Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atla deve değil,kendinde yapabilirsin

10 alyen(sente icin stator tarafindaki civata
    17 lokma veya yildiz(supap tapasi sökmek için)
    17 acik agiz(sente cizgisi gormek icin civata sökmek)
    8-9 yildiz anahtar(piyano civatasi gevşetmek)
    17 lokma volani çevirmek için
    Alman mali sentil çakisi
    Kargaburun(piyano baski pimini tutmak icin)

Emme 0.6
    Egzoz 0.8

``Rtr apache valve clearance settings``yazarak videolara ulaşabilirsin

Ustaya verecegin parayla takim dizersin

Motorun avadanliginda zaten bu is icin kismen anahtar takimi var.

http://lifeon-2-wheels.blogspot.com/...tment.html?m=1
    depoyu sökmek için 12-13 yıldız unutma usta

pulsarda supap ayarı bela iş. depo karenajını sökmek için 12 civata sökülüyor, depoyu sökmek için 3 daha, külbütör kapağı için 4 civata daha sökülüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Benim motorada lazım bi subap ayarı. ısınınca sesi baya artıyor egzantırık sanıyordum ama subap sanırım zira karbürator ayarı iyi olmasına rağmen ısınınca 2k ya kadar çıkıyor rolanti. 33bine yaklaştı en son kim bilir ne zaman yapılmıştır.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorada lazım bi subap ayarı. ısınınca sesi baya artıyor egzantırık sanıyordum ama subap sanırım zira karbürator ayarı iyi olmasına rağmen ısınınca 2k ya kadar çıkıyor rolanti. 33bine yaklaştı en son kim bilir ne zaman yapılmıştır.
    Yakıt vidasını yarım tur daha açarsan ısındığında 2000 in altına inecektir devir. Veya çeyrek tur daha aç dene duruma göre yarım açarsın

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt vidasını yarım tur daha açarsan ısındığında 2000 in altına inecektir devir. Veya çeyrek tur daha aç dene duruma göre yarım açarsın
    Ustaya gösterdim benim motoru sübap ayarı gerek yok dedi motora. Sübap sesi gelmiyor dedi. Yarın karbüratör ayarını yapıcam. Benim motorun rölantisi ısınınca 1500 devire çıkıyor da ilk çalıştırmada ısınmadan önce gaz verince stop ediyor.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Yazın kısmetse düğün yapıcam . Daha doğrusu sıfırdan ev kuruyorum eşyasıdır vırt cırt bır ton dert. Tokattan izmir'e de zor oluyor haliyle.. Motor üstümde yük oluyordu. Dün ilana koydum akşamında satıldı . Seviyordum motoru, burukluk var ama şartlar böyle gerektirdi. İnş yaz sonuna doğru enduro yada dominar düşünüyorum bakalım 3. Apacheyi de yolcu ettik..

ulkerhan ve M.balibey bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Yazın kısmetse düğün yapıcam . Daha doğrusu sıfırdan ev kuruyorum eşyasıdır vırt cırt bır ton dert. Tokattan izmir'e de zor oluyor haliyle.. Motor üstümde yük oluyordu. Dün ilana koydum akşamında satıldı . Seviyordum motoru, burukluk var ama şartlar böyle gerektirdi. İnş yaz sonuna doğru enduro yada dominar düşünüyorum bakalım 3. Apacheyi de yolcu ettik..

https://i.hizliresim.com/qll5smq.jpeg
    hayırlısı olsun. ben de çok severdim apache'mi. pulsar'da tavsiye ederim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Rtr iyi motordur,satan pişman olur.

tommygun bunu beğendi.

https://i.hizliresim.com/qll5smq.jpeg
    Hayırlısı olsun.
    Daha iyilerini alırsın umarım.
    Kaç modeldi? Km kaçtı? Ve ne kadara verdiniz?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hayırlısı olsun.
    Daha iyilerini alırsın umarım.
    Kaç modeldi? Km kaçtı? Ve ne kadara verdiniz?
    eyw sağolasın..

2014 33K km. 12bin liraya verdim. 8 e almıstım sene başında.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rtr iyi motordur,satan pişman olur.

https://i.hizliresim.com/88kkn2v.jpg
    Başkan var mı ufukta bir sürpriz?
    levend84 bunu beğendi.

eyw sağolasın..

2014 33K km. 12bin liraya verdim. 8 e almıstım sene başında.
    Benim 180 lik var. 2016.
    Benim km de 33k satıp model yükseltmek istiyorum.
    Aklımda xpulse ile ns 200 var.
    Benimki kaça gider acaba?

Motosikleti
    ......
    Benim 180 lik var. 2016.
    Benim km de 33k satıp model yükseltmek istiyorum.
    Aklımda xpulse ile ns 200 var.
    Benimki kaça gider acaba?
    15-16 bin ederi var.

Rtr180 i satip xpulse alacaksan mevcut motorunu hic satma xpulse ne guc ne saglamlik bakimindan rtr180 e yaklasamaz pişman olursun..

Hee,ns200 alacaksan hic lafim yok,guzel motordur en azindan yukselttigine deger..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan var mı ufukta bir sürpriz?
    Abi Belki birşeyler olabilir..inazuma,sym wolf,cbf500 gibi..
    tommygun bunu beğendi.

15-16 bin ederi var.

Rtr180 i satip xpulse alacaksan mevcut motorunu hic satma xpulse ne guc ne saglamlik bakimindan rtr180 e yaklasamaz pişman olursun..

Hee,ns200 alacaksan hic lafim yok,guzel motordur en azindan yukselttigine deger..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Abi Belki birşeyler olabilir..inazuma,sym wolf,cbf500 gibi..
    Hız ve güç yönünden farkı olmayacaktır.
    Benim tek sıkıntım aslında oturuş pozisyonu sırt ağrıtıyor.
    Hem crf misali dağ bayır yaylaya çıkayım kahverengi bir tabelaya istediğim gibi dalayim istiyorum .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hız ve güç yönünden farkı olmayacaktır.
    Benim tek sıkıntım aslında oturuş pozisyonu sırt ağrıtıyor.
    Hem crf misali dağ bayır yaylaya çıkayım kahverengi bir tabelaya istediğim gibi dalayim istiyorum .
    Alt sakalı söküp bence hafif araziye tvs ile de çıkılabilir.

Benim ybr ile Kocaeli'de girmediğim dağ yolu kalmamıştır.

Hatta şu videoda yer alan çukurlar 15-20 cm derinliğinde,incecik lastiğe rağmen düşmeden gidip gelebiliyordum.

https://www.youtube.com/watch?v=Dh1EpWh2oQ4

Gerçi artık bıraktım dağ bayır gezmeyi ama o rotalara girince bağımlı gibi sürekli gidesi geliyor insanın
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt sakalı söküp bence hafif araziye tvs ile de çıkılabilir.

Benim ybr ile Kocaeli'de girmediğim dağ yolu kalmamıştır.

Hatta şu videoda yer alan çukurlar 15-20 cm derinliğinde,incecik lastiğe rağmen düşmeden gidip gelebiliyordum.

https://www.youtube.com/watch?v=Dh1EpWh2oQ4

Gerçi artık bıraktım dağ bayır gezmeyi ama o rotalara girince bağımlı gibi sürekli gidesi geliyor insanın
    Bende Kartepeliyim dostum.
    Ben birgün iznik dönüşünde köy yollarına girmiştim. Orman kesim alanına girmişim yanlışlıkla 5 saat boyunca labirent gibi çamurda döndüm durdum. Bir türlü çıkış yolu bulamadım. En sonunda gece 12 yi geçerken İnönü yaylasına çıktım 😂🤣
    Kabus gibi bir geceydi.

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamün aleyküm cümleten. 2012 model apachem var 72 bini devirdik artık motor kanser olmaya başladı bir ara kardeşim düşüp sinyali kırmıştı vakit olmadığı için izole bantla gecistirmistim çalışıyordu sonra çalışmamaya başladı ardından elimde olan eski sinyalle değiştireyim dedim açtım bir baktım sinyal yanmıyor sol girişe taktik sinyal calisiyor ama sağ sinyal yanmıyor.
    Biraz daha zaman geçti motor devir göstergesi far açıkken sapitmaya başladı çok önemsemedim.Far kapalı yada park konumundayken sıkıntı yok.
    Şimdide marş almamaya başladı ayak marşıyla çalıştırıyordum gün içinde tekrar el marşıyla çalışıyordu şimdi el marşı hiç çalıştırmıyor akü sağlam olduğunu söylemişti usta vaktim olmadığından goturemiyorum da başka başına gelen biri var mı acaba? Ben elektrik tesisatının sinyalden oksitlenme yaptığını düşünüyorum dogrumudur yanlış mıdır bilemiyorum başına gelen var mı?

Motosikleti
    ......
    Aleykum selam,

Wd40 kontak sprey alin ve tüm elektrik soketlerine,kablo demetlerinin giriş yerlerine,sele altindaki soketlere uygulayin.yuksek ihtimal sorun çözulur.

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aleykum selam,

Wd40 kontak sprey alin ve tüm elektrik soketlerine,kablo demetlerinin giriş yerlerine,sele altindaki soketlere uygulayin.yuksek ihtimal sorun çözulur.
    Teşekkürler deneyeceğim en yakın zamanda umarım olur

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu satıcıdan plaka altlığı siparişi verdim, çok satmış ve genel olarak müşteriler memnun ama ben bugün sorun yaşadım.. motosiklet plaka altlığı gelecek diye bekliyordum ama araba için plakalık göndermişler..

şimdi tekrardan sipariş vereceğim, plakalığa ne yazdırsam diye düşünüyorum...

benim motosiklette 180cc bloğu söktüm, 150cc takılı şu anda, 180cc blokta pistonun boyu yarım santim kadar yüksek neredeyse.. çok fazla traşlamak gerekiyor.. ben baya bir traşlayıp vuruntu sesini azaltmıştım ama şimdi piston inceldi ve bir şey olur diye riske girmek istemedim ve 150cc bloğu kullanıyorum uzun süredir.. 180cc ve o yüksek kompressyonun tadı damağımda kaldı gerçekten, kanıma dokundunuz, yakın zamanda tekrardan o lanet bloğu takabilirim belki.

hem benim dertlerim başka şu anda, 5 seneyi geçti motor bende ve son kazanın ardından motor iyice harita gibi oldu... biraz kozmetiğine özen göstermem gerekiyor çünkü başka bir motosiklet alamayacağım yakın zamanda.

sağ basamak braketi komple değişecek ve egzoz borusu lazım, son kazadan sonra egzoz borusunun içindeki kalın katman kırılmış ve kaynak masrafı yeni egzoz parasına denk geliyor.. yan sanayi sıfır egzoza 1000 lira vermek istemiyorum... ikinci el egzoz mu uydursam yoksa egzoz borusu mu yaptırsam? egzoz borusu yaparlar mı buna?

uzun bir süre yeni motosiklet alamayacağım, zaten 600cc 4 silindir dışında motosiklet almayacağım, 2006 model 4 silindir bir tane 600cc satın alacağım elbet bir gün, sizde biliyorsunuz ki öyle bir makine ile 100 yapmak başka benim apache ile 100 yapmak başka.

edit: hahaha :D benle dalga geçiyorlar :D çok komiksiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

kaç saat oldu daha plakaya ne yazdıracağım karar veremedim, yazdırmak istediğim bazı yazılar var aslında ama karar veremiyorum tam, japonca bir şeyler yazdıracağım büyük ihtimal ama biraz daha düşünmem lazım;

Tutski Koyama (bu iyi gibi)
    Kayamaski Tutamaski
    Yamaturakasmatairoski (bunda da muallakta kaldım)
    matarama suko

çok zor, isim bulmak çok zor, bu ikinci siparişim olduğu için bir şey yazdıracağım, ilk siparişte direk boş olsun bir şey yazmayın demiştim o derece zorlanıyorum isim bulma konusunda.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu satıcıdan plaka altlığı siparişi verdim, çok satmış ve genel olarak müşteriler memnun ama ben bugün sorun yaşadım.. motosiklet plaka altlığı gelecek diye bekliyordum ama araba için plakalık göndermişler..

şimdi tekrardan sipariş vereceğim, plakalığa ne yazdırsam diye düşünüyorum...

benim motosiklette 180cc bloğu söktüm, 150cc takılı şu anda, 180cc blokta pistonun boyu yarım santim kadar yüksek neredeyse.. çok fazla traşlamak gerekiyor.. ben baya bir traşlayıp vuruntu sesini azaltmıştım ama şimdi piston inceldi ve bir şey olur diye riske girmek istemedim ve 150cc bloğu kullanıyorum uzun süredir.. 180cc ve o yüksek kompressyonun tadı damağımda kaldı gerçekten, kanıma dokundunuz, yakın zamanda tekrardan o lanet bloğu takabilirim belki.

hem benim dertlerim başka şu anda, 5 seneyi geçti motor bende ve son kazanın ardından motor iyice harita gibi oldu... biraz kozmetiğine özen göstermem gerekiyor çünkü başka bir motosiklet alamayacağım yakın zamanda.

sağ basamak braketi komple değişecek ve egzoz borusu lazım, son kazadan sonra egzoz borusunun içindeki kalın katman kırılmış ve kaynak masrafı yeni egzoz parasına denk geliyor.. yan sanayi sıfır egzoza 1000 lira vermek istemiyorum... ikinci el egzoz mu uydursam yoksa egzoz borusu mu yaptırsam? egzoz borusu yaparlar mı buna?

uzun bir süre yeni motosiklet alamayacağım, zaten 600cc 4 silindir dışında motosiklet almayacağım, 2006 model 4 silindir bir tane 600cc satın alacağım elbet bir gün, sizde biliyorsunuz ki öyle bir makine ile 100 yapmak başka benim apache ile 100 yapmak başka.

edit: hahaha :D benle dalga geçiyorlar :D çok komiksiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

kaç saat oldu daha plakaya ne yazdıracağım karar veremedim, yazdırmak istediğim bazı yazılar var aslında ama karar veremiyorum tam, japonca bir şeyler yazdıracağım büyük ihtimal ama biraz daha düşünmem lazım;

Tutski Koyama (bu iyi gibi)
    Kayamaski Tutamaski
    Yamaturakasmatairoski (bunda da muallakta kaldım)
    matarama suko

çok zor, isim bulmak çok zor, bu ikinci siparişim olduğu için bir şey yazdıracağım, ilk siparişte direk boş olsun bir şey yazmayın demiştim o derece zorlanıyorum isim bulma konusunda.
    hacım bu 180cc işini kapak almadan çözmen zor. ya da tornacıda 150cc silindiri 3mm oyduracan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler