Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    TVS yağmı yakıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Daha önce paylaşıldımı bilmiyorum ama böyle birşey buldum
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    frosen ve cennetkızı geçmiş olsun
    yağ yakma diye bişey görmedim ben 12bin km oldu, bidaha kine bakıcam, genelde atık yağı boşalan yağ kutusuna koyar miktara bakarım
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frosen ve cennetkızı geçmiş olsun
    yağ yakma diye bişey görmedim ben 12bin km oldu, bidaha kine bakıcam, genelde atık yağı boşalan yağ kutusuna koyar miktara bakarım
    Dostum bende görmedim ama önce yazdıklarımı okuduysan filitrem benzinle yıkandıktan sonra dizel yağı kondu serviste 35 km sonra değiştirdim tekrar ama işte ...
    Neyse bi yağ değişimi daha yapıcam ona göre servise teslim edicem motoru...

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı satışlar kardeşm. Maşallah çok güzel motorun ve iyi bakmışsın.. İnşallah en kısa sürede hayırlı bir müşteri çıkar. Benim bugün baktıklarımda motor koruma demiri de vardı hepsinde. Sizinkilerde niye yok.
    koruma demirini ben motoru toplatırken taktırmadım..poşetinde hala sıfır duruyor..alıcısına poşetinde teslim ederim..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bahara servise bırakıcam motoru yağ yakması yüzünden 300 cc yakıyor acaba bir kez 15w50 yarı sentetik kullandık ondan mı oldu diye düşünüyorum bakalım bu yağ dan sonraki ilk değişim arabalarda yağ değişikliklerinde en az 3 yağ değişimine kadar yağ yakar motorlarda aynı sanırım

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    yazın yoğun sıcaklarda bende 15-40 sentetik kullandım ipone katana serisi..onun dışında 10-40..buna rağmen 7 kez yağ değişimi yapmışım,daha yağ eksilttiğini görmedim..

sen motoru sürekli yüksek devirli kullanıyorsan bu bir süre sonra yağ yakacağı anlamına gelir..eksiltmesi normaldır o zaman

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Enes 29 ekim kortejindeki fotolar daha yeni geldi paylaşmak istedim:D

Uploaded with ImageShack.us

serdar37100, selo9115 ve çelikatlı bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Arkadaslar yokmu bu gosterge arizasi konusunda bilgisi olan? Ne devir saati oynuyor ne bi yazi var. Hicbsy yok gostergede

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yokmu bu gosterge arizasi konusunda bilgisi olan? Ne devir saati oynuyor ne bi yazi var. Hicbsy yok gostergede
    maalesef göstergelerimiz çok dandik bende geçen gün 100km hızla gidiyordum devir saati 6000devirdeydi.. durdum, stop ettim, tekrar çalıştırdım düzeldi..yüksek titreşimden kaynaklı olduğunu düşünüyorum..gösterge komple gittiysse belki basit bi elektrik arızasıdır, değilse garantiden değiştirmek için kavga et.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    tvs apache
    Arkadaslar bisey sormak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim 2009 model apachem var 40 bin km de ama motorum 4.vitese kadar seri 5. Viteste gitmiyor 100 u gecmiyor motorum neden kaynaklanir yada neyine baktirmam gerekir bu sorunumu nasil halledebilirim. Onceden motorum 130 lara kadar cikiyodu ama artik gitmiyo bilgilendirirseniz cok sevinirim simdiden tesekkurler

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ONURTVS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bisey sormak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim 2009 model apachem var 40 bin km de ama motorum 4.vitese kadar seri 5. Viteste gitmiyor 100 u gecmiyor motorum neden kaynaklanir yada neyine baktirmam gerekir bu sorunumu nasil halledebilirim. Onceden motorum 130 lara kadar cikiyodu ama artik gitmiyo bilgilendirirseniz cok sevinirim simdiden tesekkurler
    birçok sebebi olabilir. önce bir bakım yaptır. hava filtresi, buji, yağ, yağ filtresi değiştir. karbüratörü temizlet.. 40000km çok az değil yani.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    tvs apache
    Havafiltresini temizledim buji yi degistirdim orjinaliyle yagi da degistirdim ama duzelmedi bi tek karburatoru temizletmedim. Gecen ay gaz teli kopmustu onu degistirdikten sonra motor gitmemeye basladi bununla bi alakasi olabilirmi

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    karbüratörde bi parça vardı adı aklıma gelmedı bızım bı arkadaşada olmustu onu yutuyomuymus ne öle bişi onun depişmesi gerekiyomuş. genelde apachede boşta çok gaz verince oluyo demışler. bende hiç olmamıştı.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    karbüratörü temizlet,yağ yakıyormu kontrol et veya iyi bir ustaya göster.Eğer yağ yakıyorsa egsoz dumanından belli olur.Motor segman piston değişimi isteyebilir diye düşünüyorum.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Motosikleti
    tvs apache
    motorum gram yag yakmiyor devamli kontrol ediyorum egzoz zaten duman hic cikarmiyo zaten bi anda oldu 4. Vitese kadar hersey iyi cekisi gaz yemesi gayet iyi am 5 attimmi gitmio motor 100 u gecmiyor. Bi karburator kaldi onuda temizlettircem. 3 yildir kullaniyorum motorumu hic boyle biseyle karsilasmamistim insallah karburatordendir.o karburatorun icinde yutuyomus dedigin parca nasil biseyki ilk defa duyuyorum.buralarda saglam bi usta yokki gosterelim biz kendi motorumuzun ustasiyiz

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Havafiltresini temizledim buji yi degistirdim orjinaliyle yagi da degistirdim ama duzelmedi bi tek karburatoru temizletmedim. Gecen ay gaz teli kopmustu onu degistirdikten sonra motor gitmemeye basladi bununla bi alakasi olabilirmi
    gaz teli uzun gelmiş olabilir.motor çalışmıyorken gaz kolunun sonuna kadar aç,, karbüratörden, kelebeğin tamamının açılıp açılmadığına bak
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    tvs apache
    Tamam ben ona bı bakayım olabılır belkı

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazın yoğun sıcaklarda bende 15-40 sentetik kullandım ipone katana serisi..onun dışında 10-40..buna rağmen 7 kez yağ değişimi yapmışım,daha yağ eksilttiğini görmedim..

sen motoru sürekli yüksek devirli kullanıyorsan bu bir süre sonra yağ yakacağı anlamına gelir..eksiltmesi normaldır o zaman
    yok devirli kullanmam iki kere red linea girdim son hızı denemek için egsozdan hava soğuk olduğu için sadece ilk bir kaç dk beyaz duman çıkıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

benzin musluğunu motor çalışmıyorken açınca karbüratör tahliye hortumundan depodaki benzinin boşalması normal mi daha önce hiç açık bırakmamıştım

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok devirli kullanmam iki kere red linea girdim son hızı denemek için egsozdan hava soğuk olduğu için sadece ilk bir kaç dk beyaz duman çıkıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

benzin musluğunu motor çalışmıyorken açınca karbüratör tahliye hortumundan depodaki benzinin boşalması normal mi daha önce hiç açık bırakmamıştım
    benim benzin musluğu sürekli reserve durumunda. bir sıkıntı yaşamadım
    TRANSALP XL700

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Evet arkadaşlar gelelim son gelişmelere

Hatırlarsanız cumartesi günü eşim kırmızı ışıklarda beklerken arkasındaki kepçe hareket edip eşime ve motoruma çarptıktan sonra eşimin uyarılarına rağmen kaçmıştı..
    Tabii bizde polisi arayıp şikayette bulunup davacı olmuştuk
    Bu gün itibariyle Polisten bi haber çıkmadı tabii ki. Bizde tanıdık bi komiseri araya koyduk mobeseden 2 km takip etmişler fakat tabii plaka belli değil
    Bize söylenen artık siz arayıp bulunca 155 i arayıp ihbar edeceksiniz oldu tabii eşimde bende şok olduk. Başladık araştırmaya dozer kepçe ekskavatör benzeri araçların ticaret odasına kayıt olması gerektiğini öğrendik . Neyse eşim aradı ve çanakkale dahilinde 23 araç tesbit ettik. Birtanesi aynı eşime çarpan araç ve evimin karşı sokağında kayıtlı. Bakalım neler olacak.
    Sigorta işine gelince öğrendiğimiz sigorta bize yaramıyor kaçtığı için. Biz aracı yaptırıp fatura ibraz ederek mahkemede istiyecekmişiz hakkımızı yanlız tabii şöylede bişey var ben motoru zaten ite kaka aldım 2000 tl civarı masrafı var şu an ödeyecek durumum yok. Bekliyecez mecburen fakat ben 2 aylık sıfır motorum kazalı olacak nasıl olacak bilemiyorum.
    İyi akşamlar arkadaşlar tekeriniz düz bassın....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler