Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaslar bugun son hız denemesı yapayım dedım redline girmeden yanı 9 bin devirde 5. vites 100 yokus asagı yırtına yırtına 121 yaptı önceki kayıta bakıyorum 138 km dıyor sorun ne olabılır detaylı anlatırsanız cok sevinirim valla servise para bayılmak ıstemıyorum hersey elımden gelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugun son hız denemesı yapayım dedım redline girmeden yanı 9 bin devirde 5. vites 100 yokus asagı yırtına yırtına 121 yaptı önceki kayıta bakıyorum 138 km dıyor sorun ne olabılır detaylı anlatırsanız cok sevinirim valla servise para bayılmak ıstemıyorum hersey elımden gelir
    Bugün aşırı bir rüzgar vardı onu da hesaba kartınız mı?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Sorun tek silindirli 150 cc makina olması rüzgardan çok etkileniyor ama yokuş aşşağı rüzgar arkada 144 gördüm

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Beyler bi suredir kardan kistan yoktum hala karda kistayim motoru cikaramiyorum delirecem nerden geldim su erzuruma bilmiyorum artik bunaldim hava sicak ancak durdugun yerde motora binilmez nasil memleketmis arkadas ne zaman yaz gelir diyorum millet haziran ortasi diyor
    mkbk bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    5.vites 8 bn devirde 100kmh çıkıyorsa sorun yoktur.. gerisi zaten yolun eğimi , rüzgar durumu ve vitesleri hangi devirde attığınla alakalı..

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin olarak sert bir sekilde kesip tekrar devam ediyorsa ateslemedir. Ama oksurme seklinde daha bir yumusak ise karburatordur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Enes navigasyonu tutturdugun zimbirtiyi hazir mi aldin yoksa el yapimi mi?
    15 liraya aldık ama apacheye kısa kalıyor.. ortadan kesip parça ekledik kaynatıp boyadık.. kelepçeler harç el yapımı oldu yani..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    rüzgar vardı evet ama rüzgarsız zamanda denediğimde ise 5. vites 7 bin devir 95 falan dı

havalar düzelsinde bir gezi yapalım yahu 1.5 yıldır motosıkelt kullanmıyordum askerlıkten dolayı vs simdi aldık havalar kötü
    mkbk bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    rüzgar vardı evet ama rüzgarsız zamanda denediğimde ise 5. vites 7 bin devir 95 falan dı

havalar düzelsinde bir gezi yapalım yahu 1.5 yıldır motosıkelt kullanmıyordum askerlıkten dolayı vs simdi aldık havalar kötü
    2 3 kişide olsak turlarız havayı güzel görünce.. katılırsın sende.. sorun yoktur motorda büyük ihtimalle..
    mkbk bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    olur tabii gezi yapmak şart

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.vites 8 bn devirde 100kmh çıkıyorsa sorun yoktur.. gerisi zaten yolun eğimi , rüzgar durumu ve vitesleri hangi devirde attığınla alakalı..

15 liraya aldık ama apacheye kısa kalıyor.. ortadan kesip parça ekledik kaynatıp boyadık.. kelepçeler harç el yapımı oldu yani..
    alüminyum dimi çubuk

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alüminyum dimi çubuk
    Evet.. alüminyum

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Selamunaleykum. Arkadaslar apache yedek parça internetten ucuz olarak nereden bulabilirim. Burdaki bayide fiyatlar uçmuş. Yardımcı olabilirmisiniz?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum. Arkadaslar apache yedek parça internetten ucuz olarak nereden bulabilirim. Burdaki bayide fiyatlar uçmuş. Yardımcı olabilirmisiniz?
    Neler lazım sana ?

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaslar benim gösterge saglam calısıyor fakat set ve mode tusu çalışmıyor yanı set e bastıgımda odometre son hız vs vs değişiyor ama basılı tutugunuz zaman tripmetre sıfırlanmıyor nedenı nedır bırde kullanım kıtapcııgnda mode tusu ekonomık ve spor kullanım falan dıyo öyle bırsey varmı

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Sorun falan yok kardeş benimkide ayni eğer 140 görmek istiyorsan 10 binde 11 de falan vites at ozaman 3. Viteste 100 görürsün yani devir kesiciye girmeden hemen önce değiştir vitesi tabii çok devirli kullanmak motora ne kadar zarar veriyor bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

arkadaslar benim gösterge saglam calısıyor fakat set ve mode tusu çalışmıyor yanı set e bastıgımda odometre son hız vs vs değişiyor ama basılı tutugunuz zaman tripmetre sıfırlanmıyor nedenı nedır bırde kullanım kıtapcııgnda mode tusu ekonomık ve spor kullanım falan dıyo öyle bırsey varmı
    Sete basip değiştiriyorsunuz sonra moda basili tutun ekranda ne varsa onu sifirlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Bi halta yaramıyo zaten kör nokta hacıabı ^^ sırf görüntü..
    Ustam aslında benim kör nokta aynaları baya ise yarıyor yani ölü bölgeyi tamamen gösteriyor aynayı alırken baya arastirmistim benim aynalar öyle altı düz yapışkanlı değil bir kola bağlı o kol sayesinde normal aynayı oynatmadan kör nokta aynasini istediğiniz yere cevirebiliyorsunuz.
    antilop_skul bunu beğendi.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Neler lazım sana ?
    Komple ön düzen hocam. Kafa grenaji ve lastik sağlam. Bunun harici komple on çamurluk dahil. Bide sağ depo altı grenaji. Burda tek bayii var oda 1110 lira fiyat çıkardı.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Çalışıyordur hocamda , o tuşlar pek insan gücüyle devreye giren cinsten değil.. 2 3 kişi bul sağdan soldan hep beraber basın.. şakası bi yana baya serttir.. parmağını acıtana kadar basıp öylece tutman gerekir çalışması için.. bu arada sen ne zamanlar müsait oluyosun.. motora dokunmadım kaç gündür .. turlayasım var bu aralar..

Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple ön düzen hocam. Kafa grenaji ve lastik sağlam. Bunun harici komple on çamurluk dahil. Bide sağ depo altı grenaji. Burda tek bayii var oda 1110 lira fiyat çıkardı.
    Anladım.. Ufak tefek parçalar değilmiş.. İstanbulda en uygun fiyat alabileceğin sürat motordur ztn elinde parça varsada onlarda vardır ama yine o fiyatlara çıkar .. belki daha fazla.. bi ara sor istersen.. yada çıkma parça fln bakıcan ama oda zor toplamak..
    antilop_skul bunu beğendi.

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Arkadaslar 2008 tvs me depo yanak atilabiliyor mu veya yanakli yeni depolar uyarmi?

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Hafta sonu gideceğim periyodik bakım için yeni Motul 7100 4T 10W40 MA2 yağ sipariş etmiştim MotoPlus'dan.
    Fakat ellerinde ve tedarikçi firmada kalmadığı için Motul 5100 4T 10W40 almak zorunda kaldım.
    İki bakımdır Motul 7100 4T 10W50 yağ kullanıyorum.

7100 serisi tam sentetik, şimdi gelecek 5100 serisi yarı sentetik sanırım. Sizce bir sorun olur mu? Tecrübe eden var mı?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu gideceğim periyodik bakım için yeni Motul 7100 4T 10W40 MA2 yağ sipariş etmiştim MotoPlus'dan.
    Fakat ellerinde ve tedarikçi firmada kalmadığı için Motul 5100 4T 10W40 almak zorunda kaldım.
    İki bakımdır Motul 7100 4T 10W50 yağ kullanıyorum.

7100 serisi tam sentetik, şimdi gelecek 5100 serisi yarı sentetik sanırım. Sizce bir sorun olur mu? Tecrübe eden var mı?
    öncedende söylemiştim şimdide söylüyorum 7100 serisi parayı çöpe atmaktan ötesi değil.. ben ilk motorumda castrolden başlayıp shelle kdr denemiştim .. ancak huzuru motul 5100 10w40ta buldum.. yıllardır bunu kullanıyorum ve gayet memnunum.. yeri geldi öldüresiye kullandım yüzlerce km .. yinede 2 bın km de içinden çıkan yağ hala iş görür durumdaydı.. Yaz aylarında belki arada sırada ipone 15w50 koyulabilir..

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Cevap için teşekkürler.

Ben genelde uzun yolda tapagaz gidiyorum. 3000'de bir periyodik bakıma giriyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler