Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni modelin egzosu da hoş. 150 liğe taksak nasıl olur acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum dene görelim biz de
    Traveler bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    TVS apache RTR 150
    Selam arkadaşlar aranızda yeniyim 2011 model apache kullanıyorum alalı bu kaç ay oldu ama düz yolda 117 yi geçemedim hafif eğimli yolda 124 km hıza ulaştı onuda deponun üstüne yattım da öyle yaptı. Sizce iyi mi 😃

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı riderr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar aranızda yeniyim 2011 model apache kullanıyorum alalı bu kaç ay oldu ama düz yolda 117 yi geçemedim hafif eğimli yolda 124 km hıza ulaştı onuda deponun üstüne yattım da öyle yaptı. Sizce iyi mi ��
    ruhsattaki son hızı 118 zaten yani tek sıkıntın hız ise sorun yok bunların canı bu kadar

Motosikleti
    Hero Thriller
    Merhaba bende 2.el bi apacheyle araniza katilmayi dusunuyorum.Burada 2014 model. 2015 cikisli. 2500 km de bi beyaz apache var sahibi 5 bin istiyor ..malum ogrenciyiz Bunun degeri sizin tecrubelerinize dayanarak soruyorum ne kadardir??

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Selam arkadaşlar aranızda yeniyim 2011 model apache kullanıyorum alalı bu kaç ay oldu ama düz yolda 117 yi geçemedim hafif eğimli yolda 124 km hıza ulaştı onuda deponun üstüne yattım da öyle yaptı. Sizce iyi mi 😃
    Hocam bende 2011 model kullanıyorum. Km 20 binlere doğru geliyor. Düz yolda 129, çok hafif eğimli bi yolda 139 görmüşlüğüm var. Fakat ben sürekli 55-60 kilo arasında gidip gelen biriyim. Ne topcase var ne fazladan bir ağırlık. Motor gidiyor yani.

2 kişi ile hafif eğimli yolda 130 görmüştüm. Onu da hatırlıyorum.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çapı büyükse birşekilde uydurulur ama geri basıncı düşürdüğünden alt devirlerde can kalmaz sadece son susturucuyu kullanılsa daha iyi olur

Selam arkadaşlar aranızda yeniyim 2011 model apache kullanıyorum alalı bu kaç ay oldu ama düz yolda 117 yi geçemedim hafif eğimli yolda 124 km hıza ulaştı onuda deponun üstüne yattım da öyle yaptı. Sizce iyi mi ��
    kilon kaç en son ne zaman zinciri gerdin bunlar önemli benimde 122-125 görüyor düz yolda 50 kgyum zinciri gerersem 130u buluyor
    Traveler bunu beğendi.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Arkadaşlar soğuk havada niye tam devir yemiyor her sene aynı sorunu yaşıyorum. Bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    RTR 200'ün Hindiastan satış fiyatları yaklaşık şöyle :

Karbüratörlü : 4038 TL
    Enjeksitonlu : 5194 TL

Pulsar'ın oradaki fiyatı : 4314 TL

Dolayısıyla, bunun fiyatının Pulsar'dan aşağıda olmasını umabiliriz. Bence 7500 TL karbüratörlü, 8500 TL enjeksyonlu iyi olacaktır. Tabi bizdeki açgözlü distribütörün, orada 3600 TL'ye RTR 180 satılırken burada RTR 150'ye 6190 TL istemesini ve eski Scooty Pep+'tan çok az bir farkı olan ve Hindistan'da Jupiter'den daha ucuza satılan Zest modelini bizde sırf süslü diye daha pahalıya satmasını da göz önünde bulundurursak, bunun güzel bir hayal olarak kalacağını tahmin etmek zor değil.

Ondan sonra sanılıyor ki Hindistan bizden daha geri kalmış. Orada hiç değilse böyle kan emiciler yok, insanlarının alım gücüne göre fiyatlandırma yapıyorlar. Neyse, durduk yere sinirlendim. 7500 TL iyidir. Hero'nun Karizma'da yaptığı sürprizi yapıp 6500 TL derlerse alınlarından öperim. Ayrıca okuduğum incelemelere göre titreşim de yok. Hatta bir Hintli kullanıcı 70 ve üstü süratlerde titreşim yok diye şikayet yazmış (lack of vibration at 70+ demiş) . Adamlar titreşim mi istiyorlar nedir anlamadım ? Ben size nasıl bir titreşim var tahminimi söyleyeyim. Motor CBF 150 veya YBR 125 gibi çalışmıyor. Titreşimi Honda MSX125 gibi veya biraz daha iyisi olan Lifan KP150 gibi olmalı. Duke 200'den az, Pulsar'a yakın ama ondan biraz daha az. Bunu çalışma sesinden çıkarıyorum. Bir dinleyin :

Motosikleti
    TVS apache RTR 150
    Valla benim km 18600 civarı. Motoru çok fazla tanımıyorum 700 km önce aldim. 80 90 ki arasiyim bende. Sanırım dediğin hizlara hiç ulasamayacam 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

80-90 arasında sürekli zinciri de germedim hiç daha yeni aldım çünkü tanımıyorum motoru

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Valla benim km 18600 civarı. Motoru çok fazla tanımıyorum 700 km önce aldim. 80 90 ki arasiyim bende. Sanırım dediğin hizlara hiç ulasamayacam 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

80-90 arasında sürekli zinciri de germedim hiç daha yeni aldım çünkü tanımıyorum motoru
    Hocam sen yine de motorunu çok zorlama. 5. Vites 90 km/h gayet yeterli bende artık motorumu hiç yormuyorum. Debriyaj ile ilgili sorun yaşamaya başladım. Gidip değiştireceğim. Motorla 8-9 bin devire hızlı bi şekilde geldiğimde debriyaj kolu takılı kalıyor. Debriyaja basamıyorum, 5 saniye sonra eski haline geliyor. Sürat motoru aradım sorun ne diye debriyaj balatası bitmiş, hemen değiştir dediler. Gidip değiştireceğim

Motosikleti
    Tasarım açısından makinanın bir çok şeyini güzel yapmışlar da o at şeyine kelebek konmuş gibi duran göstergeye ısınamadım. Nedense bu tarz ""gösterge dışarda rüzgarlıksız kafalar" hoşuma gidemedi bir türlü.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen yine de motorunu çok zorlama. 5. Vites 90 km/h gayet yeterli bende artık motorumu hiç yormuyorum. Debriyaj ile ilgili sorun yaşamaya başladım. Gidip değiştireceğim. Motorla 8-9 bin devire hızlı bi şekilde geldiğimde debriyaj kolu takılı kalıyor. Debriyaja basamıyorum, 5 saniye sonra eski haline geliyor. Sürat motoru aradım sorun ne diye debriyaj balatası bitmiş, hemen değiştir dediler. Gidip değiştireceğim
    Debriyaj balatasından önce, debriyaj telini kontrol ettirmenizi öneririm nacizane.
    Daha önce hiç değişmemişse, sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar soğuk havada niye tam devir yemiyor her sene aynı sorunu yaşıyorum. Bilgisi olan varmı?
    Motor belirli bir ısıya ulaşmadan maalesef tam devirlenemiyor. Biraz daha fazla ısıtmanızı, yola ilk çıktığınızda da yavaş yavaş devri artırmanızı öneririm. Bir süre sonra normale dönecektir.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Rks titanic mi 2.000kmde yoksa 10.000kmde tvs apache 2012kasamı arkadaşlar?

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Kaç para istiyorlar bu sorduğunuz araçlara?

Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç para istiyorlar bu sorduğunuz araçlara?
    3-3.5arası

Motosikleti
    Alıntı kerimt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks titanic mi 2.000kmde yoksa 10.000kmde tvs apache 2012kasamı arkadaşlar?
    Sahibine bak öyle al dostum.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj balatasından önce, debriyaj telini kontrol ettirmenizi öneririm nacizane.
    Daha önce hiç değişmemişse, sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Motor belirli bir ısıya ulaşmadan maalesef tam devirlenemiyor. Biraz daha fazla ısıtmanızı, yola ilk çıktığınızda da yavaş yavaş devri artırmanızı öneririm. Bir süre sonra normale dönecektir.
    Hocam debriyaj telini geçen hafta değiştirdim. İnşallah büyük masraf çıkmaz

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    bence olur

birde benim takıldığım konu farkındamısınız bilmiyorum ama benim en cok sıkıntı yaşadığım şey farın yetersiz aydınlatması
    rtr 150 de 35/35w RTR 200 4V (STD) ise 60/55w bence bu süper

buda egzoz sesi
    https://www.facebook.com/POWERDRIFTO...9850057431120/

buda pulsar ile karşılaştırması

Motosikleti
    TVS apache RTR 150
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya bende öyle bi sorun yaşamadım hiç tam aksine debriyaj yumuşak geliyor ele. Ama dedigini yaparım 109 km ye kadar hiçbir şekilde zorlama olmadan düz yolda ulaşıyor ötesine gitmeme gerek yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler