Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı ilker271 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. TVS ile ilgili bilgiye ihtiyacım var. YBR 125 kullanıcısıyım 1 yıldır ve motorumdan tek bir sebep yüzünden memnun değilim. SÜRAT. motorun üzerine yattığımda ancak görebildiğim son hız 100 km. Ben yazları yazlığa gitmek için birkaç kez motorla gitmeyi tercih ettim fakat defalarca ya bir kamyonun yada bir otobusun arkasında esir kaldım. Çünkü şehirler arası yollarda bu araçların seyir ettikleri hız benim çıkabildiğim son hız oluyor. Sollamaya kalksan olmuyor zaten gaz fişeği dipte. Ya frene basıcan salıcan gidicek önündeki yada adamın aklına esicek şu garibana bir yol vereyim dicek. Yani YBR'nin uzun yol kavramı bana uymuyor. Kendim edirne'de oturuyorum ve burada tvs'nin satıcısı ve servisi olan yer çok yakın dostlarım. Hatta ybr nin bakımlarını bile orda yaptırıyorum. Bana sürekli TVS sana göre diyorlar fakat alışıla gelen şu sorunun cvbını bir türlü aklımdan çıkaramadığım için TVSye geçemiyorum. VİBRASYON. Nedir bu vibrasyon sorunu. Ben YBR'de hiç bir titreşim hissetmiyorum ama Altın Elbiseli Adam bu motorda bir zangır zangır titreme var diyor. Kahretsin ki bir tane TVS'ye denk gelmedim ki binip bir tur atabileyim. Yani bendeki mi şans yoksa bu TVS edirne'de yokmu anlamadım. 2013 modelinden satıcı arkadaşların elinde bir adet var kırmızı-siyah renginden. Ama oda vitrinde olduğu için çalıştırılmadı bile daha. onuda deneyemiyoruz. Bana 120 km hızları rahat görebilecek ybr gibi sağlam az yakan parçası bulunabilen beni üzmicek bir motor bulmak istiyorum. Sanırım TVS için bu forumda Serkan Bey yetkili olarak birkaç bilgi paylaşımında bulunmuş. Yani YBR yi bırakıp TVS alsam titreşiminden şikayet edermiyim. Şu iki motoruda kullanan varmıdır şu forumda. Bilgisi olan varsa paylaşım yaparsa çok sevinirim. Herkese hayırlı forumlar...

senin bu soruna cevap verecek arkadaşlar
    biri sabri (sbr) apache kullanıcısı
    diğeri can (twin)ybr kullanıcısı

ikiside usta şöför ikiside apache ve ybr kullanmış kişiler
    cevapları bizzat kendileri versin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu soruna cevap verecek arkadaşlar
    biri sabri (sbr) apache kullanıcısı
    diğeri can (twin)ybr kullanıcısı

ikiside usta şöför ikiside apache ve ybr kullanmış kişiler
    cevapları bizzat kendileri versin...
    Abi teşekkür ederim ilgi alakana ben kendisine apache ile ilgili düşüncelerimi özelden yazma gereği duydum. Bu konular çok sık konuşulduğu için görüntü kirliliği olsun istemedim. Kısaca özet geçiyim;

Ybr esd rahat konforlu ben 2 kişi 120 gibi hızlara çıkıyorum dedim. Apache kadar seri değil diye de ekledim.
    Apache bir o kadar seri titreşim ybr kullanan bir insanı rahatsız ediyor. Apache apache diyordum ama Özkan'a apache alınca sık sık onun motorunu kullanınca anladım ki kendi motorumun rahatı o ivmelenmeye değmez. Kalitelidir, iyidir her şeyi 10 numara ama ben vibrasyon sebebiyle tekrar motor almaya karar versem apache almam. Dediğim gibi hızlı motor güzel motor ama çok yakın arkadaşımda aynı motordan olunca ve kendi motorumdan fazla o motoru kullanıp artçı olunca anladım ki benim motorum mercedes konforun da ama bir apache kadar gitmiyor. O kadar da problem değil benim için Bunlar tamamiyle benim şahsi düşüncelerim.

Sabri abi'de mutlaka bir şeyler eklicektir. Ama Edirne'ye giderken sabri abi ybr'ye bindiğinde ben bununla Kars'a giderim oluuumm demişti onu unutmam işte
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı ilker271 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. TVS ile ilgili bilgiye ihtiyacım var. YBR 125 kullanıcısıyım 1 yıldır ve motorumdan tek bir sebep yüzünden memnun değilim. SÜRAT. motorun üzerine yattığımda ancak görebildiğim son hız 100 km. Ben yazları yazlığa gitmek için birkaç kez motorla gitmeyi tercih ettim fakat defalarca ya bir kamyonun yada bir otobusun arkasında esir kaldım. Çünkü şehirler arası yollarda bu araçların seyir ettikleri hız benim çıkabildiğim son hız oluyor. Sollamaya kalksan olmuyor zaten gaz fişeği dipte. Ya frene basıcan salıcan gidicek önündeki yada adamın aklına esicek şu garibana bir yol vereyim dicek. Yani YBR'nin uzun yol kavramı bana uymuyor. Kendim edirne'de oturuyorum ve burada tvs'nin satıcısı ve servisi olan yer çok yakın dostlarım. Hatta ybr nin bakımlarını bile orda yaptırıyorum. Bana sürekli TVS sana göre diyorlar fakat alışıla gelen şu sorunun cvbını bir türlü aklımdan çıkaramadığım için TVSye geçemiyorum. VİBRASYON. Nedir bu vibrasyon sorunu. Ben YBR'de hiç bir titreşim hissetmiyorum ama Altın Elbiseli Adam bu motorda bir zangır zangır titreme var diyor. Kahretsin ki bir tane TVS'ye denk gelmedim ki binip bir tur atabileyim. Yani bendeki mi şans yoksa bu TVS edirne'de yokmu anlamadım. 2013 modelinden satıcı arkadaşların elinde bir adet var kırmızı-siyah renginden. Ama oda vitrinde olduğu için çalıştırılmadı bile daha. onuda deneyemiyoruz. Bana 120 km hızları rahat görebilecek ybr gibi sağlam az yakan parçası bulunabilen beni üzmicek bir motor bulmak istiyorum. Sanırım TVS için bu forumda Serkan Bey yetkili olarak birkaç bilgi paylaşımında bulunmuş. Yani YBR yi bırakıp TVS alsam titreşiminden şikayet edermiyim. Şu iki motoruda kullanan varmıdır şu forumda. Bilgisi olan varsa paylaşım yaparsa çok sevinirim. Herkese hayırlı forumlar...
    bu motor değişiklik yapmazsan 120yi rahat görmüyor 110 la gidiyor ama devir çok olunca titreşimde ona göre oluyor. 100 ile rahat gidiliyor elinede eldiven giyersen titreşimden dolayı bi uyuşma olmuyor. 100km de gidincede aynı kamyoncu sıkıntısı oluyor. 120 rahat görsün dersen daha büyük motorlara bakmalısın bence.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    250 cc alman lazim kardesim bi nebze ybr den iyidir apache ufak. Cc de 20 km az deil ama yinede ybr den iyidir

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc alman lazim kardesim bi nebze ybr den iyidir apache ufak. Cc de 20 km az deil ama yinede ybr den iyidir
    Abi benim motor da o kadar kötü değil ezme beni de yaa Nesi kötü ybr'nin tamam gitmiyor ama rahat en azından. Hafif eğimli yolda 135 gördüm bu arada ybr ile Sabri abi'yle Selami ağam bilir o yolu ama hatırlamaz şimdi Düz yolda da 120 rüzgar durumuna göre 125+ gidiyorum titreşmediği için sıkıntı yok
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Ybr rahattir eyvallah ama biraz da gitmesi lazim illa rahattan odun vermem dersen cbr bak

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    İstanbulda tiger bayisi veya orjinal satan nereleri var egsozu değiştirmek istiyorum titreşimden kurtulmak için kurbandan sonra taktırmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Ybr rahattir eyvallah ama biraz da gitmesi lazim illa rahattan odun vermem dersen cbr bak
    En iyisi zuzu
    sbr bunu beğendi.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Sabri abi başınız sağolsun.
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler kış geliyo bu yüzden diyorumki koruma demirliklerinden rüzgar az vursun diye evlerin dış cephelerini kaplayan köpükten alıp kelepçeyle tutturmayı düşünüyorum nasıl olur yararı olurmu bi öne uzun cam takamazmıyız ?
    kaan kendin köpükten plastikten ugraşıcagına
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...7263034/detay/
    şöyle bir şey daha güzel ve kullanışlı olur .

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Kanka zuzu manyak tam benlik degerini bilmeyenler var iste dursun garajda soft bag topcase mp3 felan tur cami amaaan bol bol gezi neyse bol bol olmasada az az gezi kirmizi tamda benim renk arka disliyi degisip devam
    www.erkakurye.com

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam aynı şirkette çalıştığımız oğuz arkadaşım, taksimde yaptığı motor kazasında hakkın rahmetine kavuşmuştur. Allah yakınlarına sabır versin.
    Konusunu da şimdi gördüm sen diyince. Üzüldüm ya :/ allah rahmet eylesin başınız sağolsun sabri.......

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Bende şimdi gördüm yazılanları. Başımız sağolsun bir kardeşimizi kaybetmişiz. Allah ailesine ve sana sabır versin Sabri kardeşim. Çok daha dikkatli olalım arkadaşlar böyle haberler aldıkça çok üzülüyorum.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs

motor elime geçti bir fotoğraf paylaşmak istedim
    srtclkn bunu beğendi.

bordo990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    arkadaşlar merhaba.. sizlere 2 sorum olacak; (motorum 9 binde)
    1.si çalışırken şıkırtılı çalışıyor (tıkır tıkır sesler geliyor) neden?
    2.si sizin motorunuzda çok çabuk ve aşırı ısınıyor mu? baya bir sıcaklık geliyor?

Motosikleti
    apache klanından tvs

balkızımı ilk kez öperken

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hayırlı olsun cemolos, senin motoru bugün saat 4 te görmüştüm plakasını takıyorlardı en güzel rengini aldın merak etme.
    cemolos bunu beğendi.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    cemolos hayırlı olsun. Sarı renk sizede diğerlerinden farklı geliyor öyle değilmi eski kasa için söylüyorum benimkide sarı kız
    cemolos ve sbr bunu beğendiler.

Motosikleti
    apache klanından tvs
    teşekkür ederim herkese. ilk başta çok şüphelenmiştim acaba yanlış mı yaptım diye ama motor elime geçtiğinde çok mutlu oldum dedim doğru rengi almışım

Motosikleti
    Kanka zuzu manyak tam benlik degerini bilmeyenler var iste dursun garajda soft bag topcase mp3 felan tur cami amaaan bol bol gezi neyse bol bol olmasada az az gezi kirmizi tamda benim renk arka disliyi degisip devam

Knka sana sevinecegin bi haberim olacak hemde cok mutlu olacan
    Reklamlardan sonra

Cem hayirli olsun dostum Allah kaza bela vermesin gule gule kullan

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın çağatay. artçı kızdı. bir kaç kırığı var. inşalla Allah şifa verirde en kısa zamanda aramıza döner.
    haberlerde gördüm daha öncesinde de taksimin yanlış yapıldığına dair haberler vardı umarım masa başı mühendislerinin(sağlam bir sopayı hak ediyorlar) hatalarını bu kardeşimiz yada abimiz ödememiştir

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

cem kardeşim hayırlı olsun güle güle bin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler