Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle toplantıya katılan tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim, bu toplantılar bizi daha yakınlaştırırken motorumuzu daha iyi tanıma açısından faydalı olacağına inanıyorum. Ayrıca toplantımıza katılan Altan motor'dan Tamer Bey'e ve Tekay'dan Eray'a da teşekkür etmek isterim. Suzuki bayileri olarak bizlerle olmaları bizim için ayrı bir şanstı. Onların katkılarının da çok faydalı olduğuna inanıyorum. Umarım her buluşmamız böyle keyfli geçer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Elcik Koruma..

Arkadaşlar Elcik koruma konusu ile ilgili olarak bugün Tamer Abi ile görüştum. Kısaca durum şudur.. DL 650 lere DL 1000 korumalarını takıyorlarmıs. Başkası da olmuyormus. Kendisi 5-6 tane sipariş vermiş. Fiyatları netleşince bana geri dönecek ben de sizlere yazacağım.

Elcik ısıtma şu an için yok dedi.. Bir de kartel koruma gibi konularda kendısı bazı gırısımlerde bulunacak mıs bu konuda da zamanla sıze bılgı gecerım

Elcık Koruma olayımız su anda budur... Ben rakamlar netlesınde sıze gerı donecegım..
    GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    servisteki aşırı yoğunluk yüzünden DL650 korumlarını taktıramadım.Bgn akşam anca
    takılmış yrn sizle resimleri paylaşacağım...

Evet sonunda elcik korumalarımıza kavuşacağız sanırım, Trader senden haber bekliyorum, Eray sende fotoğrafları bugün koyabilirsen çok iyi olur.

mtoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650
    ya ben boşuna yurt dışından getireyim diye kastırdım.

Korlas'a kaç kere gidip "gelecek mi" diye sormuştum.

Keşke şu tanışma toplantısını daha önce yapsaydık.

Selamlar sonunda korumaları taktırtacak ve resimleri çekerek sizlerle paylaşacak kadar boşvakit bulabildim

Buyrun bunlar Engine Guard ve Alt koruma:

Bunlar ise Hand-Guard ve Touring ön cam(Hand guard Suzuki Genuie Accessoires) :

Bu yakın çekim:

bu da bonus

resimler için teşekkürler Eray elcik korumalar sanırım dl1000 ile aynı, bunları nasıl elde ettiğini bizmle paylaşırsan çok sevinirim birde benim sol ön sinyal kırık bu konuda da bana yardımcı olabilirmisin ?

Elcik Korumalar Dl1000 ile aynı değil.
    DL650'nin extra olarak satılan özel elcik koruması.
    Onların benm için manevi değeri çok yüksek çünkü ilk ithalatım
    Maddi değeride yüksek..ilk çıktığında aldığım için fiyatı büyük rakamlar :(

blueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde benim sol ön sinyal kırık bu konuda da bana yardımcı olabilirmisin ?
    Anlasılan motor sola doğru bir yatmış ki sol sinyal lazım. Merak etme yalnız değilsin

Alternatif 1 :
    Abi gidiyorsun korlasa bayılıyorsun 80 kagıt alıyorsun bir tane sinyal,
    Yada gidiyorsun altan motordan tamer abiye bir merhaba diyorsun o sana dahada hesaplı bi şekilde ayarlıyor ama bu hesaplama malesef onunda elinde olmadıgından 5-10 milyonu gecmiyor.

Alternatif 2 :
    Almanyadan sipariş veriyorsun tanesi 32 euro kargo bedeli ile dahada pahalıya mal oluyor.

Alternatif 3 : gidiyorsun bir mobiliyette parçacısına alıyorsun 2 adet mobilet sinyali, takıyorsun. maliyet; tanesi 1.5 ytl x 2 = 3 ytl yüzünde gülüyor sinyalinde çakıyor.

Ben 3. şekildekini yaptım gecen korlasta arkadaşlar gördü bunu alcagına orjinal alsaydın dediler. sizce kaca almısımdır dedim biri 50 dedi diğeri 60, 80 diyen bile cıktı. Böyle demelerini hor görmüüyorum çnk koca BMW nin sinyalleri bile aynı mobilet sinyaline benziyor. Benzerlerinden bir cok yerde var.

Böyle şeyler keyfe keder veriyor. Acilen ucuz yedek parça istihtamı yaratılmalı. Sinyalmiş, koruma demiriymiş, karter korumaymış... bunlar bizim memlekette bircok sanayicinin bile yapabilecegi ufak tefek şeyler. 100 lerce eurolara yazık 1.5 ytl nerede, 80 ytl nerede?
    Yapılamazmı bir benzer sinyal?
    Koruma demiri denilen demir parçasının maliyeti olsun olsun en fazla 50-60 ytl dir ama biz 150 ila 200 euro veriyoruz. Oysa demir dogramacı hatta kalorifer borusu imalatcıların malinaları ile şekillendirilenebilinecek parcalar olusan bir demir. yanlışmıyım arkadaşlar
    DL 650 V-STROM bigDOCTOR

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    blueman
    güzel bakan , güzel görür.

EXSELANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HRISOPOLİS(altın şehir üsküdar)-PRUSA(bursa)
    Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    negüzel motorları almıisınız elçiklerden koruma demirlerinden sinyallerden bahseiyosunuz
    kısmet olursa bende alıcam sıkı araştırma içerisindeyim aranızda satmak isteyen falan warsa görüşebiliriz siyah we ya gri tercihimdir

blueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Alıntı EXSELANS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    negüzel motorları almıisınız elçiklerden koruma demirlerinden sinyallerden bahseiyosunuz
    kısmet olursa bende alıcam sıkı araştırma içerisindeyim aranızda satmak isteyen falan warsa görüşebiliriz siyah we ya gri tercihimdir
    İnşallah kardeşim gözüm yolda senide aramızda görmeyi bekliyorum. Umarım en yakın zamanda sende dl ne kavuşursun. Senin dl sevdan gibi bir burgman aşığı bulacaksındır muhakhak.
    DL 650 V-STROM bigDOCTOR

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Blueman adeta ağzımdan konuşmuşsun arkadaşım.Aynen senin gibi düşünüyorum ve yaptım da.Sol sinyalim kırıldı yenisine 100 kaat vereceğime gittim 7,5liraya mobilet sinyali alıp taktım cuk oldu.Aynam kırıldı yenisi o da 100ytl gittim kestirip taktım onun üstüne bir de küçük yuvarlak dışbükey ayna yapıştırdım eskisinden daha havalı oldu...Tabii aynayı daha önce sipariş vermiştim o da geldi ama takmadım sevgiler sunuyorum

Ballantyne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650 - V-Strom - Le Grand Bleu
    arkadaşlar buluşmay gelemediim için herkesten teker teker özür diliyorum... maalesef 1 haftayı aşkın bir süredir zonguldaktayım iş gezisi için...
    cuma günü itibarı ile istanbula dönüyorum... ve döndüğüm gün motorumu satıyorum bi terslik çıkmazsa işallah... önümüzdeki hafta içerisinde de banka kredi işlemlerini halledip v-strom ailesine katılıcam inşallah... herkese sevgiler...
    Örsan Telgeren

Le Grand Bleu

EXSELANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HRISOPOLİS(altın şehir üsküdar)-PRUSA(bursa)
    Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    şu çocuğa çok uyuz oluyorum ne güzel dlsi war surata bak ya somurturmu insan okadar
    [img=http://img292.imageshack.us/img292/1806/ch050406001ir6.jpg]

[img=http://img292.imageshack.us/img292/1806/ch050406001ir6.jpg]şu çocuğa çok uyuz oluyorum ne güzel dlsi war surata bak ya somurturmu insan okadar

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Hocam bu resimdeki elemanların ayaklarındaki dalga nedir? Bende yagmurluk var ama boyle bır aparat yok. Bu aparatlar ayrıca mı satılır? Ne ıse yarar? Kac lıradır..Havalı duruyor alsak mı birer tane

Bu arada elcik koruma işinde şöyle bir gelişme oldu. Bugun başka bir arkadaşımın işi iöin Altan motora gittiğimde orda elcik koruma siparişlerinin geldiğini ögrendım.. Pazar gunu bır gezımız oldugu ıcın benımkını hemen taktırdım.. DL 1000 koruması ama 650 ye ufak bır ayar yapıp takılıyor. Sol taraftakı elcıgı bır yerınden delıp takıyorlar..

Ikı elcık takılması dahıl 120 kagıt... cash... Daha önce Nurkanla Tanzer taktıralım demıslerdı. Sımdı bu arkadaslardan haber beklıyorum .

Durum budur. Bu fıyata taktırıcaz dersenız ALTAN motora gıdıp taktırabılırız..
    Dılersenız beraber bulusup gıdelım taktıralım ...dılersenız bos zamanınızda sız ugrayın taktırın nasıl sıze uygunsa..

Bu konuda yorumlarınızı beklıyorum..

Not: Arkadaşlar gezi programı tabi ki sizlere de açık ama başka bir web sitesi organizasyonu oldugu ıcın burada yazmam uygun olur mu bunu kestıremedım.. Ne yapsam bılemıyorum yani...Lutfen sızlerı dısladıgımı dusunmeyın.. Kırılırım
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM

mtoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650
    Adam sanki motorumu vermem abi..

Yanıma yaklaşırsan döverim haa..

şeklinde bakıyor. Ne yapsın zavallı belki onu alabilmek için yıllarca ne çileler çekti..

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    @Trader , hocam hani fiyatı makuldü 50-55 falan acaba bu fiyat tanesinin fiyatımıymış ?
    Fiyatı bana biraz pahalı geldi. Altı üstü plastik bir parça değilmi bu yoksa başka marifetleride var mı?
    En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı Roland adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Trader , hocam hani fiyatı makuldü 50-55 falan acaba bu fiyat tanesinin fiyatımıymış ?
    Fiyatı bana biraz pahalı geldi. Altı üstü plastik bir parça değilmi bu yoksa başka marifetleride var mı?

Walla Tanzer ben de aynen senın gıbı dusunuyorum. Hatta bır gun kalıp bulup fıberden sanayıde yaptırmayı bıle dusundum ama kalıp bulamadım.Hatta Muhterem abıye de danıstım bu konuda..

55 mılyonluk fıyat maalesef bırının fıyatıymıs.. Istersenız bendekı orjınallerden sızlere fıber yaptıralım mı ne dersınız? Ben de caresız kaldım ama ellerım romatızma olur korkusuyla almak zorunda kaldım..Daha dogrusu bu parayı sokakta dusurdum dıye kendımı avutarak aldım..

Ne dıyorsunuz bu ıse fıber olayına gırmek ıstermısınız?O zaman tanesı 10-15 ytl ye cıkar dedıler.

Ama dedıgın gıbı plastık baska bır seyı yok ama fıyatlar boyle . Ben de lanet olsun dıyerek aldım ama satanında sucu yok.Ona da 53 artı kdv den gelıyormus...

Bu memlekette yan sanayısı yok bu ısın ondan boyle...

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    o fiyat normal arkadaslar
    alttarafi plastik ama burda 46€ orda 48€ ya geliyor takma ücreti burda 15€ ödemistim fiyatta toplam 2€ oynuyor ,o parca soguga karsi cok bir sey yapmiyor sadece DL yi birazdaha yakisikli yapiyor
    gecen yan yatirinca kirilmisti , ben ikinci kez aldim

kirilan elcik koruma

bana kalirsa o kadar para verip üstüne birde deldirmeyin ,DL1000 yerine DL650 icin siparis verilsin 4 5 artik kactane olacaksa toplu olunca belki fiyatta yada montajda fiyat düser. en azindan düsmesi lazim..

"55 mılyonluk fıyat maalesef bırının fıyatıymıs.."

tek tek fiyat vermeleri de abes bir durum, ne yani bu ay biri 3 ay sonra digeri mi taktiriliyor da ayri ayri fiyat veriyorlar hayret dogrusu..

"resimdeki elemanların ayaklarındaki dalga nedir? Bende yagmurluk var ama boyle bır aparat yok"
    Fotodaki arkadasda büyük olasilikla su gecirmez motor cizme/ayakkabisi yok o yüzden böyle bir sey takmis olabilir
    surati neden asik sorusuna gelince bence ;
    günlük güneslik havada simsiki giyinmisler yagmur yok ,belli ki o kiyafetlerin altinda yaniyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler