Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar Allah izin verirse cumartesi günü esenlerden kartal'a motorumu teslim almaya gideceğim
    (Ne işin var taa oralarda demeyin fuarda anlaşıp ödeme yaptığım kişi izmir bayisi çıktı yani izmire gitmekten iyidir
    Herneyse sormak istediğim şey 2 arkadaş gideceğiz motoru almaya
    Rodaj döneminde olan 0 sıfır motora artçı ile beraber binmek sıkıntı olur mu?
    Bir de hangi devir ve km/s aralığında seyretmeliyim?

(örn: max 6000 devir / 60-80 km gibi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Allah izin verirse cumartesi günü esenlerden kartal'a motorumu teslim almaya gideceğim
    (Ne işin var taa oralarda demeyin fuarda anlaşıp ödeme yaptığım kişi izmir bayisi çıktı yani izmire gitmekten iyidir
    Herneyse sormak istediğim şey 2 arkadaş gideceğiz motoru almaya
    Rodaj döneminde olan 0 sıfır motora artçı ile beraber binmek sıkıntı olur mu?
    Bir de hangi devir ve km/s aralığında seyretmeliyim?

(örn: max 6000 devir / 60-80 km gibi)
    söylediğiniz değerleri geçmedikçe sıkıntı çıkartmaz. Rahatlıkla binebilirsiniz.

Saygılar,

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    ben bindirmedim ilk 500km kimseyi:D
    sabri de öle.
    dik rampaya çıkmican hele iki kişi hiç

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Alıntı SerkanApache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediğiniz değerleri geçmedikçe sıkıntı çıkartmaz. Rahatlıkla binebilirsiniz.

Saygılar,
    2013 modeller ne zaman gelecek serkan bey ruhsatta 2013 yazıcak olan modeller bayi bugün gelmiyebilir falan dedi ? 2013 için bekliyorum ben sırf.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabri de öle.
    Konyada rampa yok zatende Ben rodajda çoğunlukla 2 kişi bindim sıkıntı çıkmaz devir aralığını geçmedikce .. 120 kilo tek kişi binince bişey yok 60 60 binince ooooo olmaz :D bırak bu işleri okan
    Twin, EminBey ve M.balibey bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sabri de öle.
    hacı ikişi binsende bişi olmaz
    devir saatinde olsun gözün fazla zorlama bişi olmaz.
    # motosikletle.blogspot

SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 modeller ne zaman gelecek serkan bey ruhsatta 2013 yazıcak olan modeller bayi bugün gelmiyebilir falan dedi ? 2013 için bekliyorum ben sırf.
    Mayıs sonunda elimizde olur diye tahmin ediyoruz
    alacakaptan bunu beğendi.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Şu apaçilerin tipine hayran olmamak mumkun deil ancak birde şu titreşim denilen şeyin olması insanı soğutuyor beyler ilk motorumu alıcam ama bu gidişle bir ybr bir apaçi alıp ybr motorunu apaçiye takıp sorunsuz motor yaratıcam o olucak :D

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hız konusuna bir ekleme yapmak istedim;

Genelleme yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama bizim motorlar 9-10 km/s kadar fazla gösteriyor son hız olarak.
    60 - 70 km/s hızlarda bu sapma ne orandadır onu bilmiyorum.
    Ama GPS ile yaptığım son hız ölçümlerinde kendi göstergesi 121 gösterdiğinde GPS 111 - 112 gibi gidip geliyordu.

Bilginize
    genel olarak %10luk bir şaşma payı var ben 1 defa 133 gördüm fakat deponun üzerine yapışmıştım resmen(50 kiloyum) o zaman anca 120yi görmüştüm gerçek olarak birde sakın ilk alacaklar servislere güvenip 140 görürsün dediklerine bakmasınlar ybr ile cbfnin ki nasıl acaba

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konyada rampa yok zatende Ben rodajda çoğunlukla 2 kişi bindim sıkıntı çıkmaz devir aralığını geçmedikce .. 120 kilo tek kişi binince bişey yok 60 60 binince ooooo olmaz :D bırak bu işleri okan
    lan şerefsiz :D
    120 miyim ben
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    lan şerefsiz :D
    120 miyim ben
    Daha fazlasın da, Enes kibarlık olsun diye az söylemiş
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    yeni kasanın kafa grenajı bi öncekine takılabiliyor mu ? sanırım sorulmuştu bu soru ama bulamadım, kusura bakmayın.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasanın kafa grenajı bi öncekine takılabiliyor mu ? sanırım sorulmuştu bu soru ama bulamadım, kusura bakmayın.
    isotlar eski kasa kullanıcılara bunu satmayacaklarını acıkladılar
    sbr bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    bulunduğum yerdeki servisten,bayiden falan alamıyor muyum ? yedek parça olarak satılmıyor mu ?

Motosikleti
    Anlayın işte, adamlar motor satılsın, ellerinde kalmasın diye yeni kasanın parçalarını bile satmıyorlar. Sanane kardeşim eski kasa apache'si olan adam sırf kafa grenaj'ı hoşuna gidiyor diye yeni motor mu alıcak?

Bu konuyu Sabri abi fuarda yetkililerle konuştu. Yok satılmicak, eski kasa kullanıcılarına verilmicek, yok şase numarası olucak bir sürü safsata, laf salatası yaptılar. Bazen honda ya da yamaha'yı sırf marka yüzünden tercih ediyorlar ya, ya da etmek zorunda kalıyorlar (Ben gibi. Hem 2.el korkusuna alamadım apache. Kısmet olsa Nihat Abi'nin motorunu alıcaktım kısmet olmadı, gittim ybr aldım) adamlar haklı. Hiç kimse senin motorun eski kasa ben sana yeni kasa parçası satmam. Bütün millet senin gibi yaparsa ben nasıl motor satıcam düşüncesi değil büyük markalarda. Tvs firması, ya da TR'de bayiliğini yapanlar gittikçe Tvs'yi küçük düşürmeye başladılar bence, çok büyük hata ediyorlar.
    M.balibey ve EmrE_09 bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlayın işte, adamlar motor satılsın, ellerinde kalmasın diye yeni kasanın parçalarını bile satmıyorlar. Sanane kardeşim eski kasa apache'si olan adam sırf kafa grenaj'ı hoşuna gidiyor diye yeni motor mu alıcak?

Bu konuyu Sabri abi fuarda yetkililerle konuştu. Yok satılmicak, eski kasa kullanıcılarına verilmicek, yok şase numarası olucak bir sürü safsata, laf salatası yaptılar. Bazen honda ya da yamaha'yı sırf marka yüzünden tercih ediyorlar ya, ya da etmek zorunda kalıyorlar (Ben gibi. Hem 2.el korkusuna alamadım apache. Kısmet olsa Nihat Abi'nin motorunu alıcaktım kısmet olmadı, gittim ybr aldım) adamlar haklı. Hiç kimse senin motorun eski kasa ben sana yeni kasa parçası satmam. Bütün millet senin gibi yaparsa ben nasıl motor satıcam düşüncesi değil büyük markalarda. Tvs firması, ya da TR'de bayiliğini yapanlar gittikçe Tvs'yi küçük düşürmeye başladılar bence, çok büyük hata ediyorlar.
    herşeyiyle katılıyorum bir zamanlar hyosung s&t olduğunda böyle sıkıntılar olmuştu s&t yazanlara hyosung parça vermiyordu şasi nosunu istiyordu saçmalıktan başka bişey değil

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşeyiyle katılıyorum bir zamanlar hyosung s&t olduğunda böyle sıkıntılar olmuştu s&t yazanlara hyosung parça vermiyordu şasi nosunu istiyordu saçmalıktan başka bişey değil
    Sonra noldu? Kanuni daha yeni çıkmış piyasaya kaç kişide var üstünde kanuni yazan gt250r? Herkes şüpheyle, tedirgin gözlerle bakıyordu motora. Buda mı kanuni oldu diye. İlk zamanlar hiç satamadı. Hyosung markaya da bakmıyor du, sonra baktı ki durumlar iyiye gitmiyor, hyosung bakmaya başladı. Başka çağresi kalmadı çünkü. Tvs'nin durumu iyi yerlere gitmiyor bu bir gerçek. TR'deki bayilerin ayakları yerden kesilmiş kâr marjını düşünüyorlar. Bilmiyorlar ki onlara asıl kâr yaptırıcak olan müşteriler.
    M.balibey bunu beğendi.

slm arkadaslar 180 lık sılındır takan varmı benım gıbı

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulunduğum yerdeki servisten,bayiden falan alamıyor muyum ? yedek parça olarak satılmıyor mu ?
    alamıyorsun bunu yeni kasa alan ruhsatı gösterene vereceklermiş.
    hemde uymuyor dedi bayideki çalışan. bir iki aparatlar filan lazım dedi

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:31 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra noldu? Kanuni daha yeni çıkmış piyasaya kaç kişide var üstünde kanuni yazan gt250r? Herkes şüpheyle, tedirgin gözlerle bakıyordu motora. Buda mı kanuni oldu diye. İlk zamanlar hiç satamadı. Hyosung markaya da bakmıyor du, sonra baktı ki durumlar iyiye gitmiyor, hyosung bakmaya başladı. Başka çağresi kalmadı çünkü. Tvs'nin durumu iyi yerlere gitmiyor bu bir gerçek. TR'deki bayilerin ayakları yerden kesilmiş kâr marjını düşünüyorlar. Bilmiyorlar ki onlara asıl kâr yaptırıcak olan müşteriler.
    hocam ben yeni kasa tvs için istanbuldaki 4 bayiden. + kocaeliden + bandırmadan fiyat aldım. bak çelişkiye bak şimdi
    4600 4650 4700 4750
    sadece isotlar 4800 dedi peşin para alımda.
    bu adamlara fazla para kaptırmayın.
    bayiye gittiğinizde servis için bakımı kaç paraya yapıyorsunuz diyip değişen parcaların fiyatlarını alın
    başında durun. pazarlık edin. alın motorunuzu gidin.
    bayinin adını vermeyeyim, sıfır 12 model gri eski kasa tvsye yeni kafa grenajın takarım sana 4300 peşine veririm dedi.
    bende yeni olsun dedim aradaki farkı ödemeye razıyım dedim..
    bu adamlara ben 1 aydır bu adamlara güven olmaz
    herkes birbirini yalanlıyor diye boşuna demiyorum..
    cok savunan birileri vardı bu başlık altında servislerim cok iyi bayimiz herkes memnun diye noldu şimdi?
    M.balibey bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alamıyorsun bunu yeni kasa alan ruhsatı gösterene vereceklermiş.
    hemde uymuyor dedi bayideki çalışan. bir iki aparatlar filan lazım dedi

---------- Post added at 20:37 ---------- Previous post was at 20:31 ----------

hocam ben yeni kasa tvs için istanbuldaki 4 bayiden. + kocaeliden + bandırmadan fiyat aldım. bak çelişkiye bak şimdi
    4600 4650 4700 4750
    sadece isotlar 4800 dedi peşin para alımda.
    bu adamlara fazla para kaptırmayın.
    bayiye gittiğinizde servis için bakımı kaç paraya yapıyorsunuz diyip değişen parcaların fiyatlarını alın
    başında durun. pazarlık edin. alın motorunuzu gidin.
    bayinin adını vermeyeyim, sıfır 12 model gri eski kasa tvsye yeni kafa grenajın takarım sana 4300 peşine veririm dedi.
    bende yeni olsun dedim aradaki farkı ödemeye razıyım dedim..
    bu adamlara ben 1 aydır bu adamlara güven olmaz
    herkes birbirini yalanlıyor diye boşuna demiyorum..
    cok savunan birileri vardı bu başlık altında servislerim cok iyi bayimiz herkes memnun diye noldu şimdi?
    İsim vermemekle çok iyi yaptınız. Çünkü o kişilere iş yaparken bu bazı bayiilerin zoruna gidicek ve o adamların başına ekşicekler. Yok siz böyle yapıyorsunuz biz satış yapamıyorsunuz gibisinden. O bahsettiğiniz bayii iş yaparda geri kalanlardan bir şey olacağını sanmıyorum. Her zaman müşteri memnuniyeti öncelikli olmalı, bayii'de çalışanların kâr marjı değil.!
    M.balibey ve SerkanApache bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler