyor Vstrom öncesi ve Vstrom sonrası.

Alırsın binersin,binersin,binersin,binersin.............bu böyle sürüp gider.Sahibini üzmez,iyi huyludur.Kamçıyı verdinmi bune yahuuuu dedirtir...

Bu başlığın bir yerinde arkadaş yazmış..VFR800 ile Kars a gidilmiş...DL gidemezmiş....yahu millet DL650 veya 1000 ile bırak Kars ı dünyayı geziyor..

O Kars a gidip gelme işlerini Ümmet ağabey 125-150 cc scoter lerle yapıyor..

Kısacası DL alınır binilir,ve satariken istediğin şekilde satılır..ÜZMEZ,ÜZÜLMEZ siniz
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

DISTORTEDMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Kesinlikle +1 diyorum!..
    Hayallere ulaşmanın yolu, rüyalardan uyanmaktır.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Güzel motor fakat şehiriçi hantal olup olmadığını , parçalarının yıpranma durumunu merak ediyorum kolay yıpranırmı? Titreşim vs varmı acaba?
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    R1200GS
    Şehir içi belki biraz hantal olabilir fizik kuralları gereği. Fakat motor gayet dengeli bence. İyi bi eğitimden sonra şehir içinde pratik kullanılan bi arac olabilir ki Sarı-Yeşil bi amblemi olan bi kurye şirketi şu anda bu motorlarla dağıtım yapıyor istanbulda... Abartmak istemem mutlaka 250lik bi naked gibi ş.içi rahatlığı sunmaz sanırım ama halimden memnunum...

Parça yıpranmasına bişey diyemicem motorum henüz 1.5 yaşında 18000km.de

Titreşim için şunu söyleyebilirim; ben ilk motor olarak çin malı kros tercih ettim. 10.000 km yaptım. Titreşim uyuşturucu seviyelere ulaşabiliyordu otobanlarda özellikle. O yüzden tabiri caizse mercedese biniyorum şu anda. Titreşim, bi motorlu araç üzerinde olduğunu unutmadığın sürece yok kabul edilecek bi seviyede bence...

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    koyu cruiser fanatikliğime rağmen bu DL650 benim kafamı çok çeliyor.Bol resimli bol anlatımlar yorumlar istiyorum.Biraz daha gaza ihtiyacım var
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

O zaman biraz bu siteyi karıştır .

http://www.vstromturkiye.org

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman biraz bu siteyi karıştır .

http://www.vstromturkiye.org
    ahanda 2 saatimi alır şimdi saol
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    benimde bir sorum olacak bir süreliğine tarz değişimine gitmek istiyorum uzun zaman üst limitlerini rahatlıkla her koşulda zorlayarak 600f kullandım sanırım bu şekilde hızlıca tükettim zevkimi.artık işin keyf kısmına bakmak istiyorum uzun soluklu geziler yolda limitlerde gitmeden sağı solu seyretmek istiyorum diyerekten birçok makinayı incelemeye başladım dl650-1000 tercihlrim arasında olabililr.SS ten bu tarz bi makinaya geçen varsa izlenimlerini merak ediyorum beni bilgilendirebilecek biri varmı?Uzun yolda ne kadar kullanışlı okdukları,kronikleri ve yakıt durumlarını özellikle merak ediyorum
    www.grafela.com | bilişim & tasarım & fotoğraf

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    aklımdaki motorlar arasında ilk sırada dl650 yer alıyor. şu ana kadar hakkında neredeyse hiç olumsuz bir şey duymadım.

bu motoru, özellikle de 2. el alırken nelere dikkat etmek gerekir? kaç kilometreye kadar sorunsuz kullanılabilir, düzenli bakımları ne kadar tutar, yedek parça durumu nedir? ayrıca 125 cc'lik bir motordan buna geçersem bir zorluk yaşar mıyım?

kullanan arkadaşların görüş ve önerilerini bekliyorum.

şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    R1200GS
    DeLeci ve DeLe sever arkadaşlar, 2700km.lik Likya yolu gezimi sizlerle paylaşmak isterim. Linki aşağıdadır,

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ya-mersin.html

Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklımdaki motorlar arasında ilk sırada dl650 yer alıyor. şu ana kadar hakkında neredeyse hiç olumsuz bir şey duymadım.

bu motoru, özellikle de 2. el alırken nelere dikkat etmek gerekir? kaç kilometreye kadar sorunsuz kullanılabilir, düzenli bakımları ne kadar tutar, yedek parça durumu nedir? ayrıca 125 cc'lik bir motordan buna geçersem bir zorluk yaşar mıyım?

kullanan arkadaşların görüş ve önerilerini bekliyorum.

şimdiden teşekkürler.
    Benim bildiğim özellik şuna bak yıpranmış olabilir tarzında birşey yok. Bildiğin 2. el satın alma prosedürünü uygula. Şu kadar km.ye kadar sorunsuz gidebilir diye sabit bir sınır yok, Sahibinden.com daki ilanlarda 90.000km. görmüştüm. Benim 18000km bakımı 140TL tuttu sanırım. Yedek parçada sıkıntı olmadığı söyleniyor, şükür hiç ihtiyacım olmadı. 125cc den geçince önce motorun ağırlığına konsantre ol. Yolda giderken değil hee durduğun yerde önem arz ediyo ağır olması. Yolda giderken motor seni götürüyo Orta sehpaya indirmek kaldırmak için biraz pratik yapman gerekebilir. Tabi belki bu kişiden kişiye değişirde ben 200cc crosstan geçtiğim için hayatımın ilk orta sehpasını 220kg.lık bir motorda kullanmaya başladığım için zorlanmıştım. Ama makineye binip yola çıkınca şöyle bir Dünya etrafında tur atıp geleyim diyorum. Mutlaka bol molalı olmalı, sele rahat, motor yormuyor sürücüyü ama en nihayetinde bacaklarını açarak oturuyorsun... Yakıtını söyleyeyim; ş.dışında bir depo ile (depo 55TL.ye doluyor) 410km gittim. Ş.içi ise 340-360km arası menzili var. Eğer sakin kullanma kararı alırsan ve bunu uygulayabilirsen daha da uzun menzillere çıkabileceğine inanıyorum. Çünkü sakin kullanıp da sabredenler forumlarda 450km.ye kadar çıktıklarını yazıyorlar.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar merhabalar... 11.000 km Hyosung GV250cc Cruiser kullandıktan sonra bende Suzuki DL650 V-Strom'a karar kılanlardanım. Umarım Allah cc. utandırmaz. Şehir dışında ( Antalya dışı) bir arkadaşın 2006 model mavi V-Strom'una talip oldum. Perşembe günü kısmet olursa halledeceğiz. Umarım tercihimde yanılmamışımdır. Bir CBF600 hatta CBF1000'lere kadar geniş yelpazelerde dolandım. Fazer lara bile baktım. AMa en son V-Strom deyip kesenin ağzını açtım... Ne diyim; Satan arkadaşım içinde benim içinde hayırlısı olsun...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    R1200GS
    Hayırlısı olsun Selka. Ama makine ve konfor bakımından memnun kalacağından emin olabilirsin. Olumsuzluklar olabilir tabi, mesela sele yüksek gelir, motor ağır gelir vs. vs. Bunları test sürüşünde biraz hissetmeye çalış motoru alırken.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı DISTORTEDMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun Selka. Ama makine ve konfor bakımından memnun kalacağından emin olabilirsin. Olumsuzluklar olabilir tabi, mesela sele yüksek gelir, motor ağır gelir vs. vs. Bunları test sürüşünde biraz hissetmeye çalış motoru alırken.
    DISTORTEDMAN teşekkür ederim, yarın sabah Pamukkale ile Aydın'a gidiyoruz. Eşim le beraber alacağız motoru. Satıcı ilk sahibi imiş orijinal km 10.600 dedi. Hatasız. Yarın bende bakacağım. Lakin Aydın da tanıdığım bir ustada yok ki. Ama sorun olduğunu sanmam. Satıcı kişi zaten vakitsizlikten motoruna binemediğini belirtti. Yarın sabah 06;30 Aydına hareket oradan saat 14:00 gibi de V-Strom ile buluşma ve noter olacak. AYnı gün eşimle beraber döneceğiz. Bir gezi programı gibi. Gösterebilirsemde bir ustaya göstereceğim. Motosiklet mavi renkli 2006 model ve 10.000 km de. Top Case, elcik koruma, givi marka motor koruma demiri, ve cam üzerinde yer alan rüzgar sıkıştırcı küçük bir seyahat camıda varmış. Dediğine göre 200€ değerinde imiş....

Heyecanlııyım...

Motosikleti
    R1200GS
    Hayırlısı olsun kardeşim. Heyecanın hiç bitmesin. Aydında motor kiralaya bir yer vardı. Kuşadasında. Gitmedimde sahibinden de ilanlarını görürdüm. Şimdi baktım serviside varmış. V-strom kiralıyorda. İstersen bi aç sor. Ekpertiz hizmeti verirmisiniz diye... Linki aşağıda,

http://www.sahibinden.com/kiralik_mo...ord=ayd%C4%B1n

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Sağolasın. Numarayı kaydettim. Kuşadasıda yakın sayılır. Ama Sökede de Yamaha serviside varmış oradaki ustalarda anlayabilir. Yarın yada ertesi gün resimleri koyarım.

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın. Numarayı kaydettim. Kuşadasıda yakın sayılır. Ama Sökede de Yamaha serviside varmış oradaki ustalarda anlayabilir. Yarın yada ertesi gün resimleri koyarım.

şimdiden hayırlı olsun, umarım istediğin gibi bir motor alırsın.
    DL650 pahalı ama hakkını veren bir makina, alanlardan bugüne kadar hiç kötü söz duymadım.
    Selesi düşük, son derece konforlu ve kuvvetli.
    Tam enduro sayılmaz, hem 200 yapan enduro olur mu?

Çok beğendiğim bir motor, CBF600 olmaz sa biraz daha para verip seneye 2007 abs li düşünüyorum bende.
    resimlerini ve görüşlerini bekliyorum.
    tekrar kazasız sürüşler.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alper diğer başlık altında yazdıklarımı buraya yapıştırıyorum. Bunlar benim samimi ve bireysel araştırmalarım ve fikirlerim. Asla yönlendirme yapmak istemem..

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper merhaba, elbette hatırladım hatırlamaz mıyım? CBF600 çok güzel seri bir makina. AMa ben seçimimi V-Strom dan yana kullanmaya karar verdim. Uzun uzun düşündüm. Fazer, CBF600,CBF1000, V-Storm, Transalp, Aprillia Pegaso 650, BMW F650 GS gittim geldim.
    Sonuç olarak 3 aylık çalışmalarım;

Fazer; Dehşet bir motor. Müthiş. Performans delisi. Al, bin, uç. 2.eli çok canlı. Hemen al ve sat. Ama yolculuklarda 60 km yi geçme. Uzun seyahatlere (400-500KM) gitmez gibi geldi. Artçı konforu eksi. İki büklüm bel ve bacak ile eşim olmaz dedi. Ayak pegleri yanlış. Kemikli vites geçişleri var. Sert arka fren ve kilitlenmeler. Ama S2 lerde bu olay çözülmüş. Lakin en az S1 lerden 2000 YTL pahalı.

CBF600; Uysal bir aslan. Konfor sahibi. Güçlü, atak,seri. Sessiz lakin hırçın. Artçı 10 numara rahat. Ama cadde motoru olması ile ; seri hızlı olması ile sert amörtisörleri var.
    Düşük 2.eli. Fazla yakıt tüketimi, 2.eli fazer kadar hareketli olmaması. Off-Road'u hiç düşünme.

CBF1000; Ne çekiş. 90 NM. Sırf bu çekişi tüm kemiklerde hissetmek için insan bu parayı bu motora verebilir. Motosikletlerin amiral gemisi. Muhteşem denge, ivmelenme. 115HP ve 90NM tork. 10 numara bir karizmatik motosilet. Ancak alırsın ve binersin, binersin, binersin, binersin, satamazsın. 2.eli ölü deniz gibi. Nikah kıyar ve bu amiral gemisi ile hayatımın sonuna kadar gezerim dersen bence bu rakama değer.

Transalp; Muhteşem bir motor, gerçekten bir efsane, arıza mı o da ne! Bin gez, gez, gez, gez, gez. Off-ROAD muhteşem istersen tarlada gez tam bir konfor. Asfalt yada tarla hiç farketmez onun için... Gez gez gez...
    Ancak kocaman bir ön teker, hantal ağır bir gövde. Bence benim için sorun yok ama kız arkadaşlarınız yada sevgilileriniz binmek istemeyecekleri bir çizgiye hattalara sahip. 2.eli eh! Yakıt tüketimi fazla.

Aprilia Pegaso; Sağlam motor. Ekonomik yakıt. Arızasız. Ama 2.eli tam bir fiyasko. Kullandığın sürece insanlara ne kadar sağlam bir motor olduğunu anlatır durursun.

BMW F650 GS ; Tam bir enduro. Yakıtta cimri. 2 eli eh işte. Yükse torklu. Lakin bakım maliyetleri, yedek parçada son derece tuzlu. Tek silindirin rahatsızlığı ve 50 HP lık güç eminim bir yıl sonra asfaltta tatmin etmeyecektir..

V-Strom; Tam ideal Türkiye yollarının motosikleti. Yakıtta cimri. Çift silindirin aslfalt konforu, ucuz ve bol yedek parça, düşük bakım maliyetleri, yaygın servis, ve reşat cumhuriyet altını misali 2.eli. Al bir V-Strom 13.000 YTL ye gez gez gez gez bin bin bin ve sat 14.000 YTL ye. Yok böyle bi'şey ya. Motosiklet tam bir karizma. 68HP 60NM tork asflatta muhteşem sanki CBF konforu. F650 kadar off road u olmasada kanında enduro ruhu ile toprak stabilize çakır çukur yollar onun. Muhteşem artçı rahatlığı. Üzerine binince dur ben bir dünyayı gezip geleyip fikri. Eksi yön bence V-Strom da yok. Yeni teknolojik bir motosiklet... Herşeyi ile bnece TAM Türkiye motosikleti. 10 Numara.

O sebebten ben SUZUKI DL650 V-STROM diyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler