Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Apache
    Selamlar,
    Cc büyütmek isteyen arkadaşlarda bi gelişme oldumu diye merak ettim,son sayfalarda konuşuluyordu ben de heves ettim ama hiç anlamadığım için atlayamıyorum öylece yoksa bana da yetmemeye başladı alet.
    Bi senedir kullanıyom şişirmişim aleti piston silindir değiştirmek zorunda kaldım.Usta zorladığımı söyledi yüksek hızda uzun süre kullanılmış dedi,inanmak durumundaydım bende şimdi dikkat ediyor ama böyle de tat vermiyor ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon takmadan önce statörün kablolarının yeri değiştir dimi seledeki fileyi nerden aldın
    usta seledeki fileden uzak dur yağmurda ıslandığı zaman uzun bir süre kurumuyor....
    Traveler bunu beğendi.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı f_halbad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Cc büyütmek isteyen arkadaşlarda bi gelişme oldumu diye merak ettim,son sayfalarda konuşuluyordu ben de heves ettim ama hiç anlamadığım için atlayamıyorum öylece yoksa bana da yetmemeye başladı alet.
    Bi senedir kullanıyom şişirmişim aleti piston silindir değiştirmek zorunda kaldım.Usta zorladığımı söyledi yüksek hızda uzun süre kullanılmış dedi,inanmak durumundaydım bende şimdi dikkat ediyor ama böyle de tat vermiyor ki.
    Hocam silindir piston değiştirmişsin. Ne kadara patladı? Keşke 180 cc silindir ile değiştirseydin. Hem buradaki arkadaşlara yorum olarak katkın olurdu, Hemde bence daha ucuza patlardı.
    Benim bir tanıdığım yaptırdı demiştim. Ada'm ön dişliyi 14 yapmasına rağmen motorun alt ve üst devirlerde ivmelenmesi harika. Stock halinden baya iyi. Ben yaptırmak istiyorum fakat her an başka motora geçebilirim. Motorumu da satarken alacak kişiler niye silindir değiştirdin falan derler diye yaptırmıyorum. Yoksa yaptıran arkadaş pulsarla kada kafaya gidiyorum hemen hemen diyor. Kalkışta geçiyorum sonra yavaş yavaş beni geçiyor diyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergenin altındaki bağlantılardan bahsediyorsanız evet bi kaç kablo değiştirdi, kontağı açtığım da far direkt yanıyor. Bir de artık gaz verdikçe değil sabit oranda yanıyor. Pek anlamam ancak böyle tarif edebildim. Fileyi Şirinevler'de Trans Motor'dan almıştım. Monster amblemsiz düz siyahını heryer de bulabilirsiniz.
    yok orası değil motorun sol altındaki kapak ortasında alyen cıvata olan statör orada yok değiştirmedilerse 1 haftaya kalmaz akü teklemeye başlar çükü xenon direk çalışmıyor aküye bağlamak gerekiyor

ben daha vakit bulup adamı arayamadım malesef:(
    Traveler bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam silindir piston değiştirmişsin. Ne kadara patladı? Keşke 180 cc silindir ile değiştirseydin. Hem buradaki arkadaşlara yorum olarak katkın olurdu, Hemde bence daha ucuza patlardı.
    Benim bir tanıdığım yaptırdı demiştim. Ada'm ön dişliyi 14 yapmasına rağmen motorun alt ve üst devirlerde ivmelenmesi harika. Stock halinden baya iyi. Ben yaptırmak istiyorum fakat her an başka motora geçebilirim. Motorumu da satarken alacak kişiler niye silindir değiştirdin falan derler diye yaptırmıyorum. Yoksa yaptıran arkadaş pulsarla kada kafaya gidiyorum hemen hemen diyor. Kalkışta geçiyorum sonra yavaş yavaş beni geçiyor diyor.
    450 tl ye mal oldu.O vakit haberim yoktu cc büyütenlerin olduğundan,bilseydim kesin yaptırırdım zaten aynı paraya geliyormuş ben de orjinal taktırdım çünkü ve başka hiçbir şeyini ellemedim aldığım gibi kullanıyorum.Yazın Marmara turu yaptım mesela bu aletle utandırmadı beni çok şükür,beş günde 2200 km yol yaptım yüklü,mümkün mertebe tali yollarda her şartta (hava,yol,gündüz-gece)kullandım çok sağlammış gerçekten.Nihayetinde motordan soğumadım değiştirmek de istemiyorum onun için yazıyorum bunları.Tekrar aynı parayı vermek de koyar açıkçası ama belki sadece zincir büyütürüm yapan arkadaşlar vardı okumuştum,hala kullanıyorlar mı acaba memnunlar mı bi yönlendirme yaparsanız çok sevinirim arkadaşlar,şimdiden sağolun teşekkürler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön dişli büyütünce çekişten düşüyor ben sevemedim

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    TVS'yi TVS yapan şeylerden birisi torku. Dişli değişiminde bu torkun canına okunuyor....
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    nihayetinde gün ışığına cıktı arkadaşlar

hayırlı olsun

http://www.tvsapache.com/rtr-200.aspx

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

ype SI, 4 stroke, Oil Cooled
    Engine Capacity 197.75 cm3
    Cylinder Arrangement Single
    Maximum Power 15.09 kW @ 8500 rpm (20.5 PS @8500 rpm)
    Maximum Torque 18.1 Nm @ 7000 rpm
    Bore 66 mm
    Stroke 57.8 mm
    Carburettor / fuel injection Keihin CV / bosch-closed loop
    Bore to Stroke Ratio 1.14
    Valve Per Cylinder 4 valves
    Starting Electric Start
    Idle Speed 1400 ± 200rpm
    Ignition IDI - Dual Mode Digital Ignition / mapped ignition system
    Power to Weight Ratio 0.1019 kW/ton / 104.1 kw/ton
    Compression Ratio 9.7 :1
    Air Filter Paper Filter
    Cooling System Oil Cooler with Ram Air Assist
    Muffler Twin Pipe and Twin Barrel Design
    Clutch Wet Multi Plate - 6 Plate Design
    Gear box 5 Speed Gear Box
    Max Speed 128 km/h / 129 km/h
    Acceleration
    0-2sec (speed in km/h) 38 km/h
    0-60km/h (time in sec) 3.95 s / 3.9 s
    0-100km/h (time in sec) 12 s

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

bu da sıcağı sıcağına 8 saat önce yüklenen videosu
    sevindirik oldum ya laa
    https://www.youtube.com/watch?v=ldx1pk__4GQ
    mozgur bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Bu motorun Türkiye'ye gelme ihtimali nedir

Motosikleti
    100%100 osman Türkiye'de ne olur bilmem ama hindistan da pirelli lastikleri opsiyon olarak verilecek

buda canlı görüntüleri

https://www.youtube.com/watch?v=1YIq2iAa1tc

Motosikleti
    Tracer700
    150 cc den buna geçmek bana mantıklı gelmiyor son hız bile 10km oynamış yeni balıyacaklar için ideal

Motosikleti
    Alıntı orh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc den buna geçmek bana mantıklı gelmiyor son hız bile 10km oynamış yeni balıyacaklar için ideal
    1-Carburettor / fuel injection Keihin CV / bosch-closed loop::fuel injection

2-Soğutma sistemi Ram Air ile Yağ Soğutucu Assist

3-Karbüratör / yakıt Keihin CV / bosch-kapalı döngü

3-Arka Süspansiyon Mono Tube - amortisör

4-Far 60 / 55W LED lambası Pozisyon On Tüm Zamanların ile H4 Ampul

5-Susturucu Çift Borulu ve İki Namlu Tasarımı

6-abs vs vs vs daha ne olsun bence bizimkiler ile çok,çok,çookkk fark var

Fuar da bu motoru göreceğiz, sürat motor söyledi. Kesinmiş.

Egzos çok hoş, bizimkilere takılır mı acep?
    07DFB18 bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Bu motoru alacağım arkadaşlar. Fiyatı inşallah astronomik olmaz. Pulsar fiyatı çekerlerse almam. En fazla vereceğim 6500

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Arkadaşlar 6500 dedim ama. Bu motoru 6500'e vermezler. Pulsarın 150 as modeline 7000 istiyorlar.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Dostlar bunun fuarda geleceği haberini kimden aldınız _??
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Ulan 180 liğini getirmiyorlar diye ben motoru değiştirdim herifler 200'lüğünü çıkardılar

Bu motoru alacağım arkadaşlar. Fiyatı inşallah astronomik olmaz. Pulsar fiyatı çekerlerse almam. En fazla vereceğim 6500

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Arkadaşlar 6500 dedim ama. Bu motoru 6500'e vermezler. Pulsarın 150 as modeline 7000 istiyorlar.
    Fiyat konusunda 6500 TL olacağını sanmam(+50cc + abs). Dostum TVS ile Bajaj'ın kalitesini bir tutarsan hata yaparsın. Motor aksamı konusunda TVS Bajaj'dan bir gömlek üstün. Parça kalitesi de keza aynı.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    @Mozgur
    Bayadır ortalıkta yoktun göremedim seni hiç burda.
    Arkadaşlar geldiğini görmeden hiç inanasım gelmiyor. İnşallah gelir, gelirse de ne Zaman gelir??
    ABS olacağı kesin midir acaba?
    150 cc'den 7 beygir fazla. Su soğutmalı da olsaymış tadından yenmezmiş. Görünüm olarak gayet güzel duruyor.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan 180 liğini getirmiyorlar diye ben motoru değiştirdim herifler 200'lüğünü çıkardılar

Fiyat konusunda 6500 TL olacağını sanmam(+50cc + abs). Dostum TVS ile Bajaj'ın kalitesini bir tutarsan hata yaparsın. Motor aksamı konusunda TVS Bajaj'dan bir gömlek üstün. Parça kalitesi de keza aynı.
    geçen arkadaşın crf bendeydi.. kız arkadaşımla 120km git gel yol yaptık otobanda çoğu.. çok tatlı bi motor acayip hoşuma gitti.. 160kmh 2 kişi tık demeden oturuyor.. maşallahı var kıymetini bil makinenin..

Ayrıca tvs bajajdan 5gömlek üstün malzeme kalitesinde 1 değil.. ama bu motor bence gelmez bu yıl.. isotlarda o yetenek yok.. gözümle görmeden kimse inandıramaz beni..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    @Mozgur
    Bayadır ortalıkta yoktun göremedim seni hiç burda.

Dostum kızım oldu o alıyor tüm vaktimi (:

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen arkadaşın crf bendeydi.. kız arkadaşımla 120km git gel yol yaptık otobanda çoğu.. çok tatlı bi motor acayip hoşuma gitti.. 160kmh 2 kişi tık demeden oturuyor.. maşallahı var kıymetini bil makinenin..

Ayrıca tvs bajajdan 5gömlek üstün malzeme kalitesinde 1 değil.. ama bu motor bence gelmez bu yıl.. isotlarda o yetenek yok.. gözümle görmeden kimse inandıramaz beni..
    Zaten o yüzden hayıflanıyorum. Muhtemelen ben öldürene kadar kalır crf bende bir aksilik olmazsa . Valla geziyoz dağ bayır (: Ve İsotlar konusunda haklısın. Bu makinaya yazık oluyor İsotlar'ın elinde...
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Üst devirlerdeki sesinden anlaşıldığına göre bunda titreşim sıkıntısı yok sanırım. Gelirse çok iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler