Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    iyidi o gün ya. ac kurtlar gibi yedim valla kofteleri
    EneS_Turker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Alıntı arizona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENIMDE ACEMI BIRLIGI 40.PİYADE ALAYIDI.ALLAH KOLAYLIK VERSIN KARDESIM YEMIN TORENINDEN SONRA COK ZOR GUNLER SENI BEKLIYOR.3 GUN DAGDA KALACAKSINIZ=)=)KAR YAGMUR FARKETMIYOR MECBUR HERKES GIDECEK BU AYLARDA ISPARTADA SOGUK BI BASKA OLUR.VE KARDESIM SU BI GERCEKTIRKI ISPARDADAN GIDECEGIN USTA BIRLIGIDE DOGU OLACAK.BEN ERZURUM OLTU YA GIDIYORUM DIYE SEVINMISTIM ORASIDA KAYDIRMA BIRLIKMIS HOOOPPP BINGOL YEDISU ÜS BOLGESINE =)
    eywaalah hayırlısı olsun bende biraz arastırma yaptım. Genellikle güneydoguya veriliyormus orda askerlik yapanları bakalım görecegiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Motosikletin arka boynuzları çok çizilmiş . Nasıl saglıklı boya yapabilirim boyamayı dusundugum renk beyaz. Motosikletin rengi siyah nasıl durur. acaba.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar orta sehpanın ayaklığı egzoza değmeye başlamış acaip rahatsız edici bir ses çıkıyor hareket halindeyken bildiğiniz zangır zangır zil taktırmış gibi gidiyorum. Başına böyle bir sorun gelen oldu mu? Olduysa nasıl çözdü? Egzozun altında ayaklığa değen yerdeki çıkıntıya lastik bişey monte etmeyi düşündüm tampon görevi görsün diye ama bu defa da sıcaktan dolayı erime yapabilir diye tereddütlerim var.

Sizce ne yapmalı?

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    [QUOTE=Bune;3472219]Arkadaşlar orta sehpanın ayaklığı egzoza değmeye başlamış acaip rahatsız edici bir ses çıkıyor hareket halindeyken bildiğiniz zangır zangır zil taktırmış gibi gidiyorum. Başına böyle bir sorun gelen oldu mu? Olduysa nasıl çözdü? Egzozun altında ayaklığa değen yerdeki çıkıntıya lastik bişey monte etmeyi düşündüm tampon görevi görsün diye ama bu defa da sıcaktan dolayı erime yapabilir diye tereddütlerim var.

Sizce ne yapmalı?[/

ORTA SEHPANIN EGZOSLA TEMAS ETTIGI YERDE ZATEN TAMPON GOREVI YAPAN LASTIK OLMASI GEREKIYOR.SENINKI DUSMUSTUR.
    Bune bunu beğendi.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar orta sehpanın ayaklığı egzoza değmeye başlamış acaip rahatsız edici bir ses çıkıyor hareket halindeyken bildiğiniz zangır zangır zil taktırmış gibi gidiyorum. Başına böyle bir sorun gelen oldu mu? Olduysa nasıl çözdü? Egzozun altında ayaklığa değen yerdeki çıkıntıya lastik bişey monte etmeyi düşündüm tampon görevi görsün diye ama bu defa da sıcaktan dolayı erime yapabilir diye tereddütlerim var.

Sizce ne yapmalı?
    o çıkıntı lastik için zaten sizinki düşmüştür erime yapmıyor merak etmeyin benim motora hiç takmamislar lastigi servise gittiğimde taktılar artık.
    Bune bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Teşekkürler arkadaşlar demek o yüzden sonradan ses çıkmaya başladı :/ Bu arada dikkatimi çekti benim motorun parça aksamı böyle arada bi böyle düşüyor daha önce de akü kapağının contası ve arka fren teli düşmüştü aşırı titreşimin sonucu diye düşünüyorum.

Son olarak anahtarlıkta büyük zincir, disk kilit, garaj anahtarları da bulunuyor motorun anahtarını kontağa takınca üçgen tvs logosunun üstüne değdikçe bu anahtarlar da gürültü yapıyor buna çözüm bulabildiniz mi peki?

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    [QUOTE=Bune;3472330]Teşekkürler arkadaşlar demek o yüzden sonradan ses çıkmaya başladı :/ Bu arada dikkatimi çekti benim motorun parça aksamı böyle arada bi böyle düşüyor daha önce de akü kapağının contası ve arka fren teli düşmüştü aşırı titreşimin sonucu diye düşünüyorum.

Son olarak anahtarlıkta büyük zincir, disk kilit, garaj anahtarları da bulunuyor motorun anahtarını kontağa takınca üçgen tvs logosunun üstüne değdikçe bu anahtarlar da gürültü yapıyor buna çözüm bulabildiniz mi peki?

başka anahtar kulanma kardesım sende..ben oyle yapıyporum=)=)yada derı anahtarlıklar var kullanmadıgın anahtarı anahtarlıgın ıcınde tutabılıyosun onlarda al kendıne....şu linke bak örnek olsun dıye attım https://www.google.com.tr/search?q=deri+anahtarl%C4%B1k&biw=1242&bih=590&sou rce=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jhlbVJ_oFMfO7gamhIGoDw&v ed=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=A4Oxx6igvsOl JM%253A%3BsqYwtMXUF-JRJM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.plakalik.com%252Ftr% 252Fimage%252Fcache%252Fe28b880b71c396fa694-500x500.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.plakalik.com% 252Ftr%252Fkavrayan_model_anahtarlik_deri%3B500%3B 500
    Bune bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Ee cumartesi yada pazar günü napıyoruz

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar demek o yüzden sonradan ses çıkmaya başladı :/ Bu arada dikkatimi çekti benim motorun parça aksamı böyle arada bi böyle düşüyor daha önce de akü kapağının contası ve arka fren teli düşmüştü aşırı titreşimin sonucu diye düşünüyorum.

motorunda cıvata sıkmada hata vardr fabrikalar torklu anahtar kullanır eğer kalibrayonu bozulduğu zamana denk gelen partiyse normal hepsini fiberli somun cıvata altınada rondela ve sökülebilir yapıştırıcı sürersen araca 1000 vibratör motoru bağlasan hiç biri gevşemez

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Beyler Yarın 12 Gibi üsküdarda - Yada 1 Gibi Kavacık köprüsünde buluşup Anadolu Kavağına , ordan Rivaya Ufak çaplı bi gezi düzenlicez .. Şimdilik 4 motoruz .. Gelmek isteyen yarın öğlene kadar bana mesaj atarsa irtibata geçerim .. Hoş , kimse gelmez bilirim ama yinede biz organizasyonu yapalım , cansız biyer olmasın buralar maksat gelen yeter bize..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Arkadaşlar bugün 6000 bakımını yaptırdım motorun.
    3000 km.'de 200 ml. yağ tüketmiş.
    Yaz boyu kullandım, tapa gaz gittiğim çok oldu.

Buji değişti, yağ ve hava filtresi değişti, yağlanacak yerler yağlandı, temizlendi, bakımı yapıldı.
    Fakat bir sorun var, arka tekeri döndürdüğümde sanırım şanzımandan tıkırtılar geliyor, zincirin oradan.
    Zincir de sanki bana gergin gibi geldi, acaba o yüzden ses yapıyor olabilir mi?

Ayrıca sanki düşük devirdeki gücü yükseldi, ama yüksek devirde zor gidiyor gibi geldi.
    4'den 5'e atınca hiç hızlanmıyor, hatta yavaşlıyor gibi geldi. (Arkada artçı vardı.)

Şimdi bu performans konusunda tam emin değilim, biraz daha kullanayım.
    Ama tıkırtı sesi ney acaba?

Yoksa hepsinin nedeni, zincirin gergin olması mı?
    (Eskisine göre gergin ama belki normali böyledir.)

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Buji değişti, yağ ve hava filtresi değişti, yağlanacak yerler yağlandı, temizlendi, bakımı yapıldı.
    Fakat bir sorun var, arka tekeri döndürdüğümde sanırım şanzımandan tıkırtılar geliyor, zincirin oradan.

Ayrıca sanki düşük devirdeki gücü yükseldi, ama yüksek devirde zor gidiyor gibi geldi.
    4'den 5'e atınca hiç hızlanmıyor, hatta yavaşlıyor gibi geldi. (Arkada artçı vardı.)

Ses buyuk ihtimalle zincirden geliyordur. Gerginligi ve yagsizligi ses sebebidir. Performans dusuklugunun sebebi kalin yag olabilir yada fazla yag konmus olabilir. Motor yoruluyordur.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Çıkan yağın aynısından koyduk. Motul 7100 10w50 1 litre.
    Belki çıkan yağ inceldiği ve azaldığı için motor iyi gidiyordu, şimdi böyle olmuş olabilir.

Zinciri yağladılar ama ben ses belki gider diye kendi aldığım Ipone zincir yağı ile de yağladım ama ses içeriden geliyor gibi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne kadar ödedin toplam yağ hariç servise ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    80 TL verdim.

Ama iyi bakım yapıyorlar.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    filtre yağ fıltresı degıstı sadece dımı ? bende bu kez servıse goturıyım dıorm.. yaklastı bakım yıne.. çok bınıyorum 1 ay dolmadan 2.bın km yaklaştı motor.. yağı kendim alır giderim toplam bi 100 tl masraf olcak en az kafadan

Motosikleti
    Buji, yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişti. Jant göbekleri, debriyaj halatı gibi yerler yağlandı. Motorun her yeri detaylıca temizlendi ve hava ile kurulandı. Zincir yağlandı, subap ayarı yapıldı.

Unuttuğum şeyler olabilir.
    Yağı ben götürdüm, diğer şeylere 80 TL verdim. 40 TL değişen parçalar, 40 TL işler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    hmm o zaman iyi ya .. Bujim yedek var orjinal eski motorumdan sökmüştüm 2bin km kullanılmış.. Hava filtresinede gerek yok tertemiz.. Şuan için değişcek sadece yağ ve yağ filtresi olcak.. 40 tl işçilik normal o zaman .. Bende bi götüreyim servise bakalım .. Sürat motora gitmeyeli 1 seneyi geçti.. acaba eskisi gibimidir.. yada istanbulda hangisine götürelim hangi servisi öneriyosunuz ? Subap ayarı bende yaptırayım ses arttı zaten motorda 10.500 km ye yaklaştı..

Motosikleti
    Benim yavaş gidiyor dediğim de, artçılı (70-80 kg. + ben 70 kg.) yokuşlarda 90-80 km/h düşüyor, düzde 100 civarı gidiyor.
    Ama servisten önce düzde 110 km/h civarı yokuşta 100'den aşağı düşmemişti aynı artçı ile.

Osmaniye'deyim, arkadaşla Adana'ya gidip geldik. Adana'da yaptım servisi.
    Belki giderken rüzgar az esmiştir. Ama emin değilim işte. Az daha süreyim, performansta sıkıntı varsa anlarım.

Tıkırtıyı anlayamadım. Şanzuman dağılmaya başlamış olmasın? :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm o zaman iyi ya .. Bujim yedek var orjinal eski motorumdan sökmüştüm 2bin km kullanılmış.. Hava filtresinede gerek yok tertemiz.. Şuan için değişcek sadece yağ ve yağ filtresi olcak.. 40 tl işçilik normal o zaman .. Bende bi götüreyim servise bakalım .. Sürat motora gitmeyeli 1 seneyi geçti.. acaba eskisi gibimidir.. yada istanbulda hangisine götürelim hangi servisi öneriyosunuz ? Subap ayarı bende yaptırayım ses arttı zaten motorda 10.500 km ye yaklaştı..
    enes sürat motorda kenanla serkan var. ilyas ayrıldı haberin olsun
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler