Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Bizde saray da kullanıyoruz da tvs yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı muhammettvs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhabalar.. 2012 Haziran ayında bir TVS APACHE aldım. Motorumdan gayet memnunum. Dün arka tekerleğim patlayınca motoruma IRC Marka dublex lastik taktırdım. Tamirciden çıkarken ''Arka fren biraz zor tutar.Lastik yeni olduğu için mumludur. 20 - 30 km dikkatli git'' dedi. Ben uyarıyı dikkate alarak gidiyordum. Tam E-5'e çıkarken bir viraja girdim ve arka taraf aşırı derecede sallanıp beni motordan fırlattı. Motor bir yana ben bir yana. Sağ omzumun üzerinde sürüklendim. Sonuç olarak sağ omzum ve ellerimde baya bir soyulma oldu. Motordada ufak tefek hasar oluştu. Neyse sizlere bir kaç tavsiyem olacak...
    1.Lastik değiştirdikten sonra kesinlikle 20-30 km olabildiğince ağır gidin.
    2.Hava sıcak diye mont giymemezlik yapmayın hiç olmazsa eldiveninizi takın...

Kazasız belasız sürüşler diliyorum
    çok geçmiş olsun Allah daha büyüğünü göstermesin. Geçen gün bende sudan geçtim hızlıydımda arka bianda kaydı farkettim ama sonradan yol kuruyunca düzeldi hemen toparladı kendini

bluevean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 150cc
    Geçmiş olsun arkadaşım;

Bende geçende yol üzerinde durup kaskımı düzeltiyodum. Sonra yan ayaklığı açık unutup yola çıktım tam viraja girerken motoru yatırıyodumki ayaklık engel oldu ve ayaklık birden kendini kapattı fakat (hız 60km) virajdan çıkıyodum frene asıldım sağ sol sağ sol g.t bas oynadı tam düşüş pozisyonuna hazırlanırken son anda durdum.

Keşke bizim motorlardada ybr deki gibi ayaklıkda müşür olsa çok iyi olurdu. Acaba extra taktıran oldumu?
    www.mfarkedin.com
    Motosikletleri Farkedin..!

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150 2011 GRİ
    Arkadaşlar Merhabalar.. 2012 Haziran ayında bir TVS APACHE aldım. Motorumdan gayet memnunum. Dün arka tekerleğim patlayınca motoruma IRC Marka dublex lastik taktırdım. Tamirciden çıkarken ''Arka fren biraz zor tutar.Lastik yeni olduğu için mumludur. 20 - 30 km dikkatli git'' dedi. Ben uyarıyı dikkate alarak gidiyordum. Tam E-5'e çıkarken bir viraja girdim ve arka taraf aşırı derecede sallanıp beni motordan fırlattı. Motor bir yana ben bir yana. Sağ omzumun üzerinde sürüklendim. Sonuç olarak sağ omzum ve ellerimde baya bir soyulma oldu. Motordada ufak tefek hasar oluştu. Neyse sizlere bir kaç tavsiyem olacak...

geçmiş olsun, bu son olur inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

arkadaşlar benim bu kedilerle başım dertte, forumlara baktım kedileri kovmak için en iyi yöntem naftalin demişler. karabiber,limon,portakal kabuğu, ve kedi kovucu siprey. bunları kullanıpta etkisini gören arkadaşlar aydınlartırsa sevinirim yoksa bu kedilerin sonu hiç iyi olmıyacak. kedileri severim ama, motoruma işeyip, tırmalarsa ortada sevgi kalmaz. yardımlarınızı bekliyorum..
    çelikatlı bunu beğendi.

Motosikleti
    apacheeeeeeee
    arkadaşlar bende 200 km once dublex metzeler aldım hiç araştırmadan. acaba iyimi yaptım daha iyisi varmıydı? ölçüleri 3.00 - 18 modelide m22 yazıo üzerinde

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı relaxis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 200 km once dublex metzeler aldım hiç araştırmadan. acaba iyimi yaptım daha iyisi varmıydı? ölçüleri 3.00 - 18 modelide m22 yazıo üzerinde
    200 km yapmışsın aldığın lastikle heralde iyi yada kötü bir izlenim bırakmıştır lastik, kendini belli etmeye başlamıştır. Viraja girişte, ıslak yada kuru yolda bi fark yokmu eskiye göre?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

14 dişli taktırmıştım arkadaşlar geçen gün bahsettim. 1 den 4. Vitese kadar gayet güzel hiç sıkıntı yok. Ama 5. Vitesin seriliği gitti arkadaşlar. Motor eskisi kadar çok ısınmıyor ama 4 te 120 ye kadar çıkıyorum 5 e taktığımda hız düşmeye başlıyor. Heleki hava rüzgarlıysa baya etkiliyor

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150 2011 GRİ
    4 te 120 yapıyorsan 5 gerek yok.

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Normalde orjinal olarak zaten 4. Vites 110 113 görüyor makina bende vites aralıgını uzatmak için düşünüyordum ama formdaki arkadaşlar saolsunlar yardımcı oldular bende kilo fazla oldugu icin önle oynama ceiş cok düser hele rüzgarlı havalarda problem yaşarsın dediler cok degistireceksen arka dişliyi bi diş küçült dediler kilosu yüksek olan ve dişli degiştirmek isteyen arkadaşların dikkatine ben degiştirmedim ama degiştirecek olursam arka dişliyle oynıcam tavsiyeleri dikkate alıp

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı relaxis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kışa dogru metzeller düşünüyorum kaliteli bir lastik 3 ay önce falan sormuştum ön arka takımı 300 liraydı takma parasıyla birlikte sen kaça aldın ????
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç birşey oldu bugün. Sadece haftasonlar biniyorum motora alalı 2 ay oldu ve ancak 870 km yapabildim, neyse bu haftasonu iki gün uzun yol yaparım dedim. Motor 870 km de, cumartesi günü benzinciye iyice doldur dedim alabilidiği kadar. Depoyu fulledi iyice cumartesi tekirdağ saray yapı geldim D20 den gidiş dönüş 260 km birde pazar günü rota çok keyfiliydi bir arkadaşıda çağırdım o da motoru ile geldi. Yine aynı rotayı yaptım toplam iki günde 520 km yaptım. Şuan 1389 Km de. Tık demedi gayet güzel gittim geldim.

Ve işin ilginç yanı depo yarıda !, stop ettim motoru, salladım bir sağa sola motorun üstündeyken tekrar kontak açtım yine yarıda, depo kapağını açtım ve hakikatten benzin yarı seviyede. Cumartesi yine saray yaparım galiba bir 250-300 km rahat çıkarır gibi. Devir aralığ olarak 5000-6000 de gittim arada 7000 ve kısa süreli 8000 binlere çıktım.

Haftaya yine benzin hakkında yine bir mesaj atacağım aynı rotayı yapıp.
    Söylediğin devir aralığında devam edersen 1 depo ile 750-800 km yaparsın. Fakat ilk bakımı yapmışsın anlaşılan ve motorun 1000 km üzerine çıkmış. Artık serin havalarda(sabah saatleri olabilir) yüksek devirlerde sabit hızlarda gitmelisin bence.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    eveettttttttt arkadaşlar motoru sattım fakat sabah alan arkadaşı oturdugumuz yerin dışından alacaktım (3 km ) marş bastı gittim geri geldik basmadı :d marş rölesi arıza yaptı servise gittim 75 tl ye değiştirdiler motoru 2700 e verdim 2008 9500 km de idi ls 2 kaskımı (sıfır ayarında) 80 tl ye verdim. gitti yani motor arkadaşlar. sigortasını 1 hafta önce falan 90 a yaptırmıştım şimdi kaç para verir sigorta bana geri acaba?
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı mesut* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 te 120 yapıyorsan 5 gerek yok.
    benim motor orjinal haliyle 4. Viteste düz yolda yatarak 116 yapıyordu. Yatmadan 114 yapardı

Motosikleti
    apache rtr 150(2012)
    Yunus hoşuna görmediyseniz değiştir tekrar dışlıyor bende düşünüyordum on dört yapmayı ama artık vazgeçtim

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçmiş olsun 20 30 km çok iyimser en az 100 km dikkat etmek lazım lastik balata ve disk değişimlerinde

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet iyi geceler..bende satıyorum motoru şok bir kararla..yarın nete ilanını da koyacağım..2012 model 2300 km de..ilk 500 bakımında ipone yağ koydum ve kasadan çıkartıp toplanırken bizzat başındaydım..nokta kusuru yok..düşünen arkadaşlarımız çıkarsa yabancıya gitmesin..hyo gt250r alıyorum eğer kısmet olur da satarsam ;)
    Uygun bir fiyatı olursa eğer motoruna talip olabilirim. Hem yabancıya gitmemiş olur. Motor hangi renkti

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı alper0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus hoşuna görmediyseniz değiştir tekrar dışlıyor bende düşünüyordum on dört yapmayı ama artık vazgeçtim
    biraz daha böyle takılıacagım baktım olmuyor yıne orjınale cevırırım.
    Aslında 1den 4 e kadar çok güzel tam istediğim gibi vites araları filan uzadı hemen bağrınmıyor. Ama 5 e takınca hız düşünce deli oluyorum

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı meccem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergeye bende inanmadım açıkcası , rezerv musluğu kapalı. ışıkda yanmadı. Nerden baksak herhalde 3-4 litre daha benzin var desek 150 km yol yapar. Neyse haftaya bir test edip yazarım buraya.

100 kmde 2.5 litre benzin tüketse 520 kmde 12.5 litre eder 13 dieylim. Depo 16 litre rezev dahil demek ki 3 litre kaldı. Hmm demek 650 km civarı yapıyor bir depo ile. Neyse bakalım.
    normalde benzin biteceği zaman benzin lambası yanıyormu yoksa reserveye geçincemi lamba yanıyor

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    motor kırmızı ;) şu an 2300 km de ve mutlaka bakımını komple yaptırıp vereceğim..kimsenin arkamdan sövmesini istemem..hele ki bu forumdan bir arkadaşım ise..bana 4400 e patladı herşeyi ile..3900 benim istediğim rakam..daha altına inmem ama..sonuna kadar kefilimdir motorun..

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde benzin biteceği zaman benzin lambası yanıyormu yoksa reserveye geçincemi lamba yanıyor
    Onu bende bilmiyorum, rezerv musluğu kapalı bende şuan. Kapalı olduğu için rezerve geçemeyecek. Bilen biri cevaplasın hakikaten .

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Rezerv e alırsın blrazdaha sonra lambası yanar 15 km felan sanırım ama rezerv baya götürüyor 40 km gittim sanırım 540 km rezerv almadan gider motor apache 100 ila 110 arası yakar aksi halinde ya ölçüm bilinmiyor dur yada arıza söz konusudur
    www.erkakurye.com

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi kaç gündür benzin tam bitsinde bakim yanıyomu diye bekledi bu akşam eve dönerken gösterge tek çizgideyken pır pır benzin bitti ışık falan yanmadı yani. bu arada hafta sonu kurcaladığım hava ayarını ayarlatmak için salgın motora uğradım akşam iş çıkışı. usta bi tur attı geldi diaframı değişmesi gerekiyor birde sübap ayarı istiyor çarşamba gel garantiden değiştirelim ayarlarını yapalım dedi. ben tabi hava ayarlarıyla oynadığımı sölememiştim. ozman usta sen bana güzel bi hava ayarı yap ben çarşamba değilde cumartesi öğlen geleyim dedim yaptı ayarı düzeldi tekrar motorun çalışması. ama genede gidip değiştiricem ddediklerini yeni yenidir dimi niye değiştirmiyimki

hee bide şu kedilerle başı belada olan arkadaşım benimde geçen hafta işyerimde dükkanın önünde duran motorumun koltuğuna kedi çıkmış koltuğu parçalıyor tırnaklarını biliyor çıktım kapıya piisstt diyorum gitmiyo harakete devam ediyo yanına gittim hala kaçmıyo galiba evcildiiyice yanaştımki bi baktım koltuk yırtık soyulmuş vs. kan beynime çıktı tabi daha motor bin km olmamış sen gel tırnak at koltuğuma hemde yanımda abi aynada kaskım asılıydı alıp buna bir geçirdim ama tam olum bak git oldu şimdi motora hiç yanaşmıyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler