Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    valla rr 160 gelırse drek olarak alırım 5000 gecmez se tabı
    sbr bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    ya arkadaşlar bir şey sorucam; geçen fark ettim, motorun selesi sağa sola sallanıyor, çıkartıp öne doğru kızaklayarak yeniden taktım ama aynı. daha önce fark etmemiştim ama normal mi bu? yoksa bir diş falan mı geçmiyor

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEYLER BOMBAYI PATLATIYORUM RTR160 OLARAK FUARA GETİRİYORLAR!!! ÖZELLİKLE BELİRTTİM 160 DEĞİLMİ DİYE.. EVET 160LIK DEDİLER..
    iyiymiş Bak bu .. Ama yinede ne biliyim 160 niye yav :D 250lıklerın rakıbı olamıcak .. Diğer turlu bi Ybrden Bi Cbf Den zaten daha hızlıydı .. şimdi neyin rekabeti bu ? Zaten hız konusunda rakibi yokki o klasmanda .. fark 1000 lırayı gecerse vermek aptallık olur gibi duruyor .. yinede bi fuara gidip bakalım görmeden işkembeden sallamak olmaz Son hız ne olcak acaba merak edıyorum .. Yzf 125r Ve Cbr 125r Dan yuksek hızlar görebilcek mi bakalım .. 156Km cbr , 161 Yzf Rekorları var :D Fuar İçin plan yapıyoz mu beyler .. ? ne zmn gidicez nasıl yapıcaz ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Öncelikle, ön ve arka lastiklerin farklı marka ve modellerde takıldığında çok verimli olmayacağını biliyorum.

İlk sorum şu: Öne 90/80 x 17 ölçülerinde lastik takan ve sorunla karşılaşan arkadaş var mı aramızda? Yanaklarda ufak bir daralma teorik olarak nasıl sonuç verebilir? Düşündüğüm lastik şu:

Continental 90/80-17 46S ContiGO!
    151 TL

Eğer ki orjinal ölçüden şaşmayacaksak şu var:

Heidenau 90/90-17 TT 49S K63
    162 TL

Ön ve arka aynı marka model lastik ben de bulamıyorum. Arkaya 90 lık takmak istemememden ötürü. Varsın düşsün son hız, fazla yaksın vs...
    Bu sebeple paraya da kıyarak arkaya şunları düşünüyorum:

Pirelli 110/80-18 58H Sport Demon
    306 TL

Öne 90/90 Heidenau takar isem arkaya:

Heidenau 110/80-18 60H K65
    274 TL

Hem aynı marka olur en azından hem de biraz daha ekonomik.

Şimdiii. Ön ve arka farklı marka, model, desen ve sertlikte olacak doğrudur. Çok verimli olmayacak ve deneysel bir çalışma olacak benimkisi belki de. Ama şu gerçek ki ön ve arkada şuanda bulunmakta olan ve birbirleriyle mükemmel (!) uyum içerisinde çalışmakta olan IRC'lerden daha yararlı olacakları kesin.
    Fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
    memduhb bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyiymiş Bak bu .. Ama yinede ne biliyim 160 niye yav :D 250lıklerın rakıbı olamıcak .. Diğer turlu bi Ybrden Bi Cbf Den zaten daha hızlıydı .. şimdi neyin rekabeti bu ? Zaten hız konusunda rakibi yokki o klasmanda .. fark 1000 lırayı gecerse vermek aptallık olur gibi duruyor .. yinede bi fuara gidip bakalım görmeden işkembeden sallamak olmaz Son hız ne olcak acaba merak edıyorum .. Yzf 125r Ve Cbr 125r Dan yuksek hızlar görebilcek mi bakalım .. 156Km cbr , 161 Yzf Rekorları var :D Fuar İçin plan yapıyoz mu beyler .. ? ne zmn gidicez nasıl yapıcaz ?
    aslında sadece rakip olarak düşünmek yanlış olur. ben kendi motorumdan çok memnunum ama performansı biraz daha iyi olursa çok iyi olur..110 la falan giderken devir çok yüksek oluyo.. 14 dişli takmayı düşünüyodum. artık 14 dişli yerine rtr160 alırız biz cumartesi günü fuara gitmeyi planlıyoruz ama aramızda tatlı su motorcuları var..hava çok yağmurlu olursa motorsuz gidebilirz..
    TRANSALP XL700

erays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    hocam, ben fuara Antalya dönüşü katılacağım son gün. Pazar günü 11.00 gibi sabiha gökçenden geçicem. sizler ne planlıyorsunuz, denk gelirse gidişlerimiz görüşelim

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Hocam lastiklerin fiyatlari uçuk geldi 2 lastik e 500 tl den fazla para vermek col degilmi ?

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam lastiklerin fiyatlari uçuk geldi 2 lastik e 500 tl den fazla para vermek col degilmi ?
    Aslında şöle;

Ön: Heidenau 90/90-17 TT 49S K63 162 TL
    Arka: Heidenau 110/80-18 60H K65 274 TL

436 TL yapmakta. 200 lira gibi bir fazlalık sözkonusu alınabilecek basit lastiklere göre.
    IRC ile kaya kaya gitmenin yanında gözden çıkartılabilecek bir tutar bence.

Continental ContiGO hakkında güzel yorumlar okumadım bu arada. Islak zeminde o da salıyormuş kendini iyicene.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Ben de bu lastik olayında çok araştırma yapmıştım ilk önce öne irc arkaya pirelli almıştım dişli olanından geçenlerden arka lastiğe çivi girdi ve yanı delmiş yana yama da tutmadı gene servise gidip irc nin 4 mevsim olan lastiğini aldım arka lastik bu desenli
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...2128503/detay/
    ön lastik bu desenli
    http://www.google.com.tr/search?hl=t...30%3B500%3B500
    Ben kuryelerle konuştum pirelli ve michelini önermediler fitil tutmuyor dediler pirelli nin de lastik hamuru çok sert kuryelerin apacheler de % 90 ı irc kullanıyor irc kötü değil arkadaşlar ben öneririm ama benim kafama takılan lastiklerin desenlerinin farklı olması yazında kullanayım memnun kalmazsam ön lastiğin desenleri düz desenli irc ler den alacam

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TVS Apache için alınabilecek en iyi lastik takımı şu şekilde bence:

Ön Lastik: http://www.motogiyim.com/main/metzeler_lasertec_10080__17__52_s_on_lastik-570-90-21.html
    Arka Lastik: http://www.motogiyim.com/main/metzeler_lasertec_11080__18_on_lastik-583-90-21.html

Hem aynı marka, hem aynı model hemde orjinale çok yakın ölçüler.
    Ama ciddi para yani..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Apache için alınabilecek en iyi lastik takımı şu şekilde bence:

Ön Lastik: http://www.motogiyim.com/main/metzeler_lasertec_10080__17__52_s_on_lastik-570-90-21.html
    Arka Lastik: http://www.motogiyim.com/main/metzeler_lasertec_11080__18_on_lastik-583-90-21.html

Hem aynı marka, hem aynı model hemde orjinale çok yakın ölçüler.
    Ama ciddi para yani..
    Önlere 100/80 - 17 takılabileceğini hiç sanmıyorum janttan dolayı.
    Arkaya düşündüğünüz lastik ise, ön taraf lastiği ve arkada kullanmak sıkıntı yaratabilir. Kaldı ki 282 lira da uzuc değil. O fiyata orjinal ebatlarda çok daha performanslı lastikler bulunmakta.

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önlere 100/80 - 17 takılabileceğini hiç sanmıyorum janttan dolayı.
    Arkaya düşündüğünüz lastik ise, ön taraf lastiği ve arkada kullanmak sıkıntı yaratabilir. Kaldı ki 282 lira da uzuc değil. O fiyata orjinal ebatlarda çok daha performanslı lastikler bulunmakta.
    90/90-17 (orj.) ile 100/80 - 17 arasında yalnızca 1mm fark var. Çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hatta hiçbir sıkıntı olmaz.

O fiyata ORJINAL EBATLARDA çok daha performanslı (metzeller'den daha performanslı nasıl olacaksa) TAKIM LASTİK önerir misiniz peki? Varsa bizde bilelim.. Türkiye sınırlarında satışı mevcut olsun mümkünse.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    90/90-17 (orj.) ile 100/80 - 17 arasında yalnızca 1mm fark var. Çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hatta hiçbir sıkıntı olmaz.

O fiyata ORJINAL EBATLARDA çok daha performanslı (metzeller'den daha performanslı nasıl olacaksa) TAKIM LASTİK önerir misiniz peki? Varsa bizde bilelim.. Türkiye sınırlarında satışı mevcut olsun mümkünse.
    Evet arada sadece 10mm fark oluyor. (1mm değil 10mm dediğinizi varsaydım) Ancak bizim orjinal ön jantlarımız 1.85 ölçüsünde ve bu ölçüde bir janta takılabilecek en geniş lastik 90mm. 100mm değil. 100mm için en az 2.15'lik jant gerekmekte. O lastik bizim standart ön jantımıza takılamaz maalesef.

Takım lastik bulamadığımı, 3 mesaj önce yazmıştım. Ön ve arka aynı marka model lastik ben de bulamıyorum.
    Zaten farklı model ve markaları aynı anda kullanmaya yönelmemden belli oluyor bu durum.

Metzeller Lasertec'ten çooooooooooook daha iyi bir çok lastik bulunmakta bizim ölçülerimize uyan. Marka kıyaslamıyorum. Model kıyaslıyorum.

(metzeller'den daha performanslı nasıl olacaksa) fikrinize de katılmıyorum. Araştırabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arada sadece 10mm fark oluyor. (1mm değil 10mm dediğinizi varsaydım) Ancak bizim orjinal ön jantlarımız 1.85 ölçüsünde ve bu ölçüde bir janta takılabilecek en geniş lastik 90mm. 100mm değil. 100mm için en az 2.15'lik jant gerekmekte. O lastik bizim standart ön jantımıza takılamaz maalesef.

Takım lastik bulamadığımı, 3 mesaj önce yazmıştım. Ön ve arka aynı marka model lastik ben de bulamıyorum.
    Zaten farklı model ve markaları aynı anda kullanmaya yönelmemden belli oluyor bu durum.

Metzeller Lasertec'ten çooooooooooook daha iyi bir çok lastik bulunmakta bizim ölçülerimize uyan. Marka kıyaslamıyorum. Model kıyaslıyorum.

(metzeller'den daha performanslı nasıl olacaksa) fikrinize de katılmıyorum. Araştırabilirsiniz.

Saygılar.
    (100*80)/100= 80
    (90*90)/100=81

Bu durumda fark 1mm değil mi yahu?
    Biri 80mm diğeri 81mm?.. 10mm nereden çıktı?

Bu arada jant genişliğini bilmiyordum, bu yüzden hesaba katmadım onu. Doğru söylüyorsunuz, eğer 1.85 ise 90'dan daha geniş uygulanamaz. Arka kaç peki? Bilginiz var mı?

Son olarak size diyorumki, orjinal ebatlarda aynı fiyata daha iyi olan lastikleri söylermisiniz? Takım olmasını geçtim, aynı fiyatta olsun ve metzeller'den daha iyi performans versin kafidir.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Yagmurlu havalarda zaten kullanmiyorum kuru zemin
    performansi orjinal olanlardan iyi olsun islak zeminde idare etsin yeter.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    (100*80)/100= 80
    (90*90)/100=81

Bu durumda fark 1mm değil mi yahu?
    Biri 80mm diğeri 81mm?.. 10mm nereden çıktı?

Bu arada jant genişliğini bilmiyordum, bu yüzden hesaba katmadım onu. Doğru söylüyorsunuz, eğer 1.85 ise 90'dan daha geniş uygulanamaz. Arka kaç peki? Bilginiz var mı?

Son olarak size diyorumki, orjinal ebatlarda aynı fiyata daha iyi olan lastikleri söylermisiniz? Takım olmasını geçtim, aynı fiyatta olsun ve metzeller'den daha iyi performans versin kafidir.
    Merhaba tekrar.

Ben 10mm fark olarak genişliği kastetmiştim. Siz sanırım yanaklardan bahsettiniz. 1mm yanak değişikliği ya da 10mm genişlik değişikliği tabii ki sorun olmaz ancak janta oturmayacak işte lastik...
    Arka jant 2.15 zannediyorum. Tam emin değilim, bütün apache'ler bu şekilde satılmış olmayabilir. Bu durumda 120mm'e kadar genisletmek olasi arka lastikleri.

Heidenau K65R Racing 110/80 - 18 M/C 60H TL var mesela. Uçuk bişeydi ama fiyatı. 500 lira civarı. Yukarıda saydığım Pirelli Sport demon dışında da Bridgestone Battlax BT-45 var 110/80-18 orjinal ebatlarda. Bu lastiklerin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum ki evet racing lastikle karşılaştırma yapmak doğru olmaz aslında. Ama var yani bize uyan çok daha iyi lastikler. Metzeller'in de yarış lastiği var tabii ki. Ama bize uyanı var mı? Yok.
    Metzeller Lasertec Metzelleri'in kendi sitesinde de göreceğiniz gibi ekonomi sınıfı bir lastiktir. Çok birşey beklemek yanlış olur kendisinden.

Ben de son olarak diyebilirim ki, ülkemizde ütopik fiyatlar vermeden alabileceğimiz, bizim ölçülerimize uyan, nispeten orta kalitenin üstünde olan lastik alternatifleri ilk başta saydığım 2 adet ön (Conti ya da Heidenau) 3 adet de arka (Bridgestone BT-45, Pirelli sport demon, Heidenau K65). Bunlar dışında asfalt dışı kullanım lastikleri ve Avon'un arkaya da takılabilecek yapıda bir ön cruiser lastiği olduğunu hatırlıyorum.

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yagmurlu havalarda zaten kullanmiyorum kuru zemin
    performansi orjinal olanlardan iyi olsun islak zeminde idare etsin yeter.
    Kuru zeminde IRC'ler gayet tatminkardır.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    irc kulanan var mı arkadaşlar bu forumda ben merak ediyorum irc yi istanbuldaki kuryelerin %90 ı kullanıyor ve memnun olmayanı duymadım bir lastik pahalı ise güzel anlamına gelmez marka fanatikliğini de bırakırın derim şahsen ben 2 lastiğe 500 tl vermem
    M.balibey bunu beğendi.

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc kulanan var mı arkadaşlar bu forumda ben merak ediyorum irc yi istanbuldaki kuryelerin %90 ı kullanıyor ve memnun olmayanı duymadım bir lastik pahalı ise güzel anlamına gelmez marka fanatikliğini de bırakırın derim şahsen ben 2 lastiğe 500 tl vermem
    Motosiklette lastik HERŞEYDİR. Gerçekten karşılığını aldıktan sonra değil 500, 1000 lira bile verilebilir..

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 km'dir IRC kullanmaktayım ön ve arkada. Orjinal lastikleri hiç kullanmadım, yorum yapamayacağım. Ancak IRC konusunda;
    Kuru havalarda kaydığına, kitlendiğine şahit olmadım.
    Islak havalarda oldukça kötü. Birkaç kere oldukça büyük tehlike yaşattı. Yağmurda, beyaz şerit çizgileriyle birleşince arka taraf dans etmeye başlıyor. Belki orjinal lastikler ıslakta bundan çok çok daha kötü ama bilmiyorum orjinaller nasıldır. Ama IRC'de durum bu. Yazın kullanacaksanız alın. Yok daha rahat fitilleniyormuş patlayınca vs vs. Ben, savurup atmasın da lastikler, varsın patlayınca fitilleyemeyim.
    fedora bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler