Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar biliyorsunuzki motosiklet yağları 10/30- 10/40 - 10/50 - 15/50 gibi incelik-kalınlıklarda satılır. Yağın inceliğini belirleye ilk rakamdır yani bu genedel 10 ya da 15'tir. Fakat ikinci rakam;yani 30-40-50 arasında değişen rakam,motorun bulunduğu iklime göre maksimum sıcaklığa göre ayarlanmalıdır. Yani motoru kullanacağınız bölgenin maksimum sıcaklığı 30 derece olabilcekse 5/30 yada 10/30 ölçüsüde yağ kullanılacaktır. Türkiye'de iklimin karasal olduğu bölgelerde ,yaz aylarınd (özellikle kıyı kesimlerde) 10/50 veya 15/50 yağ kullanılmalıdır.Çünkü hava sıcaklığı yaz aylarında 40 dereceyi aşmaktadır.

Motosiklet yağı konusunda ise Suzuki Motul yağlarını tavsiye etmektedir.Bizde de mevcut...Bir çok Honda ve Kawasaki sahibi arkadaşım (genelde supersport) yağlarını bizden alarak sahip oldukları motorların yetkili servislerinde Motul yağ koydurmak şartıyla periyodik bakımlarını gerçekleştirmektedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    bazı arkadaslar 20-50 kamyon yagı kullanıyorlar ne derece doğru bilmiyorum . Ama motul 15-50 benım gordugum bildigim en iyi yağdır arkadaslar ...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

Motosikleti
    DL 650 2OO4
    Yağ konusunda detaylı bilgisi olanların katkılarını bekliyoruz Motala en yakın ürün hangisi

Yani Motul (yanlış yazım)

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı MotoBot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bigdoctor otocode ile verdiğin detaylı bilgiler için teşekkür ediyorum.
    ali esengül 75$ 30ytl işçilikle alarmın 45dk içinde montajını yapıyor.
    ilk fırsatta gidiyorum.

bazı arkadaşlar bilir bu benim ikinci vstrom motorum.
    daha evvelki motordada bu 5000deviedeki vibrasyon vardı,yeni aldığımdada var,ve diyorumki bu aslında motordan kaynaklanıyor.
    niyemi,
    sıkıntıyı bildiğim için yeni aldığım 39km'deki motorumu bu devirlerde test ettim ve vibrasyonu hissettim.daha sonra givi marka koruma demirini samura motordan 130€ 'ya aldım ve ali esengülde ,civata sabitleyicide sürülerek montajını yaptık.
    sonuç,bizim örnek için 1 olan vibrasyon, koruma demiriyle oldu 3
    koruma demirinin vibrasyon olayına katkısı oldu.
    birçok vstrom gördüğüm kadarıyla koruma demirleriyle birlikte ilk tekerini döndürüyor,benim aldığım motorda yoktu.farkı çabuk hissettim.
    vstrom bencede en diğerlerinin içinde en sarsıntısız motor,selede hiç hissettirmiyor.motorumu seviyorum,yine alırım yine alırım.
    1000km bakımını izmir seyahatim sırasında suzuki servisi doğa motorda yaptırdım.kendilerine teşekkür ederim.
    motul motor yağından hepimiz çok memnunuz,ama istanbulda bulamadığım gibi izmirdede yoktu.
    10/40 mobil yarı sentetik koyduk,şimdilik problem yok gibi vites geçişleri normal.
    bilgi alışverişimize benden şimdilik bu kadar,
    Selam abı
    Gorusemedık ama sımdıden hayırlı olsun yenı makınen .. Almadın kı benımkını ben de gıdıp bır sıfır cekeyım: ) neyse abı benım sormak ıstedıgım sey su.. bahsettıgın alarm kıtı Esengul de halı hazırda var mı? Yoksa kıtı ben goturup orada taktırıyormuyum. Malum cep telefonumu motor montumla yıkadıgım ıcın butun telefonlarım kayboldu olmazsa esengul un telefonunu buraya yazarmısın

Bu arada hafta sonu bolu daydık. Yazlık motor botu almamanın bedelını oldukca agır odedım.. bana yazlık bır bot ayarla abı gelıcem bu hafta kısmetse.42-43 felan elımızde var mı ?

Selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

qrar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 A K07
    motor yağları hakkında genel bir bilgi arayan arkadaşlarımıza aşağıda verdiğim linki öneririm. konuyu derleyip yazan, @makine yani bizim hasan.

bence okumakta fayda var arkadaşlar.

http://www.motoaktuel.com/07/03/

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben nasıl durmuşum DL nin üstünde Ayaklarım yere çok rahat değdi, gidonu çeviriverdim, hiç bu kadar rahat edeceğim aklıma gelmezdi Transalpten vazgeçtiğimi sanmayın 3 DL vardı, birinde resim çekildim

Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    R1

dl 650

bence sınıfının ve bazı başka sınıflarında birincisi derim.çok memnunum satıp sıfırını alabilirim.kazasız sürüşler
    KENDİNLE BARIŞMAZSAN DÜNYA İLE SAVAŞIRSIN...:cat:

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı bluewind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sınıfının ve bazı başka sınıflarında birincisi derim.çok memnunum satıp sıfırını alabilirim.kazasız sürüşler
    Al benden de o kadar satsam sıfırından baska makıne dusunmuyorum..

IS THERE A LIFE AFTER DL ?
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Niye Satasiniz Ki Sifirini Alacaksiniz Dl Her Yasda Guzel
    Hatta Sarap Gibi Yaslandikca Klasiklesecek Bence................

Motosikleti
    Walla cok yakısmıs DISHY bence transatlantiğine nasıl benzın yetirceğini dusuncegine performansı rahatlıkla birlestirilmiş uzerinede cebinizi yalmayacak bir benzin sarfiyatı sunulmus bir DL sahibi olabilirsin. Relamın en iyisi halkın sesidir ;)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Motorun sahibi Yaşar abi senden çok iyi endurocu olur dedi Bir sürü motor vardı ninjadan, 1000 RR a kadar ben gittim v-strom u seçtim
    Transalpten vazgeçemem ben, o benim hep hayalimdi
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    vstrom 650
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam abı
    Gorusemedık ama sımdıden hayırlı olsun yenı makınen .. Almadın kı benımkını ben de gıdıp bır sıfır cekeyım: ) neyse abı benım sormak ıstedıgım sey su.. bahsettıgın alarm kıtı Esengul de halı hazırda var mı? Yoksa kıtı ben goturup orada taktırıyormuyum. Malum cep telefonumu motor montumla yıkadıgım ıcın butun telefonlarım kayboldu olmazsa esengul un telefonunu buraya yazarmısın

Bu arada hafta sonu bolu daydık. Yazlık motor botu almamanın bedelını oldukca agır odedım.. bana yazlık bır bot ayarla abı gelıcem bu hafta kısmetse.42-43 felan elımızde var mı ?

Selamlar
    teşekkür ederim.
    ali esengülde (0216 3486385) varmış gel 45dk.da takalım dedi.

bot işi kolay rahminin orda
    öğle yemeğinde kapuska'nın olduğu gün buluşalım.

yağ konusu hazır konuşuluyorken,1000km bakımında motul yok diye mobil koymak zorunda kalmıştık.
    dikkatimi çekti,yağ seviyesini gördüğümüz camda motor çalışırken baktığımda köpük olduğunu farkettim ne dersiniz?
    [CENTER][SIZE="3"][B][COLOR="Red"]MOTO-BOT[/COLOR][/B][/SIZE]
    [URL="http://www.moto-bot.com"][SIZE="2"][B]www.moto-bot.com[/B][/SIZE][/URL]
    [B]Telefondan sipariş ve bilgi almak için: 0533 767 66 34[/B][/CENTER]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sahibi Yaşar abi senden çok iyi endurocu olur dedi Bir sürü motor vardı ninjadan, 1000 RR a kadar ben gittim v-strom u seçtim
    Transalpten vazgeçemem ben, o benim hep hayalimdi

Bılmeyenlere ufak bır not duseyım.. 2004 yılında bu segmentın 650 lıgı cıkınca turkıye genelınde 250 kusur tane satılmıs.. aynı sene transalp satısları bıcak gıbı kesılmıs sadece 20 kusur tanede kalmıs.. zaten honda bu segmentte basarısz oldugunun farkında vardı kı teknolojısını degıstırıp 750 lıklerı seneye pıyasaya surmeye hazırlanıyor..

Verılerımın yanlıs oldugunu sanmıyorum. Kaynak kızıltoprak tan motorcu cuneyt tır..

Motosikleti
    Honda Varadero

suzuki dl 650 A V-Strom

Arkadaşlar bende makinamı 18-05-07 teslim aldım vitesli motor kullanmama rağmen hiç zorlanmadan Kadıköy-göztepeden güneşliye geldim inanılmaz keyifli ve güzel sesli bir motor darısı almak isteyenlerin başına diyorum.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 650
    altan motor lastik fiyatlarını ve lastiklerin 2007 tarihlilerin fiyat ve elde yoksa getirme sürelerini alabilirmiyiz

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    battle wing lastik fiyatı isterseniz bende söleyebilriim

Elcik Koruma Fiyatlarini Bilen Varmi

Motosikleti
    Arkadaslar malum onumuz yaz ve yaz bakımını hala yapmamıs arkadaslara yağ seciminde yardımcı olmak ıcın yaptıgım bir arastırmayı paylasmak isitoyrum . suzukinin tavsiye ettiği motul yağların ulkemizde çok iyi temin edilmemesi nedeniyle surekli değişik yağlar kullanmaktan sıkıldım . Şu an için ulaştıgım son nokta yağ konusnda CASTROL POWER 1 RACİNG 4T 10 W - 50 Castrol wep sitesinde de motorumuz için bu yağ öneriliyor . Hem ince hemde sıcağa daha dayanıklı - yuksek performans sağlayan bu yağı kullanan arkadaslar da çok memnunlar ...

Motosikleti
    R1

aksesuar

arkadaşlar dl nin orjinal aksesuarları çok pahalı,yan sanayi satan bi yer biliyormusunuz,sehpa,elcik birde arka granaj koruma gibi aksesuarları bulabilen varmı?selamlar.özellikle sehpa konusu acil lazım bana..
    KENDİNLE BARIŞMAZSAN DÜNYA İLE SAVAŞIRSIN...:cat:

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 650
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    battle wing lastik fiyatı isterseniz bende söleyebilriim
    Michelin Anakee yumusak bir lastik , genelde asfalt yolda kullanacağımdan ve daha önce yazılanlardan anladığım kadarıyla bana en uygun lastik gözüküyor.Battle wing hakkında bir bilgim yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler