Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Arkadasım aynı sorun bendede vardı hemen hemen bir aydır. Git gel, git gel, garanti kapsamında sıfır karbüratör taktırdım bu hafta sonunda. Senin sorununda aynı sey. Garantisi devam ediyorsa servisine söyle karbüratörünü değiştirsinler. Para vermeden cözmeleri gerekiyor bunu. Bu arada egerki garantin yoksa o zaman diyaframını değiştir...[/QUOTE]

arkadaşlar motorumun son gazda 6000 deviri geçmeme sorununu kerim kardeşimin de tavsiyesiyle moturumu teknik servisine götürüp diyaframini değiştirtip sorunum cok şükür ki çözüldü. çok teşekkür ediyorum kendisine. motor yüksek deviri görünce bu seferde baska bi sorun ortaya çıktı 9000 devire gelince motor teklemeye başlıyor ve eksozdan sanki öksürüyor gibi sesler geliyor ama tekledigi zaman yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler..[/QUOTE]
    9 binde kesiciyemi giriyor? Motorun yenı ise, ilk defa o devirlere çıkdıysa normal. Bendeki wolf 37500 km de ve 10 bin devirde kesiciye giriyor. Aynı motor murat arkadaşımda var 8 bin km de 11500 devri geçiyor ama beni yolda tutamıyor. Her türlù geçiyorum. Benim motor 10 km kadar daha hızlı. Galiba motorun yeni. Kaç km de ve karburatörü yaptırdıktan sonra düz yolda max hızın nedir?
    ARKADAŞLAR bu arkadaşıma yardımcı olun. Benim tvs apache tecrübem yok. Siz daha iyi bilirsiniz. Tekteker ramço ramazan iyi bilir bu konuları ama bu sıralar pek gözükmüyor.
    burdurlu1988 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 binde kesiciyemi giriyor? Motorun yenı ise, ilk defa o devirlere çıkdıysa normal. Bendeki wolf 37500 km de ve 10 bin devirde kesiciye giriyor. Aynı motor murat arkadaşımda var 8 bin km de 11500 devri geçiyor ama beni yolda tutamıyor. Her türlù geçiyorum. Benim motor 10 km kadar daha hızlı. Galiba motorun yeni. Kaç km de ve karburatörü yaptırdıktan sonra düz yolda max hızın nedir?
    ARKADAŞLAR bu arkadaşıma yardımcı olun. Benim tvs apache tecrübem yok. Siz daha iyi bilirsiniz. Tekteker ramço ramazan iyi bilir bu konuları ama bu sıralar pek gözükmüyor.
    bilmiyorum ki kesiciye mi giriyor hiç bi bilgim yok.
    adem kardeşimiz yardım sever çok ilgili ve saygıya lâyık örnek alınması gereken bi şahsiyet. kendisini imreniyor ve tebrik ediyorum.

SerkanApache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    sıkıntı varsa isotlar servise gidin. Garanti motorlara genelde orası bakıyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı SerkanApache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkıntı varsa isotlar servise gidin. Garanti motorlara genelde orası bakıyor
    isotlara götürürsem bu sorunu kesin hallederler ama bana 1000 km uzaklıkta

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bu güzeL Gece İçin TeşekkürLer FENERBAHÇE ..!
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    tvs apache 9500 de devir kesiciye giriyor 9 bin erken. sorunun ne olabılır. hava filtresi karbüratör veya buji olabılır.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs apache 9500 de devir kesiciye giriyor 9 bin erken. sorunun ne olabılır. hava filtresi karbüratör veya buji olabılır.
    2 gün önce motoru servisine götürüp bakima saktum karbüratörü açtı temizledi diyaframi değiştirdi, bujiyi orjinaliyle değiştirdi bütün ayarını yaptim dedi.
    ben sulu benzinden şüpheleniyorum ondan olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:08 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu güzeL Gece İçin TeşekkürLer FENERBAHÇE ..!
    yakışır

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    İŞTE MOTORLAR.... RENK RENK

KIRMIZI
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-kirmizi-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120581179/detay/

YEŞİL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-yesil-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120576054/detay/

TİTAN GRİ
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-grii-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120574312/detay/

SARI
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-sari-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120571736/detay/

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4890 mı?..

Ehuhehue!

Grenaj farkı olarak 600 lira.. İyi para valla!
    Veren çıkarsa tecrübelerini paylaşsın lütfen!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN
    TVS Firmasından 2013 yeni kasa yeşil renk bir motor siparişi verdim fuarda mayıs ayında teslim almayı bekliyorum
    Yeni kasanın tipini daha çok beğendiğim için bütçemi zorlasada fiyat farkına fazla takılmadım
    Ama benim gibi bu yeni kasa motordan almayı düşünen bir arkadaşım isotlar ile yazışırken şu bilgiyi öğrenmiş

Arkadaşım soruyor:
    Merhaba
    Bu yeni kasadan fuarda sipariş verenler için model yılı kaç gözükecek ruhsatta 2013 mü?
    Hazirandan sonra alanların 2014 model mi gözükecek model yılı?

Yetkili cevaplıyor:
    HEPSİNDE 2012 GÖRÜNECEK

Bana fuarda yetkililerin dediğine göre ruhsatta 2013 model görünecekti

Şimdi TVS firması tüketiciyi yanıltılmış olmuyor mu?

Stoklarında olan 2012 fabrika çıkışlı eski motorlara yurtdışından yeni kasaya uygun parça getirtip burada montaj mı yapılıyor?

Arkadaşımı telefonla aramışlar ve önemli olan trafiğe çıkış taraihidir zaten model yılı olarak o gözüküyor
    Zaten diğer bütün markalarda da 2013 olarak satılanlar 2012 olarak gözükecek haziran öncesi için denmiş (Bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası)

Benim araştırdığım yasa gereği bildiğim kadarıyla fabrikadan çıkış tarihi neyse o model yılı olarak geçiyor
    Ozaman ben niye mayıs ayını bekliyorum ki arkadaş ben niye bunun parasını peşin ödedim!
    2012 model motoru 2013' te trafiğe çıkarmak olmuyor mu bu sonuçta?

Ben şimdi kandırıldım mı?
    Şimdi ben ne yapayım lütfen bana yardımcı olun
    Arkadaş öyle de bunlar 2012 sonunda türkiyeye giriş yapan ilk parti yeni kasalar ise bunlar vergiden falan filan kar etmek için fuarda satılacak ilk parti için böyle bir iş yaptılarsa?
    sonuçta ben magdur olmuyormuyum bir şekilde aldatılıyorum gibi sanki
    İsotlardan Serkan Bey ile konuşmuş arkadaşım

Bende başka firmalara mail attım
    Sn. Yetkili
    Bir sorum olacak şubat ayındaki fuarda 2013 model olarak satılan motorlar ruhsatta model yılı 2012 trafik çıkış 2013 olarak mı gözükür
    Yeni yasaya göre artık Haziran öncesi satılan motorlar bütün markalarda durum böyleymiş diyorlar doğru mudur?

Bana verilen yanıt aynen şöyle:
    "2013 yeni kasa bir motor 2013 model gözükür ruhsatta
    Haziran öncesi yada sonrası değil fabrikada üretildiği tarih önemlidir
    İsterse türkiyeye 2014 de gelsin 2013 de üretildiyse 2013 olarak gözükür ruhsatta" deniyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Mesela Honda firmasının yetkilisinin cevabı da şu şekilde:
    Satılan aracın,fabrikadaki üretim günü önemlidir.şasi basım tarihi 31.12.2012 bile olsa araç 2012 model olur.üretim günü 1 ocak 2013 ve sonrası araçlar 2013 olarak gelecektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Arkadaşlar bu durumda ne yapayım bir akıl verin ya
    TVS elindeki 2012 motoru allayıp pullayıp 2013 model diye satıyor sanırım :(
    Alıntı SerkanApache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İŞTE MOTORLAR.... RENK RENK

KIRMIZI
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-kirmizi-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120581179/detay/

YEŞİL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-yesil-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120576054/detay/

TİTAN GRİ
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-grii-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120574312/detay/

SARI
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-tvs-apache-sari-isotlar-motor-dan-vade-farksiz-12-taksit-120571736/detay/

Serkan Bey Bu Motorlar Neden 2012 Model
    Hemde 2013 Ortasında teslim tarihi
    2014 yılına yaklaşırken 2012 model motor satmak saçma değil mi?

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji kapağına bakarsan iyi olur.titreşimden oynadığı için elektriği kesiyor olabilir...
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Serkan Bey Bu Motorlar Neden 2012 Model
    Hemde 2013 Ortasında teslim tarihi
    2014 yılına yaklaşırken 2012 model motor satmak saçma değil mi?
    Şimdi size yeni yürürlüğe giren konundan bahsedeyim. Daha önceden örneğin 2011 yılının eylül ekim aylarında satılan araçlar 2012 model olarak kayıtlara geçiyor ve ruhsata işleniyordu. Ancak, konun şu şekilde değişti: ""Üretilen aracın veya motorun model yılı gözetmeksizin, üretildiği yılın model yılını alacaktır""der. Yani aracın üretim tarihi 27 Aralık 2012 ise, 2012 model olur. 01 Ocak 2013 ise 2013 model olur. Kanun bu şekilde değişmiştir.

Eğer konuyla ilgili aydınlatmamı istediğiniz farklı birşey varsa, seve seve cevaplayabilirim.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Serkan Bey,
    Aslında şimdi aynı şeyi konuşmaya başladık
    Hyosung, Aprilla ve Honda firmalarının yetkililerinin bahsettiği olay da bu şekilde
    Eski mesajlarımda motorsiklet şasi basım tarihi ibaresi ile kastedilen durum da bu zaten
    Yani Motor fabrikada 1998 de üretildiyse 2015 de dahi türkiyeye giriş yapsa Ruhsatta 1998 model gözükür...

Bende 2012 yılında TVS tarafından hindistanda üretilen motor şasilerini 150cc ye uyarlatmaktaki mantık nedir? Onu merak ediyorum
    Yani neden TVS firmasının 2013 yılında üretmiş olduğu şasiler değil de eskisi türkiyeye geliyor?

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Şimdi olay şu şekildedir. Yurt dışına sipariş ettiğiniz motorları (tüm markalar için bu geçerlidir) en az 90 gün önceden talep edersiniz. Çünkü merkez fabrikalar (hindistan) bize veya başkasına o anda motor sevk edemiyorlar. Mayıs ayında satış yapabilmemiz için, motor siparişlerini çok önceden bir planlama yaparak bildirmemiz gerekmektedir.

Ancak; mayıs ayından sonra satılacak motorlar 2013 model olarak geçecektir. Şuan tüm markalar da bu şekilde satış yapmaktadır. Motor aslında eski üretim değildir. Sadece 4 günden dolayı (27/12/2012) 2012 model olarak geçmektedir.

Bu arada şu konuda sizleri düzelteyim. Şasi üretim tarihi değil, motorun fabrikadan tam olarak çıkış tarihi baz alınır. Bu çıkış belgesinin adı da COC'dir. Burada üretildiği tarih yazar. Şasiyle aynı bağlamda değildir.

Saygılarımla,

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Arkadaşlar dün metzeller me2 lastik siparişi vermiştim bugün geldi. Bu lastiklere bir de iç lastik almak lazım değil mi ?

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    dostum aldığın lastik tupeless değilmi tupeless lastiğe iç lastik takılmaz biliyorsundur herhalde.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim diyo takılmaz.. valla takılır

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aldığın lastik tupeless değilmi tupeless lastiğe iç lastik takılmaz biliyorsundur herhalde.
    dostum ben ırc marka astık aldım iç lastık takıldı benım pekı bunu iç lastık olmadan takamazmıyız bılen varmı yada deneyen ?

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok dostum tubetype lastik iç lastikli sanırım takım olarak gelir diye düşünmüştüm ama sadece lastikler gelmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben ırc marka astık aldım iç lastık takıldı benım pekı bunu iç lastık olmadan takamazmıyız bılen varmı yada deneyen ?
    İrc'nin iç lastiksiz olan lastikleri vardı ondan alsaydın keşke. şuan benim motordakiler iç lastiksiz tubeless yani . 1 senede her yeri çatladığı için şimdi metzeller aldım hem daha kaliteli . LAstik öenmli bir mevzu paradan kaçmamak lazım
    memduhb bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok dostum tubetype lastik iç lastikli sanırım takım olarak gelir diye düşünmüştüm ama sadece lastikler gelmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

İrc'nin iç lastiksiz olan lastikleri vardı ondan alsaydın keşke. şuan benim motordakiler iç lastiksiz tubeless yani . 1 senede her yeri çatladığı için şimdi metzeller aldım hem daha kaliteli . LAstik öenmli bir mevzu paradan kaçmamak lazım
    senin aldığın lastik tupeless iç lastiğe gerek yok onlar eskidendi hem iç lastik heö dış lastik alıp takmak

hee olurmu olmazmı dersen illki olur ama hiç sağlıklı olmaz....

çelikatlı kardeş sen lastikçisin galiba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler