Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı cgs35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam birşey daha diyeceğim kızacaksın belki ama apache nin ikinci eli ağır gidiyor kolay satılmıyor gözlemlediğim kadarıyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Beni de yanlış anlama apache benim nazarımda sağlam kaliteli bir motor ama genel geçerli piyasa tüketici eğilimleri bakımından maalesef iyi bir orana sahip değil. Bunda Distribütör veya tvs firma 'sının payı da olabilir. Keşke pazarda güçlü bir şekilde kalıcı olabilseydi. Kalıcı olmaktan kastım şu. 4 yıldır yeni modeli gelmiyor satılmıyor. Malum sitede az bir adet sayı da ilan var. işte tüm bu handikaplar insanın kafasında soru işareti. Tc san. tic. bak. tüketici nin korunması kanuna göre 10 yıl parça temin etme zorunluluğu var. Tamam sene oldu 2020. Bu motoru sıfır alan birisi 6 yıl satmadığını farz edelim. 6 yıl sonra ne olacak. Süre doldu ben getirmiyorum parça yaklaşımı icra edilirse alan kişi ne yapacak.
    hocam, tvs neredeyse türkiye'de 10 yıldan fazladır olan bir marka. yan sanayisi geniş, orijinal parça da rahatlıkla tedarik edilebiliyor. birçok parçası da farklı markalar ile ikame edilebiliyor. özellikle sarf malzemeler (balatalar, filtreler, manetler vs) honda, yamaha, suzuki gibi markaların orijinalleri ile ikame ediliyor. motorun üzerindeki tüm rulman, keçe ve oringler oto sanayi ortamından bulunabiliyor.

ilaveten bir aracın ikinci el piyasasını düşünüyor iseniz, ybr 125, cbf 150, pulsar 200ns alın. pek bu sayfa ile aklınızı karıştırmayın.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, tvs neredeyse türkiye'de 10 yıldan fazladır olan bir marka. yan sanayisi geniş, orijinal parça da rahatlıkla tedarik edilebiliyor. birçok parçası da farklı markalar ile ikame edilebiliyor. özellikle sarf malzemeler (balatalar, filtreler, manetler vs) honda, yamaha, suzuki gibi markaların orijinalleri ile ikame ediliyor. motorun üzerindeki tüm rulman, keçe ve oringler oto sanayi ortamından bulunabiliyor.

ilaveten bir aracın ikinci el piyasasını düşünüyor iseniz, ybr 125, cbf 150, pulsar 200ns alın. pek bu sayfa ile aklınızı karıştırmayın.
    Rtr 180 nin arka disk balatasi Honda crf250 ile birebir ayni

Şaka gibi ama,arka fren merkezi bile aynı sadece göbek deliği dik matkapta M14 değilde M16 mil geçecek sekilde buyutulmesi gerekli.

Ön arka dişliler ybr ile ayni.

Yag filtresi,suzuki burgman 200 ile ayni

Debriyaj balatasi cbf150 ile ayni

Benzin depo kapagi cbf ile ayni

Stator ybr ile ayni(sadece ucundaki soket değişecek)

Ön fren alt merkezi cbf150 ile ayni(sadece arka tabla degisecek)(ayni şekilde balatada)

Bildiklerim şu an bunlar.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rtr 180 nin arka disk balatasi Honda crf250 ile birebir ayni

Şaka gibi ama,arka fren merkezi bile aynı sadece göbek deliği dik matkapta M14 değilde M16 mil geçecek sekilde buyutulmesi gerekli.

Ön arka dişliler ybr ile ayni.

Yag filtresi,suzuki burgman 200 ile ayni

Debriyaj balatasi cbf150 ile ayni

Benzin depo kapagi cbf ile ayni

Stator ybr ile ayni(sadece ucundaki soket değişecek)

Ön fren alt merkezi cbf150 ile ayni(sadece arka tabla degisecek)(ayni şekilde balatada)

Bildiklerim şu an bunlar.
    ilaveten

yağ filtresi hyosung gv250 ile aynı,
    150 için arka balata cbf150 ile aynı,
    debriyaj sacı mondial agk ile aynı,
    buji DENSO U27ETR (cbf 150 de uyar ama tek tırnak) uyar,
    supap keçesi yamaha r25 ile aynı,
    buji başlığı NGK XD05F uyar,
    ön fren ebc sfa197 uyar çok iyidir,
    eksantrik zinciri Yamaha TTR 125 ile aynıdır.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    @Ulkerhan

Kanka,konu başliginda epeydir yoksun,

180 konusuna da yazmiştim,

Arka yan kuyruk karenaji,2010-2012 model kasalarin parcasi uyar mi?

Biraz arastirdim,olmaz gibi tirnak baglanti kulagi farkli sanki,

Malum motoru sattigim cocuk sola yatirmisti.

Parcalar hakkinda,senin bilgin kesin vardir

Ne dersin bu mevzuda,
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Ulkerhan

Kanka,konu başliginda epeydir yoksun,

180 konusuna da yazmiştim,

Arka yan kuyruk karenaji,2010-2012 model kasalarin parcasi uyar mi?

Biraz arastirdim,olmaz gibi tirnak baglanti kulagi farkli sanki,

Malum motoru sattigim cocuk sola yatirmisti.

Parcalar hakkinda,senin bilgin kesin vardir

Ne dersin bu mevzuda,
    müdürüm, arka çamurluk da değiştir ozaman kuyruk karenajı bire bir uyuyor.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Abiler iki hafta filan calistirmadim motoru. Dün baya uğraştım calismadi. Marşa baya basınca akü ışığı da yanmaya başladı. Kontağı kapatıp yeniden açınca akü ışığı yanmiyor ama biraz uzun süre marşa basinca yine yanıyor. Akü mü bitmiş? Akü bittiyse ne yapmam gerekiyor tamirciye kadar itekleyerek mi götüreceğim? Sök tak işinden hiç anlamıyorum Aküyü kendim degistiremem

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Ayak marşını denemeli miyim? Onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Gazı açarak mi basacagim pedala? Başlatma düğmesine de basmam gerekiyor mu aynı anda?
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler iki hafta filan calistirmadim motoru. Dün baya uğraştım calismadi. Marşa baya basınca akü ışığı da yanmaya başladı. Kontağı kapatıp yeniden açınca akü ışığı yanmiyor ama biraz uzun süre marşa basinca yine yanıyor. Akü mü bitmiş? Akü bittiyse ne yapmam gerekiyor tamirciye kadar itekleyerek mi götüreceğim? Sök tak işinden hiç anlamıyorum Aküyü kendim degistiremem

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Ayak marşını denemeli miyim? Onu da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Gazı açarak mi basacagim pedala? Başlatma düğmesine de basmam gerekiyor mu aynı anda?
    motora bin
    kontağı aç
    ayak marşını aç
    ayak marşına 2 kez yavaşça bas
    3. yü hızlıca bas
    çalışır
    el marşına basma gaz verme
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r

Abiler bujidenmiş ya. Bujiyi değiştim tıkır tıkır çalışıyor tek marşta şimdi

Selamlar sıfır rtr 180 aldım 500 km ye yaklaştım. Size danışmak istediğim bi sorunum var. Kulbutor kapağının sağ tarafındaki alyan başlı piyano civatalarinin birinden cok az miktarda yağ kaçağı gozlemledim. Büyük bi sıkıntı yaratirmi?
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    sevgili dostlar, malum kazadan sonra apache perte ayrılıyor. bundan sonra yoluma pulsar 200 ns ile devam ediyor olacağım. sizleri tanımak ve yazışmak güzeldi. ara ara burayı da takip ediyor olacağım
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun çekişten düşması subaplardan olur, hava yakıt karışımının iyi olmamasından da kaynaklanabilir. misal benim motorun videosu var önceki sayfada. ona dikkat edenler şunu görmüşlerdir. motor soğuk iken tek marşta çalışıyor fakat ısındıktan sonra tek marşta çalışmıyor. evet, benim motor şu an ısındıktan sonra çalışmak için biraz naz yapıyor. tahminimce motoru son topladığımda subap ayarı yapmamıştım yorgunluktan ve subaplar sıkı geldi ve ilk çalışmada tam olması gerektiği sıkılıkta fakat ısındıktan sonra genleşip tam kapanamaz hale geliyorlar ve bu yüzden hava yakıt karışımı içeride sıkışamıyor.

sentil çakısı sipariş ediyorum ve motorun subap ayarını yaparken video çekeceğim ve şu anda dediğim gibi subap ayarım sıkımı çıkacak göreceğiz. emme subabı 0.6 mm ve tahliye subabı 0.8 mm olması gerekiyor ve bakalım bu numaralı sentil şeyi subap ile piyano arasına sığacak mı göreceğiz.

hazır el değmişken karbüretör hava vidasının ne kadar açık olduğunu da göstereceğim şu anda kaç tur açık hatırlamıyorum.

şimdi sentil çakısıyla beraber bir çift sinyal, buji, yağ filtresi ve debriyaj balatası da sipariş edeceğim ama debriyaj balatası işinde kararsız kaldım.

daha önce debriyaj balatası değişimi yapan var mı? derdimi bu konuda anlattım cevap veren olmadı.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-alinmali.html
    Merhaba sıfır rtr180 aldım. 1700 km deyim. Bendede aynı sorunlar var. Subaplari kontrol ettiniz mi. Sonuç ne oldu. Ayrıca hava ayar vidasi kaç tur açık. Bu bahsettiğiniz sıkıntıları cizebildiniz mi?

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaşlar eski bir üye olarak uzun zamandır foruma girmiyorum nasılsınız umarım iyisinizdir,
    Size bişey soracam yedek parçaları nerden alıyorsunuz tvsparca.com vardı ordan alırdım şimdi yok,
    bana hava filtresi yağ filtresi buji vs. Lazım.

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar eski bir üye olarak uzun zamandır foruma girmiyorum nasılsınız umarım iyisinizdir,
    Size bişey soracam yedek parçaları nerden alıyorsunuz tvsparca.com vardı ordan alırdım şimdi yok,
    motopit.com sitesinde tvs nin parçaları mevcut ordan alabilirsiniz

Motosikleti
    Dostlar Merhaba benim motorum son birkaç gündür elektrik arızası veriyordu, (elektrik arızası olduğunu tahmin ediyorum)
    Bazen kendi kendine stop ediyordu bunu birkaç defa yaptı Ben de buji değiştirince tekrar çalışıyordu Bugün tekrar aynı arızayı verdi ne yaptıysam çalıştıramadım en son gösterge bile gitti sizce arıza neredesin olabilir?

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Yıllar önce açmıştım bu konuyu. Hala aktif olduğunu görmek çok güzel.
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Dostlar Merhaba benim motorum son birkaç gündür elektrik arızası veriyordu, (elektrik arızası olduğunu tahmin ediyorum)
    Bazen kendi kendine stop ediyordu bunu birkaç defa yaptı Ben de buji değiştirince tekrar çalışıyordu Bugün tekrar aynı arızayı verdi ne yaptıysam çalıştıramadım en son gösterge bile gitti sizce arıza neredesin olabilir?
    Her gün kullanıyor musun yoksa biraz beklemiş miydi motor? Bir hafta filan mesela?

Motopit kazıktır. Bulaşma
    N11 de birçok satıcı ve bayiler satış yapıyor. En ucuz saticiyi bul istediğini al😄

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Bizimmotor. Com
    Stilmoto
    Vb. Birkaç satıcı daha var. Birçok parça mevcut

Motosikleti
    Her gün kullanıyor musun yoksa biraz beklemiş miydi motor? Bir hafta filan mesela?
    Hergün kullanıyorum,

Bu arada ekran geldi sigortası arızalıymış
    Başka akü bağladım marş basıyor bujiye elektirk geliyor benzinde geliyor neyi var anlamadım!!

Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Levend abi anlar belki görürse yazar
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Hergün kullanıyorum,

Bu arada ekran geldi sigortası arızalıymış
    Başka akü bağladım marş basıyor bujiye elektirk geliyor benzinde geliyor neyi var anlamadım!!
    Ön kafayi sök,

Ekrana giden kablo demetini incele

Yandaki metal parcaya temastan ve titresimden biraz soyulsa bile kisadevre yapar.

Siyah elektrik bantiyla her ihtimale karsi,tum kablolari izole et.

Genelde gidonu tam sola ve tam saga cevirdiginde,kablolar gerilir ve temas edebilir.

Tesisati rahatlatman lazm.

İlave sis fari,cakmak sarj,zenon ampul varsada yapar.

Wd40 kontakt sprey alabilir,ve soket agizlarina uygulayabilirsin.

Kesinlikle,kontakt sprey olacak elektrikcilerin kullandigindan(normal wd40 degil,onlar yağ bazli oluyor isini gormez)
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler