Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Pashapache bende hatayda ikamet ediyorum sen tam neredesin ? Ben iskenderundayim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi iğneden bahsediyorsun. bi fotosu varmı? bobini hesapladıysan artık cbrlar düşünsün
    abi foto yok malesef şamandıra iğnesi var ya kurşun çekirdeğine benziyor ucunda lastik var o bobini hesaplayacağımda üşeniyorum sökmeye bir ara söküp bakıcam değerlere kaç ohm veriyor Erol abiyle kapışacağınız gün minibüsçülerede haber verin adamlar korkuyorlar Erol abiden

bugün bir kere daha götürücem servise gene memnun kalmazsam gene bişey yapamazlarsa değiştiricem birde bir önceki bakımda neler yaptı saydıda aklımda değil balata filtreler yaglar falan değişmişti sanırım

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 modeller ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?
    Arkadaşlar ben motorumu 6 gün önce aldım. 2014 model.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Hayırlısı olsun bende 2014 yılında aldım ama 2013 model .:D 2014 ler cıktımı bılmıyorum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Nylon diye marka he :D Fatih sen çok yaşa emi

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Merhabalar,
    Motoru şehirler arası nakliye için bizım transportera yüklemeye çalıştık sığmayınca direksiyonu söküp o şekilde sığdırdık. Tekrar birleştirdik ama motor sağa yatma eğiliminde sürekli, dengesi bozuldu. Nerde hata yapmış olabiliriz?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Bugüm motorumu 500 km de ilk bakıma götürdüm (Yetkili servis değil yıllardır gittiğim usta) Motul 3000 4T yağ değişti çıkan yağdan yağ tapasına baktığımızda mıknatıslı bölge tertemiz cıktı Yağ filtresi temizlendi tekrar takıldı , Zincir boşluğu ayarı yapıldı ve temizlenip yağlandı , Debriyaj çok yukarda kavrıyodu ayarlandı böyle daha iyi oldu Gevşeme yoktu ama motor bağlantı cıvataları sıkılığı kontrol edildi.. Yağ değiştikten sonra motorun sesi daha yumuşak ve hoş çıkmaya başladı daha düzenli bi devirde çalışmaya başladı Sonuç güzel

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Yokuş aşağı giderken yakıt tasarrufu açısından motoru stop edip debriyaj çekili inmek mantıklımı yoksa yapmamakmı gerekir.
    Motoru boş vitese alınca hareket halindeyken tektar 2. vitese takmak çok zorluyor. Viteste iken stop edince de motor freni devam ediyor.
    Uzun inişlerde 2 - 3 dk. debriyaj çekili inmenin götürüsü, yakıt tasarrufunun getirisine değermi acaba. Yoksa uzun inişlerde de gaz vermeye devam etmekmi gerekir.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşağı giderken yakıt tasarrufu açısından motoru stop edip debriyaj çekili inmek mantıklımı yoksa yapmamakmı gerekir.
    Motoru boş vitese alınca hareket halindeyken tektar 2. vitese takmak çok zorluyor. Viteste iken stop edince de motor freni devam ediyor.
    Uzun inişlerde 2 - 3 dk. debriyaj çekili inmenin götürüsü, yakıt tasarrufunun getirisine değermi acaba. Yoksa uzun inişlerde de gaz vermeye devam etmekmi gerekir.
    arkadaşım önce soruna iki soru ile cevap vereyim....

1 ) diyelim 80 - 90 km hız ile giderken yokuş inmeye aşağı başladın... 1 veya 2. viteste 80 yapamayacağına göre şanzımanı nasıl 4. vitesten(3 olur 5 olur sonuç farketmez) boşa geçirmeyi planlıyorusun??
    2 ) hadi diyelim ayağının altında odun kırar gibi çatır çatır ses çıkararak boşa aldın vitesi... iniş bitti ve düze gelince yavaşlamaya başladın hızın yeniden 80 oldu sonra 70 oldu... vitesi tekrar 3 e veya 4 e nasıl takacaksın??

arkadaşım zaten motosikletin yakıtı ne ki tasarrufu ne olsun... 100 km 'de ortalama 2,2 - 2,7 litre yakan bi araçta etsen etsen 0,1 litre tasarruf edersin ama şanzumana vereceğin zarara değer mi orasını düşün... bir de aniden hızlanman ya da yavaşlaman gereken bir durumda ne yapabileceksin onu düşün... bizim motorları devirine uygun şekilde, sıkıştırmadan, gereksiz zorlamadan kullandığında zaten gerekli tasarrufu sağlıyorsun... zaten bana göre 80 - 90 km ile giderken şanzımanı eline almadan vitesi boşa alman mümkün değil de hadi debriyaj ile gitsen bi de onun sıkıntısı girer işin içine... devrine uygun vites kullanmak lazım bana göre... yokuş inerken hızlanmak istemiyosan hafif gaz vererek vites düşür motorfren yapsın...

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Yaa arkadaslarr benim bi sorunum var bi kac gundurluu . Motoraa bisey oldu bolee usteksiz gidiyoduu .servise gittimm bakti karburator e tahliyeden benzin boşalttı. . Benzini baska yerden al dedi duzelir. Nden ole soledii bi bilginiz varmi..
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Arkadaşlar benim motorun km si 130 dan yukarı göstermiyor 130 u geçip çok daha hızlandığım halde 130 da kalıyor , sizinde öylemi.Bugün otobanda çok güzel uzun bir yoluş aşağı yolda yaptım bu hızı 140 falan olduğunu tahmin ediyorum.

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    K bakmayin ama saskinim o.dilerimm simdiden ilk defa yokus asagii tasaruff soran gördüm . Bence degmezz Yokuşu inerken bites dusurunce bole acayip sesler geliyo abimin kanunisinde goruyodumm .. ve o olee takkkk diee bi ses geliyoo adam korkuyoo bisi olacak hem hem tasuruf ettin diyelim tas patlasaa 10 20 km farkeder onuk içinde degmezz .. motora yazikk
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    cf moto 400
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorun km si 130 dan yukarı göstermiyor 130 u geçip çok daha hızlandığım halde 130 da kalıyor , sizinde öylemi.Bugün otobanda çok güzel uzun bir yoluş aşağı yolda yaptım bu hızı 140 falan olduğunu tahmin ediyorum.
    Benim ilk sayfalarda resmim var 136 yapmistim galiba ondan sonra 100 ustune cikmadik bir daha ama gostermesi gerekir yani.

turkmen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache rt150 (2012)
    Arkadaşlar 2012 model sarı renkte 6500 km de performans egzozlu (yeni takıldı orjinali duruyor) 46 lt maxem çanta çanta demiri şu anda takılı değil alan arkadaşa vereceğim. Motorum satılıktır. Motor çok temiz bütün bakımları yapıldı. Kayseride ikamet etmekteyim. Motorumdan çok memnunum sağlık problemlerim nedeniyle motoru daha önce satılığa çıkarmış fakat motorsuz yapamayacağım için satmaktan vazgeçmiştim ama anladımki satmam gerekiyor dizlerimden rahatsızım. Motorumda en ufak bi sıkıntı yok motorsever birisine gitmesi temennisiyle.. Mesajla ulaşabilirsiniz. yada 0544 449 00 01

arkadaşlar ben tekrar götürdüm servise kolay o kolay dedi geldi deviri arttırdı sanırım ama genede stop etmeye devam ediyordu ben bugun baktım baya baya arttırdım şimdi düzeldi stop etmiyor bu yetkili servisi beğenmedim abi ya ne sesleri kesebildiler nede sallamayı, sallama için zincirde sıkıntı var sanırım ama şimdilik idare edicem ilerde belki değiştiririm, ama ilk bakımda o zinciri nasıl anlamıyor anlamadım, zaten eleman anlamadı patronunu çağırdı o bindi geldi hemen zincire baktı zincir dedi, bende gördüm zaten zincirin her yerinde farklı sertlik vardı yani durdugu yerde baktım zincir gevşet biraz geriye gittim baktım sıkı, ama 5. viteste sallama olmuyor, birde hızlanırken falan hiç olmuyor, sadece sabit hızda düşük viteslerde oluyor sallama, birde motorumda vites sorunu var bazen trafikte duruyorum yeşil yanmaya yakın 1 e almaya çalışıyom çat diye geçmiyo ordan 1 kaldırılmış gibi aşşagıda daha bişey yokmuş gibi bişeye girmiyor sonra biraz gaz verip debreji bırakırmış gibi yapıp tekrar deniyorum 1 e almayı geçiyo böyle bir sıkıntı var sadece 1 dede değil diğer viteslerdede oluyorda alıştım ben hemen biraz gaz vererek debreji bırakınca devam edebiliyorum, ama belki hiç masraf yapmadan satarım, ne alıcan derseniz bilmiyorumki belki cbr yeni modeller falan çok şekil

Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüm motorumu 500 km de ilk bakıma götürdüm (Yetkili servis değil yıllardır gittiğim usta) Motul 3000 4T yağ değişti çıkan yağdan yağ tapasına baktığımızda mıknatıslı bölge tertemiz cıktı Yağ filtresi temizlendi tekrar takıldı , Zincir boşluğu ayarı yapıldı ve temizlenip yağlandı , Debriyaj çok yukarda kavrıyodu ayarlandı böyle daha iyi oldu Gevşeme yoktu ama motor bağlantı cıvataları sıkılığı kontrol edildi.. Yağ değiştikten sonra motorun sesi daha yumuşak ve hoş çıkmaya başladı daha düzenli bi devirde çalışmaya başladı Sonuç güzel
    evet bakımdan önce benimkide chooper gibi sesi vardı şimdi düzeldi gür sese geri döndü

bence böyle şeylere dikkat etmeyin siz önünüze bakın canınız nasıl isterse öyle inin yokuşu hem viteste inerken çok güzel sesler geliyor ;)

Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa arkadaslarr benim bi sorunum var bi kac gundurluu . Motoraa bisey oldu bolee usteksiz gidiyoduu .servise gittimm bakti karburator e tahliyeden benzin boşalttı. . Benzini baska yerden al dedi duzelir. Nden ole soledii bi bilginiz varmi..
    dogru demişolabilir sen devam et başka yerden al birde düzelmezse tekrar götürürsün işte, tabi birde motor sogukken gitmek istemiyor onuda unutmayalım

Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K bakmayin ama saskinim o.dilerimm simdiden ilk defa yokus asagii tasaruff soran gördüm . Bence degmezz Yokuşu inerken bites dusurunce bole acayip sesler geliyo abimin kanunisinde goruyodumm .. ve o olee takkkk diee bi ses geliyoo adam korkuyoo bisi olacak hem hem tasuruf ettin diyelim tas patlasaa 10 20 km farkeder onuk içinde degmezz .. motora yazikk
    evet yük motora binince benzin egzosda patlıyor sanırım çok hoş oluyo arkada mısır patlatıyomuş gibi, birde çay demlese bu egzos tam olucak :D
    rumelian bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS APACHE 2011-MONDiAL MCX
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Motoru şehirler arası nakliye için bizım transportera yüklemeye çalıştık sığmayınca direksiyonu söküp o şekilde sığdırdık. Tekrar birleştirdik ama motor sağa yatma eğiliminde sürekli, dengesi bozuldu. Nerde hata yapmış olabiliriz?
    ben tek parça halinde caddye soktum :S
    sbr bunu beğendi.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba;

Bende bir apeche almayı düşünüyorum paylaşımlarınızı okumaya çalıştım,gördüğüm kadarıyla biraz titreşim var birde diafram sorun oluyormuş onun dışında kronik bir arızası varmıdır.Yıllar arasında kasada yada motorda herhangibir değişiklik yapıldı mı şu model daha sorunsuzdur diyebilirmisiniz yoksa hepsi aynımıdır.
    2011 model 9000 km de bir tane motor var alabilirim tavsiyeleriniz nedir nelere dikkat etmem lazım
    teşekkürler.

Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

Bende bir apeche almayı düşünüyorum paylaşımlarınızı okumaya çalıştım,gördüğüm kadarıyla biraz titreşim var birde diafram sorun oluyormuş onun dışında kronik bir arızası varmıdır.Yıllar arasında kasada yada motorda herhangibir değişiklik yapıldı mı şu model daha sorunsuzdur diyebilirmisiniz yoksa hepsi aynımıdır.
    2011 model 9000 km de bir tane motor var alabilirim tavsiyeleriniz nedir nelere dikkat etmem lazım
    teşekkürler.
    al kardeşim güzel motor 2011 ve üstünü al o buldugun kaç para?, birde diyafram derken? titreşim var doğrudur ama ne olucakki bir sorun yaratmıyor.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevabın için teşekkürler.
    Bulduğum motor 3.500TL ama hiç konuşmadım fiyatını.Diyaframı bende bir iki sayfa önce okudum bir arkadaş yazmış motorun gitmeme sebebi diyafram galiba diye.Tek silindir her makinada titreşim olabilir çok rahatsızlık vermesin yeter

by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler.
    Bulduğum motor 3.500TL ama hiç konuşmadım fiyatını.Diyaframı bende bir iki sayfa önce okudum bir arkadaş yazmış motorun gitmeme sebebi diyafram galiba diye.Tek silindir her makinada titreşim olabilir çok rahatsızlık vermesin yeter
    kardeşim titreşim falan son yırttıgımda hissediyorum oda normal 125lik gibi degil!!! bu 4. motorum ve öbür motorlar gibi titremiyor hatta hiç titremiyor dersem yeridir. hatta ön dişliyi 14 yap dahada iyi olur. kronik sorunu yok diyafram meseleside sadece 2 sayfa önce var daha yeni konusu açıldı yani
    Allahümme salli ala seyyidina muhammed ve ala ali seyyidina muhammed

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler