Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben seni küçük görmüyorum yada dalga geçmiyorum.. geçen yıl 160tl çok diyerek yaptıgım sigortayı bu sene 490a zorla yaptırdım ben.. ve öğrenci burslarımla yaptırıyorum bunu.. taksidi bitmedi daha anlayacağın.. bende memnun değilim bu durumdan.. Forumda yüzlerce sigorta konusu açıldı ortak bişeyler yapmaya uğraşmadı kimse.. birlik olunmadıktan sonra 3 5 kişinin çabasıyla olacak şeyler değil bunlar..
    şuanda sıstem maalesef böyle oldugu ıcın mecburuz bu lanet sıgortayı ödemeye.. aksı taktıde daha kötüsü bekliyor.. ben bunu söylüyorum.. Sen organıze et mılletı bende katılmazsam o zaman konusalım kımse memnun degıl
    6 mayıs günü saat yaklaşık 14:30 gibi polis çevirmesine yakalandım. 1 taksi 1 kamyon ve beni durdurdu 2 polis. bir tanesi taksiye gitti ve diğeri de bana ehliyet ruhsat lütfen dedi. bende içimden ehliyet ruhsat versem ne olur ki sigorta yok diyordum :D o anda yaşadığım duyguyu tam olarak şöyle tarif edebilirim; bir anda sıcak çayı içince boğazdan miğdeye inen boru ve miğdem yanıyordum ama kafamdan aşağıda buz gibi su dökülüyordu. içim yanıyor dışım buz tutuyordu.

tam o sırada elim ayağım titreyerek montumun fermuarını açıp ruhsatı çıkaracaktımki kamyonun acelesi vardı sanırım ve ısrarla kornaya bastı ve polis kamyona doğru gitmeye başladı. ben bekliyorum tabi gelsinde ceza yazsın ve motoru bağlasın. bu arada merak ettim daha önce hiç aracım bağlanmamıştı ve o gün nasıl bağlanır onu öğrenecektim. bir an ışık yandı kafamda, bir baktım polisin biri taksiciyle tartışıyor ve diğeride arkasına bile bakmadan kamyona doğru gidiyor ve birazda uzaklaştı.

sonra dedim fatih burayı terket seninle kimse ilgilenmiyor :D içimden bir yandan dua ediyorum çok şükür Allahım diyerek bir yandanda kaz teli kopacak diye korkuyorum. böyle bir kaçış yok aynı polis beni 2. kez çevirmişti. daha önce çevirdiğinde de ehliyetim kart şeklinde değil evrak halindeydi ve yalvar yakar polisi ikna etmiştim ama 6 mayıs günü kesin bağlardı.

önceki motorumda da yaptığım gibi bunu da satacağım zaman sigorta yaptırmayı düşünüyorum.

bu arada apache başlığını saptırdığım için özür dilerim, bende biraz tembellik var. ne yapıp edeceğimi düşünmem girer "motogp 2014" oynarım şimdi. ne yapayım bilmiyorum ki, il trafik müdürlüğüne gideyim bakalım neler olacak. pek bir şey olacağını sanmıyorum ama her şey bir tecrübe, zaten boş zamanım var bir şey kaybetmiş olmam.

Edit: bir şey daha ekliyeyim, internetten şöyle bir haber buldum. bende bu haberdeki sigortasız araç sahiplerinden biriyim.

sigorta parası olmayıpta yaptırmayanların sayısı belli bir orana geldiğinde artık mecbur sistemi değiştirecekler.

http://www.hurriyet.com.tr/primler-y...sladi-40038583

bu habere göre 3 motorcudan 2 tanesi sigorta yaptırmamış :D sigorta yaptırmayan arkadaşlar rüşvet parasını hazır tutun çünkü artık adamlar ceza yazınca prim alıyor. primden caymak için biraz hediye vermek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaslar tvs apache 2012 motorum 1000 km de yarim litreden fazla yag yakiyor usta silindir degiscek dedi.yag yakma harkcinde mototfan memnunum. Simdi silindir setini orjinalmi yan sanayi mi almaliyim yan sanayi alsam sorun yasarmiyim yada orjinal almam gerekiyosa nerden alicam bu islerden pek anlamiyorum internette 150 liralik silindir piston setine orjinal yaziyolar ki inandirici gelmiyor. Simdi ben ne yapmaliyim size

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2011)
    Acil yardım, motorum N'den 1 e geçmiyor, motoru ileri ittirip geçiriyorum, bu bir problem mi, yoksa 1. vitesi yamulttuk mu? Bir de, motor bazı günler 100kms yi geçmiyor bazen 110 görüyorum, gününe göre değişiyor. Ama 125 görmesi gerekiyo normalde çok rahat. Ben 100'ü geçemiyorum. 5. viteste devir 8 bin 9 bin arası tıkanıyor. Nedeni nedir? Lastiklerim çok aşırı tırt, para biriktirip en iyisini almak istiyorum. ama hızı kesen lastiklerin tırt olması mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Valla bende aynı problemle karşılaştım, açıkçası 3000 tllik motora 1400 tlik sigortayı duyunca kabız olup eve döndüm. Sonra gittik başkasının yaşı büyük olan birinin üstüne yaptırdık motoru, 300 lira ödedim sıyrıldım. Tabi 300 lira da az değil ama 1400 nedir ya? Yaş 21.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı NeVerQuaKe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil yardım, motorum N'den 1 e geçmiyor, motoru ileri ittirip geçiriyorum, bu bir problem mi, yoksa 1. vitesi yamulttuk mu? Bir de, motor bazı günler 100kms yi geçmiyor bazen 110 görüyorum, gününe göre değişiyor. Ama 125 görmesi gerekiyo normalde çok rahat. Ben 100'ü geçemiyorum. 5. viteste devir 8 bin 9 bin arası tıkanıyor. Nedeni nedir? Lastiklerim çok aşırı tırt, para biriktirip en iyisini almak istiyorum. ama hızı kesen lastiklerin tırt olması mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Valla bende aynı problemle karşılaştım, açıkçası 3000 tllik motora 1400 tlik sigortayı duyunca kabız olup eve döndüm. Sonra gittik başkasının yaşı büyük olan birinin üstüne yaptırdık motoru, 300 lira ödedim sıyrıldım. Tabi 300 lira da az değil ama 1400 nedir ya? Yaş 21.
    motor dururken vites geçiremezsin zaten.. hareket ettırerek geçer.. yada hareket halindeyken.. düz yolda 125 yapmaz öyle .. 110 a kadar çıkıyosa sıkıntı yoktur..

Alıntı galadquendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar tvs apache 2012 motorum 1000 km de yarim litreden fazla yag yakiyor usta silindir degiscek dedi.yag yakma harkcinde mototfan memnunum. Simdi silindir setini orjinalmi yan sanayi mi almaliyim yan sanayi alsam sorun yasarmiyim yada orjinal almam gerekiyosa nerden alicam bu islerden pek anlamiyorum internette 150 liralik silindir piston setine orjinal yaziyolar ki inandirici gelmiyor. Simdi ben ne yapmaliyim size
    orjınal dışında parça kullanma en fazla şanslıysan oda bı kaç ay dayanır yan sanayi ile.. Sürat motoru arayıp kargolatabılırsın orjınal parçaları ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    İstanbul'da mısın. İstanbul'da isen yardımcı olurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Bugün akşam motoru zorladım. Az bi yokuş aşağı yine 139 gördüm

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynı problem bende de var ben birde gittim 50 tl verip ipone yağ koydum salak gibi :D zaten 2 bin kilometre sonra eser kalmıyacak o yağdan, ekonomik ve idare eder kalite olarak castrol yağ kullanıcam. Pistona, silindire hiç girmeden yağ ekleyerek kullanıcam şimdilik hatta sorun olmaz ise satana kadar böyle devam. satarken aldığımda da böyleydi derim

NeVerQuaKe, nasıl 1400 tl çıkarken 300 tl ye indi? bu kadar fark oluyor mu? o zaman ben sigorta yapıp tanıdığım başka birinin üzerine geçireyim ve daha düşük sigorta ödeyip ucuza kapatayım işi? hangi sigorta şirketi 300 tl çıkardı söyler misin?

osman, millete motor yaptırmanın peşindesin sende yağ eksiltsin boş verin. gittiği yere kadar devam, çok mu paranız var? sıfır alaydınız keşke.

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Selamlar arkadaşlar.. İsmim Mehmet Elazığ Fırat Üniversitesinde okuyorum.. Aranıza dün katıldım 1.5 günde 100 km den fazla yol yaptım.. Motosikletten çok memnunum aramızda duygusal bir bağ oluştu adeta ona aşığım

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı problem bende de var ben birde gittim 50 tl verip ipone yağ koydum salak gibi :D zaten 2 bin kilometre sonra eser kalmıyacak o yağdan, ekonomik ve idare eder kalite olarak castrol yağ kullanıcam. Pistona, silindire hiç girmeden yağ ekleyerek kullanıcam şimdilik hatta sorun olmaz ise satana kadar böyle devam. satarken aldığımda da böyleydi derim

NeVerQuaKe, nasıl 1400 tl çıkarken 300 tl ye indi? bu kadar fark oluyor mu? o zaman ben sigorta yapıp tanıdığım başka birinin üzerine geçireyim ve daha düşük sigorta ödeyip ucuza kapatayım işi? hangi sigorta şirketi 300 tl çıkardı söyler misin?

osman, millete motor yaptırmanın peşindesin sende yağ eksiltsin boş verin. gittiği yere kadar devam, çok mu paranız var? sıfır alaydınız keşke.
    Fatih. Benim tek derdim insanlara yardımcı olabilmek. İstanbul'da olan arkadaşlar için servislerden 4'te 1 fiyata orjinal yapan biri var. Görüp te yardım etmemek bize yakışmaz.
    Fatih bu arada TVS Apache whatsap grubumuz var. Numaranı gönder seni de alalım.
    Grupta olmayanlar numaranızı gönderin

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    http://www.tvsparca.com/piston-kiti-rtr
    http://www.tvsparca.com/silindir-blogu-titan

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih. Benim tek derdim insanlara yardımcı olabilmek. İstanbul'da olan arkadaşlar için servislerden 4'te 1 fiyata orjinal yapan biri var. Görüp te yardım etmemek bize yakışmaz.
    Fatih bu arada TVS Apache whatsap grubumuz var. Numaranı gönder seni de alalım.
    Grupta olmayanlar numaranızı gönderin
    yaa bırak dala vere çevirmeyi Osman şaka yaptım. bu yeni kasa apache tipini sevemedim gitti. sanki 2012 kasa kadar kalıplı değilde biraz cılızlaştırmışlar gibime geliyor görüntü olarak. o yüzden özellikle 2012 model aldım ben.

mehmet kardeşim hoşgeldin. merak etme böbrek taşın varsada düşücek artık şaka yapıyorum gerçekten bu titreşimi abartıyorlar ben artık motorun titremesini hiç önemsemiyorum.

bu arada senin yerine ben söyleyeyim. resimde pembe gibi ama aslında kırmızı dimi? kamera yüzünden öyle sanırım.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar.. İsmim Mehmet Elazığ Fırat Üniversitesinde okuyorum.. Aranıza dün katıldım 1.5 günde 100 km den fazla yol yaptım.. Motosikletten çok memnunum aramızda duygusal bir bağ oluştu adeta ona aşığım

http://i.hizliresim.com/VaozLV.jpg
    http://i.hizliresim.com/GR6426.jpg
    http://i.hizliresim.com/1v1ZvA.jpg
    Hayırlı ugurlu olsun kardesm bnmde ılk gözagrımdı.. hıc pısman olmıcaksın..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Selamlar bugün bebeğimin bakımı için elazığ motoyoldaş honda servisine götürdüm..

Castrol yağ değişti.
    Arka balata %50 idi onu sıktı bu daha seni götürür dedi..
    Sol arka sinyalim yanmiyordu onu yaptı..
    ÖN kafa koruma demirini söktürdüm gidonu kilitlerken demir depoya değiyordu çizilmesinden korktum..

Bunların hepsi için 55 tl para ödedim..
    Birde rmg moto gusto zincir yağı aldım 20 tl ye bi güzel yağladım..

fatih.met Ve Enes_Turker çok teşekkür ederim..
    Evet titreşim yok.. Sadece çok az bi kıpraşım var.. Buda kesinlikle rahatsızlık vermiyor.. Sürerken Aklıma bile gelmiyo titreşim..
    Gerçekten çok ama çok abartmışlar motor çok kaslı ve çok yakışıklı.. Bence titreşim olayını cbf ciler ve ybr ciler uydurdu çekmedikleri için
    07DFB18 bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Selamlar bugün bebeğimin bakımı için elazığ motoyoldaş honda servisine götürdüm..

Castrol yağ değişti.
    Arka balata %50 idi onu sıktı bu daha seni götürür dedi..
    Sol arka sinyalim yanmiyordu onu yaptı..
    ÖN kafa koruma demirini söktürdüm gidonu kilitlerken demir depoya değiyordu çizilmesinden korktum..

Bunların hepsi için 55 tl para ödedim..
    Birde rmg moto gusto zincir yağı aldım 20 tl ye bi güzel yağladım..
    İyi vermişsin istanbulda sadece yağ değişimi 50 tl

Motosikleti
    Bu arada arkadaşlar bugün sigorta teklifi için gittim..
    En uygun anadolu sigorta verdi 489 tl
    Sonra axa verdi 537 tl..

İlk motorum yaş 22.. motosikletin plakası nevşehirin ilçesi avanosa kayıtlı.. ikametgâhım elazığ da..

4 sene önce üzerime mercedes C200 kompresör vardı babamın arabası.. Üzerime olduğuna bakmayın 1 kere bile sürdürmedi :-)
    Galiba bu yüzden uygun çıktı..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende bakıma götürdüm motorumu, bakımda yapılanlar;

zinciri gerdi - bedava
    hava filtresi - 25 tl (internette 24 tl çıkıyor fiyat, yani parça satış fiyatına değiştirdi)
    yağ filtresi - 10 tl
    sübap ayarı - 60 tl
    ipone yağ - 50 tl
    gdr kask - 130 tl

bu arada bana 930 tl sigorta çıkıyor Anadolu Sigortada.
    bir önceki sayfada yakıt tüketiminide ölçtüm, bakabilirsin.

Motosikleti
    Bebeğimi hergun yıkamaktan büyük keyif alıyorum

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    EneS_Turker bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    İlk zamanlar öyle oluyor ama sonra haftalarca silmiyorsun bile :D

Motosikleti
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk zamanlar öyle oluyor ama sonra haftalarca silmiyorsun bile :D
    Sanmıyorum ya en kötü 3 güne bir yine yıkarım.. Simetri ve titizlik hastalığım var.. Çalışma masamı odamı falan hep temizlerim..

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Cila da yap motoruna.

Motosikleti
    Şu anda yapamam kredi kartına baya bi girdim ama 1-2 aya durumları toparlayıp parlatırım hayvanı

Beyler birşey soracağım ben artçılı sürüşten nefret ediyorum.. Kiskandigimdan değil gerçekten çok comert ve paylaşımcı biriyim.. Fakat Arkamda biri olunca sürüşten zevk alamıyorum.. Size de böyle oluyo mu..?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler