Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki o alttaki civatayı sökünce bişeyler elimde kalmaz dimi
    yok kalmaz az gec cevap verdım ıdare et artık :D
    35 ZUS 73

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten en son 139 diyor sonrası kesici 13 dişli ile 14 atarsan 7 km daha artar ve 146 ya çıkar ama ne kadar sağlıklı. hiç değil
    adam 150 basmış
    http://www.youtube.com/watch?v=aLJg5...feature=fvwrel

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı koreay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kalmaz az gec cevap verdım ıdare et artık :D
    yok önemli değil hallettim zaten eve çıkardım bütün vidaları ve demiri

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorun hızlanması ne öyle ybr resmen dalga geçer onunla dişli oralarıyla fazla oynamışlar galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

arkadaşlar bu akşam evimize gelen misafir 16 senedir yağcıda çalışmış ve emekli olmuş bir akraba ve kısaca lafladık motosiklete ne marka ve kaç numara yağ koyalım dedim.Markalara aldanma hangisi cebine uygunsa onu al dedi çünkü bütün yağlar aynı sadece ambalajı değişik işlevi aynı sakın aldanma ama muhakkat 10/40 tam sentetik al en kaliteli yağ 10/40 dır (15/50 20/50) v.s bundan sonrasının kalitesi düşer bir yağcı ustasnın söyledikleri bunlar yorumlar sizin arkadaşlar.
    benim tanıdığım ne kadar bmw f 1200 gs adv kullanan varsa yağ olarak lukoil yada po kullanıyor adamların türkiye doğu avp ve ortadoğuda gezmedikleri yer yok motorlarındada tık yok bugüne kadar

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydn.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç birşey oldu bugün. Sadece haftasonlar biniyorum motora alalı 2 ay oldu ve ancak 870 km yapabildim, neyse bu haftasonu iki gün uzun yol yaparım dedim. Motor 870 km de, cumartesi günü benzinciye iyice doldur dedim alabilidiği kadar. Depoyu fulledi iyice cumartesi tekirdağ saray yapı geldim D20 den gidiş dönüş 260 km birde pazar günü rota çok keyfiliydi bir arkadaşıda çağırdım o da motoru ile geldi. Yine aynı rotayı yaptım toplam iki günde 520 km yaptım. Şuan 1389 Km de. Tık demedi gayet güzel gittim geldim.

Ve işin ilginç yanı depo yarıda !, stop ettim motoru, salladım bir sağa sola motorun üstündeyken tekrar kontak açtım yine yarıda, depo kapağını açtım ve hakikatten benzin yarı seviyede. Cumartesi yine saray yaparım galiba bir 250-300 km rahat çıkarır gibi. Devir aralığ olarak 5000-6000 de gittim arada 7000 ve kısa süreli 8000 binlere çıktım.

Haftaya yine benzin hakkında yine bir mesaj atacağım aynı rotayı yapıp.
    Dün yola çıkmadan tekrar fulledim 9.3 litre benzin aldım 520 km de 9.3 litre yakmış. 890 km yaparmışım demek bir depo benzin ile.

Motosikleti
    760 KM YOL YAPTIM ben tvs apache ile.. en az yakan o..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Günaydın arkadaşlar iyi pazarlar herkese
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    yok önemli değil hallettim zaten eve çıkardım bütün vidaları ve demiri

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

o motorun hızlanması ne öyle ybr resmen dalga geçer onunla dişli oralarıyla fazla oynamışlar galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

benim tanıdığım ne kadar bmw f 1200 gs adv kullanan varsa yağ olarak lukoil yada po kullanıyor adamların türkiye doğu avp ve ortadoğuda gezmedikleri yer yok motorlarındada tık yok bugüne kadar
    ama bunda motorunda büyük bir rolü var bmv den bahsediyorsun diyer motorlarla kıyaslama

Motosikleti
    BENDE yağın markasına önem vermem ve bunu her zaman dile getiririm..
    selo9115 ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    bende aynı fikirdeyim ama yinede yerli malı yurdun malı diyip petrol ofisi almak lazım en azından Türk malı
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    bende aynı fikirdeyim ama yinede yerli malı yurdun malı diyip petrol ofisi almak lazım en azından Türk malı
    ben en ucuz olanı alıyorum sık değişim yapıyorum.. en çok lukoil akpet.....

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    arkadaşlar bu akşam evimize gelen misafir 16 senedir yağcıda çalışmış ve emekli olmuş bir akraba ve kısaca lafladık motosiklete ne marka ve kaç numara yağ koyalım dedim.Markalara aldanma hangisi cebine uygunsa onu al dedi çünkü bütün yağlar aynı sadece ambalajı değişik işlevi aynı sakın aldanma ama muhakkat 10/40 tam sentetik al en kaliteli yağ 10/40 dır (15/50 20/50) v.s bundan sonrasının kalitesi düşer bir yağcı ustasnın söyledikleri bunlar yorumlar sizin arkadaşlar.
    ben katılmıyorum dostum. Benim şahsi fikrim çok büyük farklar var ister psikolojik de ister gerçekde. Castrol power 1 aldım 10.40 hiç beğenmedim, motor 20 dk çalıştıktan sonra vites kemik gibi oluyor motor pancar motoru gibi çalışıyor. şimdiki yağım motul 15.50 rahat ettim valla motorun çalıştığı bile belli değil vitesler desen yağ gibi geçiyor =)) ucuz etin yahnisi mundar olur arkadaşlar boşuna dememişler bunu

Motosikleti
    yağ denildimi en ucuzu en kısa sürede değişimi yapan kişiyim.... çevremide alıştırıyorum... birinde mz e balık yağı koymuştum.. yolda yakıt yağı bitmiştide...
    koreay bunu beğendi.

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ denildimi en ucuzu en kısa sürede değişimi yapan kişiyim.... çevremide alıştırıyorum... birinde mz e balık yağı koymuştum.. yolda yakıt yağı bitmiştide...
    4 zamanlı da selülozik tiner kullanan duyduydumda yolda kalınca 2 zamanlı ya da balık yagı da iyiymiş
    35 ZUS 73

Motosikleti
    apache rtr 150(2012)
    Ya arkadaşlar benim motor oturarak 117 civarı yatarak 125 iniş olursa çok zor 130 yapıyor ne yapmak lazım daha hızlı gitsin diye akıl verin biraz servise soruyorum ancak bu hızı yapar diyor 4200 km de motor hala açılacak diyorlar

Motosikleti
    Alıntı koreay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 zamanlı da selülozik tiner kullanan duyduydumda yolda kalınca 2 zamanlı ya da balık yagı da iyiymiş
    BEN TİNER DEğilde solvent çok kullandım.. ucuz gelmişti....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Alıntı alper0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar benim motor oturarak 117 civarı yatarak 125 iniş olursa çok zor 130 yapıyor ne yapmak lazım daha hızlı gitsin diye akıl verin biraz servise soruyorum ancak bu hızı yapar diyor 4200 km de motor hala açılacak diyorlar
    ön dişli 14 yap.....

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı alper0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aslında yaptığın hızlar normalde dahada hızlı gitsin dersen dişlilerle oyna, egzos katalizörünü söktür yada egzosu performans egzosuyla değiştir.motor yağı ince olursa daha iyi hızlanır motor ama daha çabuk ısınır ve daha sesli çalışır.
    Bujiyide değiştirmende fayda var daha iyi ateşleme daha iyi benzin yanması ve daha iyi hızlanma demektir. Bunları yaptığındada frenlemeyide güçlendirmeyi unutma. Daha fazla hızda frenler yetersiz gelir ve motor kontrolü zorlaşır. Bence orjinali en iyisi. En fazla yapacaksan egzosu değiştir derim ben farkediyor

Motosikleti
    apache rtr 150(2012)
    Kullandığım aracın orijinalini değiştirmeyi sevmem üzerinde yararsız bir yeri varmidir diye sormuştum demekki yok gibi

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ama bunda motorunda büyük bir rolü var bmv den bahsediyorsun diyer motorlarla kıyaslama
    dandik yağ değil yani onu söylüyorum adamlar bmwye koyuyorlar eğer kötü olsaydı çoktan kucaklarına alırlardı yani o kadar kasmaya gerek yok bence yağ konusunda
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    dandik yağ değil yani onu söylüyorum adamlar bmwye koyuyorlar eğer kötü olsaydı çoktan kucaklarına alırlardı yani o kadar kasmaya gerek yok bence yağ konusunda

yok abi motorda yağ candır kandır 5 tl fazla vermemek için motoru komple indirmeyi göze almam ben.. Isınınca nasıl fark etmiyorsunuz kart kurt diye giriyor viteslere demekki yağ işlevini kaybediyor arkadaşlar 1+1=2 varmı başka açıklaması

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler