Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı musakka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link atta bende alayim o parçayi
    https://urun.n11.com/yedek-parca/tvs...ucu-P311679076

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci
    Bana sol ön braket lazim yazmiştim mesajdada zaten.yani şöför sol braket bu o değil.yanlıs anlamissin yinede eyvallah.
    gümüşhane....

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    S. A beyler bayadır forumda yoktum eskilerden kimler kaldı

Beyler anlaş wintergrip kullanan var mı ıslakta ve yazın sıcak havada nasıl

jackall54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache RTR 150
    Herkeze selam arkadaşlar
    Benim 2014 model Apache de gösterge tamamen bozuldu. Yurtdisindan alabileceğim bir adres varmi. Burda malum fiyatlar baya yüksek

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı jackall54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze selam arkadaşlar
    Benim 2014 model Apache de gösterge tamamen bozuldu. Yurtdisindan alabileceğim bir adres varmi. Burda malum fiyatlar baya yüksek
    Bozulan kısım neresi?

Kafayi sök
    Soket baglanti yerine,özellikle kirmizi sokete wd40 kontakt sprey sık(dikkat,kontakt sprey alacaksin)

Gostergeye giden kablo demetinde,iç ice geçen şeffaf parça var(devre tamamlayan)orayada sık.

Akuden gelen sigortayi 15A ile değiştir

Sağ koltuk alti kapagini sök

Akunun hemen onunde,sigorta kutusu var.

Oraya 10A olani cikar,15A olani tak.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler anlaş wintergrip kullanan var mı ıslakta ve yazın sıcak havada nasıl
    Bende bayadır yoktum!!

Yanlış mesaja cvp verdim neyse sağlık olsun))

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Geçen ön sinyal lambam kırıldı orjinalini hiç sormadım bile, led li olanların tanesi 15₺ tl den 2 adet aldım gayet güzel de oldu bizim orjinal birtane sinyalin fiyatına 4 tane alınır herhalde, buraya foto atacam Nasıl atılacağını unuttum.
    yigozya bunu beğendi.

jackall54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache RTR 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozulan kısım neresi?

Kafayi sök
    Soket baglanti yerine,özellikle kirmizi sokete wd40 kontakt sprey sık(dikkat,kontakt sprey alacaksin)

Gostergeye giden kablo demetinde,iç ice geçen şeffaf parça var(devre tamamlayan)orayada sık.

Akuden gelen sigortayi 15A ile değiştir

Sağ koltuk alti kapagini sök

Akunun hemen onunde,sigorta kutusu var.

Oraya 10A olani cikar,15A olani tak.
    Levend bey durumu şöyle izah edeyim.
    Önce devir saati arıza yaptı. Bir dönem git gel yaptı düzeldi kullanmaya devam ettim. Kış aylarında binmedigim için ara ara motoru calistiyordum. Derken stop etti hiç çalışmadı. Cdi arızası çıktı değiştirdim motor çalıştı.

Bundan 1 gun sonra devir saati bozuldu. Kontağı açtığımda testlerde sorun yoktu calistirinca devir ibresi oynamıyordu. Ve bunların hepsini çözüm aramak için forumdan yazmıştım

Şimdi ise ekran dahil devir saati ve ışıklar yanmıyor. Boş vites sinyal far vs.. Hiçbirinde ışık yok. Kontak kapalı gibi çalıştırıp gidiyorum. Ve motor park halinde akuyu boşaltıyor. Göstergedeki soketi çıkardım akude boşalma olmadı

Çok fazla tebrubem yok bu konuda. Yardıma ihtiyacım var

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Hafta sonu İstanbul - Bursa yaptım. Ortalama 100-110 km hızla gittim. Maşallah canavar gibi motor üzerine yatınca 120 km gördüm,
    yigozya bunu beğendi.

Wintergrip konusunda bilgisi olan yok mu bende 2011 model

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wintergrip konusunda bilgisi olan yok mu bende 2011 model
    usta tekrardan merhaba wintergrip kullanma bu tamamen kış lastiğidir.yazın kullanman tamamen riskdir(40 yıllık bir lastik sektörünün uzmanı olarak söylüyorum)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

"- Yaz mevsiminde kış lastiği ile devam edildiğinde lastikler aşırı aşınma nedeni ile çabuk yıpranır. Yaz lastiklerinin dönme direncinin kış lastiklerine oranla daha düşük olması, daha az yakıt ve daha az aşınma anlamına gelir.
    - Güç ve yakıt tüketimi artar. Seçilen Lastikler binek otomobillerde yakıt tüketimine büyük oranda etki eder.
    - Aracın performansının da önüne geçilerek fren mesafesi uzar ve gürültü seviyesi artar. Kış lastikleri deseni ve kullanılan sırt karışımının özelliğinden dolayı yaz lastiklerine oranla daha fazla ses çıkartır.
    - Kuru zeminde hızlı alınan virajlarda savrulma hatta takla atma riski ortaya çıkar. Kış lastiğinin üretimi sırasında kullanılan doğal kauçuk yüzdesinin fazlalığı kış lastiğini yaz lastiğine oranla daha yumuşak kılmaktadır. Aynı zamanda kış lastiğinden beklenen akselerasyon ve frenleme tepkimeleri kış mevsimi ve kış dönemi yol koşullarına göre daha farklı bir gövde yapısını gerektirmektedir. Dolayısıyla limitlere yakın bir performans ile yaz aylarında kış lastikleri ile yol alan sürücüyü çok tehlikeli deneyimler bekleyecektir".

Apache 150 avadanlık setini nereden bulabilirim

Selamunaleyküm. Arkadaşlar apache rtr modelinin far camını arıyoruz. Elinde olan var mı?

PhénixNoir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR 150
    Selamlar arkadaşlar!
    2016 model sıfır Apache 150 ile 1200 km'yi devirdim. Fakat bu motor hakkında ve genel olarak motosikletler hakkında birkaç sorum olacak sizlere. Öncelikle motorun rodaj döneminde güzel başlayıp sonrasında yenik düşüp baya agresif kullandım motoru. Bu benim ileride ne gibi başımı ağrıtacak? Performans açısından nasıl bir değişiklik olur?

İkinci sorumda motor aldığımdan beri 4500-5000 devir arasında motor bölümünden ince bir cızırtı geliyor. 1. Vites hariç diğer viteslerde farkedilebiliyor bu ses. Ciddi bir şey midir? Gebzedeki servis birşey olmaz dedi fakat kafama takılmadı değil. Kocaeli çevresinde başka güzel bir servis tavsiye edebilir misiniz?

Başka bir sorum ise lastik konusunda, mutlaka değiştirilmeli midir? Motor tahminimce 2016dan beridir yatıyor. Lastikler ne duruma gelmiştir? Virajlarda yatırmaya korkuyorum motoru. Lastiğe güvenmeli miyim bilmiyorum gerçekten.

Moturun zincir bakımı vs ne kadar sıklıkla yapmalıyım. Nasıl bir uygulama yapmalıyım. Bu ilk motorum ve açıkçası pek bilgim yok. Bu konuda ve diğer genel bakım konularında beni biraz aydınlatırsanız çok baya fazla mutlu olurum yani.

Şimdiden Teşekkürler!

Alıntı isa8yavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache 150 avadanlık setini nereden bulabilirim
    Hocam ben motoru aldığımda hiç öyle bir şeyden bahsetmediler. Sonrasında şubeye gidip istediğim biraz ıh mık yaptılar, sonrasında çıkarıp verdiler.

Arkadaslar öncelikle selamın aleyküm, yaklaşık 1 ay önce 2011 model apache 150 aldım. ama bazı eksikleri var grenajları falan biraz çizik, bu motorun çıkma veya sıfır parçalarını nerden bulabilirim. ön camını falan uzatmak istiyorum bu mümkün müdür ? tecrübelerinize güveniyorum.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

[/COLOR]Geçen ön sinyal lambam kırıldı orjinalini hiç sormadım bile, led li olanların tanesi 15₺ tl den 2 adet aldım gayet güzel de oldu bizim orjinal birtane sinyalin fiyatına 4 tane alınır herhalde, buraya foto atacam Nasıl atılacağını unuttum. [/QUOTE]

eski sinyaller:!!!

yeniler!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

yeniler led, ve ışığı gayet iyi ve orjinal bir tane fiyatına 4 adet aldım!!!

Geçen temmuz Konya'da 14 model rtr 150 ile aranıza katılmıştım. Hem işlerimin yoğunluğu hem de telefonumun tarayıcıyı her kapatışımda oturumu da kapatması sebebiyle sadece yorumları okumakla yetindim. Kısaca son bir seneyi özet geçmek istiyorum. Maalesef ki fotoğraf çekme ve çekilme huyum hiç yok. Kuru kuruya yazı olacak.

Motor öncelikle sınıfna göre çok torklu ve kıvrak. Dişliler orijinal 44 hala. Konya'da Nisan sonlarına doğru bile hafif de olsa kar yağışı oldu. Ama birkaç gün hariç her gün bindim motora. Hiç üzmedi, hiç yolda bırakmadı. Konya'yı bilen bilir yolları geniş ve düz. Hemen her gün 20 - 30 km (her gün değişiyor) işe git gel için kullandım. Motor kendinden oldukça memnun bıraktı.

Artçılı 55km mesafedeki çatalhöyüğe gittik. Artçlılı yakıt tüketiminin fazlalığı kendini hissettirdi. Artçı dahi rahatsızlık hissetmedi yoldan veya titreşimden yana (titreşimden belki biraz). Ki ara ara 100 110a dahi çıktım.

İşim gereği her cumartesi Karaman'a gidip geliyorum. Gidiş geliş 240km. Kar ve sağanak yağış hariç beni hep götürdü. 95-110 km/sa hızlarla seyretmesi güzel. Titreşim var ama alıştım iyice. Gece sürüşlerinde kısa far yeterli olabilecek minimum düzeyde gibi. En kısa zamanda far bakıcam. Far önerilerinizi açığım.

Geçen hafta yolda bi ilçeye giriyordum. Vites düşecekken vitesi yerinde bulamadım. Hiç dikkat etmemiştim. Vites pegi gevşeyip çıkmış sallanıyordu aksi gibi avadanlık yanımda değildi o gün. 5.vites düşük devirde gezerek bisikletçi aradım. Yerine taktım. Bugün de acelem yok yakıt ölçümü yapayım dedim. 5 kez ışıklarda durdum. Genel olarak 80-90 km/sa hızlar ile 100 km de 2,16 lt yakmışım.

1,5 ay önce sabah saatlerinde yola düştüm. İstikamet Mersin. Ah burada fotoğraflar olacaktı ki... Neyse bir dahaki sefere inşallah. Gitmesi gezmesi gelmesi 800 km tuttu. İlk uzun yol deneyimim olacağı için temiz, düzgün yol olsun dedim otobandan gittim. Bi daha gitmem. Yol çok sıkıcı ve manzarası da kötüydü. Aynı akşam yola düşüp gece 02.30da eve girdim ) Hem şehir içi hem uzun yolda gayet güzel gidilebilecek bir motor. Yaz için de biriki uzun yol planım var. Bu sefer fotoğraf çekip paylaşıcam.

Vites araları çok kısa ve son hız düşük geliyor bana. Son hız meraklısı değilim. Yaklaşık olarak 6500 devirde 85 km/sa 9000 devirde 117 yapıyor. Biraz hızlı gideyim dediğim zaman motor bağırmasın isterim. Dişliyi biriki güne değiştirme niyetim var. 42ye düşürdüğüm zaman artçılı yokuş performansı nasıl olur. 6500 7500 devirlerde hız yaklaşık ne olur.

İçimde baya birikmiş bunlar. Sabır gösterip okuyan ve cevap yazacak herkese teşekkür ederim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alayını okudum

14 dişli ile aradığın konforu bulacaksın, önü 14 yap ama 13 dişlinin o kuvvetini özleyeceksin. Bu yüzden 13 numarayı sakla. Konfora doyup serilik istediğinde tekrar 13 dişliyi takarsın.

Ön dişli civatalarını dikkatli sık, gevşek olmasın, çok sıkıp yalama da yapma.

Arkayı 42 yapmak yetmez, önü 14 yap.

Arkadaşlar bizim motorun orjinal arka dişlisi kaç oluyor.
    Arka dişli küçülürse ne olur hız konusunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:33 ----------

Alıntı oomerozn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka dişli 44 iken 110 rahat görüyordu şimdi 42 ama 5 vites 8 bin devirde kalıyor 110 a çıkamıyorum
    Ön 14 yapıp arkayı 44 mu 43 mu yapmam lazım?

Alıntı oomerozn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:33 ----------

Arka dişli 44 iken 110 rahat görüyordu şimdi 42 ama 5 vites 8 bin devirde kalıyor 110 a çıkamıyorum
    Ön 14 yapıp arkayı 44 mu 43 mu yapmam lazım?
    Orjinali ön 13 arka 44t.
    Önü 1 büyütmek arkayı 3 küçültmeye denk geliyor diye biliyorum. Arkayı 42 yapınca hız %5 artar 115-117 görmeniz lazım. Yalnız dişli küçüldüğü için zincirin de 1 diş küçültülmesi lazım. Sizinkinde bi terslik var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler