Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Aynı dert bende vardı kesinlikle alarm tak kesin çözüm
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğin devir aralığında devam edersen 1 depo ile 750-800 km yaparsın. Fakat ilk bakımı yapmışsın anlaşılan ve motorun 1000 km üzerine çıkmış. Artık serin havalarda(sabah saatleri olabilir) yüksek devirlerde sabit hızlarda gitmelisin bence.
    Saray yolunun otoban kısmında 7000 devir ile bayağı bir sabit gittim, ama yolun geneli 60-70 km lik hızı geçemeyecek gibiydi. 500 bakımını yaptım, 2500 den önce bir kez daha bakıma sokabiliriim veya 2500 i beklerim, motoru çok sıkıştırarak süren biri değilim, keyif vermiyor açıkcası. Ama motor açılsın diye ara 110 lara kadar çıkdım kısa sürelide olsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi kaç gündür benzin tam bitsinde bakim yanıyomu diye bekledi bu akşam eve dönerken gösterge tek çizgideyken pır pır benzin bitti ışık falan yanmadı yani.
    Rezerv musluğu kapalıydı belki ?

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    yeni lastik aldıgınızda oldugu yerde bi iki tur yakın tamam işte yedek depo ile en aşağı 100 km gider.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabiki kapalıydı musluk on konumundaydı rezerv konumundamı yanmaya başlıyor ışık? benzin bitip stop edince durup rezerveye kendim geçirdim çalıştırıp bi on km kadar gittim benzin aldım ama yanan sönen bişey görmedim.. göstergede tek çizgi vardı sadece

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kırmızı ;) şu an 2300 km de ve mutlaka bakımını komple yaptırıp vereceğim..kimsenin arkamdan sövmesini istemem..hele ki bu forumdan bir arkadaşım ise..bana 4400 e patladı herşeyi ile..3900 benim istediğim rakam..daha altına inmem ama..sonuna kadar kefilimdir motorun..
    Rengi uymadı Ben kısmetse sarı renk bekliyorum.
    sbr bunu beğendi.

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkadaşlar deponun şekli itibari ile benzin her seviyede aynı hızda eksilmez. üstler geniş olduğundan yavaş yavaş seviye düşer. altlara indikce hızla seviye düşer. birde bu motorda göstergede 2-3 lt benzinden sonra göstermeye başlıyor. tam benzin bitti bitecek derken depodan şarıl şarıl benzin sesi gelyior. yedeğe geçmek için bir hayli gezmek gerekiyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

dişli konusunda çok fazla performans değişikliği beklememek lazım. adamlar en ideal pozisyonda fabrikadan çıkartıyorlar. lakin 13 dişli varken vites aralığı kısa titreşim vsvs. bunları sorun ettiğimizden 14 takıyoruz. yüksek vitesde güçden düşüyor. tatmin etmiyor :D ben çok şey denedim öne 15 taktığım bile oldu 3. vitesde 110 görüyor sanırsam son olarak öne 13 arkaya 43 tavsiyesi aldım.kısmetse onu da deneyecem bir bakim ne olacak
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    süvarii sattım motoru kanka 2700 tl 9500 de
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni lastik aldıgınızda oldugu yerde bi iki tur yakın tamam işte yedek depo ile en aşağı 100 km gider.
    taban tam bassa dediğin gibi olurda taban tam basmıyor yanlar yine kalıcak virajlı 100 km anca tamamlıyor benim 175 kmden sonra tutunmaya başladı düz viraj karaış kullandğımdan

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    ben bi kaç gündür benzin tam bitsinde bakim yanıyomu diye bekledi bu akşam eve dönerken gösterge tek çizgideyken pır pır benzin bitti ışık falan yanmadı yani. bu arada hafta sonu kurcaladığım hava ayarını ayarlatmak için salgın motora uğradım akşam iş çıkışı. usta bi tur attı geldi diaframı değişmesi gerekiyor birde sübap ayarı istiyor çarşamba gel garantiden değiştirelim ayarlarını yapalım dedi. ben tabi hava ayarlarıyla oynadığımı sölememiştim. ozman usta sen bana güzel bi hava ayarı yap ben çarşamba değilde cumartesi öğlen geleyim dedim yaptı ayarı düzeldi tekrar motorun çalışması. ama genede gidip değiştiricem ddediklerini yeni yenidir dimi niye değiştirmiyimki

hee bide şu kedilerle başı belada olan arkadaşım benimde geçen hafta işyerimde dükkanın önünde duran motorumun koltuğuna kedi çıkmış koltuğu parçalıyor tırnaklarını biliyor çıktım kapıya piisstt diyorum gitmiyo harakete devam ediyo yanına gittim hala kaçmıyo galiba evcildiiyice yanaştımki bi baktım koltuk yırtık soyulmuş vs. kan beynime çıktı tabi daha motor bin km olmamış sen gel tırnak at koltuğuma hemde yanımda abi aynada kaskım asılıydı alıp buna bir geçirdim ama tam olum bak git oldu şimdi motora hiç yanaşmıyo
    çelikatlı sen bi alemsin ya kediye bak olum gitmi dedin

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    iyi geceler canlar 2500 bakımında neler yapılıyor motora değişen neler oluyor ?
    ne imzası beaaa

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    tabiki kapalıydı musluk on konumundaydı rezerv konumundamı yanmaya başlıyor ışık? benzin bitip stop edince durup rezerveye kendim geçirdim çalıştırıp bi on km kadar gittim benzin aldım ama yanan sönen bişey görmedim.. göstergede tek çizgi vardı sadece
    normalde on kunumunda iken kullanıp benzini bitirdim ve stop etti ama o ana kadar uyarı lambası yanmadı rezerv konumuna aldım yola devam bayagı bir gittikten sonra yani bitirinceye kadar uğraştım ve benzin lambası yandı ve sonra benzin aldım
    yani kısacası on konumunda iken uyarı yok bittiyinde anlıyosun rez.konumunda ise ışık tam bitmeye yakın yanıyor bilgilerinize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ yağ filitresi benzin filitresi buji kontrol ediliyor hava filitresi ve genel kontrol

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    teşekkürler bu arada benim makine şuanda 11-12 krş gibi yakıyor normal midir fazla mıdır gerçi kullanmak var birde yardırmak var ama ben 2 şekilde de kullanıyorum :/
    ne imzası beaaa

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı relaxis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 200 km once dublex metzeler aldım hiç araştırmadan. acaba iyimi yaptım daha iyisi varmıydı? ölçüleri 3.00 - 18 modelide m22 yazıo üzerinde
    o lastikten bende alıcaktım 2012 katoloğunda yok yani eski lastik, öyle olunca vazgeçtim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 km yapmışsın aldığın lastikle heralde iyi yada kötü bir izlenim bırakmıştır lastik, kendini belli etmeye başlamıştır. Viraja girişte, ıslak yada kuru yolda bi fark yokmu eskiye göre?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

14 dişli taktırmıştım arkadaşlar geçen gün bahsettim. 1 den 4. Vitese kadar gayet güzel hiç sıkıntı yok. Ama 5. Vitesin seriliği gitti arkadaşlar. Motor eskisi kadar çok ısınmıyor ama 4 te 120 ye kadar çıkıyorum 5 e taktığımda hız düşmeye başlıyor. Heleki hava rüzgarlıysa baya etkiliyor
    ben biliyorum arkadaş rüzgar ve rampada pişman olursun ybr gibi olur, bizim motorların dişli orantısı gayet iyi, vites aralığıda iyi seriliğide iyi.
    bencede arkayı 1 yada 2 diş küçültmek daha iyi
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ yağ filtresi tel ayarları o kadar benzin filtresi değişmiyor

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rengi uymadı Ben kısmetse sarı renk bekliyorum.
    güzel karar
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150 2011 GRİ
    ben bi kaç gündür benzin tam bitsinde bakim yanıyomu diye bekledi bu akşam eve dönerken gösterge tek çizgideyken pır pır benzin bitti ışık falan yanmadı yani. bu arada hafta sonu kurcaladığım hava ayarını ayarlatmak için salgın motora uğradım akşam iş çıkışı. usta bi tur attı geldi diaframı değişmesi gerekiyor birde sübap ayarı istiyor çarşamba gel garantiden değiştirelim ayarlarını yapalım dedi. ben tabi hava ayarlarıyla oynadığımı sölememiştim. ozman usta sen bana güzel bi hava ayarı yap ben çarşamba değilde cumartesi öğlen geleyim dedim yaptı ayarı düzeldi tekrar motorun çalışması. ama genede gidip değiştiricem ddediklerini yeni yenidir dimi niye değiştirmiyimki

hee bide şu kedilerle başı belada olan arkadaşım benimde geçen hafta işyerimde dükkanın önünde duran motorumun koltuğuna kedi çıkmış koltuğu parçalıyor tırnaklarını biliyor çıktım kapıya piisstt diyorum gitmiyo harakete devam ediyo yanına gittim hala kaçmıyo galiba evcildiiyice yanaştımki bi baktım koltuk yırtık soyulmuş vs. kan beynime çıktı tabi daha motor bin km olmamış sen gel tırnak at koltuğuma hemde yanımda abi aynada kaskım asılıydı alıp buna bir geçirdim ama tam olum bak git oldu şimdi motora hiç yanaşmıyo
    bi dah gelmediğine göre kask baya ağır gelmiş dün akşam naftalin koydum motorun etrafına, kediler ikiyken üç olmuş, seleyi bezle sarıyorum, yırtmasınlar diye, başka çözümler bulmam lazım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dert bende vardı kesinlikle alarm tak kesin çözüm
    tam olarak nasıl alarm bu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

hoşuma gitti paylaşmak istedim buyrun..

Serçenin biri bir bahar günü dalgin dalgin uçuyormus
    Bir anda farketmiş ki, bir yolun bir metre üstünde uçuyo ve
    karşıdan da motorsikletli bir adam geliyo.
    Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni
    yapmışlar...
    ama nafile...
    Serçe 'çotaaank' diye kaska çarpıp düşmüş.
    Şimdi, motorcu sıkı bi hayvansever ya, doğal olarak hemen
    atlamış motordan; koşmuş serçenin yanına.
    Serçe baygın yatıyor... kıyamamış, bırakamamış yolda; almış
    getirmiş eve.
    Eskiden kalma bir de kafesi var evde... baygın serçeyi kafesin
    içine güzelce yerleştirmiş...
    yanına da az biraz su, az biraz ekmek koymuş, vurmuş kafayı yatmış.
    Bizim serçe bir müddet sonra ayılmaya başlamıs...
    Daha tam seçemiyor ortalığı... hafif bulanıklık var yani...
    Bi bakmıs ki parmaklık, ekmek, su falan var bulunduğu yerde...
    Birden dank etmiş vaziyet:
    hss...tir...laann motorcuyu öldürmüşüz!
    kartalizma07, umtuls, ERROR88 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı mesut* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi dah gelmediğine göre kask baya ağır gelmiş dün akşam naftalin koydum motorun etrafına, kediler ikiyken üç olmuş, seleyi bezle sarıyorum, yırtmasınlar diye, başka çözümler bulmam lazım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

tam olarak nasıl alarm bu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

hoşuma gitti paylaşmak istedim buyrun..

Serçenin biri bir bahar günü dalgin dalgin uçuyormus
    Bir anda farketmiş ki, bir yolun bir metre üstünde uçuyo ve
    karşıdan da motorsikletli bir adam geliyo.
    Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni
    yapmışlar...
    ama nafile...
    Serçe 'çotaaank' diye kaska çarpıp düşmüş.
    Şimdi, motorcu sıkı bi hayvansever ya, doğal olarak hemen
    atlamış motordan; koşmuş serçenin yanına.
    Serçe baygın yatıyor... kıyamamış, bırakamamış yolda; almış
    getirmiş eve.

Eskiden kalma bir de kafesi var evde... baygın serçeyi kafesin
    içine güzelce yerleştirmiş...
    yanına da az biraz su, az biraz ekmek koymuş, vurmuş kafayı yatmış.
    Bizim serçe bir müddet sonra ayılmaya başlamıs...
    Daha tam seçemiyor ortalığı... hafif bulanıklık var yani...
    Bi bakmıs ki parmaklık, ekmek, su falan var bulunduğu yerde...
    Birden dank etmiş vaziyet:
    hss...tir...laann motorcuyu öldürmüşüz!
    Allah iyiliğini versin sabah sabah güldüm sayende

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milas - Aydın -İzmir - Denizli bu illerde işini hakkıyla yapan bir servis var mı? Gittiğim servislerden çok memnun değilim...

Bakım yaptırıyorum, dişliden ses geliyor diyorum adam yağlayıp geçiyor. Motorda farklı bir ses var diyorum ses yok, yaptıkları şeyler hep geçiştirmelik.

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milas - Aydın -İzmir - Denizli bu illerde işini hakkıyla yapan bir servis var mı? Gittiğim servislerden çok memnun değilim...

Bakım yaptırıyorum, dişliden ses geliyor diyorum adam yağlayıp geçiyor. Motorda farklı bir ses var diyorum ses yok, yaptıkları şeyler hep geçiştirmelik.

ah nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee manisadaki sağlammış galiba öyle duymuştum bi ara.........

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

arkadaşlar bu gün ngk iridyum buji alacağım bu bujinin bizim motora uyan kodu numarası bişeyi varmı yoksa hepsi uyuyormu ngk nin??????????
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee manisadaki sağlammış galiba öyle duymuştum bi ara.........

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

arkadaşlar bu gün ngk iridyum buji alacağım bu bujinin bizim motora uyan kodu numarası bişeyi varmı yoksa hepsi uyuyormu ngk nin??????????
    tahminim bu buji oluyor sitede bunu gösteriyor ve cbr a da uyumlu CR9EIX Iridyum Buji, ngk nin kendi sitesinde yamaha yzf 125, hyo 250 CR8EIX, cbr 125 için CR9EIX ve CR8EIX bulunuyor. diğer markalarrı söylememdeki sebep bizim apachelere yakın güçte olmaları hyo hariç
    ben alırsam CR9EIX alıcam
    https://www.ngkbujimarket.com/produc...id_product=363
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler