Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    'Bir TA, bir F650GS ve bir DL650 ile aynı yoldan 3 defa geçtiğinizde bu fark bariz olarak belli oluyor (şahsen denenmiştir).'

deneyenin beceriksizliğidir.Şahsi fikrimce en ağır Enduro koşullarında V-Strom'u zorlayabilcek tek motor KTM'dir.Bu topic DL, V-strom bilgi paylaşım ve buluşma topici olduğundan kirletmeyelim istersen.Eğer içine sinmeyen bir şey varsa yeni bir topic aç yada özelden msj at cevabımı ordan vereyin.Lütfen bu msjımın karşılığını burda verme.Rica ediyorum.
    belki de deneyenin beceriksizliğidir. O zaman şöyle diyelim. "V-Strom ancak profesyonellerce araziye sokulabilir. Diğerleri herkes tarafından". Sanırım anlaştık. Bu arada KTM ile V-Strom karşılaştırmasına sadece gülüyorum ve motordan anlayan herkes de güler sanırım.

Bilgi paylaşım başlığı adı üstünde. Biz de paylaşıyoruz. Eminim TL1000 ile DL1000 motorları ve süspansiyonları benzerliğinden daha önce haberleri olmayan arkadaşlarımız bilgilenmişlerdir.

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğenisini toplum değerlerlerinden(dünyaca saygı gören uluslararası dergiler ve milyonlarca km yapmış uzman motorcular vb.),sanal alemde yüksek tutup onların dediklerine muhalefet olmak ve beğenmemek belkide sanal karizmayı yücelten bir öğedirde biz farketmemişizdir
    EMOK duydunuz mu hiç? Başka sorum yok

Not: Haklısınız aslında daha "nesnel" biriyle tartışmam daha faydalı olurdu bu konuyu. Tekrar son mesajınızdaki "inceliğinize" teşekkür eder ve "hayırlı satışlar" dilerim.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suziki v-storm çok iyi bir motor hem yola hemde sert olmayan arazide ama KTM kullanan biri olarak rakibi suziki değildir.. KTM zaten klasmanında rakipsiz olduğunu kanıtlamış bir motor ..belki yamaha xt660 veya bmw f650 dakar.. sert arazide bu motora rakip olur..v-storm daha yol motoru ..Zaten arazide iddalı değiller ..v-storm bence daha ağırlıklı olarak transalple kıyaslanabilir ..hatta fazer le kıyaslamakta mümkün ..ama arazide KTM ye tek rakip demek çok iddialı ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BBRR: az önce size teşekkür msjı yazacaktım,kask testindeki çeviriyi ilk msja eklediğiniz için.Ben demek istediğimi yanlış ifade ettiğim için yanlış anlaşılma olmuş.V-Strom ve KTM kıyaslamasında demek istediğim: ancak KTM'nin rahat geçtiği yerlerde V-strom zorlanarak geçer demek olacaktı. Gerçi KTM bana daha çok DR XT serisinin rakibi gibi beliyor.Siznde dediğiniz gibi DL'nin rakipleri ancak TA ve GS olabilir.
    FZ'nin Suzuki'de ki muadili ise GSR ve Bandit.Belkide SV ama TR'Ye gelmiyor.

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Son Çağrı...

Evet arkadaşlar bu toplantıya dair atacağım son mesajdır.Yarın saat 16 dan itibaren Allah kısmet ederse ben mekanda olacağım ve güzel bir yer ayarlamaya çalışacağım içerde.. Mekanı bulma konusunda sorun yaşayanlar bana ceple ulaşırlarsa ben tarif ederim.. Motorda olacağım için görünmeyen numaradan arayanlara geri dönme imkanım olmayacaktır...

Selamlar ve görüşmek üzere...

---------------------------------------------

Buluşma tarih ve zamanı: 02/12/2006 Saat :17:00
    Yer: Bostancı Beers

Katılım gostereceği teyid edilen arkadaşlar:

1-TRADER (MURAT) DL 650
    2-UZMAN (TANSEL) DL 650
    3-BLUEMAN (ŞAKİR ..YALOVADAN GELECEK..) DL 650
    4-MTOPRAK (MUHTEREM) DL 650
    5-NURKAN (NURKAN) DL 650
    6-BALLANTYNE
    7- ROLAND
    8-ATAPER (AYDIN ABİ) PEGASO 650
    9-HAKKI ABİ DL 650
    10-ERTUGRUL (GAZİ MOTOR)
    11-TAMER ABİ (ALTAN MOTOR) DL 650
    12-JAKOBIEN
    13-HAKANACAN
    14-RYANGT (ERAY) DL 1000
    15-.....

BİLGİ İÇİN BENİM CEBİM: 0532 2515952
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

EXSELANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HRISOPOLİS(altın şehir üsküdar)-PRUSA(bursa)
    Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    buluşma tarihi seneyemi yoksa yanlışlıkmı war

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı EXSELANS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla hocam senden de hiçbir şey kaçmıyor Düzeltildi...
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

blueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Alıntı EXSELANS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır dostum yoksa geliyormusun?
    [B][FONT="Times New Roman"]DL 650 V-STROM [I]bigDOCTOR[/I][/FONT][/B]

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    isim yazdırmadım ama buyuk bir ihtimal gelicem 15 tane dlyi bi arada görcem inşallah

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM

Bir Toplantının Anatomisi..:)

Evet arkadaşlar

İlk DL toplantımızı bugün gerçekleştirdik.. Günün kısa bir özetini aşağıya aktarıyorum:

Öğleden sonra evden çıkıp Bostancı Sanayii de Hakkı Abinin servisine gittim. Kendisi cillop gibi bir 2006 DL 650 almış . Kendisine hayırlıu ugurlu olsun diyorum.. Onun arkadaşlarından Servet (BMW GS 1150) ve Murat Abi (TRANSALP ) ile oturduk birer çay içtik.. Sohbetimiz tamamlanınca Birer resmimizi çektirdik.

Hakkı Abi motoruyla...

Ardından yaka kartlarını hazırlamak için Aydın abinin ofisine geçtim . Orada Kamer saolsun titiz bir çalışma ile yaka kartlarımızı ayarladı

Saat 5 gibi BEERS e geldiğimde HAKKI ABİ MURAT ABİ VE ROLAND(TANZER) oradaydılar.. İlk sparişlerimizi verirken Yalovadan gelen ŞAKİR ve EŞİ bize katıldılar...

Ardından masamıza geçtik .. NURKAN MUHTEREM ABI HAKAN VE ERTUGRUL da sırası ile geldiler .. içeceklerimizi söyleyip muhabbete koyulduk..TANSEL VE AYBIKE nın ardından ERAY VE TAMER abi de toplantıya geldi..

Tansel ve Aybike..

Şakir ve Eşi...

Nurkan Muhterem ve Eray..

Tanzer ve arka tarafta sırıtan Tansel

Böylece katılım ekibi tamamlanmış oldu...GOYA YAVUZ da gelecekti ama sanırım sonradan üşendi

Ve motorlarımız...

İşte 2007 V STROM

Muhterem abi Nurkana taktik veriyor..

Sonra motorlarımız hakkında muahbet ettik. 2007 model sahibi olan ROLAND tecrubelerını aktardı. ERTIGRUL ve TAMER abi servis ve parça konusunda bilgilerini aktardılar.Ozellikle ERAY ve TAMER abi ile sohbet etmek gerçekten keyif verici idi. Motor konusunda hakim insanlar bizim bilmediğimiz detaylara hakim oluyor gerçekten..

Elcik koruma ve ısıtmalı elcikler konusunda aksıyonda bulunmak üzere anlaştık. Kısa surelı bır yolculuga cıkma konusundada mutabık kaldık..

İşin gerceği ilk toplantı için gayet guzel oldugunu dusunuyorum. Bırbırımızı tanıdık ıletısımde kalma kararlılıgı gosterdık...

En uzaktan en yakına cumartesı trafıgınde yol teperek gelen tum arkadaslara tesekkur edıyorum..İnşallah tekrarında buluşmak üzere...

Organizasyonda bir kusurumuz olduysa da affola..

Selamlar

blueman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-STROM
    Bence herşey bir harikaydı. Gelen arkadaşlara buradanda teşekkür ederim yine başka zamanlardada birlikte oluruz inşallah. Hatta daha uzak gezilerdede buluşmak üzere. Bu birlik beraberliği koparmadan, üzerine yeni DLci arkadaşalarda ekleyip nice toplantılar buluşmalar düzenlemek ümidiyle.
    [B][FONT="Times New Roman"]DL 650 V-STROM [I]bigDOCTOR[/I][/FONT][/B]

Motosikleti
    burgman 400 griiiiii
    :cabrawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo t: tebrik ederim brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo brawo

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Çok güzel bir etkinlik olmuş. Devamını diliyorum.

Bir sorum olacak. Bu resimdeki motor alt koruma parçasını nerden ? kaça alabilirim? Markası modeli nedir bu parçanın? Yanlış görmüyorsam Givi motor koruma demirine monte edilmiş.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Çok güzel bir etkinlik olmuş. Devamını diliyorum.

Bir sorum olacak. Bu resimdeki motor alt koruma parçasını nerden ? kaça alabilirim? Markası modeli nedir bu parçanın? Yanlış görmüyorsam Givi motor koruma demirine monte edilmiş.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
    Makine aynı soruyu ben de sordum. Eray sanırım bu konuda bizlere bir cevap yazacaktır.. Kendisinde oldugunu ancak çok abartılı fiyatlarda oldugunu belirtti sadece..

selamlar

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Buluşma gerçekten çok keyifli idi . Forumlarda muhabbet etiğimiz kişileri fiilen tanımak ve kaynaşmak çok güzeldi. Sevgili Trader'a bu organizasyonu hazırladığı için ve tüm katılımcılara katıldıkları için kendi adıma teşekkür ediyorum.

Bu arada Makinanın sorusunu cevaplayayım. Hocam , resimdeki alt karter koruma DL650 nin orjinal koruma demiri . Yan koruma demiride GIVI değil. O da orjinal koruma demiri . Bağlantı noktası üzerinde mevcut. Ama belki GIVI yan koruma demirinede monte edilebilir. Ben alırken hepsini beraber taktırmıştım. Dolayısı ile fiyat konusunda net bir bilgim yok . Ama yardımcı olacaksa 46 lt topcase, yan koruma demirleri ve alt koruma demirine yaklaşık 900 küsür YTL verdim. Buradan hesabını çıkarabilirsin. Suzuki bayilerinde bulunabilir diye düşünüyorum.

Trader , Hocam elcik korumaları organize ediyoruz değil mi ?
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Toplantının gerçekleşmiş olmasına çok sevindim.Gitgide artıyoruz,haydi hayırlısı...Herkese sevgiler sunuyorum.Kazasız belasız güzel sürüşler.Yaşasın motosiklet...

Motosikleti
    bmw r 1200 gs
    çok güzel bır aksamdı arkadaslar devamını en kısa surede tekrarlıyalım.
    [B]BMW R 1200 GS[/B]
    [B]O Benim Herseyim [/B][B]Başkası yalan [/B]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı Roland adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buluşma gerçekten çok keyifli idi . Forumlarda muhabbet etiğimiz kişileri fiilen tanımak ve kaynaşmak çok güzeldi. Sevgili Trader'a bu organizasyonu hazırladığı için ve tüm katılımcılara katıldıkları için kendi adıma teşekkür ediyorum.

Bu arada Makinanın sorusunu cevaplayayım. Hocam , resimdeki alt karter koruma DL650 nin orjinal koruma demiri . Yan koruma demiride GIVI değil. O da orjinal koruma demiri . Bağlantı noktası üzerinde mevcut. Ama belki GIVI yan koruma demirinede monte edilebilir. Ben alırken hepsini beraber taktırmıştım. Dolayısı ile fiyat konusunda net bir bilgim yok . Ama yardımcı olacaksa 46 lt topcase, yan koruma demirleri ve alt koruma demirine yaklaşık 900 küsür YTL verdim. Buradan hesabını çıkarabilirsin. Suzuki bayilerinde bulunabilir diye düşünüyorum.

Trader , Hocam elcik korumaları organize ediyoruz değil mi ?

Hocam sızden sonra Tamer abiye durumu izah ettim. Bu konuyu bu hafta kovalayacagım. Sıze de bılgı vereceğim.. Ben bugun Darıca ya gıttım geldım. Elcık korumasız surmek gercekten zor . Ben alısmısım bana zor geldı yanı..

Simdi kimler kesin alacak ona gore bır Elcık lıstesı yapalım... İlaveten isteyenler de olursa herkes soylesın ona gore Tamer abi ile pazarlık yapalım..
    Başta ben:

1-MURAT
    2-TANZER
    3-NURKAN
    4-...

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    bulusma cok güzel gecmis anlasilan, imrendim dogrusu
    Türkiye fiyatlarini bilmiyorum ama buradaki aksesuar fiyatlarini yazayim belki merak eden arkadaslar varsa bir fikri verir.
    gecen ay motoru yan yatirdim
    sinyal tanesi 32€
    fren pedali 80 küsur €
    gidon 60€

fotografda ki koruma demiri arkadaslarin dedigi gibi Givi yi andiriyor.
    henuz görmedim ama belki sizdeki 2007 model icin tasarlanmis olan koruma demiridir, zira Suzuki Almanya sitesinde koruma demiri 2004-2006 arasi diye gösterilmis,fiyati 86€. 2007 model icin henuz bir bilgi verilmemis.

altkoruma demiri ise 155€ ve 187€ olmak üzere iki farkli fiyatla karsilastim
    187€ olan da baglanti ivir ziviri beraber.
    topcase baglanti aparati 81 €
    topcase in üzerine takilan renkli plastik parca 39€
    Topcase 125€
    el koruma 46€
    isisi ayarlanabilir elcik 262€ cok pahali
    bu fiyatlara kdv dahil - montaj haric.

hesaba vurunca sizin 900 küsurluk fiyatla bir fark yok hatta sizinki burasi ile kiyaslandiginda iscilik ücreti alinmamis gibi duruyor
    bir de burada pazarlik diye bir sey yok

birkac degisik koruma demiri :
    Hepco&Becker

Givi

SW-Motech

Fehling

Fehling üstten bakis

Touratech

Orjinal Suzuki

Fotolar http://www.v-stromforum.de adli siteden , Touratech http://www.touratech.de adresinden, en alttaki orjinal suzuki motor koruma demiri www.suzuki.de adresinden alinmistir.
    Fehling marka koruma demirinin farki grenajdan digerlerine göre daha acikta olmasi.
    Fiyatlari konusunda SW-Motech, Touratech ve Orjinal Suzuki harici bilgim yok.
    belki bazilari sadece DL1000 e takiliyor da olabilir.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorduğunuz parçalar bunlar ise benim o söylediğim pahalı parçalar değil...
    Aynı parçalar bizde de

430-460€ arası tutuyor.
    Yrn taktırabilirsem işyerindeki bitanesine sizinle resimlerini burdan paylaşırım

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    @ryangt Merakla bekliyorum.

@Roland Benim motorumda da o parça var. Givi olarak geldi bana. Orjinali yan grenajları korumuyor. O nedenle ben Givi taktım. O parçada kırmızı motordaki parça. İmzamda motorumun resim linki var. girip bakabilirsin.

Bu parçayı mutlaka edinmem lazım. İstanbul'daki arkadaşlardan yardım istiyorum. En azından parça numarası falan verebilirseniz memnun olurum.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler