Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Ben hiç o açıdan düşünmedim doğru olabilir belki devamlı yedekte kalmıştır ama musluğa baktığımda yedek resmi aşağıda ben musluğu hep yukarı bakarken kullandım.

hiç öyle göstergede yanıp sönme felan olmadı şimdiye kadar iki çizgi kalınca ne olur ne olmaz diye benzin alıyorum.

Bu arada benzin bitince gittim 30 liralık aldım depo ful gösterdi 3-5 km sonra bi tık azaldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

kontrol ettim dediğiniz gibi musluk yedekde kalmış devamlı o şekilde kullanmışım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SalihAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2015+TVS RTR150 APACHE 2014
    t.madde bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Apache 180 7300 tl şuan 200 lük ise 8000-8500 arası olursa tadından yenmez direk 0 alırım ozama

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    284469162
    Slm arkadaşlar motorum satılık sıfır sorunsuz 1 tl masrafsız dir .
    CC yükseltmek için satıyorum ii aksamlar

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Arkadaşlar 2012 model apache motorum ile bir sorunum var. Aslında sorun karbüratörde ama belki yenisini almaya gerek yoktur, sizlere danışmakta fayda var. Geleyim sıkıntıya;

Motorun en iyi tepkime verdiği 1. ve 2. viteste problem oluyor bana. Trafik sıkışık ve bende aralardan 2. viteste gidiyorum ve kimi zaman gazı bırakıp sonrada tekrar gazı açmak durumunda kalıyorum. Gazı bıraktığımda motor 3 bin devirde giderken ani bir şekilde kompresyona biniyor ve sanki arka frene asılmış gibi ön tarafa kapaklanıyorum.

Aynı şekilde tekrardan gazı açıp hızlanmak istediğimde bu sefer ani gaz yapmışım gibi direk 3 bin devire çıkmaya çalışıp sanki biri arkadan tekme atmış gibi hissediyorum.

Bunun sebebi kesinlikle karbüratör bence. Çözüm önerileriniz var mı arkadaşlar? gazı bırakıp tekrar gazı açmalarımda beni habire ileri geri sarsmasından sıkıldım.

yeni karbüratör takmadan bu iş halledilebilir mi? Bu arada deviri istediğim gibi sabitleyebiliyorum, yani kafasına göre yükselip alçalmıyor. Enjeksiyon takarlarmı bu makineye?

enjeksiyonu boşverelim karbüratör ile problemim için öneride bulunun lütfen.
    t.madde bunu beğendi.

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı Vecihi.H adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler ve genç kalanlar özellikle İzmir'de ikamet edenlere bu sorum.

0 km apache almaya niyetliyim niyetli olmasınada, korkum bu servis durumu.. İzmirdeki tvs bayisiydi servisiydi yedek parçasıydı nasıldır ?

Şu servisin kapısının onunden gecme, şurası ıyıdır, şurası hesaplıdır gibi dediğiniz yerler varmıdır ?

Varsa isimleriyle beraber bir yazın size zahmet..

Geriye donuk eskı mesajlarda olabılır belı bu mevzu bılmıyorum ama suan 1610'a kadar gıttım sonuna kadarda gıdıcem nıyetlıyım
    ben ızmır buca da oturuyom buca burger kıng de calısıyorum her zaman beklerım

kahramanlar da levent motorda bı cok parcası var ayretten tvs orjınal yedek parca ınternet sayfasında butun parcaları var ucretsız kargo degısımde fılan yardımcı oluyolar

servıs bılmıyorum ama buca heykel kasaplarda moto berat var tufan abı cok ıyı bır usta normalde ss tamır edıyo ama ufak motorlarada bakıyo ustalıgı o kadar ıyıkı dıger ıllerden servısler motor gonderıyo yapsın dıye

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2012 model apache motorum ile bir sorunum var. Aslında sorun karbüratörde ama belki yenisini almaya gerek yoktur, sizlere danışmakta fayda var. Geleyim sıkıntıya;

Motorun en iyi tepkime verdiği 1. ve 2. viteste problem oluyor bana. Trafik sıkışık ve bende aralardan 2. viteste gidiyorum ve kimi zaman gazı bırakıp sonrada tekrar gazı açmak durumunda kalıyorum. Gazı bıraktığımda motor 3 bin devirde giderken ani bir şekilde kompresyona biniyor ve sanki arka frene asılmış gibi ön tarafa kapaklanıyorum.

Aynı şekilde tekrardan gazı açıp hızlanmak istediğimde bu sefer ani gaz yapmışım gibi direk 3 bin devire çıkmaya çalışıp sanki biri arkadan tekme atmış gibi hissediyorum.

Bunun sebebi kesinlikle karbüratör bence. Çözüm önerileriniz var mı arkadaşlar? gazı bırakıp tekrar gazı açmalarımda beni habire ileri geri sarsmasından sıkıldım.

yeni karbüratör takmadan bu iş halledilebilir mi? Bu arada deviri istediğim gibi sabitleyebiliyorum, yani kafasına göre yükselip alçalmıyor. Enjeksiyon takarlarmı bu makineye?

enjeksiyonu boşverelim karbüratör ile problemim için öneride bulunun lütfen.
    14 on dıslı dene vıtes araların uzar bu sorunuda yasamazsın...orjınal 14 on dıslı bulamaya bılırsın ybr nın 14 dıslısını al
    fatih.met ve Vecihi.H bunu beğendiler.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Karbüratör diyaframı değişecek sorun düzelecek Fatih. Karbüratör kirlenmez ama yine de bi temizlettir ve diyaframı değiştir. Sorun düzelir
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Teşekkür ederim süpersiniz Karbüratörü değiştirmekten kurtuldum ön dişliyi küçültmek çekiş gücünü azaltmaz mı?

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    Dün motorumun yağını ilk yağını değiştirdim ipone katana 10w50 kattım gerçekten çok farketti gidişi soğukken çalışması fln düşünen arkadaşlara tavsiye ederim
    Birde 14T ön dişli taktım her viteste 12 km farkettirdi...

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Teşekkür ederim süpersiniz Karbüratörü değiştirmekten kurtuldum ön dişliyi küçültmek çekiş gücünü azaltmaz mı?
    Ön dişliyi küçültürsen hız düşer çekiş artar. Kolay tekere gelirsin daha seri olur motor

Orjinal dişliler ön 13 arka 44
    SalihAktas ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bilgiler için teşekkür ederim. bugün benzinlikten yağ aldım, 100 ml kadar ekleme yapıcam nasılsa dedim ve "shell helix7" 10w40 yarı sentetik yağ aldım.

ben bu yağı alırken adam tuttu ordan 2 zamanlı motor yağı verdi. Yağ alırken benzincileri kaale almayın sakın. bu arada motoruma sadece shell v-power koyuyorum.
    SalihAktas bunu beğendi.

Motosikleti
    bilgiler için teşekkür ederim. bugün benzinlikten yağ aldım, 100 ml kadar ekleme yapıcam nasılsa dedim ve "shell helix7" 10w40 yarı sentetik yağ aldım.

ben bu yağı alırken adam tuttu ordan 2 zamanlı motor yağı verdi. Yağ alırken benzincileri kaale almayın sakın. bu arada motoruma sadece shell v-power koyuyorum.

birde motul veya ipone deneyin

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Dün motorun ilk yağ değişimini motul 5100 10-40 ile yaptım. Zincirleride temizleyip yağladım ama 4-5 saat uğraşmışım heryerim tutuldu :D

Bariz bir fark göremedim sadece az daha hızlandı sanki motor. Ama hala sabah 3-4 dk ısıtmam gerekiyor ve hala titreşim ile ses devam ediyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-bu-fiyata-en-uygun-2014-haziran-tvs-apache-acil-satilik-286307827/detay/ ARkadaslar merhaba paraya sikistgm icin motorumu satiyorum. Bu fiyata bulablcgnz en iyi motordur.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Smylon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-bu-fiyata-en-uygun-2014-haziran-tvs-apache-acil-satilik-286307827/detay/ ARkadaslar merhaba paraya sikistgm icin motorumu satiyorum. Bu fiyata bulablcgnz en iyi motordur.
    bu ne! 4300 TL sıkışmış fiyat mı? biraz daha sıkışsan 5000 Tl ye satıcan

önemli not: şaka yaptım, resimler güzel görünüyor, 5 bin km bile yapmamışsın daha ve ekstra aksesuarlarında var galiba tam dikkat etmedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    200 lük abs li mi olarak gelecek pirelli lastiklerle birlikte
    Fiyatı kesinleşti mi? Ne zaman gelecek?

Motosikleti
    Motoruma performans hava filtresi taktım sesi fln güzel oldu ama 9000 rp/m devirden sonra gaz kesiyor sanki birden fren yapmış gibi kafa sallıyor nasıl düzeltebilirim...

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı SalihAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruma performans hava filtresi taktım sesi fln güzel oldu ama 9000 rp/m devirden sonra gaz kesiyor sanki birden fren yapmış gibi kafa sallıyor nasıl düzeltebilirim...
    hava ve benzin karışım ayarın bozuldu yaa eski fltreni tekrardan takacaksın yada yeniden hava ayarı yaptırcaksın ustaya...

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 lük abs li mi olarak gelecek pirelli lastiklerle birlikte
    Fiyatı kesinleşti mi? Ne zaman gelecek?
    Tvs firmasına yazmıştım, Pirelli lastikle gelecek fakat ABS modelli gelmeyecek demişlerdi. 2017 yılında ABS'li getirmeyi düşünüyoruz yazmışlardı.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaşlar uzun zamandır uğramıyorum buraya kazasız sürüşler herkese,

3 yıldır bindiğim Apache'nin ön tekeri boştayken çeviriyorum çok zor dönüyordu disk balatalara çok sürtüyordu ve balatalar çok eğri bir şekilde eriyordu diske baktım eğri değil jant eğri değil bakmadığım şey kalmadı meğersem ön teker mili eğri imiş!!! 🏍
    Traveler ve M.balibey bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler