Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    El7is - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım. Yenisini arıyorum.
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokmu bu sorunu yaşayan veya nedenini bilen
    -Karburatorden olabilir.
    -Bujiden olabilir.
    -Debriyaj, gaz ayarından olabilir.

Sırayla deneyebilirsiniz.
    eren3736 ve matrix506xx bunu beğendiler.
    http://opensproject.blogspot.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşın dediği gibi. Kesinlikle karbüratör ve bujiden. %90 karbüratör diyaframı ile ilgili bi sıkıntı.
    eren3736 bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Motor daha 5.000 de bujiyi kontrol ettim temiz geriye bi tek karbüratör kalıyor ozaman

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Motor daha 5.000 de bujiyi kontrol ettim temiz geriye bi tek karbüratör kalıyor ozaman
    belki karbüratordür yada soğukken yapıyosa sadece hiçbi problem yoktur bakmak lazım
    eren3736 bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki karbüratordür yada soğukken yapıyosa sadece hiçbi problem yoktur bakmak lazım
    Ağırlıklı olarak soğukken diyebilirim

Bu sabahda hava güzel motor kolay çalışır diye bi hevesle kontağı açtım ama ne sıkıntısı varsa 15 dk ya yakın uğraştırdı beni marşı alıyo ama çalışmıyor çalışsada uzun sürmüyor felan rolantiyle jigleyle baya oynadım bi şekilde çalıştı

Dün akşam artçıyla birlikte 30+30 60 km yol yaptım hiçbir sorun olmamıştı ama bu sabahki sıkıntı onla ilgilimi acaba diye düşündüm .Motoru satan arkadaş iki kişi kullanacaksan zinciri kesin bollaştır ben gergin kullanıyorum dedi sizce zincir gevşekliği ne kadar olmalı genelde tek kullanırım ama haftada 2-3 gün artçı alıyorum..

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam ilk bakımda falan sübap ayarı ile oynadılar mı. Çalışmama sorunu sübap olabilir gibi geliyor bana

Motosikleti
    Motor servise hiç gitmemiş sahibi rutin bakımları kendi yapmış veya yaptırmış filtre, yağ vs yeni değişmiş

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    O zaman servise götürüp bi baktırmakta fayda var. Dediğin sorunun aynısını ben her viteste yaşıyordum. Vites 1 ile dahi yokuşları zor çıkıyordum. Servise gittim karbüratör diyaframı değişti ve motor sıfır gibi haline döndü. Ben bunu yaşadığımda motor 15 bindeydi

Motosikleti
    Gücünde bişey yok çok şükür ama seside çok fazla çıkıyor herhangi bir viteste gazı biraz açınca bağırıyor motor birazda titreşimin sesi geliyor heryerinden

Motosikleti

Bu sabahda hava güzel motor kolay çalışır diye bi hevesle kontağı açtım ama ne sıkıntısı varsa 15 dk ya yakın uğraştırdı beni marşı alıyo ama çalışmıyor çalışsada uzun sürmüyor felan rolantiyle jigleyle baya oynadım bi şekilde çalıştı

Dün akşam artçıyla birlikte 30+30 60 km yol yaptım hiçbir sorun olmamıştı ama bu sabahki sıkıntı onla ilgilimi acaba diye düşündüm .Motoru satan arkadaş iki kişi kullanacaksan zinciri kesin bollaştır ben gergin kullanıyorum dedi sizce zincir gevşekliği ne kadar olmalı genelde tek kullanırım ama haftada 2-3 gün artçı alıyorum..
    - Soğuk havalarda, ilk çalıştırmada, cikle yukarı konumda (Bende böyle) 4000 devirlerde çalıştırılıp, sonra cikle aşağı konumda gaz vermeden 5 dak. kadar çalıştırılmalı.

- Zincir gerginliği, üstündeyken 2 parmak kadar boşluk olmalı.

Motor boğulması için;
    - Buji yi değiştirin. Ucuz bir şey zaten. Ama önemli bir yere sahip.
    2. el alsam yapacağım ilk iş buji değiştirmek olurdu.

- Depodaki pislikte olabilir. Karbüratördeki tahliyeden arada benzini tahliye edin.
    Mümkünse depodaki benzini boşaltıp görebilirsiniz.(Tecrübe ile sabit.)
    eren3736 ve fedora bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

soğukken yapıyorsa karbüratör ayarıyla sakın oynama eğer ısındıktan sonra tapa gazda yapıyorsa o zaman karbüratör içindeki benzin şamandırasının ayarıyla oynanmıştır ve çekilen benzinle gelen benzin arasında fark vardır zinciride sakın boşta kullanma şanzımana yük biner
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğukken yapıyorsa karbüratör ayarıyla sakın oynama eğer ısındıktan sonra tapa gazda yapıyorsa o zaman karbüratör içindeki benzin şamandırasının ayarıyla oynanmıştır ve çekilen benzinle gelen benzin arasında fark vardır zinciride sakın boşta kullanma şanzımana yük biner
    Yok öyle ısındıktan sonra yüksek hızlarda felan olmuyor çoğunlukla ilk 10 dk 2. ve 3.viteslerde oluyor

Alıntı El7is adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Soğuk havalarda, ilk çalıştırmada, cikle yukarı konumda (Bende böyle) 4000 devirlerde çalıştırılıp, sonra cikle aşağı konumda gaz vermeden 5 dak. kadar çalıştırılmalı.

- Zincir gerginliği, üstündeyken 2 parmak kadar boşluk olmalı.

Motor boğulması için;
    - Buji yi değiştirin. Ucuz bir şey zaten. Ama önemli bir yere sahip.
    2. el alsam yapacağım ilk iş buji değiştirmek olurdu.

- Depodaki pislikte olabilir. Karbüratördeki tahliyeden arada benzini tahliye edin.
    Mümkünse depodaki benzini boşaltıp görebilirsiniz.(Tecrübe ile sabit.)
    Dediklerini aynen driftte uyguluyordum yani önceki motorumda onda jigle 3 konumu vardı ama bu apache nin jiglesi bi tuhaf sadece çekiyosun ve bildiğin motora gaz veriyor büyük bi gürültü oluyo sabah birkaç dk ısınana kadar.

Yok öyle ısındıktan sonra yüksek hızlarda felan olmuyor çoğunlukla ilk 10 dk 2. ve 3.viteslerde oluyor

Dediklerini aynen driftte uyguluyordum yani önceki motorumda onda jigle 3 konumu vardı ama bu apache nin jiglesi bi tuhaf sadece çekiyosun ve bildiğin motora gaz veriyor büyük bi gürültü oluyo sabah birkaç dk ısınana kadar.
    vitesi boş ver duruken aynı sürede bekle ara yara tam gaz yapmaya çalış yine yapıyorsa ısınmamıştır ondan yapar kafay takılacak bişey gibi gözükmüyor bizim motorlar yazın bile jikle isteyebiliyor

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağ ve hava filtersine 45 tl. bu normal bi fiyat mı? takılması değil sadece yedek parça olarak satın alınması

Motosikleti
    Bizim motorlarda yağ filtresi varmı ya birisi bana ısrarla yok dedide ben var diye biliyorum

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Ali Özgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ ve hava filtersine 45 tl. bu normal bi fiyat mı? takılması değil sadece yedek parça olarak satın alınması
    pahali sitelerde hava filtresi 25 yag filtresi 10 tl. daha ucuza da var 45 lira normal degil.

yag filtrasi var motorda yag kontrol tapasinin altinda 3 vidayi sokunce cikar degisir vs.

Motosikleti
    Bizim motorlarda yağ filtresi varmı ya birisi bana ısrarla yok dedide ben var diye biliyorum
    eren3736 bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar İstanbul'da motorun sağını solunu kesip birşeyler yapmak istiyorum.
    Örneğin, Gidon değişimi, far değişimi, arka kuyruk kesimi vb..
    Bunu yapacak bir yer biliyor musunuz?

arkadaşlar merhaba motorumun blokunda yağ akıntısı gibi bir şey var nerden geldiğini anlayamıyorum ustama götürdüğümde bir sıkıntısı olmadığını söyledi ama içim rahat değil ve sürdükçe üstüne toz yapışmış iğrenç bir hal almış hem kıyamıyorum hem temiz gözüksün istiyorum bunun sebebi ne olabilir ve nasıl giderebilirim süngerle ne kadar sildiysem de iç bölümlere ulaşamadım haliyle..

Alıntı hotbiber3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba motorumun blokunda yağ akıntısı gibi bir şey var nerden geldiğini anlayamıyorum ustama götürdüğümde bir sıkıntısı olmadığını söyledi ama içim rahat değil ve sürdükçe üstüne toz yapışmış iğrenç bir hal almış hem kıyamıyorum hem temiz gözüksün istiyorum bunun sebebi ne olabilir ve nasıl giderebilirim süngerle ne kadar sildiysem de iç bölümlere ulaşamadım haliyle..
    terleme yapıyor genleşmeyi düzgün hesaplayamayıp az genleşen conta koymuşlar bütün apacheler vardır
    hotbiber3 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler