Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda VTR 250 (2010)
    Elcik koruma ve yan çanta demiri kullanan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Elcik koruma değil ama demirsiz yan çanta kullandım. Körüklü olanlarından. Pazar alış verişi falan ne varsa doldurdum içine bir çok kere. Bir kere bile koruma demirine ihtiyaç duymadım. Gereksiz bence. Bir gün beklerim, buluşmalara gelecek olursan çantayıda getiririm görürsün.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Tekstil yan çantalar gerçekten çok kullanışlı.Geçen yaz Ege,Akdeniz turunda kullandım. Fazladan bağlamaya bile gerek kalmadı.Bu sebeple yan çanta vdemirine ihtiyaçta duymadım.

Motosikleti
    Honda VTR 250 (2010)
    Onlardan bende kullanıyorum ama motoru içinde malzemelerle bir yere bıraktığımda çok güven vermiyor.
    Motorun başına döndüğümde yan çantaları boş bulacakmışım gibi hissediyorum

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik koruma değil ama demirsiz yan çanta kullandım. Körüklü olanlarından. Pazar alış verişi falan ne varsa doldurdum içine bir çok kere. Bir kere bile koruma demirine ihtiyaç duymadım. Gereksiz bence. Bir gün beklerim, buluşmalara gelecek olursan çantayıda getiririm görürsün.
    Önceki mesajına cevaben, Allah bağışlasın abicim

Motosikleti
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki mesajına cevaben, Allah bağışlasın abicim
    Eyvallah dostum, yoksa darısı senin başına

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı SemihTabanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlardan bende kullanıyorum ama motoru içinde malzemelerle bir yere bıraktığımda çok güven vermiyor.
    Motorun başına döndüğümde yan çantaları boş bulacakmışım gibi hissediyorum
    Asma kilit tak. Ha en azından ufaktan caydırıcı olur da zaten kimlik cüzdan vs. bırakılmaz bez çantaya. Kilidi açamasa bile bir falçataya bakar çantanın içine girmesi -ki arabada bile bırakmıyorum ben. Hırsıza kapı dayanmaz

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah dostum, yoksa darısı senin başına

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Asma kilit tak. Ha en azından ufaktan caydırıcı olur da zaten kimlik cüzdan vs. bırakılmaz bez çantaya. Kilidi açamasa bile bir falçataya bakar çantanın içine girmesi -ki arabada bile bırakmıyorum ben. Hırsıza kapı dayanmaz
    Abi daha yaş 22 olmadı, olacak Allah inşallah nasip eder abi bende o çantadan istiyorum link falan var mı

Motosikleti
    Dostum çok uzun süredir bende çanta. Hala üretiliyormu onu bile bilmiyorum Ama yarın akşam bir ara bakar markasını söylerim en azından.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim anlamadığım bu herifler motorlarını niye su soğutmalı yapmıyorlar birde buraya gelenlerin abs işi mechul olur küçük motorlarda niyeyse getirmiyorlar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım bu herifler motorlarını niye su soğutmalı yapmıyorlar birde buraya gelenlerin abs işi mechul olur küçük motorlarda niyeyse getirmiyorlar
    200 cc motorun su soğutmalı olması şart değil, hem böyle daha ucuz oluyor. Bizimkiler motoru normal bir fiyattan getirsinler de ABS olmasa da olur. Enjeksiyonlu olmasını isterim tabi. İşin normali bütün opsiyonlarıyla birlikte satışa sunmak. İstersem ABS'li alırım, istersem karbüratörlü, istersem de Pirelli lastikli. Hindistan'da tüm seçenekler olacakmış. Birkaç ay önce görüştüğüm TVS bayisi fuarda 250 cc yeni bir model tanıtılacağını söylemişti, bu olabilir diye düşünüyorum. 250 cc kısmı tutmamıştır. Bu arada inceleme videolarında motorunun sıfırdan tasarlandığı ve yanlış anlamdıysam titreşiminin olmadığı söyleniyordu. Eğer böyleyse, enjeksiyonlusuna 7 bin TL'ye kadar talibim. Hindistan'da 3500 civarına satılacakmış. Pulsar'dan ucuz olacak. Bir de son olarak, motor 5 vitesliymiş.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc motorun su soğutmalı olması şart değil, hem böyle daha ucuz oluyor. Bizimkiler motoru normal bir fiyattan getirsinler de ABS olmasa da olur. Enjeksiyonlu olmasını isterim tabi. İşin normali bütün opsiyonlarıyla birlikte satışa sunmak. İstersem ABS'li alırım, istersem karbüratörlü, istersem de Pirelli lastikli. Hindistan'da tüm seçenekler olacakmış. Birkaç ay önce görüştüğüm TVS bayisi fuarda 250 cc yeni bir model tanıtılacağını söylemişti, bu olabilir diye düşünüyorum. 250 cc kısmı tutmamıştır. Bu arada inceleme videolarında motorunun sıfırdan tasarlandığı ve yanlış anlamdıysam titreşiminin olmadığı söyleniyordu. Eğer böyleyse, enjeksiyonlusuna 7 bin TL'ye kadar talibim. Hindistan'da 3500 civarına satılacakmış. Pulsar'dan ucuz olacak. Bir de son olarak, motor 5 vitesliymiş.
    ilk olarak ben isotları tanıyosam tek tip motor getirir oda becerebilirse.. ikinci olarak şahsen yağ soğutma ve karbüratör tercih ederdim , ne kadar az elektronik o kadar az sorun ve kolay işçilik sağlamlık .. pulsarı görüyoruz sorundan geçilmiyor elektroniğinde .. 3. olarak tvs pulsardan ucuz gelmez diye düşünüyorum keza kat kat üstündür malzeme kalitesi pulsardan .. 4.olarak motorda balansör görünmüyor titreşim olacaktır fazla ümitli olma.. 5 vites olması atantajda olabilir dezavantajda motor gelince görücez vites aralıklarına bakmak lazım..
    velhasılı bu motor enjeksiyonlu absli gelirse 10bin tl altı satmaz tvs.. karbüratörlü gelirse de ömürlük makina olur.. her türlü değer tvs için gayet güçlü ve zevkli motor olacağından eminim .. ama ucuz olcağını sanmıyorum..
    mozgur bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet, şimdi tekrar batım da Hindistan'daki fiyatı Pulsar NS200 seviyesinde olacak. Titreşim ve ses konusunda özellikle çalışmışlar ve bu açıdan eski modellerine nazaran çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Zaten önceden de yazdığım gibi motorun yüksek devirlerdeki sesinden bu biraz anlaşılıyor. Beygir gücünün de Pulsar ve KTM'nin yaptığı gibi abartı değil, olması gereken bir seviyede kalması balansör konusunda beni ümitlendirdi. Bilindiği üzere KTM, balansörden kısarak gayet güçlü ve titreşimli tek silindirli motorlar yapar. Balansörün görünmemesi de bence daha iyidir, eğer içeride konumlanmışsa her zaman daha etkili sonuç verir. Çıkıntılı balansörler hiçbir zaman yeterli olmuyor, zaten Japon veya Avrupa motorlarında bu tip balansör göremezsiniz. Bunun tasarımında G310R münasebetinden dolayı BMW'nin de parmağı varmış. Motorda yağ soğutması da bulunuyor. Gelirse göreceğiz inşallah.

Sanırım bugüne dek yaptıkları en iyi motor bu olacak. İncelemesi burada :

http://www.zigwheels.com/reviews-adv...-review/24211/

Bu da videosu : https://www.youtube.com/watch?v=_Y4QXnb_XuU

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, şimdi tekrar batım da Hindistan'daki fiyatı Pulsar NS200 seviyesinde olacak. Titreşim ve ses konusunda özellikle çalışmışlar ve bu açıdan eski modellerine nazaran çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Zaten önceden de yazdığım gibi motorun yüksek devirlerdeki sesinden bu biraz anlaşılıyor. Beygir gücünün de Pulsar ve KTM'nin yaptığı gibi abartı değil, olması gereken bir seviyede kalması balansör konusunda beni ümitlendirdi. Bilindiği üzere KTM, balansörden kısarak gayet güçlü ve titreşimli tek silindirli motorlar yapar. Balansörün görünmemesi de bence daha iyidir, eğer içeride konumlanmışsa her zaman daha etkili sonuç verir. Çıkıntılı balansörler hiçbir zaman yeterli olmuyor, zaten Japon veya Avrupa motorlarında bu tip balansör göremezsiniz. Bunun tasarımında G310R münasebetinden dolayı BMW'nin de parmağı varmış. Motorda yağ soğutması da bulunuyor. Gelirse göreceğiz inşallah.

Sanırım bugüne dek yaptıkları en iyi motor bu olacak. İncelemesi burada :

http://www.zigwheels.com/reviews-adv...-review/24211/

Bu da videosu : https://www.youtube.com/watch?v=_Y4QXnb_XuU
    inşallah öyle olur ama sen cbf konforu beklemezsin umarım bundanda ^^ bikaç yazı okudum balansör ibaresi göremediğim için söyledim umarım vardır titreşim azdır.. ama beygir gücünün az olması birazda motor teknolojisinden olabilir.. OHC motor var biraz eski teknoloji en fazla kaç beygir çıkabilir ki .. benım kafamda bazı soru işaretleri var ama her haliyle seveceğim bu motoru.. inş yeni bi soluk olur içide dışı gibi güzeldir
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Abi daha yaş 22 olmadı, olacak Allah inşallah nasip eder abi bende o çantadan istiyorum link falan var mı
    vayy anasına yaaaa evvel ki sen 200 tl ye almıştım .165 tl ye düşmüş iyimi

Osman buyur kardeş link :
    http://urun.n11.com/canta/vexo-soft-...FQYTwwodHOAO7A

canta demiri olmadan da kullanabilirsin ama tıka basa doldurmamak şartı ile bilhassa sağ taraf egzozun olduğu yeri....

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Abi çok teşekkür ederim, çok sağol.
    07DFB18 bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    tvs için 8-10binde egzos doluyor ve çekişi hızı düşüyor bu yüzden egzosun temizlenmesi gerektiği kurye bi tanıdıktan öğrendim, halada 2012 model tvs kullanıyor. Bununla ilgili tecrübe yaşayan var mı?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam 20 bine geldim. Öyle bişeyle karşılaşmadım. Ama egzozun içine biraz çamaşır suyu döküp üzerine de hortumla su basıyorsun. 5 dk bekliyorsun marşa basıyorsun. Egzozun içinden aralıksız 10 dk kurum çıkıyor. Ben bizzat geçen sene işyerinin önünde, bi arkadaşın tavsiyesi üzerine yaptım. Ama performansı değişmedi

Motosikleti
    apachi rtr 150
    egzost a su basiyorsun motora zarar vermezmi su nekadar basiyorsun benim motorda 23 binde cekişinde farklilik yok ilk 5 bin deki uzama yok ama 9 binde neyse performansı 23 bindede aynı.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    VAY anasına yaa !!!
    biz iyice yaşlanmışız .bizim zamanımızda egzozu yakardık şimdi ise su döker olmuşlar

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs için 8-10binde egzos doluyor ve çekişi hızı düşüyor bu yüzden egzosun temizlenmesi gerektiği kurye bi tanıdıktan öğrendim, halada 2012 model tvs kullanıyor. Bununla ilgili tecrübe yaşayan var mı?
    dolmaz katalitik konvertör var ama delikleri büyük ben 8-9 binde söktüm sadece kararmıştı ama hiç tıkanma yoktu bulursam fotosunu atarım

Hocam 20 bine geldim. Öyle bişeyle karşılaşmadım. Ama egzozun içine biraz çamaşır suyu döküp üzerine de hortumla su basıyorsun. 5 dk bekliyorsun marşa basıyorsun. Egzozun içinden aralıksız 10 dk kurum çıkıyor. Ben bizzat geçen sene işyerinin önünde, bi arkadaşın tavsiyesi üzerine yaptım. Ama performansı değişmedi
    çabuk çürür yanlız çamaşır suyunda klor var egzoz içide boyasız ve galvenizsiz zaten üstüne birde su dıştan ne kadar boyarsan boya içten içe çürür
    mozgur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler